X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po lutinusie wszystko bylo okej, nie swedzialo nic.

  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 23 listopada 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linkaa28 wrote:
    Opu mi na ostatniej wizycie podglądowej dr Gr rozpisywał leki do crio i mi wypisał luteine, ale powiedziałam że mam duży zapas lutinusa i zmienił.. więc skoro chciał mi ją przepisać to nie jest taka zła? przecież na początku nie było w gyn lutinusa, ani innych wspomagaczy i dziewczyny też zachodziły:)
    jedynie ja odczułam różnice jak brałam w pierwszych podejściach strasznie mnie swędziało po luteinie, po lutinusie mam spokój mimo iż bardziej mi "wycieka" niż luteina.
    Mi w Arte powiedzieli, że progresteron jest identyczny w każdym z tych leków. I oni patrzą tylko na indywidualną reakcję organizmu i zawsze pytają pacjentki co woli. A w szpitalu teraz lekarz mi od razu powiedział: Jest pani z GynCentrum - tylko oni tu przypisują takie drogie leki...

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 23 listopada 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Mi w Arte powiedzieli, że progresteron jest identyczny w każdym z tych leków. I oni patrzą tylko na indywidualną reakcję organizmu i zawsze pytają pacjentki co woli. A w szpitalu teraz lekarz mi od razu powiedział: Jest pani z GynCentrum - tylko oni tu przypisują takie drogie leki...

    Zawsze mnie to zastawia, czy lekarze coś mają za to, że przepiszą takie drogie leki?

    Sil lubi tę wiadomość

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 23 listopada 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allessa lekarze mają Was pod kontrolą, więc będzie wszystko dobrze i te 70 dni zleci megaaa szybko:) Ja mam do końca ciąży Fragmin i mam go serdecznie dość, ale dla tego małego karateki zniosę wszystko.

    Peonia tak się wagą martwiłam, a tu już 2 kg więcej:) Ciąża to jednak stresujący czas :)

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • catarina99 Koleżanka
    Postów: 35 35

    Wysłany: 23 listopada 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allessa wrote:
    To w sumie dobrze, że nastawia Cię pozytywnie- skoro holfer nic nie wykazal to najwazniejsze. Jak Ty sobie dalas radę z holterem i brzuszkiem-chyba bylo Ci ciezko? I spac w tym ustrojstwie i z brzuszkiem hehe- to dopiero wyczyn. Coreczka główką w dol?


    no spanie z tm holterem to wyzwanie, założony na lewej ręce, gdzie moja mała jest bardziej z prawej strony,i nie ma szans tak spać(zresztą zaleca sie spanie na lewym boku) po prostu wierciłam się i kręciałam przez całą noc. mała jest juz tak troche przygotowana do startu :)

    starania od 2011
    2014/2015 4 próby IUI nieudane
    06.2015 ICSI nieudana,
    08.2015 crio nieudany
    01.2016 ICSI transfer 2 zarodków,nieudane
    02.2016 zmiana realizatora Invimed w-wa
    8dpt beta 28,2, 10dpt beta 93,4 ,13dpt beta 607,5,
    12/12/2016 urodziła sie Martynka
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 23 listopada 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    Allessa lekarze mają Was pod kontrolą, więc będzie wszystko dobrze i te 70 dni zleci megaaa szybko:) Ja mam do końca ciąży Fragmin i mam go serdecznie dość, ale dla tego małego karateki zniosę wszystko.

    Peonia tak się wagą martwiłam, a tu już 2 kg więcej:) Ciąża to jednak stresujący czas :)

    No widzisz, ja tyje az za bardzo chyba, bo dziś mnie zważyli w GC i szok, mam 4,7kg na plusie. No ale bede zrzucac po urodzeniu na spacerkach z wózkiem :) najważniejsze, ze z dzidziusiem wszystko ok, a w końcu u mnie wszystko książkowo i noe ma juz krwiaczka. No i czuje sie juz o wiele lepiej, co prawda rano jeszcze wymiotowałam, ale mam juz duzo więcej energii i mdłości juz tez tylko rano, chyba ze sie przeglodze, wtedy tez mdli mnie na całego.

    Allessa lubi tę wiadomość


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 23 listopada 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    Zawsze mnie to zastawia, czy lekarze coś mają za to, że przepiszą takie drogie leki?
    Wydaje mi sie, ze maja wycieczki za free za to, ze nam leki drogie przepisują.


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 23 listopada 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye, ja tez mam do końca ciąży heparynę, dziś mj gin fragmin na clexane wymieniła, ale to jest to samo. Z lewej str juz mam az taka kulkę/bule od tych zastrzyków i mnie to swędzi i znowu cały siny brzuch mam. Nie wiem od czego to zalezy, ze raz sie robią siniaki, a raz nie.


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 23 listopada 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBo, czytasz nas jeszcze? Co u ciebie?


    Peonia88
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 23 listopada 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    Zawsze mnie to zastawia, czy lekarze coś mają za to, że przepiszą takie drogie leki?
    Mogą mieć, często lekarze są gratyfikowani przez producentów leków.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 23 listopada 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peonia najważniejsze, że z synem wszystko w porządku, a kilogramy rzucimy raz dwa. Teraz zacznie się piękny czas, wszystkie dolegliwości ustaną, a już wkrótce Mały zacznie kopać:) Ja po przeżyciach z pierwszego trymestru byłam w szoku, że można się aż tak dobrze czuć.

    A ile kosztuje Clexane? Mój M od dłuższego czasu daje mi zastrzyki w uda, ale jest to samo co na brzuchu. Raz wejdzie super, bez śladu, a raz to się zrobi taki "obrzęk", że przez leginsy widać ;p Imię wybraliście?

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 23 listopada 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    Allessa lekarze mają Was pod kontrolą, więc będzie wszystko dobrze i te 70 dni zleci megaaa szybko:) Ja mam do końca ciąży Fragmin i mam go serdecznie dość, ale dla tego małego karateki zniosę wszystko.

    Peonia tak się wagą martwiłam, a tu już 2 kg więcej:) Ciąża to jednak stresujący czas :)
    Rubi dziękuję za mile slowa :-* a w co sobie wbijasz fragmin- bo ja juz nie odwazylam się w brzuch i strzelam po udach...

  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 23 listopada 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    catarina99 wrote:
    no spanie z tm holterem to wyzwanie, założony na lewej ręce, gdzie moja mała jest bardziej z prawej strony,i nie ma szans tak spać(zresztą zaleca sie spanie na lewym boku) po prostu wierciłam się i kręciałam przez całą noc. mała jest juz tak troche przygotowana do startu :)
    To super- matko jak to zlecialo- jeszcze trochę i bedziesz ją tulic- straaaaasznie się cieszę!

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 23 listopada 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Mogą mieć, często lekarze są gratyfikowani przez producentów leków.
    Nie chce mi sie teraz sprawdzać, ale Myśle, ze ta apteka na dole to ich i pewnie dostali przykaz z góry :)

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 23 listopada 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Kociurku kochany. Ja wiem, bo też tak robiłam, każda z nas chce znać przyczynę. Czasem jej jednak nie ma i trzeba po prostu prób. Niestety, ivf ma takie a nie inne prawdopodobieństwo powodzenia. Prawdą jest też, że dopiero po 4-5 transferach można coś więcej powiedzieć... taki rachunek prawdopodobieństwa. Nawet w naturalnym cyklu kobieta ma szansę zajść w ciążę raz na 6 cykli... Bo średnio raz na tyle cykli jest odpowiednie i jajeczko i plemnik... Wiem, ze cię to nie pociesza. Sama byłam załamana każdą kolejną próbą. A potem już kolejnych nie chciałam. I przed tym ostatnim podejściem nie zrobiliśmy już w zasadzie nic, nic nie badałam, wszystko zlałam. Na te wyniki nie patrzyłam, lekarz też okazało się że w ogóle w te papiery nie patrzy, tylko kariotypy ich w Arte obchodziły no i AMH i TSH, FSH i LH. I plemniki. Koniec... A przecież to była 4 procedura...
    W zasadzie to już sie pogodziłam z tym, ze odpuszczam starania, te badania robię bardziej dlatego, ze jestem słaba i brakuje mi energii, a tak sie składa, ze tez mogą coś wnieść do starań. Ale jest to męczące i nigdy w życiu bym nie pomyślała ze to akurat mi sie przytrafi :/

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 23 listopada 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie wykupiłam recepty, bo mam jeszcze fragmin. Ale też mam na refundację, więc myślę, że podobnie cenowo wyjdzie. Muszę też się odważyć i w uda zacząć robić te zastrzyki. Jeszcze umiem zrobić fałdkę na brzuchu, ale co będzie jak urośnie? To już chyba nie naciągnę tej skóry w taki wałeczek.
    Ja jeszcze właśnie ruchów nie czuję, a dr mnie o to dziś pytała. Niektórzy już na tym etapie podobno czują. Liczę, że na święta poczuję mojego syna. Imię już mamy wybrane, ale jeszcze nie na 100%. Jest raczej rzadkie i stare, po pradziadku.


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 23 listopada 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurku, odpocznij psychicznie i jeszcze ci się naturals trafi kochana. Ja też dalej nie znam przyczyny niepowodzeń, a jesteśmy przebadaniu wzdłuż i wszerz. Miałam to szczęście, że ivf przeskoczyło tą przeszkodę i nam się udało i to szybko.
    Jak tylko będziesz miała siły i pieniądze, to spróbuj znowu za jakiś czas, a nóż to będzie ten złoty strzał, czego ci życzę.
    A teraz zacznij żyć i zrób coś dla siebie.


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 23 listopada 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołku, jak się dziś czujesz? Wiadomo już kiedy możecie opuścić szpital? Masz już synka przy sobie?


    Peonia88
  • dredzik84 Przyjaciółka
    Postów: 99 85

    Wysłany: 23 listopada 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peonia a jakie imię wybraliście? Wspaniale, że po pradziadku! Jeśli nam się uda i będzie Syn to też dostanie po moim pradziadku: Franciszek :)

    Program Rządowy: 4 nieudane transfery.
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 23 listopada 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami 9 miałam zaplodnionych. Oby coś udało się zamrozić. Choć ostatnio też miałam blastki a reszta niestety zdegradowala

    5a594d206d5d9.png
‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ