X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Bydgoszcz 🌞💜💙💚
Odpowiedz

Gameta Bydgoszcz 🌞💜💙💚

Oceń ten wątek:
  • Asia_a Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 11 czerwca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja29 wrote:
    Właśnie też tego nie rozumiem

    Pani na infolinii odpowiadając na moje pytania powiedziała tak:
    - wizyta jest płatna, bo nie wiadomo, czy będziemy mieli wszystkie niezbędne badania wykonane - spytałam co jeśli mamy: też płatna ;)
    - badania hormonalne są bezpłatne od momentu stymulacji. Wszystkie wcześniej płacimy sami. Niezbędne wyniki i badania do chwili podejścia do stymulacji również np. histeroskopia itd. Szczerze to trochę tego nie rozumiem, bo ten opis na rządowej stronie jasno precyzuje warunki brzegowe kwafikacji do programu i nie ma tam słowa o tym, że jeśli w toku leczenia czy uzyskanych wyników należy przeprowadzić jakąś dodatkową procedurę np. Usunąć polip, to trzeba za to płacić samodzielnie.

    Zastanawia mnie to podejście, chciałabym dobrze wybrać klinikę, żeby się później nie narażać na niepotrzebny stres i niemiłe zaskoczenia.

    Rozważałaś jeszcze inne kliniki?

  • Patrycja29 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 11 czerwca, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_a wrote:
    Pani na infolinii odpowiadając na moje pytania powiedziała tak:
    - wizyta jest płatna, bo nie wiadomo, czy będziemy mieli wszystkie niezbędne badania wykonane - spytałam co jeśli mamy: też płatna ;)
    - badania hormonalne są bezpłatne od momentu stymulacji. Wszystkie wcześniej płacimy sami. Niezbędne wyniki i badania do chwili podejścia do stymulacji również np. histeroskopia itd. Szczerze to trochę tego nie rozumiem, bo ten opis na rządowej stronie jasno precyzuje warunki brzegowe kwafikacji do programu i nie ma tam słowa o tym, że jeśli w toku leczenia czy uzyskanych wyników należy przeprowadzić jakąś dodatkową procedurę np. Usunąć polip, to trzeba za to płacić samodzielnie.

    Zastanawia mnie to podejście, chciałabym dobrze wybrać klinikę, żeby się później nie narażać na niepotrzebny stres i niemiłe zaskoczenia.

    Rozważałaś jeszcze inne kliniki?

    Do Bydgoszczy mam po prostu najbliżej bo 50 km więc nie brałam innych klinik z tego względu pod uwagę. A ty bierzesz jakieś inne kliniki pod uwagę ?

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 9271 14955

    Wysłany: 11 czerwca, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytajcie wątek tak dla invitro może więcej rzeczy Wam się rozjaśni, ale zabiegi typu histeroskopia refundacja nie obejmuje. Ewentualnie można próbować w szpitalu zrobić na NFZ jeśli ktoś pokieruje 😊

    👧👦90/88 prawidłowe kariotypy
    👼💔 08/21 29+1 HRHS 🎀, 01/22 6+1,
    05/22 8+3 🎀
    2022 elektrokonizacja szyjki macicy
    2023 dwie histeroskopie, 3 transfery ❄po pgta 💔
    dwie procedury ivf/imsi
    4ty transfer po leczeniu: Tarivid, Metronidazol, Nystatyna vp
    (neoparin, acard, prograf, bryophyllum, accofil)
    16.12.23 FET 4AA ⭐ 5dpt 5,06 6dpt 9,62 11dpt 87,9 13dpt 339 17dpt 2061 18dpt 2605 19dpt 2870 GS 8,7mm YS 3,3mm 23dpt 7834 CRL 0,29 cm 💓
    12+2 I prenatalne 5,59 cm, obraz USG prawidłowy ❤
    13+3 6,7 cm 💙
    21+2 II prenatalne 486g, echo serca ok ❤
    31+3 III prenatalne 1969g 💙
    Skarb na świecie 💙🥺 36+3 Nikoś 8.08.24 3280g, 55🌈
    4❄ pgta 😊
    age.png
  • Asia_a Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 11 czerwca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja29 wrote:
    Do Bydgoszczy mam po prostu najbliżej bo 50 km więc nie brałam innych klinik z tego względu pod uwagę. A ty bierzesz jakieś inne kliniki pod uwagę ?

    Wiesz no myślę o dostępnych opcjach, bo czuję się trochę potraktowana jak „łatwy łup do invitro”. Nie mam poczucia, że wyczerpałam wszystkie możliwości (staramy się wyłącznie naturalnie, nigdy niczego nie brałam, nie monitorowałam cyklu itd), teoretycznie jestem zdrowa, trochę nie rozumiem, dlaczego lekarz od razu kieruje na invitro (tzn wydaje mi się, że wiem dlaczego ;) ), a jak już się zainteresowałam tematem, to wygląda, że Gameta niesłusznie pobiera opłaty (wynika to z programu ale i wywiadu z prof Kurzawą. Trochę się martwię, co będzie w kolejnych etapach, tym bardziej, że Pani na infolinii nie umiała przekonać mnie do swoich argumentów.

    Rozważam po prostu jeszcze inną konsultację lekarską. W Kuj-pom nie ma niestety innego, sensownego wyboru, a dojazdy do Łodzi, Warszawy czy Gdańska - gdyby zaszła konieczność stawić się dzień po dniu nie mają sensu :(

  • Patrycja29 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 12 czerwca, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_a wrote:
    Wiesz no myślę o dostępnych opcjach, bo czuję się trochę potraktowana jak „łatwy łup do invitro”. Nie mam poczucia, że wyczerpałam wszystkie możliwości (staramy się wyłącznie naturalnie, nigdy niczego nie brałam, nie monitorowałam cyklu itd), teoretycznie jestem zdrowa, trochę nie rozumiem, dlaczego lekarz od razu kieruje na invitro (tzn wydaje mi się, że wiem dlaczego ;) ), a jak już się zainteresowałam tematem, to wygląda, że Gameta niesłusznie pobiera opłaty (wynika to z programu ale i wywiadu z prof Kurzawą. Trochę się martwię, co będzie w kolejnych etapach, tym bardziej, że Pani na infolinii nie umiała przekonać mnie do swoich argumentów.

    Rozważam po prostu jeszcze inną konsultację lekarską. W Kuj-pom nie ma niestety innego, sensownego wyboru, a dojazdy do Łodzi, Warszawy czy Gdańska - gdyby zaszła konieczność stawić się dzień po dniu nie mają sensu :(

    Ile lat się staracie? A czynnik męski wykluczyliscie? No u nas niestety zostaje tylko in vitro ponieważ mąż ma kiepskie wyniki nasienia u mnie wszystko ok. Wcześniej miałam monitoringi cyklu ale nic to nie dawało przy tak kiepskich parametrach nasienia. No i u nas to już 7 lat starań więc nie ma już na co czekać to jedyna opcja

  • Asia_a Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 12 czerwca, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja29 wrote:
    Ile lat się staracie? A czynnik męski wykluczyliscie? No u nas niestety zostaje tylko in vitro ponieważ mąż ma kiepskie wyniki nasienia u mnie wszystko ok. Wcześniej miałam monitoringi cyklu ale nic to nie dawało przy tak kiepskich parametrach nasienia. No i u nas to już 7 lat starań więc nie ma już na co czekać to jedyna opcja

    3 lata totalnego luzu i niemyślenia o ciąży i dzieciach - jakby było to by było, ale nie udało się. Mąż ma wyniki więcej niż dobre. Dlatego zastanawiam się, dlaczego żadna propozycja podkręcenia cyklu nie padła.

    Jeśli długo się staracie i rzeczywiście jest problem z nasieniem to wiadomo - nie ma na co czekać :)

  • karla Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 sierpnia, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile dni czekaliście na wynik PGT-A ?

‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ