Ginekolog Maciej Brązert
-
WIADOMOŚĆ
-
Ja123 wrote:A dziękuję, że pytasz 🙂 u nas.... No cóż bywało lepiej 😂 kolejną wizytę mamy szybciej bo jakieś skurcze się pojawiły, które nie podobały się Dr no i szyjka się skróciła.... Niby to już normalne na tym etapie i na spokojnie ale jednak wizyta szybciej 🤷 a po przebojach, które miała Nana lekki stres mi się włączył 🙈 młody ostatnio ponad 2700 więc dosłownie się kulamy 🤣 Jeszcze jakoś wczoraj w nocy się znowu przekręcił, że ani siedzieć, ani leżeć, ani stać nie mogę bo albo mi niedobrze albo jakieś duszności albo czuje moje zebra i mostek znowu popękają i tak na zmianę, więc byle wytrwać do wizyty 🙈 a jak Twoje samopoczucie? Franek zadowolony z braciszka? My liczymy na to, że Róża łatwiej przyjmie pojawienie się braciszka niż siostry bo u nas w rodzinie babiniec a ona po prostu szaleje za chłopakami 😅
U mnie też ostatnio trochę mocniej szyjka sie skróciła, właśnie dr mówił, że po 30 tygodniu już zaczyna się fizjologicznie skracać bo przygotowuje sie do porodu, ale też miałam szybciej wizytę jak do dr ujął aby zobaczyć jaki bedzie trend czy sie dalej skróci.4.07. 2022 jest ❤️ -
Ania na kiedy masz termin? Jesteśmy w zbliżonych tygodniach ciąży 🙂
Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2022, 10:38
Starania od 2017
02.2017-19tc💔
03.2019-9t c💔
Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
AMH 8,24
Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
10. 04.2021 Helenka 🧡
24.02.2023 Aniela💛 -
Ania🙂 wrote:Część 26.02 a Ty? Pozdrawiam
12 marca, ale orzez choroby współistniejące będzie szybciej rozwiązanie, jak się czujesz?Starania od 2017
02.2017-19tc💔
03.2019-9t c💔
Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
AMH 8,24
Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
10. 04.2021 Helenka 🧡
24.02.2023 Aniela💛 -
Moli27 wrote:12 marca, ale orzez choroby współistniejące będzie szybciej rozwiązanie, jak się czujesz?
Dziękuje dobrze 🙂 jestem sprawna jak na ten tydzień ciąży ☺️ i oby jak najdłużej tak zostało , ostatnio więcej polegiwałam, za to dziś będzie wychodne i tak leci.4.07. 2022 jest ❤️ -
Nana84 wrote:Wiem, że ten wątek pojawiał się już tutaj milion razy, ale dziewczyny podpowiedzcie (te które miały cc) do jakiego fizjo i po jakim czasie poszłyście i czym smarowałyście bliznę?
FizjoTrzyMamy tutaj dziewczyny polecały, ja byłam u Olga Kiedrowska z Misja Mama polecana na fb, po kontroli połogowej u doktora jak powie, że wszystko ok, tak też można zacząć ćwiczyć z blizną, do smarowania preparaty Sutricon, ale u mnie średnio się sprawdziły, robiłam samym octaniseptem2021🐼
2024🐼
2026 🫄 -
Agata93 wrote:Nana84 tak po wizycie połogowej, można również spróbować maści cepan
Jeżeli chodzi o różne specyfiki na blizny to ja z własnego doświadczenia (bardzo liczne blizny pooperacyjne) polecam maść Contractubex. Cepan też jest spoko bo to też stosowałam ale contractubex dał lepsze rezultaty. Mój chirurg polecał taki trochę babciny sposób nałożyć troszke grubszą warstwę tego cepanu i na to woreczek foliowy żeby odizolować od odzieży i żeby to się zwyczajnie pod wpływem ciepła lepiej wchłaniało. Tylko wiadomo wszystko musi się najpierw spokojnie wygoić we własnym tempie.
Agata93 lubi tę wiadomość
-
Ja123 wrote:Jeżeli chodzi o różne specyfiki na blizny to ja z własnego doświadczenia (bardzo liczne blizny pooperacyjne) polecam maść Contractubex. Cepan też jest spoko bo to też stosowałam ale contractubex dał lepsze rezultaty. Mój chirurg polecał taki trochę babciny sposób nałożyć troszke grubszą warstwę tego cepanu i na to woreczek foliowy żeby odizolować od odzieży i żeby to się zwyczajnie pod wpływem ciepła lepiej wchłaniało. Tylko wiadomo wszystko musi się najpierw spokojnie wygoić we własnym tempie.
O widzisz tego nie znam, u mnie cepan się super sprawdził, tania maść w stosunku do innych tylko ta konsystencja i zapach cebuli, najlepiej na noc pod koszule nocną bez bielizny 🤣
Edit:doczytałam, że contratubex też jest na bazie cebuli z heparyną, ostatnie ważne aby był skutecznyWiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2023, 19:42
-
Agata93 wrote:O widzisz tego nie znam, u mnie cepan się super sprawdził, tania maść w stosunku do innych tylko ta konsystencja i zapach cebuli, najlepiej na noc pod koszule nocną bez bielizny 🤣
Edit:doczytałam, że contratubex też jest na bazie cebuli z heparyną, ostatnie ważne aby był skuteczny
Ale tak nie wali po nosie 🙈 ja jeszcze używałam takich plastrów ze srebrem i do tego miałam prądy, lasery i inne naświetlania ale to bardziej z nastawieniem na złamania ale koniec końców na blizny też podziałało bo żadne zrosty się nie pojawiły czy inne dolegliwości z nimi związane. Co prawda cały czas z tyłku głowy mam, że prędzej czy później to wszystko się odezwie ale liczę na to, że faktycznie dobrze mnie poskładali 😂 -
MuminkAa wrote:FizjoTrzyMamy tutaj dziewczyny polecały, ja byłam u Olga Kiedrowska z Misja Mama polecana na fb, po kontroli połogowej u doktora jak powie, że wszystko ok, tak też można zacząć ćwiczyć z blizną, do smarowania preparaty Sutricon, ale u mnie średnio się sprawdziły, robiłam samym octaniseptem
Też są plastry aczkolwiek różne opinie czytałam o tych preparatach, może spróbuje z tymi co dziewczyny niżej pisały.




