X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Gameta Gdynia

Oceń ten wątek:
  • kotek87 Autorytet
    Postów: 771 431

    Wysłany: 27 lipca 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    Kurcze Hałasianka przykro mi bardzo :( Myslalam ze to sie dobrze skonczy.
    Cos niski ten prg..

    Kotek ja bralam heparyne po transferach..albo clexane ,albo fraxiparine.. 0,4 albo 0,6, z tym ze fraxiparine 0,4 byla sporo tansza od clexane 0,4..koszt.ok 60 zl w dobrej(tanszej) aptece.
    Mi dr.Cz na moj nacisk po poronieniach zlecil te badania...

    mutacja czynnika V Leiden
    mutacja genu protrombiny
    p/c anty tpo
    p/c anty tg
    p/c p/kardiolipinie IgM
    p/c p/kardiolipinie IgG
    p/c p/B-glikoproteinie IgM
    p/c p/B-glikoproteinie IgG
    poziom komorek NK
    kariotyp
    Ale jest wiecej badan w kierunku poronien, tak jak Czara pisala..ANA1/ANA2
    Mi immunolog tez wiecej zlecila..białka i inne mutacje..trzeba szukac niestety.
    Dzięki :) ile zapłaciłaś i gdzie robiłaś?

    lprkgu9rfbd20u5x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    Ale jest wiecej badan w kierunku poronien, tak jak Czara pisala..ANA1/ANA2
    Mi immunolog tez wiecej zlecila..białka i inne mutacje..trzeba szukac niestety.
    Poronienia może nawet spowodować zbyt wysoka homocysteina.
    Tego jest naprawdę dużo...

  • elinkagd Autorytet
    Postów: 1912 1536

    Wysłany: 27 lipca 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka przykro mi bardzo. Już byłam pełna nadziei że u Ciebie się poszczęści

    d53de7841f.png

    7f0b268dce.png

    III. 2016r - początek starań
    VI.2017r. - Gameta Gdynia
    Jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna
    08.01.2018 - cb :(
    09-12.2018 3podejscia IUI :(
    04.2019 - start IVF długi protokół - nieudany
    17.07.2019 - start IVF krótki protokół
    29.07.2019 - PUNKCJA, mamy 4❄️ blastki
    VII. 2019 - VI. 2020 4 transfery - 1 cb
    V-VII. 2021 - 2 podejście do IVF - 6 mrozaczkow (3x4.1.1, 1x4.1.2, 1x3.1.1, 1x3.2.2)
    14.02.2022 -5 FET-10dpt-262,5 U/I, 12 dpt-603 U/I, 16 dpt-3162,9 U/I, 22 dpt-24847,9 U/I, 26dpt-55594,4 U/I
    22.03.2022 jest ❤️ CRL 1,63cm
    11.04.2922 CRL 4,2cm
    23.06.2022 USG połówkowe - wszystko ok - chłopiec 452gr.
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 27 lipca 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kotek87 wrote:
    faktycznie ona jest taka droga?
    a jakie badania robiłaś i gdzie?
    a tak wgl dr Ś nie kazał Ci iśc na zwolnienie?
    Ja mam neoparin ostatnio za 3 op po 10 szt z refundacja zapłaciłam 10 zł.

    Tak kazał iść i juz się bycze na zwolnieniu.
    A badania robiłam w przychodni a pakiet na mutacje kupiłam z invicty była promocja. Ale taniej jest na test DNA chyba.

    kotek87 lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 27 lipca 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halasianka a acard brałas? Ja zaczęłam po biochemach na własną rękę, on też pomaga na początku przy zagniezdzaniu. Jak poszłam do Gameta to Ś kazał brać dalej.
    I widzisz u mnie się w sumie zdziwiłam ale od razu dał duphaston i luteine mimo że nie miałam wyniku proga, bo tamten źle zrobiłam. Ale to może dlatego że bliźniaki. .. ale tak jak mówi Czara to nie ma aż takiego znaczenia.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 27 lipca 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam tez inne wtedy..i homocysteine tez o ktorej Czara wspomina,

    mutacja czynnika V Leiden
    mutacja genu protrombiny
    mutacja MTHFR
    bialko s
    bialko c
    p/c anty tpo
    p/c anty tg
    p/c p/kardiolipinie IgM
    p/c p/kardiolipinie IgG
    LA (przeciwciala toczniowe)
    p/c p/B-glikoproteinie IgM
    p/c p/B-glikoproteinie IgG
    poziom komorek NK
    kariotyp
    homocysteina

    Wszystkie robilam w invikcie.
    Za te +kariotyp M przeszlo 2000, ale kiedys Czara tez pisala ze w UCK (chyba) jest duzo taniej.
    I tak w skrocie to z tych wszystkich badan to tylko wlasnie homocysteina wyszla zle..

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • kotek87 Autorytet
    Postów: 771 431

    Wysłany: 27 lipca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    Ja mam neoparin ostatnio za 3 op po 10 szt z refundacja zapłaciłam 10 zł.

    Tak kazał iść i juz się bycze na zwolnieniu.
    A badania robiłam w przychodni a pakiet na mutacje kupiłam z invicty była promocja. Ale taniej jest na test DNA chyba.
    dobrze że dał Ci zwolnienie, ja się troche boje ze jak zajde to tez będę musiała isc na zwolnienie, szefowa mnie zabije... no ale dzidzkus ważniejszy zwłaszcza ze tyle czekam :)
    ja zareagowali u Ciebie w pracy?

    lprkgu9rfbd20u5x.png
  • kotek87 Autorytet
    Postów: 771 431

    Wysłany: 27 lipca 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny myślicie że mogę chodzic na solarium jak staram się o dziecko?

    lprkgu9rfbd20u5x.png
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 27 lipca 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    Halasianka a acard brałas? Ja zaczęłam po biochemach na własną rękę, on też pomaga na początku przy zagniezdzaniu. Jak poszłam do Gameta to Ś kazał brać dalej.
    I widzisz u mnie się w sumie zdziwiłam ale od razu dał duphaston i luteine mimo że nie miałam wyniku proga, bo tamten źle zrobiłam. Ale to może dlatego że bliźniaki. .. ale tak jak mówi Czara to nie ma aż takiego znaczenia.
    nic nie bralam;( prosiłam o cokolwiek ale nikt nic nie chciał dać
    a acadr nei jest na serce? to coś związane z naczyniami i krzepnięciem prawda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2017, 15:40

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • kotek87 Autorytet
    Postów: 771 431

    Wysłany: 27 lipca 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    nic nie bralam;( prosiłam o cokolwiek ale nikt nic nie chciał dać
    a acadr nei jest na serce? to coś związane z naczyniami i krzepnięciem prawda?
    podobno na ukrwienie macicy i pomaga w zagnieżdżeniu.
    rozrzedza tez krew i ułatwia przepływ krwi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2017, 15:52

    lprkgu9rfbd20u5x.png
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    nic nie bralam;( prosiłam o cokolwiek ale nikt nic nie chciał dać
    a acadr nei jest na serce? to coś związane z naczyniami i krzepnięciem prawda?
    Wiecie co..kierujemy sie do kliniki bo jest problem z zajsciem w ciaze, wiec do cholery lekarze powinni nas obstawic lekami z wszystkich stron chyba nie?? Ja rozumiem ciaze prowadzone u zwyklego gina, ale tu?
    Nie wiadomo czy ten progesteron cos by pomogl, bo moze nie, ale na pewno by nie zaszkodzil :/ I tym bardziej ze mowilas ze chcesz!

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kotek87 wrote:
    podobno na ukrwienie macicy i pomaga w zagnieżdżeniu.
    rozrzedza tez krew i ułatwia przepływ krwi.
    aaaaa widzisz nie wiedziałam!! to może faktycznie zacznę
    a słuchajcie....bo Śliwka nie zadzwonil jeszcze ...
    ile trzeba odczekać po takim poronieniu? zeby cokolwiek dalej robic?

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    Wiecie co..kierujemy sie do kliniki bo jest problem z zajsciem w ciaze, wiec do cholery lekarze powinni nas obstawic lekami z wszystkich stron chyba nie?? Ja rozumiem ciaze prowadzone u zwyklego gina, ale tu?
    Nie wiadomo czy ten progesteron cos by pomogl, bo moze nie, ale na pewno by nie zaszkodzil :/ I tym bardziej ze mowilas ze chcesz!
    ja wam powiem ze naprawde byloby inaczej jakbym wiedziała ze nei mozna pomoc inaczej bo sie nie da...medycyna nie wymyslila nic innego ale kur.....mozna!!!!!!!!!
    dobrze wiemy o tym bo w całej Polsce lekarze mają rózne sposoby i leczą inaczej , dają leki na podtrzymanie ( bo jak mówisz to nie zaszkodzi) a tak...ja sie tam czuje jak u zwykłego gina na NFZ tylko w ch....się płaci a leca z Tobą jak z tabelki. O wszystko musisz pytac, prosic a i tak nie dostaniesz ( badania robimy same, leki bierzey same jak widac bo cos gdzieś przeczytamy) dlaczego???!!!!!!
    Jamam nadzieje ze on mi każe przyjsc szybko teraz na wizyte i chociaż zobaczy co tam sie dzieje bo jak nie to...bedzie kropka nad I naprawdę.
    W poniedziałek idę do immunologa do tej Suchanek..ide bez badań bo teraz to nie wiem i tak czy dobrze robic teraz czy czekac na poronienie itd wiecie
    a jak będę już to miała to jadę do BOCIANA. Muszę zasięgnąć innej opinii bo tutaj...zle sie czuje z tym ich podejściem

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Koraa Autorytet
    Postów: 287 104

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia 87 gratuluję, życzę dużo zdrowia i spokoju.
    Czara - super wiadomość,teraz tylko działać, niby pierwsze dwa cykle po HSG najwięcej kobiet zachodzi w ciążę :)
    Ja pierwszy cykl po HSG odpuściłam, ból za długo się utrzymywał.


    Kotek87, mi dr Czech powiedział, że może wartop by było iść na HSG, ale on by poczekał do września/ października (rozmawialiśmy pod koniec kwietnia), jemu to badanie wydawało się trochę bezcelowe na tym etapie. Ja zadecydowałam że chcę jaknajszybciej żeby nei tracić czasu. Przy pierwszym podejściu do HSG niestety okazało się że nie da się założyć cewnika - podejrzenie endometriozy. Szybki zapis na laparoskopię, histoipatologię i HSG, wyszło niby wszytsko ok, więc dalej działam metodą eliminacji.

    Hałasianka :(

    Mam teraz wizytę w poniedziałek. Okaże się co dalej robimy. Na koniec sierpnia mam urlop może tam wyluzuję trochę .

    Asia87 lubi tę wiadomość

    ckaidqk3eepzym33.png

    27 lat
    10.03.17pierwsza wizyta w Gameta/22.06.17 HSG nieudane,podejrzenie endometriozy
    19.07.17 laparoskopia, HSG endometrioza wykluczona
    11.09.17 pozytywny test ciążowy.
    14.09.17 beta 359 / 18.09.17 beta 2566
    19.09.17 pęcherzyk 5,9mm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasinka, przy tak młodej ciąży od razu możesz się starać, jak tylko beta spadnie do zera. Kontroluj ją tylko. Mojej koleżance z 50 do 0 spadła w 2 dni. U mnie z 250 aż 2 cykle, ale była to prawdopodobnie CP więc to dlatego tak długo trwało.
    Od razu po zakończeniu krwawienia też idź ba betę.

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 27 lipca 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halasianka doladnie pomaga w zagniezdzaniu. Nie wiem na ile mi pomógł ale nie żałuję że faszerowalam się 8 mies.
    Wiesz to zależy głównie od psychiki. Mi po lyzeczkowaniu kazali czekać 3 cykle, ale wiem ze po naturalnym pozwalają od razu. Często dziewczyny zachodzą. Ja żałuję że czekałam bo miałam piękna owu po poronieniu a potem się zaczęło znowu chrzanic, ale wiesz my lekarzami nie jesteśmy.

    Kotek ja teraz na drugiej wizycie wzięłam zwolnienie, przekazała obowiązki kolega pogadam z dyr.i spoko. Pod tym względem moja firma jest ok.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 27 lipca 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kora dziękuję i trzymam kciuki aby i u Ciebie po Hsg szybko poszło ;)

    Halasianka wiesz co może po prostu pogadaj szczerze z Ś powiedz mu co czujesz, że chcesz szukać i niech Cię nakieruje a później nie wyobrażasz sobie nie być obstawiona lekami. Nie masz nic do stracenia. Wydaje mi się ze oni chcą dla nas jak najlepiej im w dobie internetu kiedy każda sugeruje, daje przykłady co kto bierze tez chyba jest trudno. Są lekarzami a my mówimy im jak leczyć. Bo chcemy jak najlepiej dla nas samych. Wiecie skoro by im nie zależało to każdej mogliby dać takie same leki obstawić z każdej strony naszprycowac i jazda... ale mimo wszystko chyba starają się pomóc. W takiej naprotechnologi np bardzo długo diagnozuja i wprowadzają minimalna ilość lekow.
    Ale rozumiem Cię bardzo dobrze. Wiec działaj abyś była spokojniejsza

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • taka_jedna Autorytet
    Postów: 309 363

    Wysłany: 27 lipca 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kotek87 wrote:
    ja ze względu na wiare to nie będę miała inseminacje musze wlaczyc na lekach albo naturalnie.


    A co ma tu wiara? To jest inseminacja możesz podchodzić bez problemu. Pytałam się księdza, bo też jestem wierząca. Ale na drodze do bycia mamą nikt mi niestanie, a tym bardziej kościół!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2017, 18:21

    2012 - początek starań
    2014-2016 beznadziejni lekarze
    styczeń 2017-początek z Gametą
    marzec 2017- usuwany polip
    maj-sierpień 2017- 4 nieudane IUI
    październik 2017- usuwane torbiele z jajnika
    styczeń 2018- usunięta tarczyca
    kwiecień 2018- IUI <3
    08.01.2019 Zostałam mamą Kubusia <3
    qdkko7esx54xqf2r.png
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 27 lipca 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powinnam teraz czekać na @ czy jak to będzie?

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadaj jutro albo w sobote bete. Jesli bedzie spadać, to czekaj na okres. Po okresie ponownie, aby sprawdzic czy jest już 0.

    Jeśli podrośnie albo nic a nic nie spadnie - jedź na Izbę Przyjęć, bo to może oznaczać ciaze pozamaciczną.

‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ