X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 11 marca 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Dlugo czekaliscie od zlozenia wniosku do info ze sa pieniądze?

    Właśnie ekspresowo. Tylko my złożyliśmy wniosek w pierwszy dzień kiedy uruchomili tę możliwość. Po 6 dniach zadzwonili do nas z Gamety, że zaakceptowane. Byliśmy trochę w szoku bo w recepcji nam powiedzieli, że do 30 dni mają czas i zazwyczaj tyle właśnie się czeka.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 11 marca 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Właśnie ekspresowo. Tylko my złożyliśmy wniosek w pierwszy dzień kiedy uruchomili tę możliwość. Po 6 dniach zadzwonili do nas z Gamety, że zaakceptowane. Byliśmy trochę w szoku bo w recepcji nam powiedzieli, że do 30 dni mają czas i zazwyczaj tyle właśnie się czeka.
    Dziękuję za odpowiedź

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Ja brałam Vibin i przez praktycznie cały okres ich brania miałam plamienia, ale lekarz się tym nie przejął. Gonapeptyl wstrzykujesz raz dziennie ja mam to robić o 20 (w tamtym poście to nie wybrzmiało, ale nadal je biorę ), menopur tez o tej samej porze. Jeśli chodzi o samopoczucie to nie mogę narzekać, dopiero od około 4 dnia stymulacji zaczęłam czuć jajniki , ale nie nazwałabym tego bólem. Raz miałam cały dzień silny ból głowy, ale możliwe że to nawet nie jest związane z przyjmowanymi zastrzykami, innych dolegliwości nie mam.
    Jeśli chodzi o koszta to nam się udało załapać na dofinansowanie z Urzędu Miasta (tj. 5 tys), musieliśmy dopłacić niecałe 4 tys. . To jeśli chodzi o samą procedurę, jednak licząc jeszcze badania które musieliśmy zrobić przed, leki oraz wizyty to trzeba doliczyć jeszcze ok 3,5 - 4 tys.
    Tobie również powodzenia :)

    Czyli Gonapeptyl i Menopur pokrywa się w czasie ?
    Fajnie, że udało Wam się załapać na dofinansowanie. My niestety nie mamy takiej możliwości.
    Licząc kasę, która poszła już na leczenie i badania jedna procedura by była;)


    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Monka, dofinansowanie z tego roku czy z transzy na poprzedni rok?

    Ewka, mrozenie zarodkow jest w cenie procedury.

    Edit: umowe podpisujecie jak macie komplet badan. Min 3000zl trzeba wplacic przy pierwszej wizycie z procedury, czyli po gonapeptylu, a reszte najpozniej w dzien punkcji.


    Dzięki Bella.
    Jaki okres obejmuje mrożenie w cenie ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy na zwolnieniach elektronicznych widać jaka placówka wystawiła zwolnienie ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Dzięki Bella.
    Jaki okres obejmuje mrożenie w cenie ?
    Rok mrozenia.
    Gonapeptyl pokrywa sie z lekami do stymulacji, bierze sie go az do zastrzyku uwalniajacego komorki jajowe.
    Na zwolnieniu jest "Gameta Szpital"

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Rok mrozenia.
    Gonapeptyl pokrywa sie z lekami do stymulacji, bierze sie go az do zastrzyku uwalniajacego komorki jajowe.
    Na zwolnieniu jest "Gameta Szpital"


    Szkoda, bo łatwo sprawdzić co to za Gameta:)
    Brałyście zwolnienie na czas punkcji czy transferu czy idzie przeżyć z dniem wolnego ?;>

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Szkoda, bo łatwo sprawdzić co to za Gameta:)
    Brałyście zwolnienie na czas punkcji czy transferu czy idzie przeżyć z dniem wolnego ?;>
    Równie dobrze, mogłabyś mieć histeroskopię czy laparoskopię ;)
    Możesz też poprosić rodzinnego o zwolnienie, właśnie z tego powodu, że nie chcesz informacji o Gamecie.

    Ja się fatalnie czułam już pod koniec stymulacji i po punkcji potrzebowałam jakiś 3dni, żeby dojść do siebie, ale ja miałam multum pęcherzyków i wielkie jajniki.

    Ewka1700 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Równie dobrze, mogłabyś mieć histeroskopię czy laparoskopię ;)
    Możesz też poprosić rodzinnego o zwolnienie, właśnie z tego powodu, że nie chcesz informacji o Gamecie.

    Ja się fatalnie czułam już pod koniec stymulacji i po punkcji potrzebowałam jakiś 3dni, żeby dojść do siebie, ale ja miałam multum pęcherzyków i wielkie jajniki.


    Też o tym myślałam, ciekawa jestem tylko czy rodzinny mi zwolnienie wystawi.
    Obawiam się właśnie o złe samopoczucie, w dodatku narkoza też robi swoje. Zawsze źle ją znosiłam.
    A sam transfer jest lepiej znośny ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Też o tym myślałam, ciekawa jestem tylko czy rodzinny mi zwolnienie wystawi.
    Obawiam się właśnie o złe samopoczucie, w dodatku narkoza też robi swoje. Zawsze źle ją znosiłam.
    A sam transfer jest lepiej znośny ?
    Ja trafiam na fajnych lekarzy i nie mam z nimi problemu. Ostatnio od rodzinnego bralam zwolnienie, bo bylam w ciazy, a nie chcialam, zeby na druku byl kod "b".

    Ja mam za soba 7znieczulen i te krotkotrwale nie sa zle, jak powiem ze wymiotuje po, to anestezjolog od razu podaje mi leki przeciwwymiotne przy znieczuleniu.

    Transfer jest lajtowy, ale ja nie odczuwam zadnego dyskomfortu związanego w wziernikiem (na co podobno kobiety narzekaja) i dzieki tylozgieciu macicy nie musze miec pelnego pecherza, wiec moge nie byc obiektywna ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 12 marca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Ja trafiam na fajnych lekarzy i nie mam z nimi problemu. Ostatnio od rodzinnego bralam zwolnienie, bo bylam w ciazy, a nie chcialam, zeby na druku byl kod "b".

    Ja mam za soba 7znieczulen i te krotkotrwale nie sa zle, jak powiem ze wymiotuje po, to anestezjolog od razu podaje mi leki przeciwwymiotne przy znieczuleniu.

    Transfer jest lajtowy, ale ja nie odczuwam zadnego dyskomfortu związanego w wziernikiem (na co podobno kobiety narzekaja) i dzieki tylozgieciu macicy nie musze miec pelnego pecherza, wiec moge nie byc obiektywna ;)

    Dzięki za podpowiedź:)
    Z tego co piszesz transfer to pikuś w porównaniu z całą punkcją i stymulacją.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 14 marca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, gdzie na terenie Łodzi czy nawet łódzkiego dostanę wszystkie leki do ivf ?
    Pytam na zaś, żeby nie błądzić;)
    Leki są refundowane więc i ceny powinny być wszędzie te same ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W klinice polecają aptekę Rosa. Tam mają wszystko.

    M&M
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 14 marca 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję:)

    Martoszka lubi tę wiadomość

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 14 marca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Dziewczynki, gdzie na terenie Łodzi czy nawet łódzkiego dostanę wszystkie leki do ivf ?
    Pytam na zaś, żeby nie błądzić;)
    Leki są refundowane więc i ceny powinny być wszędzie te same ?
    Tak, ceny sa wszedzie takie same.

    Ewka1700 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 16 marca 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest w Gamecie. Dzwonił dziś do mnie embriolog ze w poniedzialek transfer, z tych nerwow nawet o nic nie zapytałam :/ a teraz w głowie kłębią się pytania.
    Nie musze robić żadnych badań przed ? Albo chociaż USG czy endomentrium jest ok ? Powiedział tylko żeby być ze średnio wypełnionym pęcherzem cokolwiek to znaczy :P

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 16 marca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli to jest świeży transfer to nic nie robisz. Jedziesz na podaną godzinę i tyle. Musisz mieć wypełniony pęcherz, lepiej by było więcej i trochę wysiusiać. Najlepiej około godzinę pić.

    MonkaB lubi tę wiadomość

    M&M
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 16 marca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Jeżeli to jest świeży transfer to nic nie robisz. Jedziesz na podaną godzinę i tyle. Musisz mieć wypełniony pęcherz, lepiej by było więcej i trochę wysiusiać. Najlepiej około godzinę pić.
    Tak to świeży transfer.
    Dziękuję! :)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 16 marca 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Godzinę przed powinno tam być :-)
    Powodzenia

    MonkaB lubi tę wiadomość

    M&M
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 16 marca 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Dziewczyny jak to jest w Gamecie. Dzwonił dziś do mnie embriolog ze w poniedzialek transfer, z tych nerwow nawet o nic nie zapytałam :/ a teraz w głowie kłębią się pytania.
    Nie musze robić żadnych badań przed ? Albo chociaż USG czy endomentrium jest ok ? Powiedział tylko żeby być ze średnio wypełnionym pęcherzem cokolwiek to znaczy :P
    Powodzenia w poniedziałek :)

    MonkaB lubi tę wiadomość

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
‹‹ 962 963 964 965 966 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ