X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Gameta Gdynia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara, w Gamecie Ci tak pow.,że max 3inseminacje?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, w Gamecie.
    W Invicta z kolei powiedziano nam, że inseminacja nie ma sensu.
    W zakładce Męskie sprawy jest temat Fragnemtacji DNA plemników. Zajrzyj tam :) Teraz udało się dziewczynie, której partner miał 86 proc! I to naturalnie!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Niedawno wróciłam z wizyty u dr. Śliwińskiego. Dostałam receptę na tabletki anty i kiedy zdecydujemy się że rozpoczynamy długi protokół ivf, mamy się zgłosić do doktora między 10, a 16 dc brania tabletek. I tu moje pytania do Was. Jak czasowo to mniej więcej wygląda? Jak pogodzic z pracą? Mogę wziąć tylko urlop ciągiem, max 2 tygodnie jednorazowo, problem może być z takimi pojedynczymi wizytami (a mam do kliniki 300km). Wiem, że urlop mam zostawić na czas ok. 2 tygodni przed transferem, a co wcześniej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klinika czynna jest do 20, ale nawet jeśli kończysz pracę o 16 to ciężko dojechać taki kawał drogi :( Może kombinuj ze zwolnieniami lekarskimi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie obowiązują mnie zwolnienia lekarskie w pracy :(. Ale właśnie dużo bardziej realne jest dla mnie np. ogarnięcie swoich obowiązków do 13 i wcześniejsze zwolnienie się, jeśli dr. Śliwiński przyjmuje np. O 18 w klinice? (Nie dopytalam się go). I ile takich dni potrzeba w trakcie trwania całego długiego protokołu, biorąc pod uwagę, że w którymś momencie pójdę na te 2 tygodnie urlopu.

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 5 września 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zgłaszasz się między tym 10-16dc, dostajesz rozpiske zazwyczaj jest to gonapeptyl, zastrzyk raz dziennie. Po skończeniu tabletek anty, miesiączka powinna pojawić się do 5 dni. Na tej wizycie kiedy masz się zgłosić dr. Da Ci taką niebieska kartkę z rozpiska wizyt. Ja miałam włącznie z tą pierwszą wizyta jeszcze dwie wizyty. Później była punkcja i kolejna to transfer.
    Aha jest jeszcze wizyta z anestazjologiem, ale to możesz odbyć w dniu kiedy masz wizyty.
    No i najważniejsze, po pierwszej wizycie, już na kolejne zawsze rano musiałam badać hormony. Trzeba to robić w dniu wizyty. Minimum dwie godz. Jak masz jakieś pytania to pisz :)

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda wrote:
    Hej, zgłaszasz się między tym 10-16dc, dostajesz rozpiske zazwyczaj jest to gonapeptyl, zastrzyk raz dziennie. Po skończeniu tabletek anty, miesiączka powinna pojawić się do 5 dni. Na tej wizycie kiedy masz się zgłosić dr. Da Ci taką niebieska kartkę z rozpiska wizyt. Ja miałam włącznie z tą pierwszą wizyta jeszcze dwie wizyty. Później była punkcja i kolejna to transfer.
    Aha jest jeszcze wizyta z anestazjologiem, ale to możesz odbyć w dniu kiedy masz wizyty.
    No i najważniejsze, po pierwszej wizycie, już na kolejne zawsze rano musiałam badać hormony. Trzeba to robić w dniu wizyty. Minimum dwie godz. Jak masz jakieś pytania to pisz :)
    Dziękuję bardzo, czyli nie tak strasznie rozkładają się te wizyty. A czy doktor przyjmuje wieczorem, np o 18? Bo mogę zrobić rano hormony u siebie w mieście i z wynikiem pojechać po pracy na wizytę?

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 5 września 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, przyjmuje tez wieczorem :) możesz zrobić u siebie, ważne żeby w tym samym lab.i żeby wyniki były na wizytę. Jak juz będziesz po pierwszej wizycie to Panie w rejestracji zapisza Cię na kolejne wizyty :)
    Aha, ja miałam tylko dwie bo szybko zareagowałam na stymulację, ale max to jest do 3 wizyt :)
    Powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2017, 15:55

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedz :)

    ChudaRuda lubi tę wiadomość

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 5 września 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, Ula, to też jest zależne jak reagujesz na stymulację, ja akurat przy ostatniej musiałam być z 5 czy 6 razy na podgląd, bo "jajeczka" słabo rosly, a przy poprzednich procedurach tak jak mowisz wystarczyły 3.
    A i jeszcze jedno.. musiałam się jeszcze zgłosić na wizytę pomiędzy punkcja a transferem, bo miałam za wysoki estradiol i dr.chcial sprawdzić jajniki i chyba wykluczyć hiperstymulacje..

    ChudaRuda, ula27 lubią tę wiadomość

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 5 września 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa no fakt, każda z nas inaczej reaguje na stymulację :) i pewnie też dlatego ciężko było na dupe usiąść od dorodnych jajek :)

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 5 września 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda wrote:
    Aaaa no fakt, każda z nas inaczej reaguje na stymulację :) i pewnie też dlatego ciężko było na dupe usiąść od dorodnych jajek :)
    Powiem Ci szczerze, że najbardziej czułam pierwsza stymulację, i faktycznie siadało i wstawało się ciężko..a późniejsze już były mniej uciążliwe, mimo podobnej ilości wyhodowanych jajek..chyba mi się tam poluzowało :-P

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 5 września 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena, czy Ty nadal chodzisz na wizyty do Gamety? Tam prowadzisz ciążę? Zastanawiam się czy nie przepisać się do jakiegoś, który pracuje w szpitalu. . . Chociaż ciężko chyba byłoby mi opuścić dr. Ś.

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 5 września 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda wrote:
    Lena, czy Ty nadal chodzisz na wizyty do Gamety? Tam prowadzisz ciążę? Zastanawiam się czy nie przepisać się do jakiegoś, który pracuje w szpitalu. . . Chociaż ciężko chyba byłoby mi opuścić dr. Ś.
    Nie, nie chodzę już, bo Cz. Prowadzi ciążę tylko do 12tc..no i w związku z tym za tydzień idę do innego już..

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki za informacje. Robię dopiero wstepne rozeznanie, bo anty zaczynam brać w grudniu, więc transfer wypadnie w styczniu. Ale muszę rozpisać urlop na ten styczeń, dlatego podpytuje :).

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 6 września 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymałam do jutra, zrobiłam test. Moje przeczucia się sprawdziły. Niestety. Najgorsze, ze mam dylemat czy zmienić Cz. Na innego lekarza biorąc pod uwagę in vitro. Receptę na tabletki już mam.

    lena7 lubi tę wiadomość

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mokka, przykro mi :( Ale może jeszcze jutro się coś pojawi?

    Ja mam cień. Jutro już pójdę na betę i progesteron, w sobotę powtórzę.

    Teraz pozostaje wierzyć, że ciąża się utrzyma.

    Asia87 lubi tę wiadomość

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 6 września 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze mokka niechcący polubiłam, przepraszam!
    Przykro mi :-)
    Nie podano mogę Ci w wyborze, bo mogę nie być obiektywna..
    Czara trzymam kciuki! Jesteś na jakimś żelaznym zestawie? Bierzesz steryd z tego co pamiętam?

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 6 września 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara bardzo się cieszę i trzymam kciuki !
    Zapiszę się tym razem do S., dobrze kojarzę, że do niego chodzisz?
    Może okaże się szczęśliwy, zobaczy coś czego Cz. nie zauważył.

    Czwarty raz się rozczarowałam, najgorsze, że Cz. nie dał odpowiedzi skąd te niepowodzenia(" niektóre pary tak mają" nie jest dla mnie odpowiedzią )

    Trochę się podłamałam.

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łykam duphaston, metypred i acard.

    Mokka, jeśli rzeczywiście się nie udało, to przed in vitro koniecznie się przebadaj. Zrób genetykę, immunologię - dla świętego spokoju.

‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ