X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 28 lutego 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alaw87 wrote:
    Witam u nas już na pierwszej wizycie był pełny wywiad badanie i mieliśmy zrobić dodatkowe badania
    Na drugiej po analizie badań decyzja o in vitro dostaliśmy badania które mielusmy zrobić do ivf
    Ile czasu minęła od podjęcia decyzji o invitro do zaczęcia protokołu ?

    U nas będzie to wszystko robione prywatnie .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2019, 08:44

  • alaw87 Ekspertka
    Postów: 249 125

    Wysłany: 28 lutego 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Ile czasu minęła od podjęcia decyzji o invitro do zaczęcia protokołu ?

    U nas będzie to wszystko robione prywatnie .

    My też pobchodziliśmy komercyjnie
    U nas trwało 4 miesiące ale tylko dlatego ze jesienią mieliśmy czas i kasę :)
    Jak zrobisz badania wymagane do ivf i bendzie ok to odrazu możecie pewnie zaczac

    III IUI nie udane
    I et 😢
    II et 😢
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 28 lutego 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My akurat już zrobiliśmy wszystkie badania przed wizytą do ivf. Ale też mieliśmy tam iui, więc to nie była pierwsza wizyta.

    Ale jeżeli na pierwszej wizycie dostaniecie badania do zrobienia (bez hsc czy laparo) to w następnym cyklu na początku badania i wizyta z ustawieniem leków i kolejny cykl start stymulacji. Założyć można, że cykl na badania i rozpisanie leków, a kolejny już start.

    M&M
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 28 lutego 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My musimy przylecieć do Polski specjalnie na konsultacje i badania . Lekarz zakładał ze będziemy potrzebowali 3 dni wiec tak teraz myśle jak to logistycznie ogarnąć .

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 28 lutego 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko zależy czy masz już jakieś badania zrobione. Bo np. Hormony robisz w 2-4dc, a w tym czasie nie zrobisz np. cytologii czy czystości pochwy.

    M&M
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 28 lutego 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak ... jedno wyklucza drugie . Niestety .
    Wizyta mam na druga polowe cyklu wiec mam tylko nadzieje ze sprawnie to pójdzie . Dzięki dziewczyny za odpowiedzi .

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 28 lutego 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia

    M&M
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 28 lutego 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziękuje :)
    Już pierwszą stymulację mam za sobą i dwa transfery . Obydwa z testem negatywnym .
    Tak wiec wiem jak to wyglada ...
    teraz zmiana kliniki na gamete , diagnostyka i mam nadzieje ze będzie tylko lepiej :)

  • Ed Autorytet
    Postów: 399 286

    Wysłany: 28 lutego 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem tu nowa.
    Wlasnie dowiedzialam sie, ze nie zostane matka w naturalny sposób, lekarz zasugerowal mi in vitro. Polecil gamete w Łodzi i novum w Warszawie. Od czego mam zacząć starania i którą z tych klinik polecacie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2019, 19:06

    38 lat
    2 procedury
    Ciąża od grudnia
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 28 lutego 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ed wrote:
    Witam, jestem tu nowa.
    Wlasnie dowiedzialam sie, ze nie zostane matka w naturalny sposób, lekarz zasugerowal mi in vitro. Polecil gamete w Łodzi i novum w Warszawie. Od czego mam zacząć starania i którą z tych klinik polecacie?

    hej . niestety ja nie mam zadnego doswiadczenia z in vitro w Polsce. Wybralam Gamete z "polecenia" .

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 1 marca 2019, 03:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Na wątku gamety większość poleci ją.
    Choć są dziewczyny, które miały styczność m.in z novum.
    Umawiasz się na wizytę z dotychczasowymi wynikami, badaniami i historią starań. Lekarz m.in na tej postawie zaproponuje dalsze kroki.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ed wrote:
    Witam, jestem tu nowa.
    Wlasnie dowiedzialam sie, ze nie zostane matka w naturalny sposób, lekarz zasugerowal mi in vitro. Polecil gamete w Łodzi i novum w Warszawie. Od czego mam zacząć starania i którą z tych klinik polecacie?


    My wybraliśmy gametę z polecenia. Na pierwszą wizytę pojechaliśmy z naszymi podstawowymi wynikami badań, lekarz zlecił cała resztę. Z własnego doświadczenia mogę Ci jedynie powiedzieć, że zanim podejmiesz decyzję, o którejkolwiek lecznicy poczytaj, zasięgnij języka na forum o lekarzach i kieruj się też tym.
    Powodzenia ;)

  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 1 marca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Brakuje tylko oprawy muzycznej do ceremonii :)

    Jożin &&

    A tak nawiasem mówiąc, tak jak kiedyś uważałam Kozarzewskiego za zajebistego lekarza, tak po ostatniej ciąży nikomu go nie polece. Za to Krzeszowski z Salve jest cud miód :)
    To juz wszystko macie prawie, super:) teraz zleci;)

    Bella93 lubi tę wiadomość

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 11 marca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak to jest w Gamecie. Wizyta u lekarza z badaniami, jeśli wszystko jest ok to - leki do procedury ?
    Jak to wygląda przy protokole długim ? Jak długo bierze się antykoncepcję a potem kolejne leki ?
    Rozumiem, że antykoncepcja to normalne tabletki a zastrzyki ?
    I w którym momencie podpisujemy umowę na ivf i wpłacamy kaskę ? Jest to od razu całość czy są jakieś możliwości wyboru ?
    Sorry za ogrom pytań ale wizyta przede mną i wolę wiedzieć wcześniej na czym stoję ;)

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 11 marca 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Dziewczyny, jak to jest w Gamecie. Wizyta u lekarza z badaniami, jeśli wszystko jest ok to - leki do procedury ?
    Jak to wygląda przy protokole długim ? Jak długo bierze się antykoncepcję a potem kolejne leki ?
    Rozumiem, że antykoncepcja to normalne tabletki a zastrzyki ?
    I w którym momencie podpisujemy umowę na ivf i wpłacamy kaskę ? Jest to od razu całość czy są jakieś możliwości wyboru ?
    Sorry za ogrom pytań ale wizyta przede mną i wolę wiedzieć wcześniej na czym stoję ;)

    Ja też idę długim protokołem.
    Właśnie mam wrażenie, że tam nie tłumaczą tego dokładnie, albo po prostu nie zadawałam wystarczająco dużo pytań i miałam te same wątpliwości co Ty :)
    Jeśli już podjęliście decyzję i wyniki badań są ok, to najpierw bierzesz tabletki antykoncepcyjne, ja miałam się stawić 16 dnia brania tabletek i po tym okresie zaczyna się już stymulacja i to jest jakby 1 d.c (za tą wizytę jeszcze płaciłam). Dostałam receptę na Gonapeptyl (za 28 zastrzyków zapłaciłam jakieś grosze około 5 zł) i miałam się stawić po 2 tygodniach brania tych zastrzyków i od tego momentu już wszystkie koszta są w pakiecie. Po tych 2 tyg. z kartą stymulacji w recepcji musisz przed wizytą poprosić o fakturę (można ją opłacić od razu bądź później przelewem) w dzień tej wizyty musiałam też zbadać poziom Estriadolu (badania też są w cenie). Na tej wizycie miałam przepisane kolejne zastrzyki Menopur (to już na wzrost pęcherzyków, koszt przy refundacji ok 150 zł za dwa opakowania ) i dzisiaj po 7 dniach Menopuru byłam na podglądzie więc co dalej to mogę opowiedzieć wkrótce, w środę kolejny pogląd, a punkcja prawdopodobnie piątek/sobota ;)

    Ewka1700 lubi tę wiadomość

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 11 marca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Ja też idę długim protokołem.
    Właśnie mam wrażenie, że tam nie tłumaczą tego dokładnie, albo po prostu nie zadawałam wystarczająco dużo pytań i miałam te same wątpliwości co Ty :)
    Jeśli już podjęliście decyzję i wyniki badań są ok, to najpierw bierzesz tabletki antykoncepcyjne, ja miałam się stawić 16 dnia brania tabletek i po tym okresie zaczyna się już stymulacja i to jest jakby 1 d.c (za tą wizytę jeszcze płaciłam). Dostałam receptę na Gonapeptyl (za 28 zastrzyków zapłaciłam jakieś grosze około 5 zł) i miałam się stawić po 2 tygodniach brania tych zastrzyków i od tego momentu już wszystkie koszta są w pakiecie. Po tych 2 tyg. z kartą stymulacji w recepcji musisz przed wizytą poprosić o fakturę (można ją opłacić od razu bądź później przelewem) w dzień tej wizyty musiałam też zbadać poziom Estriadolu (badania też są w cenie). Na tej wizycie miałam przepisane kolejne zastrzyki Menopur (to już na wzrost pęcherzyków, koszt przy refundacji ok 150 zł za dwa opakowania ) i dzisiaj po 7 dniach Menopuru byłam na podglądzie więc co dalej to mogę opowiedzieć wkrótce, w środę kolejny pogląd, a punkcja prawdopodobnie piątek/sobota ;)


    Dziękuję Ci bardzo za rozjaśnienie. Na razie Pani doktor wytłumaczyła mi ogólnie jak to będzie wyglądać i mam masę wątpliwości.
    Ja będę przechodzić na antykoncepcję prosto z Visanne mam tylko nadzieję, że endometrioza nie da o sobie znać w tym czasie. Możesz mi napisać nazwę tabletek anty?
    Szczerze mówiąc myślałam, że to będzie trochę krócej trwać, ale nie ma co narzekać.
    Gonapeptyl się wstrzykuje 2 razy dziennie ?
    Jak samopoczucie podczas stymulacji ?
    Możesz napisać ile łącznie wyszło za całą procedurę ? Podstawa, bez mrożenia itd. wychodzi coś koło 8 tys. ale wiadomo, że w między czasie może coś jesczze dojść, chyba, że lekarz przewiduje wszystko wcześniej ?
    Powodzenia!;)

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 11 marca 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za rozjaśnienie. Na razie Pani doktor wytłumaczyła mi ogólnie jak to będzie wyglądać i mam masę wątpliwości.
    Ja będę przechodzić na antykoncepcję prosto z Visanne mam tylko nadzieję, że endometrioza nie da o sobie znać w tym czasie. Możesz mi napisać nazwę tabletek anty?
    Szczerze mówiąc myślałam, że to będzie trochę krócej trwać, ale nie ma co narzekać.
    Gonapeptyl się wstrzykuje 2 razy dziennie ?
    Jak samopoczucie podczas stymulacji ?
    Możesz napisać ile łącznie wyszło za całą procedurę ? Podstawa, bez mrożenia itd. wychodzi coś koło 8 tys. ale wiadomo, że w między czasie może coś jesczze dojść, chyba, że lekarz przewiduje wszystko wcześniej ?
    Powodzenia!;)

    Ja brałam Vibin i przez praktycznie cały okres ich brania miałam plamienia, ale lekarz się tym nie przejął. Gonapeptyl wstrzykujesz raz dziennie ja mam to robić o 20 (w tamtym poście to nie wybrzmiało, ale nadal je biorę ), menopur tez o tej samej porze. Jeśli chodzi o samopoczucie to nie mogę narzekać, dopiero od około 4 dnia stymulacji zaczęłam czuć jajniki , ale nie nazwałabym tego bólem. Raz miałam cały dzień silny ból głowy, ale możliwe że to nawet nie jest związane z przyjmowanymi zastrzykami, innych dolegliwości nie mam.
    Jeśli chodzi o koszta to nam się udało załapać na dofinansowanie z Urzędu Miasta (tj. 5 tys), musieliśmy dopłacić niecałe 4 tys. . To jeśli chodzi o samą procedurę, jednak licząc jeszcze badania które musieliśmy zrobić przed, leki oraz wizyty to trzeba doliczyć jeszcze ok 3,5 - 4 tys.
    Tobie również powodzenia :)

    Ewka1700 lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 11 marca 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monka, dofinansowanie z tego roku czy z transzy na poprzedni rok?

    Ewka, mrozenie zarodkow jest w cenie procedury.

    Edit: umowe podpisujecie jak macie komplet badan. Min 3000zl trzeba wplacic przy pierwszej wizycie z procedury, czyli po gonapeptylu, a reszte najpozniej w dzien punkcji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2019, 13:57

    Ewka1700 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 11 marca 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Monka, dofinansowanie z tego roku czy z transzy na poprzedni rok?

    Ewka, mrozenie zarodkow jest w cenie procedury.

    Edit: umowe podpisujecie jak macie komplet badan. Min 3000zl trzeba wplacic przy pierwszej wizycie z procedury, czyli po gonapeptylu, a reszte najpozniej w dzien punkcji.

    Możliwe, że mi nie mówili o tym minimum bo mamy to dofinansowanie.
    Dofinansowanie mamy z tego roku. :)

    Bella93 lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 11 marca 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Możliwe, że mi nie mówili o tym minimum bo mamy to dofinansowanie.
    Dofinansowanie mamy z tego roku. :)
    Dlugo czekaliscie od zlozenia wniosku do info ze sa pieniądze?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 961 962 963 964 965 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ