X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Fertimedica Warszawa
Odpowiedz

Fertimedica Warszawa

Oceń ten wątek:
  • GochaG Przyjaciółka
    Postów: 64 30

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak miałam , nie mogę brać nospy , brałam magnez 3x dziennie , dużo leżenia i powodzenia !
    Mila79 wrote:
    Ange dziękuję! I masz rację, Ferti cudna atmosfera, tak mili ludzi, fajne pielęgniarki, dobrze się tam czuję, zaczynam już jak w domu, bo od kilka lat tam ;)) hahah
    Ja już po punkcji i transferze. Punkcja udana jak na mnie, bo 9 komórek, 7 zapłodnionych, z czego 1 transferowana, a 4 walczą jeszcze, bo reszta jednak się nie podzieliła. ALe ból brzucha straszny po transferze... Czy coś takiego któraś miała? martwię się.

    Mila79 lubi tę wiadomość

    Czynnik niepłodności męski
  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki GochaG :) Magnez jeszcze włączę zatem, a u Ciebie udany? U mnie się wczoraj okazało, że zarodki źle się dzieliły wszystkie, i nie ma co zamrażać. więc aż nie chcę myśleć, co z tym we mnie.. bo na razie mi już opadają ręcę, myśli... więc próbuję się zając czymś innym wciąż.

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 13 lipca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. U nas jest solidny czynnik męski i póki co w Ferti nie chcą zgodzić się na zapłodnienie wszystkich komórek (6 dc - 9 komórek). Czy któraś z Was tak miała? Jak się udało rozwiązać ten problem?

    I drugie pytanie-czy orientujecie się jakie są parametry nasienia przyjęte w Ferti do klasycznego in vitro, ICSI oraz IMSI? Pytałam 2 lekarzy, ale nie dostałam konkretnej odpowiedzi.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • GochaG Przyjaciółka
    Postów: 64 30

    Wysłany: 14 lipca 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapładniają wszystkie powyżej 35roku zycia pacjentki . Co do samej metody my tez mamy problem z chłopakami zdecydowaliśmy się na icsi żeby zwiększyć swoje szanse . Dziwne ze Wam nie mówią do kogo chodzicie ?
    Krąsi wrote:
    Dziewczyny mam pytanie. U nas jest solidny czynnik męski i póki co w Ferti nie chcą zgodzić się na zapłodnienie wszystkich komórek (6 dc - 9 komórek). Czy któraś z Was tak miała? Jak się udało rozwiązać ten problem?

    I drugie pytanie-czy orientujecie się jakie są parametry nasienia przyjęte w Ferti do klasycznego in vitro, ICSI oraz IMSI? Pytałam 2 lekarzy, ale nie dostałam konkretnej odpowiedzi.

    Czynnik niepłodności męski
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 14 lipca 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GochaG wrote:
    Zapładniają wszystkie powyżej 35roku zycia pacjentki . Dziwne ze Wam nie mówią do kogo chodzicie ?

    35 r.ż. to nie jest jedyna przesłanka. Z ustawy wynika kilka innych. My chodzimy do Jabłonki - Cieślik, na podglądzie u Szymańskiej byliśmy. Odpowiedź uzyskaliśmy, że to embriolog decyduje, a ja chciałabym wiedzieć konkretnie np. powyżej 10 milionów w całości i 10 % morfologii to icsi. Jak ktoś ma takie konkretne informacje, to bardzo proszę o ich udostępnienie tu.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • GochaG Przyjaciółka
    Postów: 64 30

    Wysłany: 14 lipca 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj takich danych nie pamietam my mamy duża deformacje , wiec sami nawet chcieliśmy żeby były bardziej wyselekcjonowane . A może warto wybrać się do androloga ? Może chodzi o to by ograniczyć liczbę zarodków ? Przecież możecie zapłodnić 6 a 3 jajka zamrozić .
    Krąsi wrote:
    35 r.ż. to nie jest jedyna przesłanka. Z ustawy wynika kilka innych. My chodzimy do Jabłonki - Cieślik, na podglądzie u Szymańskiej byliśmy. Odpowiedź uzyskaliśmy, że to embriolog decyduje, a ja chciałabym wiedzieć konkretnie np. powyżej 10 milionów w całości i 10 % morfologii to icsi. Jak ktoś ma takie konkretne informacje, to bardzo proszę o ich udostępnienie tu.

    Czynnik niepłodności męski
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 14 lipca 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Mąż jest pod stałą opieką urologa/androloga.

    Czynnik męski wpływa na przeżywalność zarodków powyżej 3 doby. Jak zapłodnimy 6, to może się okazać, że jednak nie przetrwają do 5.doby. Poza tym same komórki jajowe znacznie gorzej przetrzymują mrożenie niż zarodki. I możemy zamrozić 3, ale po odmrożeniu okaże się, że żadna komórka jajowa nie przetrwała.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 16 lipca 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi, a jakie parametry męskie mogą właśnie wpływać na przeżywalność zarodków po 3 dobie, a raczej ich nieprzeżywalność Jakie badania zlecić jeszcze męskiej części, by się upewnić?
    bo u nas wszystkie po 3 dobie padły, nie dotrwały do 5.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 19:00

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 16 lipca 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma takich badań. Po prostu przez pierwsze trzy doby za jakość zarodka odpowiada komórka jajowa, a potem, jak już połączenie będzie silne (komórki jajowej i plemnika) i do komórki dociera całe DNA plemnika, to wtedy on przejmuje pałeczkę.

    My mamy zwichrowany czynnik męski, to akurat o tym wiem sporo.

    Wysłałam maila do Ferti - czekam na odpowiedź. Jak coś będę wiedzieć, to napiszę.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 16 lipca 2019, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi, to, jeżeli wszystkie zarodki (7) obumarły po trzeciej dobie, to jak mozemy sprawdzic, czy to nie czynnik męski?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 23:09

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 16 lipca 2019, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To raczej z całej historii choroby by wynikało.

    Żeby nie zaśmiecać forum, to możesz mi napisać wiadomość prywatną, a jeżeli nie masz ochoty, to napisz tu co tam siedzi u Twojego faceta, jak wyszły badania nasienia, co poza tymi mutacjami macie, jak z jego genetyką, co z bakteriami, wirusami, grzybami w nasieniu, choroby współtowarzyszące, wiek, waga, sport, dieta, nawyki.

    Ewentualnie zapraszam na wątek - Bezplemnikowcy - TESE/mTESE. Nazwa brzmi strasznie, ale jest tam super dużo ludzi z całą masą doświadczeń i super szczegółową wiedzą.

    Mila79 lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Mam accofil, 9szt, trzymany w lodowce. Ważny do końca września br.
    Chętnie odbiór osobisty w wawie.
    Szczegóły na priv.

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie - czy któraś z Was miała transfer w niedzielę? Lub też jakiekolwiek inne zabiegi w niedzielę?

    Miałam mieć transfer naszego jedynego Mrożaczka w tym cyklu. Owulka wypadła we wtorek, a wtedy 5 dpo to niedziela. Lekarz stwierdził, że musimy to przenieść na kolejny cykl i liczyć na to, że owulacja wypadnie w każdy inny dzień tygodnia, tylko nie wtorek. Ogarnęła mnie totalna bezsilność, beznadzieja i poczucie klęski

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • GochaG Przyjaciółka
    Postów: 64 30

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wszystkie kliniki nie pracują w niedziele . Współczuje mam nadzieję że wszystko się uda .

    Czynnik niepłodności męski
  • GochaG Przyjaciółka
    Postów: 64 30

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniało mi się , nam odradzali transfer w grudniu bo owulacja miała wypadac przed świętami ,transfer w święta czyli dupa nic by z tego nie było.

    Czynnik niepłodności męski
  • ajza Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi- nam powiedziano ze teraz zazwyczaj robi się ISCI. Że tak jest lepiej, większe szanse na powodzenie. Ale też bez większych szczegółów.

    Święta to 3 dni wiec trudniej sie wstrzekic z terminami ale czy u kogoś u kogo to ma przypaść na niedzielę nie można by tego zrobić w sobotę albo wcześnie w poniedziałek? Orientujecie sie jak to jest w Ferti w takich przypadkach?

  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś w sobotę siedząc w Ferti na korytarzu słyszałam jak położne umawiały się na następny dzień na niedzielę która z nich przyjdzie i na którą - czy na 10:30 czy na 11. I jeszcze konsultowały z embriologiem o której mu pasuje... Jedna nawet mówiła że nie opłaca jej się przyjeżdżać na 1 godzinę , więc wywnioskowałam że chodzi o jakiś zabieg, najpewniej transfer skoro godzina jest ruchoma.

    Więc albo jednak chodziło o coś innego, albo od tamtej pory coś się zmieniło, albo zależy od lekarza ;)

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 27 września 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane witajcie 😊 ja zupełnie świeża na tym forum, ale na ovufriend już od jakiegoś czasu 😊 leczymy się obecnie w Novum, trochę nie podoba mi się tam atmosfera i myślimy czy nie przejść się gdzieś indziej, sprawdzić co i jak. Chciałabym Was podpytać w takich kwestiach:

    - jakiego lekarza polecacie (u nas niskie AMH, wiek 32 lata, korzystamy z dawstwa)
    - jaki jest koszt in vitro tam
    - czy wiecie coś o bazie dawców? Jest duży problem z doborem?

    Za wszystkie opinie będę Wam bardzo wdzięczna <3

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 27 września 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Kochane witajcie 😊 ja zupełnie świeża na tym forum, ale na ovufriend już od jakiegoś czasu 😊 leczymy się obecnie w Novum, trochę nie podoba mi się tam atmosfera i myślimy czy nie przejść się gdzieś indziej, sprawdzić co i jak. Chciałabym Was podpytać w takich kwestiach:

    - jakiego lekarza polecacie (u nas niskie AMH, wiek 32 lata, korzystamy z dawstwa)
    - jaki jest koszt in vitro tam
    - czy wiecie coś o bazie dawców? Jest duży problem z doborem?

    Za wszystkie opinie będę Wam bardzo wdzięczna <3
    Ja mogę z czystym sumieniem polecić dr Goncikowska. Przeszliśmy u niej 2 procedury, na każdym kroku wszystko cierpliwie wyjaśniła i tłumaczyła. Zawsze odpowiada na SMS i telefon. Posiada ogromną wiedzę i jest bardzo ciepła osoba, a wszystkie wizyty były bardzo komfortowe mimo wszystko.
    Udał się dopiero 6ty transfer - efekt w stopce.

    Mieliśmy dofinansowanie z Warszawy - pełny cennik z dofinansowaniem masz na stronie umieszczony.

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 27 września 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam dr Jabłonkę - Cieślik. Była lekarzem prowadzącym, poznałam też dr Goncikowską. Goncikowska jest bardzo podobna do Jabłonki - wszystko tłumaczy, obie odpowiadają na najgłupsze pytania. Z Jabłonką zawsze mam super kontakt telefoniczny czy smsowy. Zawsze odpowiada. Nie neguje zaleceń immunologicznych, nie neguje naturalnych objawów jak np. tempka czy śluz. Podpasowała też mojemu Mężowi.

    Koszt całej procedury bez dofinansowania, ale już z lekami i mrożeniem zarodka i oocytów 13.500 zł.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ