Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • Bonnieu Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 13 czerwca, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Mając już mrożone zarodki, sprzed 01.06, monitoringi i hormony i transfer z klejem za darmo.

    Rozumiem, ale za wizyty trzeba płacić i leki 100%?Tylko za transfer z embryoglue się nie płaci, ale AH nie ma z MZ i nie można dopłacić, dobrze rozumiem?

    Starania od 2020 r.
    niedoczynność tarczycy
    2022 r ciąża - niestety poronienie 7tc 😭
    08.2023 ciąża biochemiczna 😭, więc skierowanie do immunologa (badania, szczepienia)
    02.2024 niestety znowu ciąża biochemiczna 😭 (dalsze badania immuno)
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2625 2450

    Wysłany: 13 czerwca, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnieu wrote:
    Rozumiem, ale za wizyty trzeba płacić i leki 100%?Tylko za transfer z embryoglue się nie płaci, ale AH nie ma z MZ i nie można dopłacić, dobrze rozumiem?
    Wizyta ta w 10/11 dc jest za darmo. Tak samo jak estradiol i prog dzień przed.
    Nie wiem jak to będzie z tym dopłacaniem, nie dopytywałam jeszcze, bo ciągle czekam na miesiączkę.

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Bonnieu Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 13 czerwca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Wizyta ta w 10/11 dc jest za darmo. Tak samo jak estradiol i prog dzień przed.
    Nie wiem jak to będzie z tym dopłacaniem, nie dopytywałam jeszcze, bo ciągle czekam na miesiączkę.

    Mogę dodać ciebie do przyjaciółek?

    Starania od 2020 r.
    niedoczynność tarczycy
    2022 r ciąża - niestety poronienie 7tc 😭
    08.2023 ciąża biochemiczna 😭, więc skierowanie do immunologa (badania, szczepienia)
    02.2024 niestety znowu ciąża biochemiczna 😭 (dalsze badania immuno)
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2625 2450

    Wysłany: 13 czerwca, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnieu wrote:
    Mogę dodać ciebie do przyjaciółek?
    Tak, jasne

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2625 2450

    Wysłany: 13 czerwca, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjęłam :)

    Bonnieu lubi tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Bonnieu Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 13 czerwca, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Przyjęłam :)

    Dziękuje, wysłałam ci wiadomość

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020 r.
    niedoczynność tarczycy
    2022 r ciąża - niestety poronienie 7tc 😭
    08.2023 ciąża biochemiczna 😭, więc skierowanie do immunologa (badania, szczepienia)
    02.2024 niestety znowu ciąża biochemiczna 😭 (dalsze badania immuno)
  • Tali& Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 13 czerwca, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Mam nadzieję, że nadal będzie można u niego prowadzić ciążę.
    Nie chciałabym zmieniać lekarza, bo naprawdę komfortowo się u niego czuję.
    A dawałaś mu znać że rodzisz? Myślisz że gdyby było trochę trudniej to by przyjechał?
    Miałam do niego nr telefonu. Myślę, że gdyby się coś działo to by przyjechał. Nie dawałam mu znać, że rodzę. Byłam w bieżącym kontakcie z położną a był już wieczór więc nie widziałam takiej konieczności.

  • glodia Autorytet
    Postów: 562 291

    Wysłany: 16 czerwca, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnieu wrote:
    Rozumiem, ale za wizyty trzeba płacić i leki 100%?Tylko za transfer z embryoglue się nie płaci, ale AH nie ma z MZ i nie można dopłacić, dobrze rozumiem?
    Cześć, mi powiedzieli, że leki i badania nie są refundowane, trzeba będzie za nie osobno płacić.
    Mam wrażenie, że każdy tam mówi co innego.

  • Bonnieu Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 17 czerwca, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glodia wrote:
    Cześć, mi powiedzieli, że leki i badania nie są refundowane, trzeba będzie za nie osobno płacić.
    Mam wrażenie, że każdy tam mówi co innego.

    Cześć, właśnie są spore nieścisłości.
    Co do badań to w programie są podobno dłużej ważne, czyli zakaźne i wymazy.

    Starania od 2020 r.
    niedoczynność tarczycy
    2022 r ciąża - niestety poronienie 7tc 😭
    08.2023 ciąża biochemiczna 😭, więc skierowanie do immunologa (badania, szczepienia)
    02.2024 niestety znowu ciąża biochemiczna 😭 (dalsze badania immuno)
  • glodia Autorytet
    Postów: 562 291

    Wysłany: 18 czerwca, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a byłyście w czerwcu i dostalyscie już decyzję i podpisalyscie umowę na refundację? Bo ja już byłam kilka razy w maju i czerwcu i niby byłam zapisana na listę oczekujących. A potem się okazało, że to nic nie znaczylo i dopiero ostatnio dali nam jakiś regulamin do podpisania. A decyzja lekarza i podpisanie umowy dopiero na kolejnej wizycie. Więc za wszystkie badania place prywatnie i za wszystkie wizyty, lacznie z kolejną też prywatnie. Może z refundacji będzie transfer (mojego mrożonego zarodka).

  • Bonnieu Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 19 czerwca, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glodia wrote:
    Dziewczyny, a byłyście w czerwcu i dostalyscie już decyzję i podpisalyscie umowę na refundację? Bo ja już byłam kilka razy w maju i czerwcu i niby byłam zapisana na listę oczekujących. A potem się okazało, że to nic nie znaczylo i dopiero ostatnio dali nam jakiś regulamin do podpisania. A decyzja lekarza i podpisanie umowy dopiero na kolejnej wizycie. Więc za wszystkie badania place prywatnie i za wszystkie wizyty, lacznie z kolejną też prywatnie. Może z refundacji będzie transfer (mojego mrożonego zarodka).

    My byliśmy na wizycie (normalnie płatna) i nas zakwalifikowano do refundacji, było podpisywanie oświadczeń i dokumentów do transferu, dostaliśmy regulamin uczestnictwa w programie.
    Dostałam kartę przygotowania do transferu w jakim dniu cyklu się zgłosić. Powiedzieli, że kolejna wizyta przed transferem normalnie płatna, jedynie transfer refundowany z embrioglue, ale my w lipcu dopiero będziemy podchodzić. Niestety nie ma AH i nie można dopłacić. Trochę to wszystko dziwne, że jednak wizyta przed ma być płatna. Niby badania w programie MZ są dłużej ważne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 18:18

    Starania od 2020 r.
    niedoczynność tarczycy
    2022 r ciąża - niestety poronienie 7tc 😭
    08.2023 ciąża biochemiczna 😭, więc skierowanie do immunologa (badania, szczepienia)
    02.2024 niestety znowu ciąża biochemiczna 😭 (dalsze badania immuno)
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2625 2450

    Wysłany: 19 czerwca, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnieu wrote:
    My byliśmy na wizycie (normalnie płatna) i nas zakwalifikowano do refundacji, było podpisywanie oświadczeń i dokumentów do transferu, dostaliśmy regulamin uczestnictwa w programie.
    Dostałam kartę przygotowania do transferu w jakim dniu cyklu się zgłosić. Powiedzieli, że kolejna wizyta przed transferem normalnie płatna, jedynie transfer refundowany z embrioglue, ale my w lipcu dopiero będziemy podchodzić. Niestety nie ma AH i nie można dopłacić. Trochę to wszystko dziwne, że jednak wizyta przed ma być płatna. Niby badania w programie MZ są dłużej ważne.
    Ja mam sprzeczne informacje

    Mnie i ja rejestracji i lekarz powiedział że wizyta która jest monitoringiem i badanie proga i estradiolu przed transferem będą w ramach MZ

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Bonnieu Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 20 czerwca, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Ja mam sprzeczne informacje

    Mnie i ja rejestracji i lekarz powiedział że wizyta która jest monitoringiem i badanie proga i estradiolu przed transferem będą w ramach MZ

    Ja nie dostałam skierowania na te badania, zawsze w dniu kontrolnej wizyty dopiero dostawałam skierowanie na zrobienie proga, estradiolu mi nie zlecano.
    Dziwne to jest, że takie sprzeczne informację są.

    Starania od 2020 r.
    niedoczynność tarczycy
    2022 r ciąża - niestety poronienie 7tc 😭
    08.2023 ciąża biochemiczna 😭, więc skierowanie do immunologa (badania, szczepienia)
    02.2024 niestety znowu ciąża biochemiczna 😭 (dalsze badania immuno)
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2625 2450

    Wysłany: 20 czerwca, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnieu wrote:
    Ja nie dostałam skierowania na te badania, zawsze w dniu kontrolnej wizyty dopiero dostawałam skierowanie na zrobienie proga, estradiolu mi nie zlecano.
    Dziwne to jest, że takie sprzeczne informację są.
    Tzn w dniu transferu za proga to pewnie zapłacę. Ale mam zalecenie zbadać prog i estradiol dzień przed wizyta, na której będzie ustalony termin transferu (cykl sztuczny) i tu dostałam zapewnienia że ze skierowaniem będzie w ramach MZ

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Bonnieu Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 20 czerwca, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Tzn w dniu transferu za proga to pewnie zapłacę. Ale mam zalecenie zbadać prog i estradiol dzień przed wizyta, na której będzie ustalony termin transferu (cykl sztuczny) i tu dostałam zapewnienia że ze skierowaniem będzie w ramach MZ

    U mnie też ta wizyta jest sprawdzenie jaka grubość endo i wyznaczenie terminu transferu (oczywiście tylko cykl szuczny), zalecenie od którego dnia przyjmowanie proga (globulki i duphaston) potem zbadanie jego poziomu we krwi dzień przed albo w dniu transferu.

    Starania od 2020 r.
    niedoczynność tarczycy
    2022 r ciąża - niestety poronienie 7tc 😭
    08.2023 ciąża biochemiczna 😭, więc skierowanie do immunologa (badania, szczepienia)
    02.2024 niestety znowu ciąża biochemiczna 😭 (dalsze badania immuno)
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2625 2450

    Wysłany: 20 czerwca, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnieu wrote:
    U mnie też ta wizyta jest sprawdzenie jaka grubość endo i wyznaczenie terminu transferu (oczywiście tylko cykl szuczny), zalecenie od którego dnia przyjmowanie proga (globulki i duphaston) potem zbadanie jego poziomu we krwi dzień przed albo w dniu transferu.
    No to ciekawa jestem jak ostatecznie to wyjdzie w praniu :/
    Przykre jest to że są takie nieścisłości

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • glodia Autorytet
    Postów: 562 291

    Wysłany: 21 czerwca, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dzisiaj w klinice, powiedzieli, że zarodki powstałe przed programem rządowym, będę transferowane w ramach mz i nie wliczają się w pulę procedur. Będą traktowane osobno. Ale! tylko transfery są refundowane, wizyty i badania już nie.

  • Bonnieu Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 22 czerwca, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glodia wrote:
    Cześć, dzisiaj w klinice, powiedzieli, że zarodki powstałe przed programem rządowym, będę transferowane w ramach mz i nie wliczają się w pulę procedur. Będą traktowane osobno. Ale! tylko transfery są refundowane, wizyty i badania już nie.

    Cześć, a nie wiesz jak to wygląda z ważnością badań w programie MZ? Mi w lipcu mija pół roku. Czy lepiej zrobić sobie w lipcu, żeby były aktualne wirusowe i wymazy?

    Starania od 2020 r.
    niedoczynność tarczycy
    2022 r ciąża - niestety poronienie 7tc 😭
    08.2023 ciąża biochemiczna 😭, więc skierowanie do immunologa (badania, szczepienia)
    02.2024 niestety znowu ciąża biochemiczna 😭 (dalsze badania immuno)
  • Bonnieu Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 23 czerwca, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2. Pary posiadające zarodki zamrożone przed 01.06.2024 r.

    mogą skorzystać z KET/FET tych zarodków w ramach programu bez wpływu na limit cykli, ale jednocześnie bez wizyty kwalifikacyjnej. Oznacza to, że para musi zgłosić się do programu przez formularz z zachowaniem kolejki zgłoszeń, podpisać regulamin programu oraz wykonać niezbędne badania na swój koszt.

    Wizyty monitorujące, oznaczenia hormonów (progesteron) oraz sam transfer będą już rozliczone w ramach programu.

    Dopiero po wykorzystaniu wszystkich zarodków para odbędzie wizytę kwalifikacyjną i rozpocznie 1 cykl.

    Starania od 2020 r.
    niedoczynność tarczycy
    2022 r ciąża - niestety poronienie 7tc 😭
    08.2023 ciąża biochemiczna 😭, więc skierowanie do immunologa (badania, szczepienia)
    02.2024 niestety znowu ciąża biochemiczna 😭 (dalsze badania immuno)
  • glodia Autorytet
    Postów: 562 291

    Wysłany: 23 czerwca, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnieu wrote:
    Cześć, a nie wiesz jak to wygląda z ważnością badań w programie MZ? Mi w lipcu mija pół roku. Czy lepiej zrobić sobie w lipcu, żeby były aktualne wirusowe i wymazy?
    Podobno 2 lata

‹‹ 1230 1231 1232 1233 1234 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ