X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Alaruna, na mnie relanium też jakoś nie działało i przed transferem brałam już potem dwa, a raz wyluzowalo mnie dopiero po transferze, kiedy już zalatwialam formalności w recepcji, miałam autentyczny odlot, osunęłam się na krzesło z błogim uśmiechem i stwierdziłam, ze chyba jednak podzialalo, ale po jakichś 3 godzinach i w podwójnej dawce. Może powinnaś sobie wypróbować wcześniej, tzn. jaką dawka i ile przed? Przed ostatnim transferem w Bs już nie brałam, bo byłam bardzo spokojna, a lekarz powiedział, że dostanę papawerynę domięsniowo, która naprawdę jest skuteczna.

    Mmalena, my mieliśmy 4 stymulacje i transfery w Gyn i nie udało się, w BS udało się za pierwszym razem. Reguły nie ma, ale uważam , ze naprawdę warto tam spróbować ze względu na bardzo indywidualne podejście. Trzymam za Was kciuki.
    Dziękuję,wiem że reguły nie ma ale jeśli zdecydujemy się na zmianę to chyba najbardziej skłaniam się właśnie tam...

  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małamii89 wrote:
    Kamisia jak sie czujecie?;) mdlosci Cie mecza?
    Mdłości mam cały czas :(
    We wtorek bylisny na wizycie wszystko ok dzieciaczek ma 2.6 cm serduszko bije jak szalone 184/minutę :)
    Za 3 tyg badania prenatalne :)

    Alrauna1987, pippi, Yoselyn82, Klee, linkaa28, Sunshine_111, Sil, eveliin lubią tę wiadomość

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pippi za pierwszym razem jak lyknelam dwa tabsy na raz czulam sie jak po kilku glebszych a teraz po 2 ni hu hu. Moze moj organizm sie uodparnia...

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Pippi za pierwszym razem jak lyknelam dwa tabsy na raz czulam sie jak po kilku glebszych a teraz po 2 ni hu hu. Moze moj organizm sie uodparnia...
    Trudno powiedzieć. Niby to mocny lek i lepiej uważać. Po transferze brałam zwykle przez 3 dni i też nie czułam jakiegoś działania, tzn. nie byłam jakoś szczególnie rozluźniona, brałam nie tyle dla psychiki, ile dla rozluźnienia macicy, bo przeczytałam , że tak podobno działa, ale potem znalazłam też informacje, że to nie do końca tak, no i sama nie wiem. Z tą nadmierną czynnością skurczową jest problem, bo zarodki od razu mogą zostać wypchnięte i nawet nie maja szans się zagnieździć. Lekarz w BS tłumaczył mi, ze papaweryna bardzo dobrze działa, a jeśli zaobserwują nadmierną czynność skurczową macicy u pacjentki (na co zwracają uwagę wcześniej), to podają jeszcze w trakcie transferu atosiban, ale absolutnie nie wlew (jak w gyn.), tylko w pompie. U mnie nie było takiej potrzeby, papaweryna wystarczyła. W gyn jej nie podają, ale pamiętam, że już któraś dziewczyna u nas na forum o niej pisała, że wzięła ją od swojego lekarza. Może pomyślisz o tym?

  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pipi którego miałaś transfer, pytam bo jestesmy praktycznie w tym samym okresie ciąży :) u mnie liczac od @ to ciaża jest 1.5 tyg młodsza cykl sie przedstawiał bo to byl 1 po symulacji naturalny. Liczymy z mężem i nic nam sie nie zgadza kiedy co i jak heh..

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Trudno powiedzieć. Niby to mocny lek i lepiej uważać. Po transferze brałam zwykle przez 3 dni i też nie czułam jakiegoś działania, tzn. nie byłam jakoś szczególnie rozluźniona, brałam nie tyle dla psychiki, ile dla rozluźnienia macicy, bo przeczytałam , że tak podobno działa, ale potem znalazłam też informacje, że to nie do końca tak, no i sama nie wiem. Z tą nadmierną czynnością skurczową jest problem, bo zarodki od razu mogą zostać wypchnięte i nawet nie maja szans się zagnieździć. Lekarz w BS tłumaczył mi, ze papaweryna bardzo dobrze działa, a jeśli zaobserwują nadmierną czynność skurczową macicy u pacjentki (na co zwracają uwagę wcześniej), to podają jeszcze w trakcie transferu atosiban, ale absolutnie nie wlew (jak w gyn.), tylko w pompie. U mnie nie było takiej potrzeby, papaweryna wystarczyła. W gyn jej nie podają, ale pamiętam, że już któraś dziewczyna u nas na forum o niej pisała, że wzięła ją od swojego lekarza. Może pomyślisz o tym?

    Ostatnim razem cos sie zadzialo ciaza biochemiczna byla wiec i proba zagniezdzenia a czemu dalej nie poszlo ciezko powiedziec. Sprawdze kurczliwosc przed AZ.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiisia wrote:
    Pipi którego miałaś transfer, pytam bo jestesmy praktycznie w tym samym okresie ciąży :) u mnie liczac od @ to ciaża jest 1.5 tyg młodsza cykl sie przedstawiał bo to byl 1 po symulacji naturalny. Liczymy z mężem i nic nam sie nie zgadza kiedy co i jak heh..
    Kamiisia, ja miałam 6 czerwca, więc wynikałoby, że 9tyg.1dz., ale dzisiaj z usg wyszło 9tyg. 4dni. więc czeski film, dzidzia postanowiła przyspieszyć. ;-)TP dziś lekarka wyznaczyła mi na 27 marca.Czasem dziecko rozwija się trochę wolniej, czasem szybciej, to tylko taki orientacyjny termin, więc nie przejmuj się tym aż tak bardzo.

  • natlem Przyjaciółka
    Postów: 102 25

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Alaruna, na mnie relanium też jakoś nie działało i przed transferem brałam już potem dwa, a raz wyluzowalo mnie dopiero po transferze, kiedy już zalatwialam formalności w recepcji, miałam autentyczny odlot, osunęłam się na krzesło z błogim uśmiechem i stwierdziłam, ze chyba jednak podzialalo, ale po jakichś 3 godzinach i w podwójnej dawce. Może powinnaś sobie wypróbować wcześniej, tzn. jaką dawka i ile przed? Przed ostatnim transferem w Bs już nie brałam, bo byłam bardzo spokojna, a lekarz powiedział, że dostanę papawerynę domięsniowo, która naprawdę jest skuteczna.

    Mmalena, my mieliśmy 4 stymulacje i transfery w Gyn i nie udało się, w BS udało się za pierwszym razem. Reguły nie ma, ale uważam , ze naprawdę warto tam spróbować ze względu na bardzo indywidualne podejście. Trzymam za Was kciuki.
    W Białymstoku w której klinice?

    starania od sierpnia 2015, 01/16- polip szyjkowy, 04/16- laparoskopia torbiel łagodna endometrioza, 05/16-02/17 stymulacje zespół LUF, 03/17- 1sza IUI :(, 04/17- 2ga IUI :( 05/17 I IVF Imsi 8B i 8A ;( 06/17 histero 23.08.17 start długi protokół gonapeptyl. Cd4/cd8 mthfr homo, pai-1 hetero
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam @ 8 czerwca...cykle zawsze 32-33 dni a ten ostatni chyba jeszcze sie wydluzyl:)
    Pipi jak ustawia sie ten suwaczek? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2017, 16:37

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natlem wrote:
    W Białymstoku w której klinice?
    W Artemidzie u dr Tomasza Zbrocha. Klinika super i lekarz wspaniały. Nigdzie sie mną tak nie zajmowano, po Gyn.taka kameralna atmosfera i brak pospiechu to była wielka odmiana. No i przede wszystkim analiza tego co było, co się nie udało.

    Sil lubi tę wiadomość

  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiisia wrote:
    Ja miałam @ 8 czerwca...cykle zawsze 32-33 dni a ten ostatni chyba jeszcze sie wydluzyl:)
    Pipi jak ustawia sie ten suwaczek? ;)
    To ja wcześniej mialam 28- dniowe, jak w zegarku, a ostatnie trzy rozjechane kompletnie.
    Co do suwaczka, to weszłam na str. Www.suwaczki.com, wybrałam tło, wskazówkę, wprowadziłam dane, a potem skopiowalam pierwszy link i wkleiłem go w podpis na forum( ustawienia-spolecznosc- wklej link;).

    Kamiisia lubi tę wiadomość

  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania pisz po usg! Musi byc dobrze :) kciuki&&&&&&

    Krakowianka lubi tę wiadomość

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linkaa28 wrote:
    Ania pisz po usg! Musi byc dobrze :) kciuki&&&&&&
    Dziękuję kochana mam takiego stresa nad ranem już mnie brzuch bolał ze stresu:/ już się wykapalam i czekam ..dodatkowym stresem jest to że rano na wizytę przychodzi sporo osób 2/3 lekarzy 2pielegnuarki ok 4studentów i wszyscy są przy badaniu a ja się wstydzę :( jeszcze nie wiem co będzie na usg masakra tak się boje tego dnia :(

    oar8dqk3h868txgg.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak Wy liczycie tydzie ciazy? Mieliście @ 8/9.06 i jesteście w 9t?ja miałam @ 27.06 i jeszcze mi nikt nie powiedział który to tydzień myślałam że 7/8 ..jak to się liczy?

    oar8dqk3h868txgg.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiisia wrote:
    Mdłości mam cały czas :(
    We wtorek bylisny na wizycie wszystko ok dzieciaczek ma 2.6 cm serduszko bije jak szalone 184/minutę :)
    Za 3 tyg badania prenatalne :)
    Ale twoje maleństwo już duże hehe :) do kogo idziesz na badania prenatalne?

    oar8dqk3h868txgg.png
  • Krakowianka Autorytet
    Postów: 927 1006

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    Dziękuję kochana mam takiego stresa nad ranem już mnie brzuch bolał ze stresu:/ już się wykapalam i czekam ..dodatkowym stresem jest to że rano na wizytę przychodzi sporo osób 2/3 lekarzy 2pielegnuarki ok 4studentów i wszyscy są przy badaniu a ja się wstydzę :( jeszcze nie wiem co będzie na usg masakra tak się boje tego dnia :(
    Ania niczym sie tam nie przejmuj prosze! Oni takich jak my oglądają tysiące i sa zainteresowani danym przypadkiem medycznym a nie osoba. Leżałam kiedyś w szpitalu 3 tyg i miałam codziennie to co piszesz. Myśl o dzieciątku i o sobie. Będzie wszystko dobrze :)
    Ps. Dla rozluźnienia ja dzisiaj zabieram męża pierwszy raz na usg bo wcześniej nie chciał bo nie był gotowy na ryczenie przy naszej przyjaciółce (ktora jest moim gin). Takiego mam słodkiego misia :)

    5958beaa9c1f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu 3mam kciuki:**

  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania...daj znać po USG. Nie przejmuj się badaniem przed Tobą jeszcze ich sporo (uroki ciąży).

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    Ale twoje maleństwo już duże hehe :) do kogo idziesz na badania prenatalne?
    Chodzę do dr Staniczka i on tez bedzie mi robil badania prenatalne w angelius :)

    3mam kciuki za pomyślne usg :)))

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu jak tam ? :)
    Odezwij się czy wszystko w porządku?

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
‹‹ 459 460 461 462 463 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ