X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Ala76 Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 22 października 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilou wrote:
    Ala, ale nie wierze, ze nigdy nie baliście nasienia? Co wychodziło, wszystko ok?
    My chodziliśmy do urologa, bo moj M miał za duzo leukocytów (i dr M nas wysłał do urologa), wyszła ureaplasma, pół roku leczyliśmy to świństwo, cieszyliśmy sie, ze znaleźliśmy w końcu przyczynę, a w ciaze naturalna i tak nie zaszłam, mimo, ze było niby wszystko ok. U mnie tez zawsze wszystko idealnie wyglada, ale u mojego M tez nie ma problemów, mimo to ciąży nie było.


    Mielismy jedno badanie nasienia w lutym tego roku, które zlecono nam przed 1 stymulacją. Wyszły fatalne bo tylko 3 % prawidłowej budowy. Do tego mieliśmy w 2015 badanie fragmentacje DNA i to wszystko. Dr M w lutym spojrzał na tę morfologię z 3% i miesiąc poźniej miałam punkcję. Tak to wygląda.

    Sil lubi tę wiadomość

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 22 października 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peonia dzięki :-*

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 22 października 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala76 wrote:
    Mielismy jedno badanie nasienia w lutym tego roku, które zlecono nam przed 1 stymulacją. Wyszły fatalne bo tylko 3 % prawidłowej budowy. Do tego mieliśmy w 2015 badanie fragmentacje DNA i to wszystko. Dr M w lutym spojrzał na tę morfologię z 3% i miesiąc poźniej miałam punkcję. Tak to wygląda.
    Alu u mojego męża jest 2% prawidłowej budowy plemników. Bardzo dużo leukocytów. Ale równocześnie bardzo dużo plemników. Przy dużej ilości nasienia na te wyniki patrzy się inaczej. Co innego, gdyby wyniki informowały, że macie nieliczne plemniki w polu widzenia. Mi nawet w Artemidzie powiedzieli, choć martwiłam się o nasienie męża i ustaliliśmy że jak teraz nie wyjdzie to on idzie do lekarza, że to nie jest powód. Dlatego zrobili nam ISCI. Bo mimo, że mieliśmy obniżoną jakość nasienia, to ona nie oznacza złego nasienia w przeliczeniu na ilość. Dr M też mówił że nie jest dobrze, ale nie jest źle i że na męża jako na przyczynę nie ma co patrzeć, przynajmniej na razie. Ale zarodki się zawsze ładnie zapładniały i dzieliły więc plemnik nie predysponował nieprawidłowości wg mnie i lekarzy. U ciebie się nie zapładniają zarodki?

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Ala76 Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 22 października 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil ładnie się zapłodniły, miałam ich 6 -dobrze rokujących.Ale jak to tłumaczył nam ŚP.DR Gryga w warunkach laboratoryjnych, w ogromnej ilości odżywek zarodki sobie dobrze radzą bo sa karmione odpowiednio. Ale jak trafiają do macicy to maja pole do popisu:) U mnie im się nie spodobało...

    Ale dziewczyny, mi chodzi o to , że: klinika niepłodności nie ma w swojej nazwie klinika TYLKO od in vitro; taka klinika powinna przede wszystkim diagnozować tak? Diagnoza czyli konkretny wywiad i próba wyeliminowana potencjalnych przyczyn niepowodzeń. U nas tego zabrakło, pomimo szczerego wywiadu zdrowotnego. Mi tylko chodzi o to, że: gdyby np. w lutym skierowano nas do urologa i okazałoby się, ze można zadziałać np. operacyjnie itp itd to może po pól roku udałoby się naturalnie.Jest mi po prostu żal, że straciłam 6 zarodków a teraz wychodzą inne rzeczy i zaniedbania kliniki....A jest tego cała, długa lista...

  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 22 października 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy...daj znać po badaniach :-)

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 22 października 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala76 wrote:
    Sil ładnie się zapłodniły, miałam ich 6 -dobrze rokujących.Ale jak to tłumaczył nam ŚP.DR Gryga w warunkach laboratoryjnych, w ogromnej ilości odżywek zarodki sobie dobrze radzą bo sa karmione odpowiednio. Ale jak trafiają do macicy to maja pole do popisu:) U mnie im się nie spodobało...

    Ale dziewczyny, mi chodzi o to , że: klinika niepłodności nie ma w swojej nazwie klinika TYLKO od in vitro; taka klinika powinna przede wszystkim diagnozować tak? Diagnoza czyli konkretny wywiad i próba wyeliminowana potencjalnych przyczyn niepowodzeń. U nas tego zabrakło, pomimo szczerego wywiadu zdrowotnego. Mi tylko chodzi o to, że: gdyby np. w lutym skierowano nas do urologa i okazałoby się, ze można zadziałać np. operacyjnie itp itd to może po pól roku udałoby się naturalnie.Jest mi po prostu żal, że straciłam 6 zarodków a teraz wychodzą inne rzeczy i zaniedbania kliniki....A jest tego cała, długa lista...
    Alu mnie chodzi tylko o to, że może z punktu widzenia jakości nasienia twojego partnera może wcale nie ma powodu wybierać się do lekarza. My o to pytaliśmy, dużo dziewczyn już na pierwszych wizytach w GynC słyszało że muszą się wybrać. U nas stwierdzono że to niemal na pewno nie jest przyczyna. I, niestety, in vitro nie jest odpowiedzią na wszystko, nie ma 100% skuteczności i nie zawsze działa. Wiele z nas musiało próbować nie kilka, a kilkanaście razy, nawet przy braku stwierdzonych przyczyn. A co do zarodków, to ja zawsze słyszałam że właśnie u mamy mają najlepiej, dlatego tak dużo klinik podaje zarodki w 2 dobie. Bo na zewnątrz mogą nie dać rady, a u mamy tak... Najgorsze co możesz zrobić to negatywnie się nastawić i mieć pretensje i żale. Nie mówię, że nie macie iść się gruntownie przebadać, jeśli czujesz że powinniście - idźcie. Ale jeśli okaże się że to żylaki, to nie nastawiaj się na naturalną ciążę. Partnerzy wielu dziewczyn mieli operacje a po nim np. już w ogóle zero plemników...

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Ala76 Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 22 października 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil, masz w 100% rację.Po prostu przychodzi taki moment bezradności, bezsilności i wiek 40 lat, kiedy to człowiek wpada w panikę i ma żal do całego świata. Staram się zmienić nastawienie ale czas nie stoi w miejscu. Postanowliśmy do koca roku dołożyc jeszcze suplementy a po nowym roku chcemy kontynuowac 2+1 w Czechach. Najgorsze jak się traci zaufanie do lekarza:( No nic, nie będę już Wam truła:) Jakoś to będzie..Pozdrawiam i powodzenia dla Wszystkich

  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 22 października 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala76 wrote:
    Sil, masz w 100% rację.Po prostu przychodzi taki moment bezradności, bezsilności i wiek 40 lat, kiedy to człowiek wpada w panikę i ma żal do całego świata. Staram się zmienić nastawienie ale czas nie stoi w miejscu. Postanowliśmy do koca roku dołożyc jeszcze suplementy a po nowym roku chcemy kontynuowac 2+1 w Czechach. Najgorsze jak się traci zaufanie do lekarza:( No nic, nie będę już Wam truła:) Jakoś to będzie..Pozdrawiam i powodzenia dla Wszystkich
    2+1 kontynuowac w Czechach?,a to mozna tak?

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • Ala76 Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 22 października 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka81 wrote:
    2+1 kontynuowac w Czechach?,a to mozna tak?


    Napisałam Ci wiadomośc na priv.

    Tyszanka81 lubi tę wiadomość

  • Klee Autorytet
    Postów: 342 152

    Wysłany: 22 października 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala76 wrote:
    Ale dziewczyny, mi chodzi o to , że: klinika niepłodności nie ma w swojej nazwie klinika TYLKO od in vitro; taka klinika powinna przede wszystkim diagnozować tak? Diagnoza czyli konkretny wywiad i próba wyeliminowana potencjalnych przyczyn niepowodzeń.

    Zgadzam się z tym w 100%. Tak jak ostatnio pisałam o reakcji lekarza na moją prośbę o zbadanie prolaktyny - "po co? do in vitro to niepotrzebne" - tak jakby świat się kończył tylko na in vitro...
    Ale co do urologa, to akurat dr M na początku naszego leczenia wysłał mojego męża do urologa, chociaż wyniki były ok, bo zawsze to lepiej sprawdzić.

    Gyncentrum: 3 x IUI, 3 x IVF
    Artemida Białystok: 1 IVF
    ciąża naturalna 6 tc [*]
    EuroFertil: 1 IVF
    zawsze 0 zarodków do mrożenia
  • Klee Autorytet
    Postów: 342 152

    Wysłany: 22 października 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiisia, byłaś w Gyn. zapytać się o te hormony (m.in. prolaktynę) i stymulację? Dostałaś Bromergon?

    Gyncentrum: 3 x IUI, 3 x IVF
    Artemida Białystok: 1 IVF
    ciąża naturalna 6 tc [*]
    EuroFertil: 1 IVF
    zawsze 0 zarodków do mrożenia
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 22 października 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wszystko dobrze z naszą Księżniczką, usg nie wykazało niczego niepokojącego :-D

    lilou, małamii89, Klee, Tyszanka81, Kasiurek86, Vicky83, Wesołek :-), Sunshine_111 lubią tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 22 października 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy, no to super, święty czas zacząć cieszyć się ciążą, a nie stresować :) czekałam na taką wiadomość :)

    mandy11 lubi tę wiadomość


    Peonia88
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 22 października 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilou wrote:
    Mandy, no to super, święty czas zacząć cieszyć się ciążą, a nie stresować :) czekałam na taką wiadomość :)
    Żebyś wiedziała :-) Jeszcze raz dziękuję za kciuki :-*

    lilou, Kasiurek86 lubią tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 22 października 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Dziewczyny wszystko dobrze z naszą Księżniczką, usg nie wykazało niczego niepokojącego :-D
    Super :)

    mandy11 lubi tę wiadomość

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 22 października 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klee wrote:
    Kamiisia, byłaś w Gyn. zapytać się o te hormony (m.in. prolaktynę) i stymulację? Dostałaś Bromergon?

    Tak byłam dr mnie uspokoił ze prolaktyna w cyklu stymulowanym nam w niczym nie przeszkadza ze ona hamuje wydzielanie moich gonadotropin ale my je podajemy w zastrzykach i hormony są z zewnatrz także mam się tym nie przejmować.

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 22 października 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy super!

    mandy11 lubi tę wiadomość

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 22 października 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy wiedziałam, trzymanie mocno kciuków się opłaciło :-)

    mandy11 lubi tę wiadomość

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy, super, cieszę sie ze wszystko ok. Badanie prenatalne to chyba jeden z większych stresów podczas ciazy.

    mandy11 lubi tę wiadomość

  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 22 października 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SIL kochana powiedz mi ten colostrum cały czas bierzesz. I po punkcji i po transferze?

    5a594d206d5d9.png
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ