X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • Jola2710 Koleżanka
    Postów: 41 27

    Wysłany: 18 lutego 2022, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Proszę powiedz mi wystarczyło, że odstawiłaś leki i samo poszło? Długo się oczyszcza macica?
    Po odstawieniu leków po ponad 3 tygodniach, u mnie nic samo nie chciało ruszyć i dostałam skierowanie do szpitala. W szpitalu miałam wywoływane poronienie farmakologicznie (byli to w zeszłym tygodniu 08.02.02)..

  • Jola2710 Koleżanka
    Postów: 41 27

    Wysłany: 18 lutego 2022, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilou wrote:
    Dziewczyny, dostałam sms przedwizytowy z informacją że od 01.03.2021 tak 21 (🙊) ceny wizyt ulegŁY zmianie.

    Myślicie że chcieli napisać 2022?

    Czy w sytuacji gdy podpisywałam cennik usług na tą konkretną procedurę to, jeśli transfer będzie w marcu i będę chciała np. Dokupić embroglue - to płacę według tego cennika który podpisałam?

    Co do tego co wyżej. Być może to rzeczywiście zależy od lekarza, ale ja czuję się dużo lepiej niż w innej łódzkiej klinice z której uciekłam. Tam człowiek traktowany jest tylko i wyłącznie jak portfel, a wszyscy idą tym samym schematem - niezależnie od przypadku.

    Tutaj tak nie jest - bynajmniej u naszej Pani dr. Kociara też u niej jest i miała inny protokół i inne leki zupełnie - także według mnie to absolutnie nie jest na jedno kopyto.

    Hej, my w październiku podpisywalismy cennik i dokumenty ze starym cennikiem a na początku grudnia, po transferze dali mi aneks że ceny w listopadzie się zmieniły i że musimy dopłacić..

  • Lilou Autorytet
    Postów: 2146 4912

    Wysłany: 18 lutego 2022, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola2710 wrote:
    Hej, my w październiku podpisywalismy cennik i dokumenty ze starym cennikiem a na początku grudnia, po transferze dali mi aneks że ceny w listopadzie się zmieniły i że musimy dopłacić..



    Dopytam o to jutro w klinice, bierzemy udział w programie no i podpisywaliśmy dokładana nazwa "Karta opłat w Programie dofinansowania IN VITRO dla mieszkańców Miasta Łodzi na lata 2021-2025", także no z tego rozumiem że te kwoty się nie zmienią, mamy rok 2022.

    No ale dopytam na pewno! :)

    PCOS❌
    metformina, euthyrox

    Starania od 11.2019

    🏳 - 2022 - IVF.
    START IVF - luty 2022; priming estrofenowy.
    Pobranych 19, 15 prawidłowych.
    6 oocytów zamrożonych 💎6 - do zapłodnienia.
    2 ❄❄ 4.3.3
    24.03.22 - transfer ❄ 💔😥
    27.05.22 - transfer ❄ 💔😥

    Naturalne cudy:
    26.08.2022 - 11tc poronienie zatrzymane 8+5. 💔
    10.01.2023 - 9tc poronienie zatrzymane 6+3 💔
  • Agi ;) Ekspertka
    Postów: 245 56

    Wysłany: 18 lutego 2022, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiaaaa wrote:
    Poziomu witaminy D nie podniesie się z dnia na dzień... To dość długi proces. Myślę, że lekarze w takich miejscach wychodzą z założenia że decydując się konkretnie na in vitro, para już jest po (a przynajmniej powinna być) etapie szczegółowej diagnostyki niepłodności. I jak ktoś wie że ma problem z poziomem witaminy D czy tarczycą, to ogarnął te tematy dużo wcześniej.
    Ja tak właśnie odczułam, że dr Połać zlecił nam absolutne minimum potrzebne przed podejściem do całej procedury.
    Miałam zlecone FSH, prolaktynę, TSH, AMH.


    Poziom witaminy. D3 zdiagnozowano u mnie w listopadzie i od tamtej pory biorę zwiększona dawkę, ale nie było ponownie badane, wiec na pewno sama od siebie zrobię to badanie.

    Co do tsh to nie miałam problemów.

    Z prolaktynq miałam problem zawsze, ale też nie badano w ostatnim czasie.

    Co do tematu ogarnięcia zdrowotnych problemów, to oczywiście, że tak jest, ale zauwqz też Kochana, że każdy lekarz ma inne podejscie

    🍀 "Nigdy nie trać nadziei" 🍀

    👰: 41 lat: AMH 3,4 🆒TSH 1,19 ✔️FSH 0,9 ✔️MutacjaLeiden✔️Kariotypy✔️toksoplazmoza✔️histeroskopia✔️drożność (lewy niedrożny)❌

    🤵: 42 lat: 🆗️

    Leki:
    I. żel androtop,estrofem,menopur 300;orgalutran,ovitrelle,decapeptyl,duphaston,cyclogest
    II. menopur 375,decapeptyl,duphaston,cyclogest

    💔poronienie: 🖤 I.2016r. - 10 tc - ciąża obumarła w 6 tc. (poronienie samoistne); 🖤 VII.2021r. 9 tc - puste jajo płodowe (poronienie farmakologiczne)

    ➡️ START:
    1. VI.22: zaplodnionych=5; transfer=1, ❄=0
    2. X.22: zaplodnionych=7; transfer=1, ❄️ =0

    Procedury:
    1. VI.22 👉 blastocysta 4.2.2 (IVF:HBA+IMSI+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
    2. X.22 👉 blastocysta ?
    (IVF:HBA+IMSI+CULTI-AVTIVE+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
  • ForeverYoung Koleżanka
    Postów: 57 114

    Wysłany: 18 lutego 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiaaaa wrote:
    Z tego co się orientuję to dofinansowanie obejmuje 3 procedury. Bardzo mi przykro...
    Dzieki za informację. Ale czy to oznacza, ze za kazdym razem doplacamy te 4 tys, czy tylko raz, przy pierwszym podejsciu?

  • zosiaaaa Autorytet
    Postów: 1326 1516

    Wysłany: 18 lutego 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ForeverYoung wrote:
    Dzieki za informację. Ale czy to oznacza, ze za kazdym razem doplacamy te 4 tys, czy tylko raz, przy pierwszym podejsciu?

    Do każdej procedury miasto dopłaca 5tys, więc resztę na pewno trzeba dopłacić.

    Kto Was prowadzi z lekarzy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2022, 21:37

    Starania od 2017r.
    01.2022r. pierwsza wizyta Gameta Rzgów
    05.2022r. FET: 4AB beta 0
    06.2022r. FET: 4CC beta 0
    10.2022r. histeroskopia: przewlekły stan zapalny endometrium
    03.2023r. FET: 4CC
    beta 10dpt: 253,8 mlU/ml
    beta 12dpt: 799,7 mlU/ml
    41+2 CC 4180g 60cm 10 pkt ♥️

    age.png
  • Silnaja Autorytet
    Postów: 590 908

    Wysłany: 19 lutego 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola - jak sytuacja ?

    👩🏼‍🦰31 l 🧔🏻34 l Gameta Rzgów
    Hashimoto💊 letrox
    Histeroskopia -3x 2018/2019
    Operacja - 6 mięśniaków - 2019
    Drożność 💪 Facet 💪
    IVF - 02.2020- bhcg 6,25 🙏🏻
    IVF FET - 06.2020 bhcg 0 😔
    IVF - 08.2020 bhcg 0 😔
    💉 bemfola, orgalutran
    Problemy:
    Mutacja Leiden
    Cytokiny 😱:
    TNF alfa - 5686 (norma 322,3-1376,6), Interleukina 5 - 9 (norma 20-59,8 ), Interleukina 2 - 121 (norma 20- 62,5), IFN/IL4 - 12,8 (norma 36,7-175), IFN/IL10 - 0,6 (norma 1,2-3), TNF/II10 - 4,1 (norma 0,7-2,8 )
    🧬Encorton, Zarzio, Flaxiparyna
    💊 suple: Q10, wit. E,D3, cynk, selen, mg
    IVF - 01.2021
    💉Menopur, orgalutran
    8.01 - transfer 3dniowego - 12dpt - bhcg 105 ✊🏻
    9.02 - mamy serduszko ❤️🤰🏼💗
    ⛪️ Nowenna pompejańska
    Iga - 21.09.2021
  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 19 lutego 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silnaja wrote:
    Pola - jak sytuacja ?
    Poronienie, beta zaczeła spadać, odstawiłam leki. JM nawet nie chciała mi antybiotyku przepisać przy crp 95.

    Orientujecie się może jak to teraz wygląda tzn kiedy iść do lekarza czy tam wszystko dobrze się oczyszcza/ oczyściło?

    Po poronieniu kiedy można już podchodzić do kolejnego transferu?

    Bella93
    Mam pytanie - orientujesz się jak wygląda procedura przeniesienia zarodków do kliniki w Czechach? Masz jakiś może kontakt ( maila, telefon, infolinia ) do kogoś kto w języku polskim się komunikuje czy tylko angielski?

  • ForeverYoung Koleżanka
    Postów: 57 114

    Wysłany: 19 lutego 2022, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiaaaa wrote:
    Do każdej procedury miasto dopłaca 5tys, więc resztę na pewno trzeba dopłacić.

    Kto Was prowadzi z lekarzy?
    My zaczynalismy od RB (nazwisko jednoczłonowe) - w skrocie porazka! Przenieslismy sie do dr M. B-S, ale po kilku wizytach okazało się że Pani dr poszla na urlop i IUI mielismy u Pani dr.R. B-S (jej grafik zazwyczaj pęka w szwach) I tak trafiliśmy do J. M. PRZED ivf okazało się, ze i ona idzie na krótki urlop wiec przygotowania do ivf i punkcja byly u dr M. K i w sumie właśnie do niej poczulam największe zaufanie, wiec przy 2 podejściu byc może się przeniesiemy wlasnie do niej :)

  • Silnaja Autorytet
    Postów: 590 908

    Wysłany: 20 lutego 2022, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ForeverYoung wrote:
    My zaczynalismy od RB (nazwisko jednoczłonowe) - w skrocie porazka! Przenieslismy sie do dr M. B-S, ale po kilku wizytach okazało się że Pani dr poszla na urlop i IUI mielismy u Pani dr.R. B-S (jej grafik zazwyczaj pęka w szwach) I tak trafiliśmy do J. M. PRZED ivf okazało się, ze i ona idzie na krótki urlop wiec przygotowania do ivf i punkcja byly u dr M. K i w sumie właśnie do niej poczulam największe zaufanie, wiec przy 2 podejściu byc może się przeniesiemy wlasnie do niej :)
    Gdzieś czytałam, że M.B.S w ciąży lub na urlopie macierzyńskim.

    👩🏼‍🦰31 l 🧔🏻34 l Gameta Rzgów
    Hashimoto💊 letrox
    Histeroskopia -3x 2018/2019
    Operacja - 6 mięśniaków - 2019
    Drożność 💪 Facet 💪
    IVF - 02.2020- bhcg 6,25 🙏🏻
    IVF FET - 06.2020 bhcg 0 😔
    IVF - 08.2020 bhcg 0 😔
    💉 bemfola, orgalutran
    Problemy:
    Mutacja Leiden
    Cytokiny 😱:
    TNF alfa - 5686 (norma 322,3-1376,6), Interleukina 5 - 9 (norma 20-59,8 ), Interleukina 2 - 121 (norma 20- 62,5), IFN/IL4 - 12,8 (norma 36,7-175), IFN/IL10 - 0,6 (norma 1,2-3), TNF/II10 - 4,1 (norma 0,7-2,8 )
    🧬Encorton, Zarzio, Flaxiparyna
    💊 suple: Q10, wit. E,D3, cynk, selen, mg
    IVF - 01.2021
    💉Menopur, orgalutran
    8.01 - transfer 3dniowego - 12dpt - bhcg 105 ✊🏻
    9.02 - mamy serduszko ❤️🤰🏼💗
    ⛪️ Nowenna pompejańska
    Iga - 21.09.2021
  • Limonka8 Autorytet
    Postów: 624 583

    Wysłany: 20 lutego 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Poronienie, beta zaczeła spadać, odstawiłam leki. JM nawet nie chciała mi antybiotyku przepisać przy crp 95.

    Orientujecie się może jak to teraz wygląda tzn kiedy iść do lekarza czy tam wszystko dobrze się oczyszcza/ oczyściło?

    Po poronieniu kiedy można już podchodzić do kolejnego transferu?

    Bella93
    Mam pytanie - orientujesz się jak wygląda procedura przeniesienia zarodków do kliniki w Czechach? Masz jakiś może kontakt ( maila, telefon, infolinia ) do kogoś kto w języku polskim się komunikuje czy tylko angielski?

    Pola, bardzo mi przykro. Niewiele to da, ale wiem co czujesz.

    Co do pójścia do lekarza, nie radzę Ci czekać zbyt długo. Wybierz się chociaż na kontrolne USG za 2-3 dni jeśli będzie to możliwe niech lekarz zobaczy i oceni. U mnie akurat macica nie oczyściła się sama, potrzebowałam pomocy.
    Kwestia podejścia do kolejnego transferu też jest pewnie bardzo indywidualna, to zależy na pewno od tego jak będzie wyglądała macica, czy będzie potrzebny zabieg czy obędzie się bez niego no i po jakim czasie dostaniesz okresu. U mnie od wyjścia ze szpitala do miesiączki upłynęło 36 dni.

    Ściskam Cię mocno i życzę Ci z całego serca tego, żeby aktualna sytuacja trwała najkrócej jak to możliwe.

    Pola853 lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️ 32 🧔 35 | Gameta Rzgów
    🏥 2xoperacja usunięcia mięśniaków (2017 i 2020)
    🙎‍♀️ Immunologia: ANA 1:320, cytokiny: IL2 - 1200 😱 TNF ALFA 2100 👉 Encorton, Fraxiparina, Acard
    🧔 oligospermia (ciężka) <1 mln/próba, morfologia 0-1%, żylaki powrózka nasiennego IIst.
    IVF-ICSI-IMSI - 11.2021 🎅 6.12.2021 punkcja - 7❄️
    31.01.2022 FET 4AA 7dpt beta 71,2 | 9dpt 191,2 | 11dpt 469 | 14dpt 2214 | 25.02.2022 mamy <3
    19.04.2022 Sanco - zdrowy chłopiec 💙
    17.08.2022 1815 g 31.08 2450 g 28.09 3100 g
    03.10.2022 Oliwier jest z nami ❤️ 3050 g. 53 cm, 10/10
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2022, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Poronienie, beta zaczeła spadać, odstawiłam leki. JM nawet nie chciała mi antybiotyku przepisać przy crp 95.

    Orientujecie się może jak to teraz wygląda tzn kiedy iść do lekarza czy tam wszystko dobrze się oczyszcza/ oczyściło?

    Po poronieniu kiedy można już podchodzić do kolejnego transferu?

    Bella93
    Mam pytanie - orientujesz się jak wygląda procedura przeniesienia zarodków do kliniki w Czechach? Masz jakiś może kontakt ( maila, telefon, infolinia ) do kogoś kto w języku polskim się komunikuje czy tylko angielski?
    Możesz zrobić betę w 2dniu krwawienia i umówić się na wizytę. Jak wszystko będzie ok to możesz startować z przygotowaniem do transferu.

    Zasada jest taka, że klinika do której chcesz przenieść zarodki podaje namiar na kuriera, więc jeśli masz wybraną klinikę to ich musisz zapytać.
    Ja korzystałam z firmy czeskiej, kontaktowałam się tylko mailowo po angielsku (w sumie w korespondencji mam 20maili i moich i od nich - a tak dużo tylko dlatego, że Gameta nie uzupełniała dokumentów tak jak trzeba było), ale jeśli chcesz to podam Ci maila na priv.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • TylkoLepiej Autorytet
    Postów: 251 162

    Wysłany: 21 lutego 2022, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zastanawiam się nad tą kliniką, możecie napisać mi coś więcej? Wasz odczucia co do lekarzy, podjescia. Ile razy podchodziliście, zq którym razem wam sie udalo i ktory lekarz jest najbardziej godny polecenia?
    Czy może właśnie zmieniliscie gamete na inna
    Klinike?

  • Nika1 Autorytet
    Postów: 262 178

    Wysłany: 21 lutego 2022, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TylkoLepiej wrote:
    Dziewczyny zastanawiam się nad tą kliniką, możecie napisać mi coś więcej? Wasz odczucia co do lekarzy, podjescia. Ile razy podchodziliście, zq którym razem wam sie udalo i ktory lekarz jest najbardziej godny polecenia?
    Czy może właśnie zmieniliscie gamete na inna
    Klinike?
    Hej my zmieniliśmy klinikę po 2 nieudanych ivf właśnie na Gamete w Rzgowie. Polecono nam dr Banach Struzycka, na pierwsza wizytę czekaliśmy 1.5 miesiaca, ale nie żałujemy. Konkretny plan leczenia został szybko wdrożony, pierwszy transfer ciąża biochemiczna, drugi transfer udany. W poprzedniej klinice kontakt z lekarzem odbywał się przez koordynatorkę co było strasznie uciążliwe i wydłużyło czas na odpowiedź, a w Gamecie kontakt z lekarzem bezpośrednio przez SMS co usprawnia działania. Polecamy z całego serca. Jeździlismy do kliniki ponad 400 km w jedną stronę, ale cóż to przy tym, że wszystko skończyło się dobrze. Planujemy tam wrócić bo czekają na nas jeszcze 2 zarodki.

  • Izzzy Znajoma
    Postów: 24 15

    Wysłany: 21 lutego 2022, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My korzystaliśmy w Gamecie Rzgów z AZ. Wcześniej korzystaliśmy z salve, ale tam chaos, brak kontaktu z kimkolwiek, pośpiech na wizytach nas przerósł, potem kliniki w Czechach. Udało się dopiero w Rzgowie, drugi transfer. Do transferu przygotowywał dr Połać, wykonywał transfer, prowadził całą ciążę. My byliśmy zadowoleni.

  • ForeverYoung Koleżanka
    Postów: 57 114

    Wysłany: 21 lutego 2022, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TylkoLepiej wrote:
    Dziewczyny zastanawiam się nad tą kliniką, możecie napisać mi coś więcej? Wasz odczucia co do lekarzy, podjescia. Ile razy podchodziliście, zq którym razem wam sie udalo i ktory lekarz jest najbardziej godny polecenia?
    Czy może właśnie zmieniliscie gamete na inna
    Klinike?
    My na razie walczymy. 2*IUI nieudane, 1 ivf nieudane... Co do podejscia lekarzy, to ja niestety wciaz mam poczucie, ze nikt nie skupia sie na szukaniu przyczyny... Tylko próbujemy, próbujemy. Uda sie to dobrze nie uda trudno. Wiec przed kolejnym ivf zasiegne jezyka prywatnie, pokaze wyniki i zobaczymy. Moze ktos zobaczy w nich cos co może być przyczyna,a nie tylko zleci kolejna stymulacje...

  • Dorin123 Autorytet
    Postów: 662 613

    Wysłany: 21 lutego 2022, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TylkoLepiej wrote:
    Dziewczyny zastanawiam się nad tą kliniką, możecie napisać mi coś więcej? Wasz odczucia co do lekarzy, podjescia. Ile razy podchodziliście, zq którym razem wam sie udalo i ktory lekarz jest najbardziej godny polecenia?
    Czy może właśnie zmieniliscie gamete na inna
    Klinike?

    Ja zmieniłam Twoją klinikę (punkcja, biopsja męża, 3 transfery w tym 2 w ramach Adopcji zarodka. Diagnoza - słabej jakości moje komórki, brak plemników u męża. Ratuje nas jedynie AZ) na Gametę właśnie.

    Już pod koniec pobytu w tamtej klinice byłam przebadana genetycznie i immunologicznie. Zbadane krzywe. Suplementacja witaminami. Całość to wiedza wyniesiona z forum.

    W Gamecie wybór padł na doktora Połacia. Przejrzał wszystkie badania, całą historię, wziął pod uwagę zalecenia immunologa Wilczyńskiego.
    Przeprowadziliśmy stymulację z primingiem estrofemowym. Uzyskaliśmy 3 ładne zarodki z nasieniem dawcy. Obecnie 30 tydzień bezproblemowej ciąży (udany pierwszy transfer w Gamecie).

    Także u mnie zmiana kliniki była strzałem w dziesiątkę. Ale nie ukrywam że pomogła też moja determinacja, stosowanie suplementów, szukanie przyczyny, i pomoc dziewczyn z forum. Ważne też, by trafić na lekarza, który dobrze was poprowadzi i będziecie mieli z nim dobry kontakt. Mnie osobiście sposób bycia doktora Połacia bardzo odpowiada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2022, 17:08

    I am waiting for a miracle lubi tę wiadomość

  • TylkoLepiej Autorytet
    Postów: 251 162

    Wysłany: 21 lutego 2022, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie jesteśmy po 1 nieudanym ivf w salve i nie podobalo mi sie podejscie lekarzy, a raczej i brak i nie wiem czy korzystac z Gamety, czy jednak szukac innej kliniki

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 21 lutego 2022, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Możesz zrobić betę w 2dniu krwawienia i umówić się na wizytę. Jak wszystko będzie ok to możesz startować z przygotowaniem do transferu.

    Zasada jest taka, że klinika do której chcesz przenieść zarodki podaje namiar na kuriera, więc jeśli masz wybraną klinikę to ich musisz zapytać.
    Ja korzystałam z firmy czeskiej, kontaktowałam się tylko mailowo po angielsku (w sumie w korespondencji mam 20maili i moich i od nich - a tak dużo tylko dlatego, że Gameta nie uzupełniała dokumentów tak jak trzeba było), ale jeśli chcesz to podam Ci maila na priv.
    Bella napisałam wiadomość

    Bella93 lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola853 wrote:
    Bella napisałam wiadomość
    Tylko ja nic nie dostałam. Wysłałam Ci zaproszenie.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 1101 1102 1103 1104 1105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ