X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Gameta Gdynia

Oceń ten wątek:
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena :) jest i siusiak, gratki :)
    Malyprosiaczek ja jeszcze nie wiem, może na genetycznych też się czegoś dowiem ;)

    Mokka, czyli u Ciebie też może być problem z zagnieżdżeniem. Ja miałam 2 ciąże biochemiczne i po tym już zaczęłam brać acard. Nie wiem czy pomógł... ale tego chyba żadna z nas nie będzie wiedziała.

    taka jedna tule, znam te gorsze dni.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 czy problem z zagnieżdżanie można jakoś zdiagnozować ?
    Mam jeszcze jedno pytanie czy po inseminacji miałyście jeszcze usg ?

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka jedna -teraz to nie możesz się poddawać, pomysł,że to kolejny krok do celu. Zbliża Cie do niego,bo eliminujesz przeszkody. Sądzę,że jak będziesz miała zabieg na endometrium to odrazu zaskoczyła. To pewnie przeszkadzało w zagnieżdżeniu. lekarze odrazu Ci powiedzieli,że coś jest z nim nie tak?nawet taki zwykły ginekolog?mi mój gin i tu w klinice nic o tym nie powiedzieli. Chodzi mi o to czy to na usg tak widać czy bardziej specjalistyczne badanie trzeba miec

  • Koraa Autorytet
    Postów: 287 104

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotkaaaa wrote:
    Koraa a byłaś już kiedyś stymulowana?? Czara trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę.

    Tak byłam. Jakoś w kwietniu. Wizyta kontrolna wtedy wypadła mi u skawr. On powiedział że jajeczkowanie było ale z tak kiepskim endometrium i tak nie było szans na ciążę. Cz moim endometrium się nie przejął

    ckaidqk3eepzym33.png

    27 lat
    10.03.17pierwsza wizyta w Gameta/22.06.17 HSG nieudane,podejrzenie endometriozy
    19.07.17 laparoskopia, HSG endometrioza wykluczona
    11.09.17 pozytywny test ciążowy.
    14.09.17 beta 359 / 18.09.17 beta 2566
    19.09.17 pęcherzyk 5,9mm
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koraa rozumiem, ze początkowo do dr. Cz. uczęszczałas ?

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taka_jedna wrote:
    Mój mąż też to brał,a dr Czech kazał przestać, bo powiedział, że zamiast pomóc może bardziej zaszkodzić. I komu mamy wierzyć? Jestem po 4 nieudanej IUI. Zostałam sama :( czekam na operację. Mam już dosyć. Wszystkie znajome zachodzą w ciążę, mają już dzieci. Nie potrafię cieszyć się z ich szczęścia. Mam dość życia.
    Tak mi przykro :( Nie poddawaj się. Odsapnij i walcz dalej.
    Badałaś immunologię? Wykluczasz in vitro czy jesteście skłonni do niego podejść?
    Korzystasz z psychologa? Znalazłam fajne babki prowadzące Dwie Kreski. We wrześniu do nich pójdę, bo chwilami też jestem wrakiem człowieka. Zupełnie nie mogę pogodzić się z ciążami koleżanek i w ogóle, że mają dzieci! Nieważne czy to noworodki czy już przedszkolaki i starsze.

    Mokka - ja nie będę miała USG, dopiero przed następną inseminacją.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 08:15

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara immunologia jakie badania obejmuje? Jestem zielona w tym temacie

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Np. Ana, nk.
    Wydaje mi się, że NK są najbardziej kluczowe, bo przy dodatnim ANA2, bez objawów klinicznych uznano, że nie powodują poronień czy problemów z zajściem w ciążę. NK to Natural Killers, które zabijają zarodek. Powodują poronienia, również bardzo wczesne - nawet nie wie się o ciąży.

    Ważne są też badania genetyczne, które mogą np. pokazać czy ma się trombofilię wrodzoną (przez którą również mogą być poronienia, również te wczesne) albo mutacje genu MTHFR, który powoduje złą metylację witamin z grupy B, przez co homocysteina jest wysoka i to też może powodować poronienia.

    Jak widzisz, badań jest dużo. Warto je zrobić dla świętego spokoju, dla siebie samej. Nie czekać aż lekarz będzie kazał. Kiedyś Bazylkove fajnie napisała, że "gdyby miała czekać aż lekarz zleci jej te badania, to bujała by się do menopauzy".

    Miałam taki miesiąc, że u lekarzy byłam nawet 3 razy w tygodniu. Koleżanki korzystały z uroków lata, chodziły na siłownię, a ja planowałam wizyty u lekarzy i kolejne badania. Bardzo ciężko mi wtedy było, ale dzięki temu wiem, że nie wszystko ze mną jest ok.

    Badania są drogie, ale warto je zrobić...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 09:54

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malyprosiaczek wrote:

    Dziewczyny a mam jeszcze pytanie. Czy skoro na usg było widać pecherzyk ciążowy i w środku pecherzyk żółty to czy na pewno bedzie zarodek czy tez moze wystąpić puste jajo płodowe ?

    Prosiaczku a w ktorym tyg. teraz jestes?

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    Prosiaczku a w ktorym tyg. teraz jestes?

    Teraz mam koniec 7tc. Na usg byłam na początku 6tc i był pecherzyk ciążowy 1 cm i w środku okrągły widoczny pecherzyk zoltkowy

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosiaczku, mi Cz. zawsze mowil ze zarodek ma czas do 8tyg zeby sie pojawic..takze nie stresuj sie, jak pojedziesz na wizyte to pewnie go zobaczysz :)

    Malyprosiaczek lubi tę wiadomość

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    Prosiaczku, mi Cz. zawsze mowil ze zarodek ma czas do 8tyg zeby sie pojawic..takze nie stresuj sie, jak pojedziesz na wizyte to pewnie go zobaczysz :)

    Od ostatniej wizyty strasznie sie stresuje. A to ze moze byc puste jajo płodowe, ze ogólnie moze byc cos nie tak, a teraz martwię sie ze zbyt mało jem i przez to cos sie stanie dzidziutkowi. Co zjem to mi niedobrze sie robi. Jem "na raty" i to mnie martwi, ale niestety nie dam rady więcej :(

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laski;)
    Zrobiłam ten pakiet poronny, wczoraj mi przyszedl wynik dopiero
    i na 6 genów 3 mam nieprawidłowe. Opis jest taki ze nie wiem co to znaczy totalnie zanim nei pojde do Suchanek.

    Macie jakies pojęcie o tym? mogę wam to tu wkleic?

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wklej :)

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Wklej :)
    CZYNNIK VR2 - HETEROZYGOTYCZNY- nieprawidłowy
    MTHFR 1298 A - HOMOZYGOTYCZNY - nieprawidłowy
    PAI-1 4G - HETEROZYGOTYCZNY - nieprawidłowy

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz problem z krzepnięciem krwi i metylacją witamin z grupy B, w tym kwasu foliowego. Powinnaś zbadać homocysteinę (wysoka powoduje poronienia), kwas foliowy i b12. Prawdopodobnie w ciąży będziesz na heparynie (aby rozrzedzić krew, bo zakrzepy powodują poronienia). Nie wiem co oznacza pierwsza mutacja.

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malyprosiaczek wrote:
    Od ostatniej wizyty strasznie sie stresuje. A to ze moze byc puste jajo płodowe, ze ogólnie moze byc cos nie tak, a teraz martwię sie ze zbyt mało jem i przez to cos sie stanie dzidziutkowi. Co zjem to mi niedobrze sie robi. Jem "na raty" i to mnie martwi, ale niestety nie dam rady więcej :(
    Prosiaczku wiem o czym mowisz niestety ;) nic mi nie pozostaje jak powiedzieć tylko żebyś się nie zamartwiala..staraj się myśleć pozytywnie!
    Hałasianka wklejaj!

    Malyprosiaczek lubi tę wiadomość

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jest sporo ciekawych informacji: https://ovufriend.pl/forum/poronienie/poronienia-nawykowe-porady-jakie-badania-leki,12397.html

    Hałasianka lubi tę wiadomość

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Masz problem z krzepnięciem krwi i metylacją witamin z grupy B, w tym kwasu foliowego. Powinnaś zbadać homocysteinę (wysoka powoduje poronienia), kwas foliowy i b12. Prawdopodobnie w ciąży będziesz na heparynie (aby rozrzedzić krew, bo zakrzepy powodują poronienia). Nie wiem co oznacza pierwsza mutacja.
    j jzu nic nie rozumiem ,to moja ciąza 10 lat temu to byl cud nad cudami?
    cała ciąża idealnie nic nie bylo
    nie kumam
    a to w końcu genetyka więc to sie nie zmienilo przeciez

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem po ciąży to się uaktywnia. Sporo jest kobiet, które przy drugim dziecku zaczynały mieć problemy przez te mutacje.

‹‹ 118 119 120 121 122 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ