X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 28 listopada 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarinaa wrote:
    Cześć. W końcu się udało. Tez dzisiaj mieliśmy drugie podejście :) my podjęliśmy decyzje o max trzech podejściach - później in vitro

    Trzymam kciuki żeby się udało! :)

    27 lat
    9cs
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Mam wrażenie, że niektórzy lekarze mają tam dziwne podejście. Byliśmy tam ponad rok temu na wizycie u androloga (który również jest ginekologiem). Mąż ma azoospermię. Lekarz najpierw zlecił powtórne badanie nasienia i hormonów. Na następnej wizycie już skierował nas na biopsję bez badań genetycznych i usg. Jak zapytałam o nie to powiedział, że tak się postępuje a poza tym badania genetyczne są droższe, usg natomiast urolog zrobi przed biopsją. Dużo czytałam na ten temat i nie zgodziłam się z nim. Usg wykonaliśmy poza kliniką a badania genetyczne na NFZ. Jak się okazało biopsja nie miałaby sensu. Wróciliśmy do tej kliniki po pół roku już w celu AID. Zraziłam się przez tego lekarza ale postanowiłam, że tam zostaniemy. Głównie ze względu na konkurencyjne ceny i że mamy w miarę blisko (w przypadku naszej pracy jest to ważne). Od tamtego momentu nie trafiłam na tego lekarza. Jestem po 1 nieudanej AID. Niedługo kolejna.

    Dlatego my postanowiliśmy przenieść się z powrotem do poprzedniej kliniki czyli Provity. Na tyle zrazilismy się do dr. Szczebary ze nie mamy ochoty go znowu oglądać...
    Poza tym wyjaśniła się u nas kwestia genetyki i ewentualnej mukowiscydozy u potomstwa dlatego nie musimy wykonywać badań PGD które były w bardzo dobrej cenie w Gyncentrum i możemy wrócić do swojego kochanego dr. Pietrusy :)

    Jak mógł Wam nie zlecić badań genetycznych... przecież to podstawa! U nas doktor Szczebara mowil ze w ogóle nie rozumie po co Dr. Pietrusa wykonywał zabieg na usunięcie żylaków.. a żylaki były tak duże ze nie byłoby szansy na wyciągnięcie plemników w dobrej jakości wtedy. Ehhh Ci lekarze...

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 30 listopada 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Dlatego my postanowiliśmy przenieść się z powrotem do poprzedniej kliniki czyli Provity. Na tyle zrazilismy się do dr. Szczebary ze nie mamy ochoty go znowu oglądać...
    Poza tym wyjaśniła się u nas kwestia genetyki i ewentualnej mukowiscydozy u potomstwa dlatego nie musimy wykonywać badań PGD które były w bardzo dobrej cenie w Gyncentrum i możemy wrócić do swojego kochanego dr. Pietrusy :)

    Jak mógł Wam nie zlecić badań genetycznych... przecież to podstawa! U nas doktor Szczebara mowil ze w ogóle nie rozumie po co Dr. Pietrusa wykonywał zabieg na usunięcie żylaków.. a żylaki były tak duże ze nie byłoby szansy na wyciągnięcie plemników w dobrej jakości wtedy. Ehhh Ci lekarze...
    Jeżeli kolejna próba się nie powiedzie to rozważymy zmianę kliniki. Może warto jeździć trochę dalej jeżeli miałoby to pomóc. Właśnie myślimy o Provicie. Znajomi tam się leczyli. Generalnie polecali to miejsce i podejście lekarzy.

  • Jenta82 Debiutantka
    Postów: 14 6

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil, dziekuje za namiary odnosnie mieszkania w Bialymstoku. Jestesmy juz po pierwszej wizycie u doktora Zbrocha. Od poczatku latwo nie bylo, najpierw odwolali pociag (gdy juz czekalismy na peronie), a w czasie wizyty dostalismy wyniki badania nasienia: brak plemnikow, i w preparacie bezposrednim, i w osadzie, zero. Przez prawie 3 lata, odkad zaszlam w ciaze, nie robilismy tych badan, bo nie bylo takiej potrzeby i chcielismy po prostu od tego odpoczac.Cudu sie nie spodziewalismy, ale tego tez nie,bo generalnie zawsze jakies plemniki byly,choc ostatnimi czasy najczesciej pojedyncze.W dniu punkcji w ogole bardzo kiepsko jak juz pisalam. W naszym przypadku to juz naprawde loteria czesto, np na kilka dni przed ostatnia punkcja u meza w calej probce ponad 2 i pol miliona plemnikow (jego rekord chyba), a za kilka dni tragicznie. Tak czy inaczej widzialam mine lekarza, byl autentycznie zawiedziony. My tez:) No i pozniej zastanawianie sie co dalej, bardzo powaznie zaczelismy rozwazac novum z racji na chyba najwieksze doswiadczenie w kraju w biopsjach-na wypadek gdyby byla konieczna, zwlaszcza ze w Bialymstoku nie robia biopsji otwartej, tylko iglowa, podobno mniej skuteczna. Kilka dni po wizycie znow badalismy nasienia: pojedyncze, w tym o ruchu postepowym, a takich to dawno nie widzielismy. Po rozmowie z embriologiem z Bialegostoku zdecydowalismy sie podchodzic jednak tam. Maja IMSI (jak do tej pory u nas zawsze uzywano tej metody) i podobno jest duza szansa, ze przy wynikach mojego meza i jak widac zachowanej spermatogenezie jakies plemniki znajda sie i w biopsji iglowej. Mamy oczywiscie nadzieje, ze do niej nie dojdzie. Odetchnelam, bo ta niepewnosc i zastanawianie sie co dalej, jaka klinike wybrac, bardzo mnie meczyly. Bedziemy dalej kontrolowac nasienie, ale na ten moment uzalismy, ze niezaleznie od wynikow, jedziemy do Bialegostoku. I tu pytanie do was, cennik Artemidy jest bardzo oszczedny, IMSI nie jest w ogole wspominane (moze dlatego, ze to w sumie taka "wariacja" ICSI), nie widze tez ceny mrozenia zarodkow, nasienia,kriotfansferu czy biopsji. Macie jakies info w tym temacie?

    Sesil, przykro mi, ze i dla was sportkanie z dr Szczebara nie bylo zbyt udane, ale najwazniejsze ze macie plan B:)

    Wybaczcie brak polskich znakow tym razem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 06:35

  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W środę urodziłam swoje drugie dziecko, także dziewczyny nie poddawajcie się;) znów mam wcześniaka ale Adaś jest silny i zdrowy. Poród przez cc choć próbowaliśmy naturalnie. Miałam skurcze bez akcji porodowej i skoki ciśnienia. Najważniejsze że już po wszystkim.

    Alrauna1987, spineczka, mandy11, Klee, Yoselyn82, małamii89, Baska1988, pippi, zizia_a, lilou, Joafer lubią tę wiadomość

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • Klee Autorytet
    Postów: 342 152

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye, gratuluję! :)

    Gyncentrum: 3 x IUI, 3 x IVF
    Artemida Białystok: 1 IVF
    ciąża naturalna 6 tc [*]
    EuroFertil: 1 IVF
    zawsze 0 zarodków do mrożenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi gratulacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 22:31

  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenta82 wrote:
    Sil, dziekuje za namiary odnosnie mieszkania w Bialymstoku. Jestesmy juz po pierwszej wizycie u doktora Zbrocha. Od poczatku latwo nie bylo, najpierw odwolali pociag (gdy juz czekalismy na peronie), a w czasie wizyty dostalismy wyniki badania nasienia: brak plemnikow, i w preparacie bezposrednim, i w osadzie, zero. Przez prawie 3 lata, odkad zaszlam w ciaze, nie robilismy tych badan, bo nie bylo takiej potrzeby i chcielismy po prostu od tego odpoczac.Cudu sie nie spodziewalismy, ale tego tez nie,bo generalnie zawsze jakies plemniki byly,choc ostatnimi czasy najczesciej pojedyncze.W dniu punkcji w ogole bardzo kiepsko jak juz pisalam. W naszym przypadku to juz naprawde loteria czesto, np na kilka dni przed ostatnia punkcja u meza w calej probce ponad 2 i pol miliona plemnikow (jego rekord chyba), a za kilka dni tragicznie. Tak czy inaczej widzialam mine lekarza, byl autentycznie zawiedziony. My tez:) No i pozniej zastanawianie sie co dalej, bardzo powaznie zaczelismy rozwazac novum z racji na chyba najwieksze doswiadczenie w kraju w biopsjach-na wypadek gdyby byla konieczna, zwlaszcza ze w Bialymstoku nie robia biopsji otwartej, tylko iglowa, podobno mniej skuteczna. Kilka dni po wizycie znow badalismy nasienia: pojedyncze, w tym o ruchu postepowym, a takich to dawno nie widzielismy. Po rozmowie z embriologiem z Bialegostoku zdecydowalismy sie podchodzic jednak tam. Maja IMSI (jak do tej pory u nas zawsze uzywano tej metody) i podobno jest duza szansa, ze przy wynikach mojego meza i jak widac zachowanej spermatogenezie jakies plemniki znajda sie i w biopsji iglowej. Mamy oczywiscie nadzieje, ze do niej nie dojdzie. Odetchnelam, bo ta niepewnosc i zastanawianie sie co dalej, jaka klinike wybrac, bardzo mnie meczyly. Bedziemy dalej kontrolowac nasienie, ale na ten moment uzalismy, ze niezaleznie od wynikow, jedziemy do Bialegostoku. I tu pytanie do was, cennik Artemidy jest bardzo oszczedny, IMSI nie jest w ogole wspominane (moze dlatego, ze to w sumie taka "wariacja" ICSI), nie widze tez ceny mrozenia zarodkow, nasienia,kriotfansferu czy biopsji. Macie jakies info w tym temacie?

    Sesil, przykro mi, ze i dla was sportkanie z dr Szczebara nie bylo zbyt udane, ale najwazniejsze ze macie plan B:)

    Wybaczcie brak polskich znakow tym razem.
    Arte nie podnosi ceny za IMSI. Dzieje się tak dlatego, że u nich nie ma IMSI na życzenie. Jak muszą robią IMSI, jak nie trzeba robią ISCI. Wszystko jest w jednej cenie dla wszystkich. Wszystkie ewentualne dodatki (np. specjalne podłoża do hodowli czy podgląd dodatkowy zarodków - w cenie). Ale nie możesz powiedzieć że coś mają zastosować. Decyduje embriolog, robi to co uważa za stosowne i tyle. Przed transferem dostajesz w tyłek papaweryne. Nie podają atosibanu. Ja miałam scratching endo, na wyraźne życzenie, prawie wymuszony. Zrobiony w ramach wizyty, w jej cenie.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi wielkie gratulacje!!! Masz fantastyczny prezent na swięta:))) Trzymajcie się ciepło!

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi gratulacje!

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Karolcia885 Ekspertka
    Postów: 223 87

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    W środę urodziłam swoje drugie dziecko, także dziewczyny nie poddawajcie się;) znów mam wcześniaka ale Adaś jest silny i zdrowy. Poród przez cc choć próbowaliśmy naturalnie. Miałam skurcze bez akcji porodowej i skoki ciśnienia. Najważniejsze że już po wszystkim.
    Gratulacje szczęśliwa mamusiu ☺ Dużo zdrówka dla Adasia.

    Karolcia885
  • kid_a Ekspertka
    Postów: 138 87

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z was miała krótki protokół rozpoczynający się Menopurem 300? Miałam planowany inny protokół po suplementacji DHEA, ale niestety musieliśmy zmienić. Dawka 300 wydaje się być duża...

    30.11.2012 (PJP), 12.02.2015 (28tc*)
    IUI 05.2017 :( Gyncentrum
    IMSI 08.2017 Gyncentrum 10 pęcherzyków, 6 kom. 3 zapłodnione, 1 zarodek 6A :(
    IMSI 01.2018 Gyncentrum 7 pęcherzyków, 4 kom., 2 zapłodnione, 1 zarodek :(
    IMSI 03.2019 Artvimed 8 komórek, 3 dojrzałe, nie zapłodniły się :(
    IMSI 05.2019 (Mini-IVF) 3 komórki, 1 zarodek CL 7.1 :(
    MTHFR a1298c, V Leiden, genotyp AA, maj MLR 0% - wrzesień MLR 23% bez szczepień!!!
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia, wielkie gratulacje!!! Zastanawiałam się ostatnio kiedy masz termin:)))

    zizia_a lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
    Niech ten najpiękniejszy okres
    wniesie w Twój Dom rodzinną atmosferę pełną ciepła, miłości i radości,
    a Nowy Rok 2019 będzie szczęśliwy.
    ŚCISKAM ŚWIĄTECZNIE

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam oraz Waszym najbliższym przede wszystkim dużo zdrowia, miłości i szczęścia.

    :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    W środę urodziłam swoje drugie dziecko, także dziewczyny nie poddawajcie się;) znów mam wcześniaka ale Adaś jest silny i zdrowy. Poród przez cc choć próbowaliśmy naturalnie. Miałam skurcze bez akcji porodowej i skoki ciśnienia. Najważniejsze że już po wszystkim.

    wielkie gratulacje :)

    rosnijcie zdrowo i zdrowka dla was! :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Zizia, wielkie gratulacje!!! Zastanawiałam się ostatnio kiedy masz termin:)))
    Dziękuję! Miałam termin na 11.01 ale młody postanowił wcześniej wyjść:).

    Wesołych świąt dla wszystkich!!

    pippi lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 25 grudnia 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo siły i zdrowia dla Was! Dbaj o siebie :)))

  • Klee Autorytet
    Postów: 342 152

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia - gratulacje! :)

    Gyncentrum: 3 x IUI, 3 x IVF
    Artemida Białystok: 1 IVF
    ciąża naturalna 6 tc [*]
    EuroFertil: 1 IVF
    zawsze 0 zarodków do mrożenia
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    W środę urodziłam swoje drugie dziecko, także dziewczyny nie poddawajcie się;) znów mam wcześniaka ale Adaś jest silny i zdrowy. Poród przez cc choć próbowaliśmy naturalnie. Miałam skurcze bez akcji porodowej i skoki ciśnienia. Najważniejsze że już po wszystkim.

    Gratulacje kochana i duzo zdrówka dla was. Marzenia sie spełniają :)


    Peonia88
  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewcyzny, czy znacie jakąś pielęgniarkę która podalaby mi intralipid? Katowice Tychy okolice?

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
‹‹ 531 532 533 534 535 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ