X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    to troche daleko, bede musiala poszukac jakiego lekarza w okolicach Gliwic myslalam o dr.Fiegler ale nie wiem te wizyty są u niej dosyć krótkie nie wiem jak jest w przypadku kobiet w ciąży ..najpierw chyba będę jeździła do Katowic a potem nie mam pojęcia. .w sumie jeszcze daleka drogą przedemna a ja już planuje. .
    No ja tez wlasnie szukalam jak najblizej domu i nie mow ze masz czas bo to Ci zleci :) a ja juz na serduszkowej nie bylam w gyn tylko juz u mojego.

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny informowalyscie telefonicznie gync ze urodzilyscie?

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Dziewczyny, mamy pęcherzyk i zarodek!!! :) Pęcherzyk ma 1, 23 cm i dr powiedział, ze jak na dziś, jest wszystko ok. Za 10 dni wizyta, jeśli wszystko będzie dobrze, to liczę, ze zobaczymy serduszko. Fajna wizyta, doktorowi uśmiech nie schodził z twarzy i dostaliśmy fotkę :) jak na dziś, to się uspokoilam, bo w nocy oczywiście spać z nerwow nie moglam;) teraz przeżyć kolejne 10 dni i pewnie będę dalej myśleć czy będzie dobrze ;)
    Pipi super kochana gratuluję :)

    pippi lubi tę wiadomość

    oar8dqk3h868txgg.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linkaa28 wrote:
    No ja tez wlasnie szukalam jak najblizej domu i nie mow ze masz czas bo to Ci zleci :) a ja juz na serduszkowej nie bylam w gyn tylko juz u mojego.
    No właśnie najlepiej jak najbliżej domu..tylko nie wiem do kogo:/ dziewczyny czy któraś z Was chodziła do dr.fiegler-Rudol?

    oar8dqk3h868txgg.png
  • iwcia10 Przyjaciółka
    Postów: 68 36

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linkaa28 wrote:
    Dziewczyny informowalyscie telefonicznie gync ze urodzilyscie?

    Tak :) jakos po roku mi sie przypomnialo ;)

    linkaa28 lubi tę wiadomość

  • natlem Przyjaciółka
    Postów: 102 25

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    No właśnie najlepiej jak najbliżej domu..tylko nie wiem do kogo:/ dziewczyny czy któraś z Was chodziła do dr.fiegler-Rudol?
    Słyszałam niepochlebne opinię osobiście u niej nie byłam ponoć dobra jak się nic nie dzieje

    starania od sierpnia 2015, 01/16- polip szyjkowy, 04/16- laparoskopia torbiel łagodna endometrioza, 05/16-02/17 stymulacje zespół LUF, 03/17- 1sza IUI :(, 04/17- 2ga IUI :( 05/17 I IVF Imsi 8B i 8A ;( 06/17 histero 23.08.17 start długi protokół gonapeptyl. Cd4/cd8 mthfr homo, pai-1 hetero
  • natlem Przyjaciółka
    Postów: 102 25

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    No właśnie najlepiej jak najbliżej domu..tylko nie wiem do kogo:/ dziewczyny czy któraś z Was chodziła do dr.fiegler-Rudol?
    Dr Janosz dr Maksym - tych bym polecila a nie myslalas o dr szanecki z gyncentrum?

    starania od sierpnia 2015, 01/16- polip szyjkowy, 04/16- laparoskopia torbiel łagodna endometrioza, 05/16-02/17 stymulacje zespół LUF, 03/17- 1sza IUI :(, 04/17- 2ga IUI :( 05/17 I IVF Imsi 8B i 8A ;( 06/17 histero 23.08.17 start długi protokół gonapeptyl. Cd4/cd8 mthfr homo, pai-1 hetero
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pippi jak tam? Stresujesz się jeszcze czy już jest tylko radość? :)
    Ja nie potrafię wyluzować...

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Fay Ekspertka
    Postów: 132 113

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, cudnie! Co dr powiedział na wizycie?

    Pippi, uwierz, że jest normalnie i będzie normalnie. Kamiisiu, Ty też wyluzuj, przecież to normalna ciąża jest.

    pippi lubi tę wiadomość

    Fay
  • Fay Ekspertka
    Postów: 132 113

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pippi i Klee, dzięki za informacje o wskazaniach do clexane; tak myślałam, że Gync mają jakieś przewrażliwione standardy i nie zamierzam tego brać oczywiście bez wyrzutów sumienia. Do intralipidu też powinny być wskazania immunologiczne. Powiem Wam, że nawet ten encorton budzi we mnie obrzydzenie, no ale dobra, trudno.

    Fay
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania...a nie chcesz na razie jeździć do GC czy za daleko? Ja chodziłam do dr Piekarz do końca i super była.

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiisia wrote:
    Pippi jak tam? Stresujesz się jeszcze czy już jest tylko radość? :)
    Ja nie potrafię wyluzować...
    Kamiisia, też jeszcze umiarkowanie się cieszę i myślę, ze po tylu latach starań to normalne.Nie potrafimy się beztrosko cieszyć, bo wiemy ile rzeczy może jeszcze pójść nie tak. Dbaj o siebie, nie przemeczaj się i staraj się być dobrej myśli. Jak się czujesz? Pracujesz czy przeszłaś już na l4?

  • Fay Ekspertka
    Postów: 132 113

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klee, dobrze, że myślicie, co dalej. Dlaczego się wahasz między KD a AZ? Jeżeli macie fundusze i w miarę dobre nasienie to tylko KD, a reszta w zapasie. Nawet z gorszym nasieniem zaryzykowałabym. AZ jest niedroga i można ją powtarzać do skutku, ale to już jako wariant ostateczny i ratunkowy.
    U mnie te 2 zarodki z KD to naprawdę wypadek przy pracy, z reguły kończy się powodzeniem. Nie chciałam obwiniać partnera, ale tak dumam, że nie robiliśmy badania chromatyny plemnikowej (nie robiliśmy, bo przy zapłodnieniu i tak pod tym kątem nie można wybierać plemników). Znowuż w 2014 zapłodniło się nam 9 zarodków, tylko były słabe (ale też i komórki były mrożone). Nie wiedziałam wtedy, że z mrożonych komórek się nie robi, bo szanse są od 4.5 do 11% (oczywiście w Invimedzie nikt nam o tym nie powiedział).

    Fay
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Kamiisia, też jeszcze umiarkowanie się cieszę i myślę, ze po tylu latach starań to normalne.Nie potrafimy się beztrosko cieszyć, bo wiemy ile rzeczy może jeszcze pójść nie tak. Dbaj o siebie, nie przemeczaj się i staraj się być dobrej myśli. Jak się czujesz? Pracujesz czy przeszłaś już na l4?
    Ja odrazu poszłam na l4 bo byłam przeziębiona dość mocno...stwierdzilam że teraz praca musi zejść na drugi plan żeby nie mieć w względem siebie żadnych wyrzutów także niemal od 1 bety odpoczywamy.
    Tak bardzo chciałabym się już cieszyć a tak się boję..
    Samopoczucie to mega nudności wzdęcia czasem bóle brzucha lekko tkliwe piersi więc chyba standardowo :) Ale chce by to trwało ;)

    pippi lubi tę wiadomość

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fay wrote:
    Pippi i Klee, dzięki za informacje o wskazaniach do clexane; tak myślałam, że Gync mają jakieś przewrażliwione standardy i nie zamierzam tego brać oczywiście bez wyrzutów sumienia. Do intralipidu też powinny być wskazania immunologiczne. Powiem Wam, że nawet ten encorton budzi we mnie obrzydzenie, no ale dobra, trudno.
    Fay, każdy przypadek jest inny, ja całkowicie zaufalam dr z Arte i pomyślałam, że może ma rację, bo za każdym razem brałam to wszystko i się nie udawało. Może to przypadek, dobry zarodek, nasze wcześniejsze działania, tj. zmiana diety, suplementy, a może inna klinika- inny lekarz i embriolog, a może to wszystko razem dało pozytywny efekt. Ja żałowałam tylko, ze wczesniej nie zrezygnowałam z ivf w Gyn.

  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiisia wrote:
    Ja odrazu poszłam na l4 bo byłam przeziębiona dość mocno...stwierdzilam że teraz praca musi zejść na drugi plan żeby nie mieć w względem siebie żadnych wyrzutów także niemal od 1 bety odpoczywamy.
    Tak bardzo chciałabym się już cieszyć a tak się boję..
    Samopoczucie to mega nudności wzdęcia czasem bóle brzucha lekko tkliwe piersi więc chyba standardowo :) Ale chce by to trwało ;)
    Dobrze, ze jestes na L4, postaraj sie czyms zająć, bo się umęczysz. Ja mam podobne objawy, chociaż brzuch mnie mniej boli i piersi, ostatnio, a wolałabym żeby bolały, bo byłam spokojniejsza, głupie To, co nie? Mdłości nam lekkie i bardzo zmęczona jestem, ale nie narzekam, oby wszystko było dobrze. Trzymaj się, musimy daj radę, bo jak nie my, to kto? ;)

  • Fay Ekspertka
    Postów: 132 113

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Fay, każdy przypadek jest inny, ja całkowicie zaufalam dr z Arte i pomyślałam, że może ma rację, bo za każdym razem brałam to wszystko i się nie udawało. Może to przypadek, dobry zarodek, nasze wcześniejsze działania, tj. zmiana diety, suplementy, a może inna klinika- inny lekarz i embriolog, a może to wszystko razem dało pozytywny efekt. Ja żałowałam tylko, ze wczesniej nie zrezygnowałam z ivf w Gyn.

    Dobry zarodek na pewno, tylko on zależy i od przypadku i od zdrowia i od wspomagaczy (dieta, suplementy). Nic mądrego tu nie wymyślimy. Ale jak nie ma wyraźnych wskazań to naprawdę wspomagacze są bez sensu, co one pomogą na słaby zarodek czy zatrzymanie rozwoju przez złe podziały.
    Ciesz się, że to już poza Tobą:)) No, dobra, jeszcze serduszko, ale to już pewnie za kilka dni???

    A w Gync sprawnie jak nie ma problemów i czyste procedury; Białystok czy Novum to na trudne przypadki.
    Natomiast gdybyś widziała beztroskę i błędy pani dr z Invimedu, która mną się zajmowała, to uznałabyś Gync za oazę profesjonalizmu.

    Miłego popołudnia, idziemy na rower i jeziorko przed potransferową kwarantanną..

    Fay
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w takim razie jaka klinikę najlepiej wybrać do in vitro w Katowicach? Waham się czy zostać u Cz. W gynC czy iść do dr Paligi do provitty.
    Nie wiem gdzie mają też lepszych embriologow...

  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fay wrote:
    Dobry zarodek na pewno, tylko on zależy i od przypadku i od zdrowia i od wspomagaczy (dieta, suplementy). Nic mądrego tu nie wymyślimy. Ale jak nie ma wyraźnych wskazań to naprawdę wspomagacze są bez sensu, co one pomogą na słaby zarodek czy zatrzymanie rozwoju przez złe podziały.
    Ciesz się, że to już poza Tobą:)) No, dobra, jeszcze serduszko, ale to już pewnie za kilka dni???

    A w Gync sprawnie jak nie ma problemów i czyste procedury; Białystok czy Novum to na trudne przypadki.
    Natomiast gdybyś widziała beztroskę i błędy pani dr z Invimedu, która mną się zajmowała, to uznałabyś Gync za oazę profesjonalizmu.

    Miłego popołudnia, idziemy na rower i jeziorko przed potransferową kwarantanną..
    Fay, szkoda, że pewne rzeczy widzimy po czasie i uczymy się na błędach. W gyn rzeczywiście jest takie schematyczne podejście, też miałam niepotrzebnie mrożone komórki czy dwa takie same protokoły, zamiast jakiejś zmiany, która może dałby lepszy efekt. Tak, czekamy na serduszko, do kolejnego czwartku, więc trochę czasu jeszcze mam i sama zobaczysz, kiedy będziesz na tym etapie, ze wcale nie ogarnia Cię spokój po pozytywnej becie ( choć euforia jest;), bo myślisz czy będzie pęcherzyk albo serce. A pewnie będziesz niedługo w tej sytuacji;) A kiedy masz transfer? Trzymam kciuki i odpoczywaj aktywnie póki możesz, bo potem rzeczywiście trzeba tr oche spauzować.
    T

  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fay wrote:
    Dobry zarodek na pewno, tylko on zależy i od przypadku i od zdrowia i od wspomagaczy (dieta, suplementy). Nic mądrego tu nie wymyślimy. Ale jak nie ma wyraźnych wskazań to naprawdę wspomagacze są bez sensu, co one pomogą na słaby zarodek czy zatrzymanie rozwoju przez złe podziały.
    Ciesz się, że to już poza Tobą:)) No, dobra, jeszcze serduszko, ale to już pewnie za kilka dni???

    A w Gync sprawnie jak nie ma problemów i czyste procedury; Białystok czy Novum to na trudne przypadki.
    Natomiast gdybyś widziała beztroskę i błędy pani dr z Invimedu, która mną się zajmowała, to uznałabyś Gync za oazę profesjonalizmu.

    Miłego popołudnia, idziemy na rower i jeziorko przed potransferową kwarantanną..
    Fay, szkoda, że pewne rzeczy widzimy po czasie i uczymy się na błędach. W gyn rzeczywiście jest takie schematyczne podejście, też miałam niepotrzebnie mrożone komórki czy dwa takie same protokoły, zamiast jakiejś zmiany, która może dałby lepszy efekt. Tak, czekamy na serduszko, do kolejnego czwartku, więc trochę czasu jeszcze mam i sama zobaczysz, kiedy będziesz na tym etapie, ze wcale nie ogarnia Cię spokój po pozytywnej becie ( choć euforia jest;), bo myślisz czy będzie pęcherzyk albo serce. A pewnie będziesz niedługo w tej sytuacji;) A kiedy masz transfer? Trzymam kciuki i odpoczywaj aktywnie póki możesz, bo potem rzeczywiście trzeba tr oche spauzować.

‹‹ 436 437 438 439 440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ