Ginekolog Maciej Brązert
-
WIADOMOŚĆ
-
Cześć Dziewczyny.
Przepraszam, że wtrącam się w wątek, ale widzę, że wymieniacie się doświadczeniami, może któraś z Was miała podobną sytuację...
Jestem po badaniach prenatalnych u dr Lorenc. Na USG wszystko ok, przezierność 0,9, wszystkie kończyny widoczne. Jednak dostałam wynik PAPP-A, z którego wyszło wysokie prawdopodobieństwo trisomii 21 1:127.
Dr twierdzi, że to wina wysokiej bety 7,836 MoM. Czekam na wyniki sanco.
Czy któraś z Was miała może podobna sytuację? Czy możecie polecić innego lekarza do konsultacji? Może byłyście u genetyka? Czy robilyscie amniopunkcję?
-
Kingaaa wrote:Cześć Dziewczyny.
Przepraszam, że wtrącam się w wątek, ale widzę, że wymieniacie się doświadczeniami, może któraś z Was miała podobną sytuację...
Jestem po badaniach prenatalnych u dr Lorenc. Na USG wszystko ok, przezierność 0,9, wszystkie kończyny widoczne. Jednak dostałam wynik PAPP-A, z którego wyszło wysokie prawdopodobieństwo trisomii 21 1:127.
Dr twierdzi, że to wina wysokiej bety 7,836 MoM. Czekam na wyniki sanco.
Czy któraś z Was miała może podobna sytuację? Czy możecie polecić innego lekarza do konsultacji? Może byłyście u genetyka? Czy robilyscie amniopunkcję?
Podobną sytuację miała GosiaK, papa to tylko statystyki niestety, wpływ ma na to wiele czynników w tym wiek, procedura ivf itd, teraz ważne co wyjdzie w sanco, jak coś to dr będzie konsultował z dr Ićkiem on zajmuje się tymi sprawami i w razie w amniopunkcją, wiem, że to trudne ale pozostaje czekać na wynik sanco jak usg wyszło prawidłowe.Starania od 2017
02.2017-19tc💔
03.2019-9t c💔
Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
AMH 8,24
Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
10. 04.2021 Helenka 🧡
24.02.2023 Aniela💛 -
Kingaaa wrote:Cześć Dziewczyny.
Przepraszam, że wtrącam się w wątek, ale widzę, że wymieniacie się doświadczeniami, może któraś z Was miała podobną sytuację...
Jestem po badaniach prenatalnych u dr Lorenc. Na USG wszystko ok, przezierność 0,9, wszystkie kończyny widoczne. Jednak dostałam wynik PAPP-A, z którego wyszło wysokie prawdopodobieństwo trisomii 21 1:127.
Dr twierdzi, że to wina wysokiej bety 7,836 MoM. Czekam na wyniki sanco.
Czy któraś z Was miała może podobna sytuację? Czy możecie polecić innego lekarza do konsultacji? Może byłyście u genetyka? Czy robilyscie amniopunkcję?
Osobiście nie natomiast dwie moje koleżanki, usg wyszło bardzo dobrze, wynik papa duże ryzyka wad, po wynikach wolnego DNA płodu i kolejnych usg wszystko ok, jeżeli jest to tylko wynik papa to spokojniej, w kolejnej ciąży się zaparły i nie robiły papa, takie są rekomendacje wiadomo ale czasem to więcej stresu niż to wszystko warte, podobno do oceny ryzyka stanu przedrzucawkowego przydatne, no ale są dziewczyny co mają niskie ryzyko a dopiero badania na czynnik łożyskowy te typowe dają pozytywny wynik, więc też nie mają wysokiej wiarygodnościStarania od 2016
AMH - 1,92
01.2020 - laparoskopia, histetoskopia(endometrioza) -
Dokładnie tak. U mnie USG było ok, a przed prenatalnymi miałam już wyniki Nifty i były z małym ryzykiem, właściwie 1:dziewięcio cyfrowych liczb. Prenatalne robil dr Iciek.Moli27 wrote:Podobną sytuację miała GosiaK, papa to tylko statystyki niestety, wpływ ma na to wiele czynników w tym wiek, procedura ivf itd, teraz ważne co wyjdzie w sanco, jak coś to dr będzie konsultował z dr Ićkiem on zajmuje się tymi sprawami i w razie w amniopunkcją, wiem, że to trudne ale pozostaje czekać na wynik sanco jak usg wyszło prawidłowe.
Ryzyko przez biochemię mam T21 1:98, po konsultacji z dr Ićkiem odpuściliśmy amniopunkcje, to tez jest jakieś ryzyko i mówił, ze gdyby on miał wybierać to by nie zrobił amniopunkcji. Na początku sierpnia miałam drugie prenatalne, mały rozwija się, nie ma żadnych nieprawidłowości. Teraz na koniec września mam trzecie prenatalne.
Stres był na początku bo otrzymaniu wyników ale już nie myśle o tym.Aleksander 28.11.2023 22:22 2885 g 52 cm 🩵🧸👶🏼 -
A jeśli mogę zapytać to ryzyko też masz podwyższone prze betę czy coś innego miało na to wpływ?
Ja właśnie bardzo się denerwuję, odkąd się dowiedziałam to cały czas czytam, szukam, ale przez stres źle się czuje i już sama nie wiem co robić. Dr Lorenc powiedziała, że jeśli sanco wyjdzie dobrze to ona nie robiłaby amniopunkcji..
Konsultowałas może wyniki z innym lekarzem? Ja zastanawiam się nad konsultacją u genetyka. -
Kingaaa wrote:A jeśli mogę zapytać to ryzyko też masz podwyższone prze betę czy coś innego miało na to wpływ?
Ja właśnie bardzo się denerwuję, odkąd się dowiedziałam to cały czas czytam, szukam, ale przez stres źle się czuje i już sama nie wiem co robić. Dr Lorenc powiedziała, że jeśli sanco wyjdzie dobrze to ona nie robiłaby amniopunkcji..
Konsultowałas może wyniki z innym lekarzem? Ja zastanawiam się nad konsultacją u genetyka.
W drugiej ciąży też mieliśmy nieprawidłowy wynik papy ALE to są tylko statystyki i bardzo często pogarsza obraz usg, takie są rekomendacje i trzeba robić, my robiliśmy tylko badania Nifty, obraz usg był prawidłowy, nie konsultowałam się dodatkowo z genetykiem, jak by wyszedł nieprawidłowy obraz usg Nifty to tak amniopunkcja z mikromacierzami albo badanie Wes najdokładniejszeWiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2023, 15:17
-
Oba wyniki były nieprawidłowe. Dlatego tez biorę acard.Kingaaa wrote:A jeśli mogę zapytać to ryzyko też masz podwyższone prze betę czy coś innego miało na to wpływ?
Ja właśnie bardzo się denerwuję, odkąd się dowiedziałam to cały czas czytam, szukam, ale przez stres źle się czuje i już sama nie wiem co robić. Dr Lorenc powiedziała, że jeśli sanco wyjdzie dobrze to ona nie robiłaby amniopunkcji..
Konsultowałas może wyniki z innym lekarzem? Ja zastanawiam się nad konsultacją u genetyka.
Ja byłam umówiona do genetyka ale odwołałam wizytę, przepłakałam ileś czasu a później przestałam czytać.. wierze, że wszystko jest ok. Skoro każde USG i prenatalne są ok, NIFTY wyszło dobrze to nie może być zle. A pappa to tez statystyka, tam tez nie jest napisane WASZE DZIECKO BĘDZIE CHORE tez jest „prawdopodobieństwo” więc wierze, ze jest ok
Aleksander 28.11.2023 22:22 2885 g 52 cm 🩵🧸👶🏼 -
Maleszczescie Maleszczescie wrote:Dzięki za info 🙂
A tak WTF vo to za upały we wrześniu 🙈
No 🙃 za to wieczory od 20/21 są rewelacyjne, robi się przyjemnie chłodniej 😁😁1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
transfer - 07.2020
9 dpt bhcg-93🍀
31.03.2021 - Antoni 💙
2023 powrót po rodzeństwo -
No ja mam generalnie rozkmine jak dalej dzialac..bo jaak widac urodzenie dziecka po walce z nieplodnoscia nie daje zakończenia tych chorob... gozdziewicz przyszedl do mnie do Gniezna do szpitala wiec komfortowo w razie rzutu endometriozy chce isc do niego...ale znowu Dr Brazert sie zna na pcos ...a dwoch gin to ja nie ogarnę 😁Moli27 wrote:Jeszcze myślałam właśnie o tym co piszesz aby pójść na usg tylko do specjalisty co robi specjalnym protokołem od endometriozy i adenomiozy, koleżanka mówiła, że dr Goździewicz widzi to co rezonans i bardzo polecała ale też myślę o dr Janowiec tylko terminy matko jedyna 🙈🙈 a chodzi mi tylko o specjalistyczne usg.Zabcia
Endometrioza, pcos, niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, mutacja mthfr a i c, pai1 5g - hetero -
Ewela25 wrote:No ja mam generalnie rozkmine jak dalej dzialac..bo jaak widac urodzenie dziecka po walce z nieplodnoscia nie daje zakończenia tych chorob... gozdziewicz przyszedl do mnie do Gniezna do szpitala wiec komfortowo w razie rzutu endometriozy chce isc do niego...ale znowu Dr Brazert sie zna na pcos ...a dwoch gin to ja nie ogarnę 😁
Ja trochę nauczona doświadczeniami z moją kuzynką, już bez nazwisk, lekarz w Poznaniu przepisywał jej ciągle antykoncepcje, zgłasza objawy po pewnym czasie ale nic z tym nie robił dalej, raz pojechała na konsultacje badania i diagnoza endo 3 stopnia, operacja w Warszawie wolę sprawdzić u specjalistów którzy się tym kierunkowo zajmują, ogólnie też nie lubię zmieniać lekarzy no ale czasem trzebaStarania od 2017
02.2017-19tc💔
03.2019-9t c💔
Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
AMH 8,24
Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
10. 04.2021 Helenka 🧡
24.02.2023 Aniela💛 -
Tylko ze ja mam i endo i pcos i tu problem. Rzadko który gin ogarnia te dwie choroby razem...no ale zobaczymy dalej co zdrowie pokaże;)poki co skończyłam karmic w lipcu syna,w pazdzierniku po prawie 2 latach jade do dr, hormony mam rozjechane jak cholera poki co😁Moli27 wrote:Ja trochę nauczona doświadczeniami z moją kuzynką, już bez nazwisk, lekarz w Poznaniu przepisywał jej ciągle antykoncepcje, zgłasza objawy po pewnym czasie ale nic z tym nie robił dalej, raz pojechała na konsultacje badania i diagnoza endo 3 stopnia, operacja w Warszawie wolę sprawdzić u specjalistów którzy się tym kierunkowo zajmują, ogólnie też nie lubię zmieniać lekarzy no ale czasem trzebaZabcia
Endometrioza, pcos, niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, mutacja mthfr a i c, pai1 5g - hetero -
Ewela25 wrote:Tylko ze ja mam i endo i pcos i tu problem. Rzadko który gin ogarnia te dwie choroby razem...no ale zobaczymy dalej co zdrowie pokaże;)poki co skończyłam karmic w lipcu syna,w pazdzierniku po prawie 2 latach jade do dr, hormony mam rozjechane jak cholera poki co😁
A spoko ja akurat chodzę z hormonami to typowo endokrynologa bo mam wrażenie, że bardziej ogarniają tym bardziej insulinooporność w sensie więcej możliwości leczenia ale to wiadomo indywidualnie kto co, kogo woli.Starania od 2017
02.2017-19tc💔
03.2019-9t c💔
Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
AMH 8,24
Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
10. 04.2021 Helenka 🧡
24.02.2023 Aniela💛 -
Dziewczyny, pojawił się temat tokofobii i podważania tego jako wskazania do CC. Niedawno miałam podobny problem. I faktycznie, na Polnej zdarza się to bardzo często. Z tego powodu rodziłam w szpitalu Św. rodziny i tam nie było najmniejszego z tym problemu. Naprawdę polecam
-
Nobi wrote:Dziewczyny, pojawił się temat tokofobii i podważania tego jako wskazania do CC. Niedawno miałam podobny problem. I faktycznie, na Polnej zdarza się to bardzo często. Z tego powodu rodziłam w szpitalu Św. rodziny i tam nie było najmniejszego z tym problemu. Naprawdę polecam
Część mogę na priv? W wolnej chwili, doc Brazert zaakceptował moje zaświadczenie od psychiatry o tokofobii, Polną średnio poleca i właśnie myślimy nad SW Rodziną,na Lutyckiej jeżeli chodzi o tokofobie podobno też nie są przychylni jeżeli chodzi o ten problem -
Ola-k wrote:Część mogę na priv? W wolnej chwili, doc Brazert zaakceptował moje zaświadczenie od psychiatry o tokofobii, Polną średnio poleca i właśnie myślimy nad SW Rodziną,na Lutyckiej jeżeli chodzi o tokofobie podobno też nie są przychylni jeżeli chodzi o ten problem
Jak coś to moja koleżanka ostatnio miała CC w Świętej z tego samego względu, była bardzo zadowolona, cięcie akurat jej robił Prof Szymanowski jest po kilku operacjach ale mówiła, że reszta też na duży plus, ciąże prowadziła u doc B.
Ola-k lubi tę wiadomość
-
Maleszczescie Maleszczescie wrote:Jak coś to moja koleżanka ostatnio miała CC w Świętej z tego samego względu, była bardzo zadowolona, cięcie akurat jej robił Prof Szymanowski jest po kilku operacjach ale mówiła, że reszta też na duży plus, ciąże prowadziła u doc B.
Dzięki 🙂
Jeszcze mam pytanie czy któraś z Was wie czy trzeba zabierać swoją clexane do szpitala? -
Ola-k wrote:Dzięki 🙂
Jeszcze mam pytanie czy któraś z Was wie czy trzeba zabierać swoją clexane do szpitala?
Zależy co stosujesz, w szpitalach najczęściej jest podawany neoparin, wiem, że dla lekarzy nie ma to ogólnie znaczenia czy clexana /neoparin inny zamiennik bo to ta sama substancja czynna ale jak już zaczęło się stosować tą oryginalną clexane to nie powinno się zamieniać na neoparin i inne więc zależy co stosujesz jak clexane ja bym miała swoją, tak w szpitalu dają1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
transfer - 07.2020
9 dpt bhcg-93🍀
31.03.2021 - Antoni 💙
2023 powrót po rodzeństwo



