X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Gameta Gdynia

Oceń ten wątek:
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Czasem po ciąży to się uaktywnia. Sporo jest kobiet, które przy drugim dziecku zaczynały mieć problemy przez te mutacje.
    naprawdę? cholera
    ale to się leczy jakos zeby zajsc w ciąze i potem w trakcie bierze się leki?
    Mi i tak zostaje invitro ale chciałąbym byc przebadana juz calkiem i byc pod kontrolą

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz powinnać zbadać poziom homocysteiny, kwasu foliowego i b12. Powinnaś też zamiast zwykłego kwasu foliowego zacząć łykać folian. Metyle zbijają homocysteinę. W ciąży pewnie będziesz musiała robić zastrzyki z heparyny - aby nie robiły się zakrzepy i nie doszło do poronienia.

    A robiłaś już NK?

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Teraz powinnać zbadać poziom homocysteiny, kwasu foliowego i b12. Powinnaś też zamiast zwykłego kwasu foliowego zacząć łykać folian. Metyle zbijają homocysteinę. W ciąży pewnie będziesz musiała robić zastrzyki z heparyny - aby nie robiły się zakrzepy i nie doszło do poronienia.

    A robiłaś już NK?
    NK immunolog kazala mi zrobic dopiero po 2 miesiączce a to cholera wie kiedy nastąpi teraz. Zrobie reszte teraz bialko c,s homocystene i reszte od Suchanek
    i potem to

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara czy te wszystkie badania robiłaś w Gamecie ? Dziękuje za wskazówki. Wykonam te badania dla świetego spokoju. Tym bardziej, ze już raz się udało, ale szybko się skończyło. Trochę jestem załamana, ze tyle lat minęło i cały czas nic:(

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, robiłam je w różnych miejscach. Szukam, gdzie taniej. Genetykę zrób ze strony test-DNA (Hałasianka chyba stamtąd robiła, w pakiecie jest taniej). Badania na krzepliwość krwi zrobiłam w Medicover, bo tam mam abonament (leczę sie tam u hematologa). Resztę robię w UCK na Dębinkach. Moim zdaniem jest tam najtaniej i wyniki są naprawdę szybko.

    Jeśli jesteś w luxmed albo medicover - skorzystaj z okazji, pochodz po lekarzach i poproś o skierowania. Przy ogromie wydatków szuka się każdej oszczędności.

    My teraz wydaliśmy sporo na badania do inseminacji oraz samą inseminację. Wczoraj na same lekarstwa wydałam 200 zł. Całe szczęście nas na to stać, mamy oszczędności... Ale ile jest osób, które nie mogą sobie na to pozwolić? Chcą mieć dziecko, ale ograniczają ich finanse? Świętojebliwy rząd jest przeciwny invitro, zaproponował naprotechnologię, ale gdzie ona jest darmowa w Trójmieście?

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Nie, robiłam je w różnych miejscach. Szukam, gdzie taniej. Genetykę zrób ze strony test-DNA (Hałasianka chyba stamtąd robiła, w pakiecie jest taniej). Badania na krzepliwość krwi zrobiłam w Medicover, bo tam mam abonament (leczę sie tam u hematologa). Resztę robię w UCK na Dębinkach. Moim zdaniem jest tam najtaniej i wyniki są naprawdę szybko.

    Jeśli jesteś w luxmed albo medicover - skorzystaj z okazji, pochodz po lekarzach i poproś o skierowania. Przy ogromie wydatków szuka się każdej oszczędności.

    My teraz wydaliśmy sporo na badania do inseminacji oraz samą inseminację. Wczoraj na same lekarstwa wydałam 200 zł. Całe szczęście nas na to stać, mamy oszczędności... Ale ile jest osób, które nie mogą sobie na to pozwolić? Chcą mieć dziecko, ale ograniczają ich finanse? Świętojebliwy rząd jest przeciwny invitro, zaproponował naprotechnologię, ale gdzie ona jest darmowa w Trójmieście?
    Dokładnie!!
    tak jak robiłam test DNA w pakiecie z netu. Polecam super obsługa.
    Tak jak mowisz Czara....mnie tez stac ale co maja powiedziec inni?
    ale gdyby mi ktos powiedzial to bym zrobila badania po 1 biochemicznej a nie trzepac kase w Gamecie na 3 inseminacje nie robiac badan i trzecia ciaza doprowadzila mnie do rozwalenia jedynego droznego jajowodu wiec zostaje mi teraz tylko invitro. Szkoda gadac tak jestem zla na nich

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, wydaje mi sie, że w każdej klinice mają taki schemat :( Rok temu w invicta zaproponowano nam in vitro. Nie miałam żadnych zrobionych badań, oprócz genetyki. Mąż na szczęście chłodno do tego podszedł, powiedział, że nie trzeba się spieszyć. Ochłonęliśmy i przeszliśmy do Gamety. Jak na razie jestem zadowolona, ale czas pokaże co będzie dalej.

    Moja koleżanka podchodziła do in vitro w Białymstoku. Udało się, ale na krótko - ciąża biochemiczna. Lekarka odradziła jej robienie badań. Tak naprawdę nie ma żadnych badań zrobionych, nawet genetyki. Czy to dobrze?

    Naprawdę cieszę się, że rok temu nie zdecydowałam się na in vitro. Wiem, że wypłukalibyśmy się z oszczędności, a dziecka by nie było. Teraz łykam ten metypryd, jestem cała wypryszczona, ale przynajmniej jest jakiś cień szansy, że już poronień nie będzie.

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ja też jestem takim przypadkiem. Mam tą 2 mutacje co Ty. Pierwsza ciąża tez wystarana ale bezproblemowa, wszystko książkowo, no a później się posypalo. ..

    Mokka zdiagnozować hm samego w sobie nie, ale właśnie te wszystkie badania o których pisze Czara mogą na to wskazywać. Problem z krzepnięciem może powodować problemy z zagniezdzeniem.

    Halasianka nikt po 1 poronieniu czy biochemie nie zleca badań. Statystyki...

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    Dokładnie ja też jestem takim przypadkiem. Mam tą 2 mutacje co Ty. Pierwsza ciąża tez wystarana ale bezproblemowa, wszystko książkowo, no a później się posypalo. ..

    Mokka zdiagnozować hm samego w sobie nie, ale właśnie te wszystkie badania o których pisze Czara mogą na to wskazywać. Problem z krzepnięciem może powodować problemy z zagniezdzeniem.

    Halasianka nikt po 1 poronieniu czy biochemie nie zleca badań. Statystyki...
    ja własnie wiem ze nie zlecaja ale dla mnie to CHORE!! i trzepanie kasy
    poprostu
    a dzieki temu mam rozwalony drugi jajowod i nie mam juz szans na naturalne zajscie w ciąze

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    CZYNNIK VR2 - HETEROZYGOTYCZNY- nieprawidłowy
    MTHFR 1298 A - HOMOZYGOTYCZNY - nieprawidłowy
    PAI-1 4G - HETEROZYGOTYCZNY - nieprawidłowy

    Ja mam 1 i 3 z Twojego zestawu - mi hematolog powiedziała, że nie muszę nic łykać na rozrzedzenie krwi.

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety :/ ja też zaczęłam robić badania na własną rękę. Stwierdziłam ze dość już się nacierpialam i zaczęłam szukać. Gdybyśmy wiedziały wcześniej to co teraz :/

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety same musimy się o siebie zadbać. Pamiętam jeszcze przed Gametą po pół roku starań poszłam do ginekologa na badanie i zapytałam z głupia, może jakieś badania trzeba zrobić? To usłyszałam że mam łykać kwas foliowy i suplementować wit.D i to wystarczy...

    Teraz śmieje się z tego, bo mam już całą teczkę i historię badań tak jak i Wy, a ciąży dalej nie ma. Ale pocieszam się że już jest bliżej niż dalej :)

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oprócz badań genetycznych co warto jeszcze zrobić ?
    Na chwile obecna mam
    AMH- 3.05
    Progresteron
    Morfologia
    INR PT - 13.8
    APTT - 27.1
    Glukoza - 78
    I jeszcze klika innych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 15:20

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limfocyty NK (przed samym okresem), białko C i S, zespół antyfosfolipidowy, homocysteina.

    mokka lubi tę wiadomość

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy AMH nie jest za niskie ?

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Czy AMH nie jest za niskie ?
    Ja mam 1,8 i lekarze powiedzieli, że dobre ;) Mam nadzieję, ze na jedno dziecko wystarczy jajeczek ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Czy AMH nie jest za niskie ?
    Mokka amh masz bardzo dobre ja też tyle mam i Ś., ze jest dobre jakby było poniżej 1 to trochę można się martwić,ale wystarczy nam jedno jajeczko;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,dziękuję,że jesteście jest mi tak raźniej z Wami tak lżej ;)

    mokka lubi tę wiadomość

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucky1 ja już się schizuje. Teraz wszystko dla mnie wydaje się nieodpowiednie. Cały czas bije się z myślami czy spróbować in-vitro. Cz.ozbajmij, ze już w połowie możemy startować. Byłam na tak, teraz naczytałam się z kolei, ze dzieci z in-vitro później się rozwijają, maja problemy emocjolne. Boziu już nie wiem co myśleć .......;(

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mokka kochana gdzieś Ty takie bzdury przeczytalas,a z naturalnych ciąż dzieci nie rodzą się z jakimiś problemami, chorobami..itd to już są takie sytuacje nie zależne od nas. Ja Ci powiem,że jak mi się nie uda do końca roku po inseminacjach,zdecyduje się na in vitro. Chcę być mama i się uda musi! Teraz jest taka medycyna,że muszą pomóc są nowe rozwiązania i doświadczenia, bo wcześniej chyba takich klinik nie było za czasów naszych rodziców nie w takiej liczbie. Cieszę się,że urodziłam się w tych czasach

‹‹ 119 120 121 122 123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ