X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti Kochsma u nas spokoj tzn odliczanie teraz do skrechingu a potem do crio...i tak zycie leci...a Ty kiedy masz kolejna wizyte?;)

  • majkownik82 Koleżanka
    Postów: 82 16

    Wysłany: 25 października 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martirybka wrote:
    Majkownik ja tez miałam 36h przed punkcja Gonapeptyl. Nie miałam w ogóle ovitrelle. Ten lek działa ponoć łagodniej niż ovitrelle a ja mam PCOS. Musisz zaufać lekarzowi, żadna z nas Ci nie powie na 100% co powinnaś dostać. Możemy sie konsultować wyciągać wnioski owszem, ale pamiętaj ze nikt tu nie jest lekarzem, a każda ma inny organizm. Nie stresuj sie bo sobie szkodzisz. Moja stymulacja tez bardzo sie różniła od tych które miało tu większość dziewczyn. Ja nie miałam encortonu, nikt mi magnezu nie przepisał, nie miałam intralipidu, czy innych kroplówek, żadnego nacięcia endo itp. A jadnak jestem w połowie 10 tygodnia ciazy. Nie badałam tez nigdy progesteronu jak większość dziewczyn tutaj. Wyszłam z założenia ze jak nie zaufam to zwariuje. A tak jak dziewczyny piszą każda klinika ma inne doświadczenia i inne standardy, dlatego spokój jest Ci potrzebny.
    Co do lutinusu ja brałam kilka dni przed crio tak samo jak fragmin. Tak wiec głowa do góry bedzie wszystko dobrze :)
    Dzięki Martirybka :-* a ja sobie to po swojemu na spokojnie tłumacze, ze pregnyl podano mi po punkcji zeby popłękały mi te nie pobrane, te malutkie które nie nadawały sie do pobrania a zostały,i nie zrobiły sie torbiele- zwłaszcza że ja mam tendencje do niepekających pęcherzykó- torbieli potem

    2010 r. usunięty jajowód z powodu wodniaka, niezawsze pękające pęcherzyki, Mąż nasienie- ok.
    2 ostatnie lata starań...nieskutecznych,
    Czerwiec 2016 sono HSG,
    25.06.IUI-nieudana,
    Październik 2016 decyzja do IVF IMSI, X stymulacja krótki protokół z antagonistą,
    21.10. punkcja 26.10Transfer
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami to czekanie tez fajne nie jest, ale mam nadzieje ze szybko pójdzie, no i najważniejsze ze wszystko na spokojnie.

    Wizytę mam w piątek, a 5.11 pierwsze prenatalne :) kurczę jak to leci.

  • majkownik82 Koleżanka
    Postów: 82 16

    Wysłany: 25 października 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia wiem co teraz przechodzisz...od punkcji czekałam 3 dni na telefon z kliniki co i ja z moimi komoreczkami.... ale doczekałam sie wiem na czym stoję, teraz Twoja kolej, mysl ciepło o twoich kropeczkach...ja tak myslałam o swoich.... :-) a ile będziesz miała transferowane jedną czy dwie ?

    2010 r. usunięty jajowód z powodu wodniaka, niezawsze pękające pęcherzyki, Mąż nasienie- ok.
    2 ostatnie lata starań...nieskutecznych,
    Czerwiec 2016 sono HSG,
    25.06.IUI-nieudana,
    Październik 2016 decyzja do IVF IMSI, X stymulacja krótki protokół z antagonistą,
    21.10. punkcja 26.10Transfer
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majkownik i to jest dobre nastawienie, tłumaczenie jest sensowne także spokojnie. Moze mi sie łatwo teraz mówi jak juz po wszystkim, bo pamietam ze ja tez sie denerwowałam, po punkcji nie byłam pewna czy dobrze zrozumiałam lekarza jak mam brać leki, dobrze ze mój maz umiał mnie do pionu ustawić, bo ja sama ze sobą stoczyłam walkę. Tak to z nami jest a hormony które nam podają tez wcale nie ułatwiają sprawy.

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 25 października 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No , ja już po. Wracam do domu. Transfer mi robił dr M. Dzisiaj był mega spokój. Sama leżałam na sali i oglądałam film :)

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek to miałaś luksus :) nie wiedziałam ze w Gyn puszczają filmy po transferze. To zaczynamy odliczanie do bety. Trzymam kciuki niech kropek rośnie w sile :)

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 25 października 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie puszczają filmów :) oglądałam film w telefonie :) dziękuje za kciuki, mam nadzieje ze zostaną ze mną na kolejne 40tygodni.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 25 października 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    No , ja już po. Wracam do domu. Transfer mi robił dr M. Dzisiaj był mega spokój. Sama leżałam na sali i oglądałam film :)

    Kasiurek trzymam mocno kciuki!!! :) a powiedz mi jak długo leżałaś po transferze? bo miałaś ten atosiban tak?

    Małami na pewno zdam Ci relacje jak wrócę w czwartek a mam wizytę dopiero na 18

    Joafer jak po wizycie w Wawie gadaj jaki mają na Was plan kiedy startujesz??:)

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 25 października 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziziez myślałam że GynC w tv zainwestowało. Kasiurek powodzenia.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Ala76 Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 25 października 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny, nie wiem czy wiecie ale w Super Pharm jest promocja 50% taniej na suplementy Olimp i Doppel Hertz.
    I tak np. kupiłam Omega 3 z witaminą D3 i K2 za 17 zł, ( 1 tab.dziennie), a Koenzym q10 forte 60 tabletek za 22 zł.

    Polecam:)

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 25 października 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje moje kochane :) leżałam od 11:30 do 14:00 :) zaraz po transferze przewieziono mnie na łóżku do sali i czekałam aż skończy sie atosiban. Teraz tylko trochę cierpliwości i będzie wynik :) w tym miesiącu chyba jako jedyna podchodziłam? Ale mam ochotę na coś słodkiego. A nic nie mam :(

    Baska1988 lubi tę wiadomość

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 25 października 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek, tym razem sie uda :) trzymam mocno kciuki, a teraz ciesz sie każda chwila, bo masz w brzuchu dzidziusia. Brałaś 1 czy 2 zarodki?


    Peonia88
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek to teraz leniuchowanie? bralas dwa zarodki w trzeciej dobie?

  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 25 października 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez byłam dziś w GC i faktycznie ludzi bardzo mało było. mam małego krwiaka, ale poza tym wszystko jest ok, wg usg 11+2, tak wiec witamy 12tc. Jestem juz duzo duzo spokojniejsza, jeszcze 2 tyg temu byłam okropnym nerwusem, teraz juz sie cieszę ciąża na całego. Juz musi byc dobrze :)


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 25 października 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Umówiłam się do dr Janosz do Zabrza. Ona mnie konsultowała immunologicznie. Mam w sumie dość tej zabawy w kotka i myszkę. Dziś mąż dr G-K nawet mnie nie zbadał a jak zapytałam kiedy do mojego lekarza to powiedział że za 2 tygodnie. Wiedział że się wcześniej do niej nie umówię... Tak mnie to zirytowało. Odechciało mi się i tej lekarki i jej męża i tego szpitala (do tego zgubili moje usg, w ogóle nie wpisali go do wypisu jak o nie zapytałam, to mi powiedzieli że usg nie ma w kartotece więc chyba wcale nie było). A było, nawet na wydruku mężowi serduszko pokazałam. Myślałam by się umówić do GynC, ale nie widzę tam nikogo z kim chciałabym się spotkać. Mam dość, poważnie...

    Sil, jak ja byłam w szpitalu to tez nie dostałam przy wypisie zdjęcia z usg serduszkowej. Sama szybko zrobiłam sobie fotki z Tych zdjeć przed obchodem. Nie wiem co oni pózniej z nimi robią :/ dla nich to takie nic, a dla nas wiele znaczy.


    Peonia88
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 25 października 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to oby było lilou. Ja się w ciągu tych dni tyle o kosmówce i łożysku naczytałam że już nic dla mnie nie jest spokojne. Ze względu na krwiaczka nie kazali ci się bardzo oszczędzać? Bo to one najczęściej powodują odklejenie kosmówki...

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 25 października 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martirybka wrote:
    Lilou pytałaś jak u mnie, no wiec od weekendu chyba lepiej, mam wrażenie ze mdłości odpuszczają, zawsze łapie mnie po południu i trzyma aż do samego pójścia spać. Wymiotować wogóle nie wymiotuje, zdarzyło mi sie raptem raz.
    A słuchaj jak tam waga u Ciebie? Moja mam wrażenie ze stoi, no moze jakiś nie cały kg mi przybył, choc ja widzę po sobie ze sie zaokrągliłam tu i tam. No i brzuszek troche widać :)

    W dzien transferu ważyłam 63kg, w 6tc - 65.5kg, w 10tc - 64, a w 12tc (dziś) - 65kg. Zaczyna mi sie brzuszek zaokrąglać, ale wyglądam bardziej na wzdeta/przejedzona niz w ciąży i w końcu zaczely rosnąc mi piersi :)
    Tak jak do tej pory byłam maniaczka zdrowego odżywiania, tak teraz tylko mi pizza i żarcie z Maca wchodzi i hit dogi z Orlenu :/ w całym życiu tyle fast foodu nie zjadłam co w ciąży. Mam nadzieje, ze w 2 trymestrze zmienia mi sie moje smaki znowu i zacznę sie znowu zdrowo odżywiać.


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 25 października 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil zakaz współżycia i oszczędzać sie. Ale ja sie oszczędzam od początku ciąży. Większość dnia leżę.


    Peonia88
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 25 października 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peonia...ale masz smaki :-)

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ