Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • Kingaaa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 września 2023, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.

    Przepraszam, że wtrącam się w wątek, ale widzę, że wymieniacie się doświadczeniami, może któraś z Was miała podobną sytuację...

    Jestem po badaniach prenatalnych u dr Lorenc. Na USG wszystko ok, przezierność 0,9, wszystkie kończyny widoczne. Jednak dostałam wynik PAPP-A, z którego wyszło wysokie prawdopodobieństwo trisomii 21 1:127.
    Dr twierdzi, że to wina wysokiej bety 7,836 MoM. Czekam na wyniki sanco.

    Czy któraś z Was miała może podobna sytuację? Czy możecie polecić innego lekarza do konsultacji? Może byłyście u genetyka? Czy robilyscie amniopunkcję?

  • Moli27 Autorytet
    Postów: 307 167

    Wysłany: 8 września 2023, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingaaa wrote:
    Cześć Dziewczyny.

    Przepraszam, że wtrącam się w wątek, ale widzę, że wymieniacie się doświadczeniami, może któraś z Was miała podobną sytuację...

    Jestem po badaniach prenatalnych u dr Lorenc. Na USG wszystko ok, przezierność 0,9, wszystkie kończyny widoczne. Jednak dostałam wynik PAPP-A, z którego wyszło wysokie prawdopodobieństwo trisomii 21 1:127.
    Dr twierdzi, że to wina wysokiej bety 7,836 MoM. Czekam na wyniki sanco.

    Czy któraś z Was miała może podobna sytuację? Czy możecie polecić innego lekarza do konsultacji? Może byłyście u genetyka? Czy robilyscie amniopunkcję?


    Podobną sytuację miała GosiaK, papa to tylko statystyki niestety, wpływ ma na to wiele czynników w tym wiek, procedura ivf itd, teraz ważne co wyjdzie w sanco, jak coś to dr będzie konsultował z dr Ićkiem on zajmuje się tymi sprawami i w razie w amniopunkcją, wiem, że to trudne ale pozostaje czekać na wynik sanco jak usg wyszło prawidłowe.

    Starania od 2017
    02.2017-19tc💔
    03.2019-9t c💔

    Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
    AMH 8,24
    Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
    10. 04.2021 Helenka 🧡
    24.02.2023 Aniela💛
  • Starajaca28 Ekspertka
    Postów: 187 99

    Wysłany: 8 września 2023, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingaaa wrote:
    Cześć Dziewczyny.

    Przepraszam, że wtrącam się w wątek, ale widzę, że wymieniacie się doświadczeniami, może któraś z Was miała podobną sytuację...

    Jestem po badaniach prenatalnych u dr Lorenc. Na USG wszystko ok, przezierność 0,9, wszystkie kończyny widoczne. Jednak dostałam wynik PAPP-A, z którego wyszło wysokie prawdopodobieństwo trisomii 21 1:127.
    Dr twierdzi, że to wina wysokiej bety 7,836 MoM. Czekam na wyniki sanco.

    Czy któraś z Was miała może podobna sytuację? Czy możecie polecić innego lekarza do konsultacji? Może byłyście u genetyka? Czy robilyscie amniopunkcję?


    Osobiście nie natomiast dwie moje koleżanki, usg wyszło bardzo dobrze, wynik papa duże ryzyka wad, po wynikach wolnego DNA płodu i kolejnych usg wszystko ok, jeżeli jest to tylko wynik papa to spokojniej, w kolejnej ciąży się zaparły i nie robiły papa, takie są rekomendacje wiadomo ale czasem to więcej stresu niż to wszystko warte, podobno do oceny ryzyka stanu przedrzucawkowego przydatne, no ale są dziewczyny co mają niskie ryzyko a dopiero badania na czynnik łożyskowy te typowe dają pozytywny wynik, więc też nie mają wysokiej wiarygodności

    Starania od 2016
    AMH - 1,92
    01.2020 - laparoskopia, histetoskopia(endometrioza)
  • GosiaK Ekspertka
    Postów: 178 52

    Wysłany: 8 września 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moli27 wrote:
    Podobną sytuację miała GosiaK, papa to tylko statystyki niestety, wpływ ma na to wiele czynników w tym wiek, procedura ivf itd, teraz ważne co wyjdzie w sanco, jak coś to dr będzie konsultował z dr Ićkiem on zajmuje się tymi sprawami i w razie w amniopunkcją, wiem, że to trudne ale pozostaje czekać na wynik sanco jak usg wyszło prawidłowe.
    Dokładnie tak. U mnie USG było ok, a przed prenatalnymi miałam już wyniki Nifty i były z małym ryzykiem, właściwie 1:dziewięcio cyfrowych liczb. Prenatalne robil dr Iciek.
    Ryzyko przez biochemię mam T21 1:98, po konsultacji z dr Ićkiem odpuściliśmy amniopunkcje, to tez jest jakieś ryzyko i mówił, ze gdyby on miał wybierać to by nie zrobił amniopunkcji. Na początku sierpnia miałam drugie prenatalne, mały rozwija się, nie ma żadnych nieprawidłowości. Teraz na koniec września mam trzecie prenatalne.
    Stres był na początku bo otrzymaniu wyników ale już nie myśle o tym.

    Aleksander 28.11.2023 22:22 2885 g 52 cm 🩵🧸👶🏼
  • Kingaaa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 września 2023, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli mogę zapytać to ryzyko też masz podwyższone prze betę czy coś innego miało na to wpływ?

    Ja właśnie bardzo się denerwuję, odkąd się dowiedziałam to cały czas czytam, szukam, ale przez stres źle się czuje i już sama nie wiem co robić. Dr Lorenc powiedziała, że jeśli sanco wyjdzie dobrze to ona nie robiłaby amniopunkcji..

    Konsultowałas może wyniki z innym lekarzem? Ja zastanawiam się nad konsultacją u genetyka.

  • Agata93 Przyjaciółka
    Postów: 112 51

    Wysłany: 8 września 2023, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingaaa wrote:
    A jeśli mogę zapytać to ryzyko też masz podwyższone prze betę czy coś innego miało na to wpływ?

    Ja właśnie bardzo się denerwuję, odkąd się dowiedziałam to cały czas czytam, szukam, ale przez stres źle się czuje i już sama nie wiem co robić. Dr Lorenc powiedziała, że jeśli sanco wyjdzie dobrze to ona nie robiłaby amniopunkcji..

    Konsultowałas może wyniki z innym lekarzem? Ja zastanawiam się nad konsultacją u genetyka.


    W drugiej ciąży też mieliśmy nieprawidłowy wynik papy ALE to są tylko statystyki i bardzo często pogarsza obraz usg, takie są rekomendacje i trzeba robić, my robiliśmy tylko badania Nifty, obraz usg był prawidłowy, nie konsultowałam się dodatkowo z genetykiem, jak by wyszedł nieprawidłowy obraz usg Nifty to tak amniopunkcja z mikromacierzami albo badanie Wes najdokładniejsze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2023, 15:17

  • GosiaK Ekspertka
    Postów: 178 52

    Wysłany: 8 września 2023, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingaaa wrote:
    A jeśli mogę zapytać to ryzyko też masz podwyższone prze betę czy coś innego miało na to wpływ?

    Ja właśnie bardzo się denerwuję, odkąd się dowiedziałam to cały czas czytam, szukam, ale przez stres źle się czuje i już sama nie wiem co robić. Dr Lorenc powiedziała, że jeśli sanco wyjdzie dobrze to ona nie robiłaby amniopunkcji..

    Konsultowałas może wyniki z innym lekarzem? Ja zastanawiam się nad konsultacją u genetyka.
    Oba wyniki były nieprawidłowe. Dlatego tez biorę acard.
    Ja byłam umówiona do genetyka ale odwołałam wizytę, przepłakałam ileś czasu a później przestałam czytać.. wierze, że wszystko jest ok. Skoro każde USG i prenatalne są ok, NIFTY wyszło dobrze to nie może być zle. A pappa to tez statystyka, tam tez nie jest napisane WASZE DZIECKO BĘDZIE CHORE tez jest „prawdopodobieństwo” więc wierze, ze jest ok ;)

    Aleksander 28.11.2023 22:22 2885 g 52 cm 🩵🧸👶🏼
  • Maleszczescie Maleszczescie Przyjaciółka
    Postów: 78 36

    Wysłany: 8 września 2023, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moli27 wrote:
    Jeszcze polecam BEZ piekarnia bezglutenowa aczkolwiek Wolna na 1 pierwszym miejscu, kiedyś też kupował w sklepie orgamicznym w Browarze ale jakoś mi nie podchodziły


    Dzięki za info 🙂

    A tak WTF vo to za upały we wrześniu 🙈

  • Zaba90 Autorytet
    Postów: 421 187

    Wysłany: 8 września 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleszczescie Maleszczescie wrote:
    Dzięki za info 🙂

    A tak WTF vo to za upały we wrześniu 🙈


    No 🙃 za to wieczory od 20/21 są rewelacyjne, robi się przyjemnie chłodniej 😁😁

    1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
    transfer - 07.2020
    9 dpt bhcg-93🍀

    31.03.2021 - Antoni 💙
    2023 powrót po rodzeństwo
  • Ewela25 Ekspertka
    Postów: 338 88

    Wysłany: 8 września 2023, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moli27 wrote:
    Zobaczymy co wyjdzie i będziemy działać dalej to już w szpitalu Bizel na oddziale.
    A duzo ci tego wyszlo na usg u niego?

    Zabcia
    Endometrioza, pcos, niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, mutacja mthfr a i c, pai1 5g - hetero
  • Ewela25 Ekspertka
    Postów: 338 88

    Wysłany: 8 września 2023, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moli27 wrote:
    Jeszcze myślałam właśnie o tym co piszesz aby pójść na usg tylko do specjalisty co robi specjalnym protokołem od endometriozy i adenomiozy, koleżanka mówiła, że dr Goździewicz widzi to co rezonans i bardzo polecała ale też myślę o dr Janowiec tylko terminy matko jedyna 🙈🙈 a chodzi mi tylko o specjalistyczne usg.
    No ja mam generalnie rozkmine jak dalej dzialac..bo jaak widac urodzenie dziecka po walce z nieplodnoscia nie daje zakończenia tych chorob... gozdziewicz przyszedl do mnie do Gniezna do szpitala wiec komfortowo w razie rzutu endometriozy chce isc do niego...ale znowu Dr Brazert sie zna na pcos ...a dwoch gin to ja nie ogarnę 😁

    Zabcia
    Endometrioza, pcos, niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, mutacja mthfr a i c, pai1 5g - hetero
  • Moli27 Autorytet
    Postów: 307 167

    Wysłany: 9 września 2023, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela25 wrote:
    No ja mam generalnie rozkmine jak dalej dzialac..bo jaak widac urodzenie dziecka po walce z nieplodnoscia nie daje zakończenia tych chorob... gozdziewicz przyszedl do mnie do Gniezna do szpitala wiec komfortowo w razie rzutu endometriozy chce isc do niego...ale znowu Dr Brazert sie zna na pcos ...a dwoch gin to ja nie ogarnę 😁


    Ja trochę nauczona doświadczeniami z moją kuzynką, już bez nazwisk, lekarz w Poznaniu przepisywał jej ciągle antykoncepcje, zgłasza objawy po pewnym czasie ale nic z tym nie robił dalej, raz pojechała na konsultacje badania i diagnoza endo 3 stopnia, operacja w Warszawie wolę sprawdzić u specjalistów którzy się tym kierunkowo zajmują, ogólnie też nie lubię zmieniać lekarzy no ale czasem trzeba

    Starania od 2017
    02.2017-19tc💔
    03.2019-9t c💔

    Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
    AMH 8,24
    Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
    10. 04.2021 Helenka 🧡
    24.02.2023 Aniela💛
  • Zaba90 Autorytet
    Postów: 421 187

    Wysłany: 9 września 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania - tak napisałam na priv, sorki umknęło mi się Twoje pytanie

    1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
    transfer - 07.2020
    9 dpt bhcg-93🍀

    31.03.2021 - Antoni 💙
    2023 powrót po rodzeństwo
  • Ewela25 Ekspertka
    Postów: 338 88

    Wysłany: 9 września 2023, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moli27 wrote:
    Ja trochę nauczona doświadczeniami z moją kuzynką, już bez nazwisk, lekarz w Poznaniu przepisywał jej ciągle antykoncepcje, zgłasza objawy po pewnym czasie ale nic z tym nie robił dalej, raz pojechała na konsultacje badania i diagnoza endo 3 stopnia, operacja w Warszawie wolę sprawdzić u specjalistów którzy się tym kierunkowo zajmują, ogólnie też nie lubię zmieniać lekarzy no ale czasem trzeba
    Tylko ze ja mam i endo i pcos i tu problem. Rzadko który gin ogarnia te dwie choroby razem...no ale zobaczymy dalej co zdrowie pokaże;)poki co skończyłam karmic w lipcu syna,w pazdzierniku po prawie 2 latach jade do dr, hormony mam rozjechane jak cholera poki co😁

    Zabcia
    Endometrioza, pcos, niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, mutacja mthfr a i c, pai1 5g - hetero
  • Moli27 Autorytet
    Postów: 307 167

    Wysłany: 9 września 2023, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela25 wrote:
    Tylko ze ja mam i endo i pcos i tu problem. Rzadko który gin ogarnia te dwie choroby razem...no ale zobaczymy dalej co zdrowie pokaże;)poki co skończyłam karmic w lipcu syna,w pazdzierniku po prawie 2 latach jade do dr, hormony mam rozjechane jak cholera poki co😁


    A spoko ja akurat chodzę z hormonami to typowo endokrynologa bo mam wrażenie, że bardziej ogarniają tym bardziej insulinooporność w sensie więcej możliwości leczenia ale to wiadomo indywidualnie kto co, kogo woli.

    Starania od 2017
    02.2017-19tc💔
    03.2019-9t c💔

    Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
    AMH 8,24
    Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
    10. 04.2021 Helenka 🧡
    24.02.2023 Aniela💛
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1173 1931

    Wysłany: 9 września 2023, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pojawił się temat tokofobii i podważania tego jako wskazania do CC. Niedawno miałam podobny problem. I faktycznie, na Polnej zdarza się to bardzo często. Z tego powodu rodziłam w szpitalu Św. rodziny i tam nie było najmniejszego z tym problemu. Naprawdę polecam

  • Ola-k Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 18 września 2023, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Dziewczyny, pojawił się temat tokofobii i podważania tego jako wskazania do CC. Niedawno miałam podobny problem. I faktycznie, na Polnej zdarza się to bardzo często. Z tego powodu rodziłam w szpitalu Św. rodziny i tam nie było najmniejszego z tym problemu. Naprawdę polecam


    Część mogę na priv? W wolnej chwili, doc Brazert zaakceptował moje zaświadczenie od psychiatry o tokofobii, Polną średnio poleca i właśnie myślimy nad SW Rodziną,na Lutyckiej jeżeli chodzi o tokofobie podobno też nie są przychylni jeżeli chodzi o ten problem

  • Maleszczescie Maleszczescie Przyjaciółka
    Postów: 78 36

    Wysłany: 18 września 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-k wrote:
    Część mogę na priv? W wolnej chwili, doc Brazert zaakceptował moje zaświadczenie od psychiatry o tokofobii, Polną średnio poleca i właśnie myślimy nad SW Rodziną,na Lutyckiej jeżeli chodzi o tokofobie podobno też nie są przychylni jeżeli chodzi o ten problem


    Jak coś to moja koleżanka ostatnio miała CC w Świętej z tego samego względu, była bardzo zadowolona, cięcie akurat jej robił Prof Szymanowski jest po kilku operacjach ale mówiła, że reszta też na duży plus, ciąże prowadziła u doc B.

    Ola-k lubi tę wiadomość

  • Ola-k Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 18 września 2023, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleszczescie Maleszczescie wrote:
    Jak coś to moja koleżanka ostatnio miała CC w Świętej z tego samego względu, była bardzo zadowolona, cięcie akurat jej robił Prof Szymanowski jest po kilku operacjach ale mówiła, że reszta też na duży plus, ciąże prowadziła u doc B.


    Dzięki 🙂

    Jeszcze mam pytanie czy któraś z Was wie czy trzeba zabierać swoją clexane do szpitala?

  • Zaba90 Autorytet
    Postów: 421 187

    Wysłany: 18 września 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-k wrote:
    Dzięki 🙂

    Jeszcze mam pytanie czy któraś z Was wie czy trzeba zabierać swoją clexane do szpitala?


    Zależy co stosujesz, w szpitalach najczęściej jest podawany neoparin, wiem, że dla lekarzy nie ma to ogólnie znaczenia czy clexana /neoparin inny zamiennik bo to ta sama substancja czynna ale jak już zaczęło się stosować tą oryginalną clexane to nie powinno się zamieniać na neoparin i inne więc zależy co stosujesz jak clexane ja bym miała swoją, tak w szpitalu dają

    1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
    transfer - 07.2020
    9 dpt bhcg-93🍀

    31.03.2021 - Antoni 💙
    2023 powrót po rodzeństwo
‹‹ 493 494 495 496 497 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Obrotowy fotelik tyłem - bezpieczeństwo i funkcjonalność

Fotelik obrotowy to wygoda i bezpieczeństwo w jednym – dzięki funkcji obracania ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka z samochodu, a także pozwala na łatwe ustawienie tyłem do kierunku jazdy, co jest najbezpieczniejszą pozycją dla najmłodszych pasażerów. Jakie ma jeszcze korzyści?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ