X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 10 lutego 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine_111 wrote:
    Znowu cos mi tam sie porobilo i znowu jestem w trakcie badan...:( ale mam nadzieje ze nic niedobrego nie wyjdzie. Za tydzien bede wiedziec czy musze miec kolejna biopsje...
    No, moja mala juz prawie 6 kg :) ale jak na razie nie jest grubiutka. Zalatwiamy jej wlasnie rehabilitacje na bioderka, obnizone napiecie i asymetrie... Troche mamy jezdzenia po lekarzach, ale tez mam nadzieje, ze za pere miesiecy juz bedzie wszystko dobrze :)
    na pewno będzie wszystko dobrze :) też biedna masz tyle stresu ..mam nadzieję że biopsja nic nie wykaże..masz co już dźwigać ;)

    Sunshine_111 lubi tę wiadomość

    oar8dqk3h868txgg.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 10 lutego 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Ania...super że się odezwałaś :-) trzymam za Was kciuki
    Aniu a jak twoje dzieciaczki?są bardzo podobne do siebie? mają już chyba ponad roczek? duże już dzieciaczki:)

    Kamiisia lubi tę wiadomość

    oar8dqk3h868txgg.png
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 10 lutego 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    Aniu a jak twoje dzieciaczki?są bardzo podobne do siebie? mają już chyba ponad roczek? duże już dzieciaczki:)

    Moje dzieciaczki skończyły już 14 miesięcy. Ciężko mi powiedzieć czy są podobni, nawet kolor włosów mają inny :-). Ale są cudowni. Charakterkiem też całkiem różne :-).

    A Ty jak się czujesz? Zbierasz siły do kolejnej walki o dzieciaczki? Sytuacja z rodziną się poprawiła czy bez zmian?

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 10 lutego 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Moje dzieciaczki skończyły już 14 miesięcy. Ciężko mi powiedzieć czy są podobni, nawet kolor włosów mają inny :-). Ale są cudowni. Charakterkiem też całkiem różne :-).

    A Ty jak się czujesz? Zbierasz siły do kolejnej walki o dzieciaczki? Sytuacja z rodziną się poprawiła czy bez zmian?
    musze mieć dziecko bo zwariuje ..przynajmniej jedno..:(..sytuacja z rodziną..hmm..było dobrze jak zaszłam w ciążę ..nawet kiedy poroniłam mama była przy mnie w szpitalu płakała razem ze mną ..obiecała że będzie dobrze że nam pomoże przy kolejnej procedurze i co..cisza mówie cały czas że zbieramy pieniądze że będziemy musieli wziąć znowu pożyczke bo nie damy finansowo rady ..to nic mi na to nie odpowiada..bez echa gada tylko że muszą remont w tym roku w domu zrobić chodz remontowali nie dawno ..a szkoda gadać ja się prosić nie będę ..mame mam kochaną ale pod tym względem nie mogę na rodziców liczyć ..chodz stać ich żeby nam pomóc.. przykro mi jest no ale cóż ..jakoś musimy dać rade ..już myślałam o adopcji taki miałam plan ale kiedy zaszłam w ciąże nie umiem myślć o adopcji nie wyobrażam sobie tego chcemy mieć nasze dzieciątko ..czas i życie pokażą jak się potoczy nasze życie

    oar8dqk3h868txgg.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 10 lutego 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po ile jest intralipid w gyn?bo nie pamiętam?

    oar8dqk3h868txgg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Witaj Aniu z powrotem niedawno myslalam co u Ciebie, trzymam kciuki za kolejna procedure.
    Ja po kolejnej wizycie mala wazy juz 1800g jest troche mniejsza niz sioatra w tym samym czasie wiec moze nie bedzie smoczka przy urodzeniu. Lekarz rozpisal mi juz wiytyty do konca i jestem przerazona. Za 2 tyg ide ustalic termin cc. Powiem wam ze strasznie sie tego wszystkiego boje. Nie wiem jak moja mala zareaguje na nowe towarzystwo w domu. Od wczoraj mowi do siebie po imieniu a nie dzidzia
    Jest slodka i coraz madrzejsza. Ale jest strasznie mamina i tego sie obawiam bo wiem ze po cc nie bede umiala sie nia zajac ani jej podniejsc a ona ostatnio non stop na mnie wisi. Ah jakos sobie poradzimy. Pozdrowionka

    Wesołek :-), Sunshine_111, pippi lubią tę wiadomość

  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 11 lutego 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    po ile jest intralipid w gyn?bo nie pamiętam?
    350 zł

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 11 lutego 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baska1988 wrote:
    Hej dziewczyny. Witaj Aniu z powrotem niedawno myslalam co u Ciebie, trzymam kciuki za kolejna procedure.
    Ja po kolejnej wizycie mala wazy juz 1800g jest troche mniejsza niz sioatra w tym samym czasie wiec moze nie bedzie smoczka przy urodzeniu. Lekarz rozpisal mi juz wiytyty do konca i jestem przerazona. Za 2 tyg ide ustalic termin cc. Powiem wam ze strasznie sie tego wszystkiego boje. Nie wiem jak moja mala zareaguje na nowe towarzystwo w domu. Od wczoraj mowi do siebie po imieniu a nie dzidzia
    Jest slodka i coraz madrzejsza. Ale jest strasznie mamina i tego sie obawiam bo wiem ze po cc nie bede umiala sie nia zajac ani jej podniejsc a ona ostatnio non stop na mnie wisi. Ah jakos sobie poradzimy. Pozdrowionka
    Witaj Basiu :) już nie długo powitasz swoją drugą córeczkę ;) jak będzie miała na imię? mam nadzieję że u nas też zdarzy się taki naturalny cud :)

    oar8dqk3h868txgg.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 11 lutego 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czar-nula wrote:
    350 zł
    Dziękuję Czarnula :) w provicie 400 zł ;/myślałam że jest tańsza

    oar8dqk3h868txgg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazdej zycze takiej niespodzianki. Aniu narazie jeszcze decyzja nie zapadla co do imienia.

  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 12 lutego 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilou wrote:
    Wiec opinie co do kp i crio sa podzielone...

    ja tez planuje wrócić po mrozaczka w tym roku. Chyba, ze podobnie jak Basia zaliczę wymarzona wpadkę. Cały czas mam w głowie, ze blokowałam sie psychicznie, bo za bardzo sie spinałam, zeby byc w ciąży. Teraz mając juz jedno dziecko, wiedząc, ze moj organizm dał rade zajść i donosić ciaze, mam nadzieje, ze bedzie łatwiej.

    Rubin, ty juz masz miesiączkę, może dlatego dr Cz wyraziła zgodę na crio?
    U mnie miesiączki ani widu ani słychu. Karmie jeszcze w dzien, teraz mam dziecko chore, wiec karmimy sie co chwile. Podajesz Tymkowi w dzien mm, czy wystarcza mu woda? Moj synek pije wodę, ale max 2 małe butelki, i to głownie do posiłku. Porządnie napić sie, to umie tylko z piersi.
    Boziu, moja mała to pije kilka łyczków wody, więcej nie jestem w nią w stanie wmusić :(

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 12 lutego 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilou wrote:
    Rubin, ile zębów juz macie? Co juz Tymek potrafi? Niedługo juz roczek :)

    My mamy juz 7 zębów i 8 wychodzi. Szybko zaczął zabkowac. Ruchowo tez leniuszek, podobnie jak twój Tymek. Lada dzien kończy 9m, siedzi, ale sam jeszcze nie siada, pełza trochę ale do tylu, raczkować jeszcze nie potrafi. Wazy juz 9kg, wiec mam co nosić :)


    Sil, jak tam Aurora? Bardzo mi sie jej oryginalne imię podoba. Chyba z jakiejś bajki jest :)

    Karolcia, twoje dzieci skończyly juz roczek? Matko, jak ten czas zasuwa.
    Wesołku, a jak twoje wymarzone maluszki?
    Wrócilyscie/wracacie do pracy?
    Imię faktycznie z bajki, choć się zorientowaliśmy, jak już wybraliśmy. Śpiąca królewna :)
    Aurorka od poprzedniego czwartku ma już dwa ząbki (dolne jedynki). Teraz akurat ma katarek i jest straszna maruda. W weekend zaczęła siadać, bo siedziała już z miesiąc, tylko sama usiąść nie potrafiła. Waży 7,4 kg i za 4 dni będzie miała 8 miesięcy (tygodniami to już 8,5 miesiąca, szok). Aurorka zaczyna przy przewrocie na brzuszek podciągać nóżki i się buja do przodu i do tyłu, czasem udaje jej się do tyłu i do przodu przejść. Staje też na nogach, choć wiem, że przed raczkowaniem nie powinna, ale co począć.

    Aniu ja cię pamiętam, pisz co u ciebie. Może jeszcze nie wszystkie już z dziećmi, ale wyniki coraz lepsze więc i na ciebie czas przyjdzie

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 12 lutego 2018, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    musze mieć dziecko bo zwariuje ..przynajmniej jedno..:(..sytuacja z rodziną..hmm..było dobrze jak zaszłam w ciążę ..nawet kiedy poroniłam mama była przy mnie w szpitalu płakała razem ze mną ..obiecała że będzie dobrze że nam pomoże przy kolejnej procedurze i co..cisza mówie cały czas że zbieramy pieniądze że będziemy musieli wziąć znowu pożyczke bo nie damy finansowo rady ..to nic mi na to nie odpowiada..bez echa gada tylko że muszą remont w tym roku w domu zrobić chodz remontowali nie dawno ..a szkoda gadać ja się prosić nie będę ..mame mam kochaną ale pod tym względem nie mogę na rodziców liczyć ..chodz stać ich żeby nam pomóc.. przykro mi jest no ale cóż ..jakoś musimy dać rade ..już myślałam o adopcji taki miałam plan ale kiedy zaszłam w ciąże nie umiem myślć o adopcji nie wyobrażam sobie tego chcemy mieć nasze dzieciątko ..czas i życie pokażą jak się potoczy nasze życie
    No nam też nikt finansowo pomóc nie chciał. Teście jak się dowiedzieli ile musimy za prywatną sami zapłacić, to powiedzieli, że oni by na dziecko takich pieniędzy nie wyłożyli. Teraz za to ładują we wnuczkę co mają. Teraz zrobiła się cenna.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2966 2025

    Wysłany: 13 lutego 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Widzę, że ostatnio zaglądają tutaj już szczęśliwe mamusie ale może znajdą się też jakieś starające bądź jeszcze pamiętacie coś z czasów Gyncentrum :)

    Parę słów o mnie :)
    Staramy się o powiększenie rodziny już od lipca 2014 roku, jesteśmy po nieudanych 4 IUI i jednej pełnej procedurze (4 blastocysty, 3 transfery) na chwilę obecną czekam na wyniki badań kariotypu i jeszcze pojedyncze badania z immunologi, jeśli tylko kariotypy będą prawidłowe wtedy mam zamiar wybrać się do dr Paśnika aby poradził coś na moje rozjechane cytokiny, w tym też pokładam sporą nadzieje, że po leczeniu zaskoczy naturalnie :)
    Jednakże trzeba mieć plan B a w tym wypadku już C :)
    I tutaj pojawia się pytanie do Was, bo dość kuszący wydaje się program 2+1 za 13 900zł, powiedzcie mi proszę co jeszcze trzeba doliczyć do tej kwoty??
    Rozumiem, że napewno leki do do stymulacji i do transferu, badania wirusowe, wymazy i inne niezbędne badania do rozpoczęcia procedury.
    Domyślam się, że w cenę pakietu nie są wliczone criotransfery, witryfikacja i przechowywanie zarodków??
    Którego lekarza z Katowic a najlepiej z Bielska możecie polecić??

    Dziękuję Wam z góry za odpowiedzi :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Rose7 Ekspertka
    Postów: 163 263

    Wysłany: 13 lutego 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Cześć Dziewczyny :)
    Widzę, że ostatnio zaglądają tutaj już szczęśliwe mamusie ale może znajdą się też jakieś starające bądź jeszcze pamiętacie coś z czasów Gyncentrum :)

    Parę słów o mnie :)
    Staramy się o powiększenie rodziny już od lipca 2014 roku, jesteśmy po nieudanych 4 IUI i jednej pełnej procedurze (4 blastocysty, 3 transfery) na chwilę obecną czekam na wyniki badań kariotypu i jeszcze pojedyncze badania z immunologi, jeśli tylko kariotypy będą prawidłowe wtedy mam zamiar wybrać się do dr Paśnika aby poradził coś na moje rozjechane cytokiny, w tym też pokładam sporą nadzieje, że po leczeniu zaskoczy naturalnie :)
    Jednakże trzeba mieć plan B a w tym wypadku już C :)
    I tutaj pojawia się pytanie do Was, bo dość kuszący wydaje się program 2+1 za 13 900zł, powiedzcie mi proszę co jeszcze trzeba doliczyć do tej kwoty??
    Rozumiem, że napewno leki do do stymulacji i do transferu, badania wirusowe, wymazy i inne niezbędne badania do rozpoczęcia procedury.
    Domyślam się, że w cenę pakietu nie są wliczone criotransfery, witryfikacja i przechowywanie zarodków??
    Którego lekarza z Katowic a najlepiej z Bielska możecie polecić??

    Dziękuję Wam z góry za odpowiedzi :)

    Moim zdaniem ten program się opłaca. Jednak musisz do tego doliczyć właśnie leki, badania, dodatki typu scratching, embryglue, AH, mrożenie oocytów i zarodków. Pierwszy transfer czy też crio po każdej punkcji jest w cenie. Jeśli było więcej zarodków to za kolejny transfer trzeba zapłacić. Po pierwszej punkcji miałam zamrożonych 6 oocytów i zapłodnienie ich wliczyli mi jako drugie podejście

    ckaipc0zomu26t3k.png
    06.2017- punkcja- 40 pęcherzyków-16 dojrzałych- 7 zarodków
    08.2017, 10.2017, 01.2018, 04.2018-transfer :(
    06.2018- punkcja- 20 pęcherzyków- 10 dojrzałych- 6 zarodków
    06.2018- transfer
    9dpt - 94, 11dpt -174, 13dpt -427, 18dpt-3216
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2966 2025

    Wysłany: 13 lutego 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose7 wrote:
    Moim zdaniem ten program się opłaca. Jednak musisz do tego doliczyć właśnie leki, badania, dodatki typu scratching, embryglue, AH, mrożenie oocytów i zarodków. Pierwszy transfer czy też crio po każdej punkcji jest w cenie. Jeśli było więcej zarodków to za kolejny transfer trzeba zapłacić. Po pierwszej punkcji miałam zamrożonych 6 oocytów i zapłodnienie ich wliczyli mi jako drugie podejście

    Dzięki za odpowiedź a pamiętasz jakie są opłaty za mrożenie i przechowywanie?? Możesz polecić jakiegoś lekarza??

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Rose7 Ekspertka
    Postów: 163 263

    Wysłany: 13 lutego 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Dzięki za odpowiedź a pamiętasz jakie są opłaty za mrożenie i przechowywanie?? Możesz polecić jakiegoś lekarza??

    Za mrożenie 6 oocytów (po 3 szt na tzw słomce) 1000zł. Za mrożenie zarodków jeśli pojedynczo to po 550zł a jeśli podwójnie to po 1000zł.
    Co do lekarzy to ja na wizyty chodzę do dr Czerwińskiej, jest małomówna, wizyty trwają bardzo krótko, ale odpowie na każde pytanie i wg mnie wie co robi. Transfery robił mi dr Mercik. Też wydaje mi się wart polecenia. Sympatyczny, konkretny i odpowiada na pytania. Byłam też u dr Grettki ale nie przypadł mi do gustu

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    ckaipc0zomu26t3k.png
    06.2017- punkcja- 40 pęcherzyków-16 dojrzałych- 7 zarodków
    08.2017, 10.2017, 01.2018, 04.2018-transfer :(
    06.2018- punkcja- 20 pęcherzyków- 10 dojrzałych- 6 zarodków
    06.2018- transfer
    9dpt - 94, 11dpt -174, 13dpt -427, 18dpt-3216
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2966 2025

    Wysłany: 13 lutego 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)


    AAAA jeszcze jedno :)
    Czy w cenie kriotransferu jest wliczone AH czy trzeba doliczyć jeszcze dodatkowo 500 zł??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2018, 13:32

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Rose7 Ekspertka
    Postów: 163 263

    Wysłany: 13 lutego 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Rose dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)


    AAAA jeszcze jedno :)
    Czy w cenie kriotransferu jest wliczone AH czy trzeba doliczyć jeszcze dodatkowo 500 zł??

    No właśnie za wszystkie dodatki trzeba dopłacać

    ckaipc0zomu26t3k.png
    06.2017- punkcja- 40 pęcherzyków-16 dojrzałych- 7 zarodków
    08.2017, 10.2017, 01.2018, 04.2018-transfer :(
    06.2018- punkcja- 20 pęcherzyków- 10 dojrzałych- 6 zarodków
    06.2018- transfer
    9dpt - 94, 11dpt -174, 13dpt -427, 18dpt-3216
  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 13 lutego 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia może będzie ta Twoja córcia troszkę mniejsza przy porodzie niż Natalka :-)
    Rubi ja wydałam już około 700 plb na wizyty, badania i leki.
    Czy należy się nam w ramach programu embrioglue gratis?

‹‹ 499 500 501 502 503 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ