X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Fertimedica Warszawa
Odpowiedz

Fertimedica Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybitwa, napiszesz jak tam?

    Słuchajcie Ferti - Fanki, dostałam maila z samego rana z Ferti. 18 czerwca ruszają warsztaty "Wyluzowanie na żądanie". Już się zapisałam. I zamierzam dojeżdżać. Ja i tak już po całej Polsce jeździłam do różnych specjalistów, a ostatnio znowu mam natłok różnych obowiązków, i stwierdzam, że taka inwestycja w siebie mi się przyda.

    Nuch lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem tez już zapisaliśmy się na pierwsza wizytę do Ferti :) Krąsi, Nuch jak u Was po dzisiejszych wizytach ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2019, 18:05

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • GochaG Przyjaciółka
    Postów: 64 30

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety brak szans na wolne 😣

    Czynnik niepłodności męski
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 22:10

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch - my mamy wizytę 21.06 :), był tez termin tydzień wcześniej ale akurat mamy wesele i nie byłoby jak ;) czyli konkretny plan działania u Was jest :) ciekawa jestem tej wizyty :)

    Ja już miałam badanie drożności jajowodów - a to masz sono hsg czy hsg?

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 22:10

  • Rybitwa Autorytet
    Postów: 1106 1771

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety, beta 0. Trochę sie zalamalam, bo to juz 3ci transfer

    Starania od 8 lat (ja 35 lat, Małż 36)
    SDF 20%, obnżone parametry nasienia, AMH 2, dieta bezglut (nieprawidłowy HLA (DQ2/DQ8),bezlakt, wege.
    01.2013 - CP z komplikacjami :(miesiąc w szpitalu) :(
    II, III, V, VIII 2018 - 4 x IUI :(
    --> I ICSI - start 22.10.2018 Fertimedica Wa-wa
    2.11.2018 punkcja (7 oocytów, 4dojrzałe,3 zarodki,dotrwał 1)
    * ET 7.11.2018 ; 15.11 test :(
    --> II ICSI - start 02.2019
    22.02 punkcja,8 oocytów,6 dojrzałych, 4 zarodki (krwawienie do otrzewnej,laparo ratunkowa)
    *FET 5.1.1 - 4.04. beta 12.04 :(
    *FET 5.2.2 - 28.05.2019; beta 5.06 :(
    14.06. histeroskopia - OK
    27.06 - biopsja endom. - polipowate
    *FET 3.2.2 - 23.07.19 ;beta 30.07 :(
    * FET 5.2.2 - 17.09.19; beta 24.09 :(
    --> III IMSI z PGS, zmiana kliniki na MedArt Poznań
    31.05.20 punkcja + scratching macicy +MACS, 14 oocytów, zapłodniono 10, 4 zarodki, 2 prawidłowe genetycznie ❄❄
    *FET 3.1.1. - 25.07.20 beta 7dpt 25, 9dpt 43.5, 13dpt 19.8 💔
    "Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca?"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybitwa bardzo mi przykro :(

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybitwa, wyrazy współczucia. Nie znam Twojej historii. Zapytam jednak czy sprawdzałaś immunologię? Może tam coś szwankuje?

    U nas: Mąż składa depozyt, żeby mieć plan B - wyniki nasienia mocno się poprawiły, nadal są to parametry obniżone, ale nawet pani doktor była zaskoczona taką poprawą. Mąż żartował, że chyba podmienili na cudze wyniki :) u mnie histeroskopia w przyszłym cyklu i wyleczenie zęba (dentysta mnie nastraszył, że niezbędna będzie kanałówka). Pobrała mi też wymaz do chlamydii, wyniki za 2 tygodnie. A pani doktor delikatnie przymusiła Męża do przełamania jego bariery - wielokrotnie wchodziliśmy razem do lekarzy, ale jak miałam mieć usg, to on wychodził z gabinetu. A teraz został sobie grzecznie, ja byłam za parawanem, luks. Pani doktor dała mu wybór z subtelnym naciskiem "Może Pan równie dobrze zostać na tym krześle :)". W końcu, w bliższej lub dalszej przyszłości będzie chodził na usg ciążowe. No to sorry, trzeba zacząć się przyzwyczajać :)

    A no i histeroskopia może mi wyskoczyć w takim terminie, że na pierwszych warsztatach mnie nie będzie :/ mam nadzieję, że będę przynajmniej mogła być na pozostałych trzech spotkaniach. Albo, że okres inaczej wypadnie.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch po badaniu drożność obustronna :) Mam nadzieje ze u Ciebie będzie tak samo :)

    Co do samego badania to wspominam go niestety nieprzyjemnie, mnie bolało. Sam ból przypomina taki ból miesiączkowy. Ale wiesz każda z nas inaczej to znosi, także może się okazać ze u Ciebie będzie lepiej :) i oby bezboleśnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2019, 10:45

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • GochaG Przyjaciółka
    Postów: 64 30

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję , ale będzie dobrze musi być .
    Rybitwa wrote:
    niestety, beta 0. Trochę sie zalamalam, bo to juz 3ci transfer

    Czynnik niepłodności męski
  • Ange Ekspertka
    Postów: 153 417

    Wysłany: 9 czerwca 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie nie należy do przyjemnych, ale nie trwa na szczęście długo 🙂 trzeba mocno zacisnąć zeby i nie spinać się tam na dole...

    Co do badania USG a pobytu męża obok. Mój też bywał pierwszy raz w Ferdi jak mnie doktor badala. Ale ja to biorę na lajcie 🙂 a najlepsze było jak pojechaliśmy na transfer a dr się pyta czy mąż chce być przy. My oboje szok, bo nie wiedziesmy, że tak można. Więc przy transferze, była Pani Doktor, dwie położne, Pan embriolog wyglądał z za okienka i mąż, ktory siedział przy mnie "za głową". Na pewno psychicznie było to dla mnie lepsze, bo oboje bylismy w tak ważnym momencie 🙂

    Ja 28 lat, mąż 32.
    Nasienie - lekko obniżone parametry.
    X.2013 - cc synek :)
    2014 - torbiel jajnika prawego (usunięcie całego) laparotomia
    2015 torbiel jajnika lewego, laparotomia, usuniecie samej torbieli
    2016 torbiel jajnika lewego, laparoskopia
    Niedrożny jajowód, niskie AMH, insulinooprność
    14.05 transfer ✊, 21.05 beta 22.25mlU/ml, 23.05 beta 59.8mlU/ml, 27.05 beta 348.30 mlU/ml 😍😍😍
    05.06 USG-mamy zarodek! 😍
    14.06 USG- jest piękne ♥️
    1❄️ w zapasie
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam z pierwszych zajęć z cyklu "Wyluzowanie na żądanie". I zapowiada się mega fajnie. Grupa spoko - mieszanka różnorodnych problemów i doświadczeń. Bardzo się cieszę, że tam byłam i zachęcam Fertigirls - jak tylko będziecie miały możliwość skorzystajcie :)

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Ja tu nowa na forum, od dziś. W Ferti już od.. hmm... od 3 lat wychodzi na to. W tym tygodniu punkcja, więc trzymajcie kciuki.
    Ostatnie ivf niestety nie zakończyło się powodzeniem, i nie było co mrozić też, więc jestem spięta mocno, bo wtedy to jednak przeżyłam. Wcześniej też dwa razy IUI i nic.
    Ale cały czas gdzieś odnajduję w sobie optymizm.






  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach, a warsztaty Wyluzowanie ... byłam wcześniej, jakoś mnie nie przekonały, sfrustrowały tylko. Nic nowego nie nauczyłam się tam.
    Ale pomysł grupy wsparcia mi się podoba, więc może niekoniecznie przez te warsztaty? bo już chyba tam bym nie chciała się wybrać ;)

  • Ange Ekspertka
    Postów: 153 417

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, dla mnie wybór Ferti okazał się szczęśliwy 🙂 ogólnie cenie sobie tą klinikę za kameralną atmosferę... Byłam dla porównania w innej klinice i czułam się razem z mężem jak na linii produkcyjnej 😑 w warsztatach nie uczestniczyłam, jakoś nie miałam takiej potrzeby.

    Trzymamy ✊✊✊ za punkcje 🙂

    Ja 28 lat, mąż 32.
    Nasienie - lekko obniżone parametry.
    X.2013 - cc synek :)
    2014 - torbiel jajnika prawego (usunięcie całego) laparotomia
    2015 torbiel jajnika lewego, laparotomia, usuniecie samej torbieli
    2016 torbiel jajnika lewego, laparoskopia
    Niedrożny jajowód, niskie AMH, insulinooprność
    14.05 transfer ✊, 21.05 beta 22.25mlU/ml, 23.05 beta 59.8mlU/ml, 27.05 beta 348.30 mlU/ml 😍😍😍
    05.06 USG-mamy zarodek! 😍
    14.06 USG- jest piękne ♥️
    1❄️ w zapasie
  • GochaG Przyjaciółka
    Postów: 64 30

    Wysłany: 2 lipca 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem zachwycona ! Ostatnia punkcja z tylko 2 zarodki , raz się nie udało drugie -poronienie . Podeszliśmy znów do procedury pobrali 21 komórek z czego 15 się nadaje 6 zapłodnili reszta do mrożenia . Transfer odroczony przez hiperstymulacje . Teraz wytrwać do @ i działamy 😍 już nie mogę się doczekać .

    Czynnik niepłodności męski
  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ange wrote:
    Witaj, dla mnie wybór Ferti okazał się szczęśliwy 🙂 ogólnie cenie sobie tą klinikę za kameralną atmosferę... Byłam dla porównania w innej klinice i czułam się razem z mężem jak na linii produkcyjnej 😑 w warsztatach nie uczestniczyłam, jakoś nie miałam takiej potrzeby.

    Trzymamy ✊✊✊ za punkcje 🙂


    Ange dziękuję! I masz rację, Ferti cudna atmosfera, tak mili ludzi, b. fajną lekarz prowadzącą mamy, fajne pielęgniarki, dobrze się tam czuję, zaczynam już jak w domu się czuć, bo od kilka lat tam ;)) hahah
    Ja już po punkcji i transferze. Punkcja udana jak na mnie, bo 9 komórek, 7 zapłodnionych, z czego 1 transferowana, a 4 walczą jeszcze, bo reszta jednak się nie podzieliła. ALe ból brzucha straszny po transferze... Czy coś takiego któraś miała? martwię się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 19:04

  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 8 lipca 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i bach :( zero zarodków do mrożenia... dzwoniła dziś po połudiu Pani embriolog i powiedziała, że nie dzielą się dobrze.

    @Rybitwa - przykro mi.
    Ja drugie podejście ivf... i też już ręce opadają. No cóż, u mnie to słyszę, że wiek.

  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 8 lipca 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila szkoda ze nie masz zarodków do mrożenia :( ja w pierwszej procedurze miałam jedną świeżynkę i tylko jednego mrozaczka, wiec tez slabo... jak się z nimi nie udało to też musiałam od nowa do stymulacji podchodzić. Niestety ale chyba nie mamy wpływu na to jak się zarodki dzielą, jedynie można próbować poprawić jakość komórek (podobno - ja się w to nie zagłębiałam ;) )

    Mila79 lubi tę wiadomość

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ