X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 11 marca 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Dlugo czekaliscie od zlozenia wniosku do info ze sa pieniądze?

    Właśnie ekspresowo. Tylko my złożyliśmy wniosek w pierwszy dzień kiedy uruchomili tę możliwość. Po 6 dniach zadzwonili do nas z Gamety, że zaakceptowane. Byliśmy trochę w szoku bo w recepcji nam powiedzieli, że do 30 dni mają czas i zazwyczaj tyle właśnie się czeka.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10543 7267

    Wysłany: 11 marca 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Właśnie ekspresowo. Tylko my złożyliśmy wniosek w pierwszy dzień kiedy uruchomili tę możliwość. Po 6 dniach zadzwonili do nas z Gamety, że zaakceptowane. Byliśmy trochę w szoku bo w recepcji nam powiedzieli, że do 30 dni mają czas i zazwyczaj tyle właśnie się czeka.
    Dziękuję za odpowiedź

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Ja brałam Vibin i przez praktycznie cały okres ich brania miałam plamienia, ale lekarz się tym nie przejął. Gonapeptyl wstrzykujesz raz dziennie ja mam to robić o 20 (w tamtym poście to nie wybrzmiało, ale nadal je biorę ), menopur tez o tej samej porze. Jeśli chodzi o samopoczucie to nie mogę narzekać, dopiero od około 4 dnia stymulacji zaczęłam czuć jajniki , ale nie nazwałabym tego bólem. Raz miałam cały dzień silny ból głowy, ale możliwe że to nawet nie jest związane z przyjmowanymi zastrzykami, innych dolegliwości nie mam.
    Jeśli chodzi o koszta to nam się udało załapać na dofinansowanie z Urzędu Miasta (tj. 5 tys), musieliśmy dopłacić niecałe 4 tys. . To jeśli chodzi o samą procedurę, jednak licząc jeszcze badania które musieliśmy zrobić przed, leki oraz wizyty to trzeba doliczyć jeszcze ok 3,5 - 4 tys.
    Tobie również powodzenia :)

    Czyli Gonapeptyl i Menopur pokrywa się w czasie ?
    Fajnie, że udało Wam się załapać na dofinansowanie. My niestety nie mamy takiej możliwości.
    Licząc kasę, która poszła już na leczenie i badania jedna procedura by była;)


    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Monka, dofinansowanie z tego roku czy z transzy na poprzedni rok?

    Ewka, mrozenie zarodkow jest w cenie procedury.

    Edit: umowe podpisujecie jak macie komplet badan. Min 3000zl trzeba wplacic przy pierwszej wizycie z procedury, czyli po gonapeptylu, a reszte najpozniej w dzien punkcji.


    Dzięki Bella.
    Jaki okres obejmuje mrożenie w cenie ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy na zwolnieniach elektronicznych widać jaka placówka wystawiła zwolnienie ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10543 7267

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Dzięki Bella.
    Jaki okres obejmuje mrożenie w cenie ?
    Rok mrozenia.
    Gonapeptyl pokrywa sie z lekami do stymulacji, bierze sie go az do zastrzyku uwalniajacego komorki jajowe.
    Na zwolnieniu jest "Gameta Szpital"

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Rok mrozenia.
    Gonapeptyl pokrywa sie z lekami do stymulacji, bierze sie go az do zastrzyku uwalniajacego komorki jajowe.
    Na zwolnieniu jest "Gameta Szpital"


    Szkoda, bo łatwo sprawdzić co to za Gameta:)
    Brałyście zwolnienie na czas punkcji czy transferu czy idzie przeżyć z dniem wolnego ?;>

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10543 7267

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Szkoda, bo łatwo sprawdzić co to za Gameta:)
    Brałyście zwolnienie na czas punkcji czy transferu czy idzie przeżyć z dniem wolnego ?;>
    Równie dobrze, mogłabyś mieć histeroskopię czy laparoskopię ;)
    Możesz też poprosić rodzinnego o zwolnienie, właśnie z tego powodu, że nie chcesz informacji o Gamecie.

    Ja się fatalnie czułam już pod koniec stymulacji i po punkcji potrzebowałam jakiś 3dni, żeby dojść do siebie, ale ja miałam multum pęcherzyków i wielkie jajniki.

    Ewka1700 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Równie dobrze, mogłabyś mieć histeroskopię czy laparoskopię ;)
    Możesz też poprosić rodzinnego o zwolnienie, właśnie z tego powodu, że nie chcesz informacji o Gamecie.

    Ja się fatalnie czułam już pod koniec stymulacji i po punkcji potrzebowałam jakiś 3dni, żeby dojść do siebie, ale ja miałam multum pęcherzyków i wielkie jajniki.


    Też o tym myślałam, ciekawa jestem tylko czy rodzinny mi zwolnienie wystawi.
    Obawiam się właśnie o złe samopoczucie, w dodatku narkoza też robi swoje. Zawsze źle ją znosiłam.
    A sam transfer jest lepiej znośny ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10543 7267

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Też o tym myślałam, ciekawa jestem tylko czy rodzinny mi zwolnienie wystawi.
    Obawiam się właśnie o złe samopoczucie, w dodatku narkoza też robi swoje. Zawsze źle ją znosiłam.
    A sam transfer jest lepiej znośny ?
    Ja trafiam na fajnych lekarzy i nie mam z nimi problemu. Ostatnio od rodzinnego bralam zwolnienie, bo bylam w ciazy, a nie chcialam, zeby na druku byl kod "b".

    Ja mam za soba 7znieczulen i te krotkotrwale nie sa zle, jak powiem ze wymiotuje po, to anestezjolog od razu podaje mi leki przeciwwymiotne przy znieczuleniu.

    Transfer jest lajtowy, ale ja nie odczuwam zadnego dyskomfortu związanego w wziernikiem (na co podobno kobiety narzekaja) i dzieki tylozgieciu macicy nie musze miec pelnego pecherza, wiec moge nie byc obiektywna ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Ja trafiam na fajnych lekarzy i nie mam z nimi problemu. Ostatnio od rodzinnego bralam zwolnienie, bo bylam w ciazy, a nie chcialam, zeby na druku byl kod "b".

    Ja mam za soba 7znieczulen i te krotkotrwale nie sa zle, jak powiem ze wymiotuje po, to anestezjolog od razu podaje mi leki przeciwwymiotne przy znieczuleniu.

    Transfer jest lajtowy, ale ja nie odczuwam zadnego dyskomfortu związanego w wziernikiem (na co podobno kobiety narzekaja) i dzieki tylozgieciu macicy nie musze miec pelnego pecherza, wiec moge nie byc obiektywna ;)

    Dzięki za podpowiedź:)
    Z tego co piszesz transfer to pikuś w porównaniu z całą punkcją i stymulacją.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 14 marca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, gdzie na terenie Łodzi czy nawet łódzkiego dostanę wszystkie leki do ivf ?
    Pytam na zaś, żeby nie błądzić;)
    Leki są refundowane więc i ceny powinny być wszędzie te same ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W klinice polecają aptekę Rosa. Tam mają wszystko.

    M&M
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 14 marca 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję:)

    Martoszka lubi tę wiadomość

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10543 7267

    Wysłany: 14 marca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Dziewczynki, gdzie na terenie Łodzi czy nawet łódzkiego dostanę wszystkie leki do ivf ?
    Pytam na zaś, żeby nie błądzić;)
    Leki są refundowane więc i ceny powinny być wszędzie te same ?
    Tak, ceny sa wszedzie takie same.

    Ewka1700 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 16 marca 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest w Gamecie. Dzwonił dziś do mnie embriolog ze w poniedzialek transfer, z tych nerwow nawet o nic nie zapytałam :/ a teraz w głowie kłębią się pytania.
    Nie musze robić żadnych badań przed ? Albo chociaż USG czy endomentrium jest ok ? Powiedział tylko żeby być ze średnio wypełnionym pęcherzem cokolwiek to znaczy :P

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 16 marca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli to jest świeży transfer to nic nie robisz. Jedziesz na podaną godzinę i tyle. Musisz mieć wypełniony pęcherz, lepiej by było więcej i trochę wysiusiać. Najlepiej około godzinę pić.

    MonkaB lubi tę wiadomość

    M&M
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 16 marca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Jeżeli to jest świeży transfer to nic nie robisz. Jedziesz na podaną godzinę i tyle. Musisz mieć wypełniony pęcherz, lepiej by było więcej i trochę wysiusiać. Najlepiej około godzinę pić.
    Tak to świeży transfer.
    Dziękuję! :)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 16 marca 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Godzinę przed powinno tam być :-)
    Powodzenia

    MonkaB lubi tę wiadomość

    M&M
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 16 marca 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Dziewczyny jak to jest w Gamecie. Dzwonił dziś do mnie embriolog ze w poniedzialek transfer, z tych nerwow nawet o nic nie zapytałam :/ a teraz w głowie kłębią się pytania.
    Nie musze robić żadnych badań przed ? Albo chociaż USG czy endomentrium jest ok ? Powiedział tylko żeby być ze średnio wypełnionym pęcherzem cokolwiek to znaczy :P
    Powodzenia w poniedziałek :)

    MonkaB lubi tę wiadomość

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
‹‹ 962 963 964 965 966 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ