X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil nie możesz się tak zadreczac. Kochana uszy do góry.

  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 26 maja 2019, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje się, że to ciąża pozamaciczna. Nie wiem jak ja wytrzymam psychicznie do badania :(

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 27 maja 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I niestety beta spadła :(

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 28 maja 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil tak mi przykro... :-( Dużo siły dla Was...

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 28 maja 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( Ten rok (ostatnie 12 miesięcy) to jakiś rollercoster. Masakra jakaś. Niech to się już skończy.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil tak mi przykro. Dużo siły ci zycze

  • Klee Autorytet
    Postów: 342 152

    Wysłany: 28 maja 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil, współczuję... Trzymaj się :(

    Gyncentrum: 3 x IUI, 3 x IVF
    Artemida Białystok: 1 IVF
    ciąża naturalna 6 tc [*]
    EuroFertil: 1 IVF
    zawsze 0 zarodków do mrożenia
  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil, bardzo mi przykro:(
    Widzę, że mamy podobne nieprzyjne przeżycia, bo ja miałam ciążę biochemiczna teraz znowu przed tym poronieniem :( tym bardziej doceniam, że trafił nam się taki mały cud, Ty na pewno też. Trzymaj się Kochana!

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sun życie jest podłe.
    U mnie to nie wiadomo co to było. Dr najpierw obstawiała biochemiczną, ale ja się najpierw czułam bardzo w ciąży, potem czułam się bardzo źle, i trochę to zbagatelizowałam. Bolało mnie całe ciało. Podbrzusze to mnie napierniczało. I codziennie plamiłam... Ale to już za mną. Zaczął się nowy okres, spróbujemy jeszcze teraz... potem wrócimy po blastkę. Jak się nie uda to już zamknę ten rozdział.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Klee Autorytet
    Postów: 342 152

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też nic pozytywnego. Miałam kilka dni temu punkcję (podchodziliśmy tym razem w Czechach) i dzisiaj się dowiedzieliśmy, że z 13 zarodków nic nie przetrwało do blastocysty, przestały się rozwijać jak zawsze i nici z transferu... Do mrożenia oczywiście nic nie zostało... Chyba zostaje nam adopcja zarodka albo dawca, bo na swoim materiale nie ma sensu dalej próbować. :/

    Gyncentrum: 3 x IUI, 3 x IVF
    Artemida Białystok: 1 IVF
    ciąża naturalna 6 tc [*]
    EuroFertil: 1 IVF
    zawsze 0 zarodków do mrożenia
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klee wrote:
    U mnie też nic pozytywnego. Miałam kilka dni temu punkcję (podchodziliśmy tym razem w Czechach) i dzisiaj się dowiedzieliśmy, że z 13 zarodków nic nie przetrwało do blastocysty, przestały się rozwijać jak zawsze i nici z transferu... Do mrożenia oczywiście nic nie zostało... Chyba zostaje nam adopcja zarodka albo dawca, bo na swoim materiale nie ma sensu dalej próbować. :/
    współczuje kochana :(

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Avina Autorytet
    Postów: 919 1335

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Czy któraś z Was podchodziła do in vitro we Wrocławiu? Mając endometriozę? Nie wiem na, którą klinikę się zdecydować i na jakiego lekarza :/ A może lepiej uderzyć do Ostravy?

    Starania od grudnia 2016 roku
    Marzec 2018 - podejrzenie zapalenia wyrostka- diagnoza endometrioza IV stopnia
    Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Wrzesień 2019 - laparoskopia - usunięcie 9 cm torbieli
    Listopad 2019 pierwsza procedura- Invicta Wrocław - żaden zarodek nie dotrwał do 5 doby
    Sierpień 2020 - druga procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół ultra dlugi z hw
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

    29.08.20 transfer zarodka 8a :(
    7.04.21 transfer ❄ 8a :(
    Brak mrożaków :(

    Wrzesień 2021 - trzecia procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół dlugi
    27.09.21 Pobrano 7 komórek
    2 były dojrzałe
    2 się zaplodnily 🙏


    Mutacja mthfr homo, pai homo, vr2 hetero
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avina wrote:
    Cześć :) Czy któraś z Was podchodziła do in vitro we Wrocławiu? Mając endometriozę? Nie wiem na, którą klinikę się zdecydować i na jakiego lekarza :/ A może lepiej uderzyć do Ostravy?

    Ja też mam endometriozę. 5 lat jeździłam do GC i dupa, pierwsza stymulacja i pierwszy crio w Novum w Wawie i wyszło. Teraz widzę, że trzeba było się kierować od razu do najlepszej kliniki, a nie tracić czas bo blisko i wygodnie. Po tym doświadczeniu widzę, że trzeba było wybrać klinikę, która ma wieloletnie doświadczenie i najlepsze zaplecze embriologiczne. Jest kilka takich klinik, chyba jeszcze Bocian z Białegostoku i pewnie jeszcze dziewczyny coś podpowiedzą.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Sun życie jest podłe.
    U mnie to nie wiadomo co to było. Dr najpierw obstawiała biochemiczną, ale ja się najpierw czułam bardzo w ciąży, potem czułam się bardzo źle, i trochę to zbagatelizowałam. Bolało mnie całe ciało. Podbrzusze to mnie napierniczało. I codziennie plamiłam... Ale to już za mną. Zaczął się nowy okres, spróbujemy jeszcze teraz... potem wrócimy po blastkę. Jak się nie uda to już zamknę ten rozdział.


    Sil bardzo mi przykro, ale wiem, że silna z Ciebie kobieta i przede wszystkim wytrwała. Zobaczysz, osiągniesz swój cel. Jak już wiesz, po drodze jest wiele przeszkód, ale raz Ci się udało to i kolejny również. Trzymam kciuki.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Avina Autorytet
    Postów: 919 1335

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Ja też mam endometriozę. 5 lat jeździłam do GC i dupa, pierwsza stymulacja i pierwszy crio w Novum w Wawie i wyszło. Teraz widzę, że trzeba było się kierować od razu do najlepszej kliniki, a nie tracić czas bo blisko i wygodnie. Po tym doświadczeniu widzę, że trzeba było wybrać klinikę, która ma wieloletnie doświadczenie i najlepsze zaplecze embriologiczne. Jest kilka takich klinik, chyba jeszcze Bocian z Białegostoku i pewnie jeszcze dziewczyny coś podpowiedzą.

    Dużo miałaś wizyt w klinice Novum? Trochę mnie przeraża ta odległość i to ile razy trzeba będzie tam jeździć. A jak z kosztami jeśli chodzi o Novum?

    Starania od grudnia 2016 roku
    Marzec 2018 - podejrzenie zapalenia wyrostka- diagnoza endometrioza IV stopnia
    Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Wrzesień 2019 - laparoskopia - usunięcie 9 cm torbieli
    Listopad 2019 pierwsza procedura- Invicta Wrocław - żaden zarodek nie dotrwał do 5 doby
    Sierpień 2020 - druga procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół ultra dlugi z hw
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

    29.08.20 transfer zarodka 8a :(
    7.04.21 transfer ❄ 8a :(
    Brak mrożaków :(

    Wrzesień 2021 - trzecia procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół dlugi
    27.09.21 Pobrano 7 komórek
    2 były dojrzałe
    2 się zaplodnily 🙏


    Mutacja mthfr homo, pai homo, vr2 hetero
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) Chciałam Was podpytać o Gyncentrum, jak oceniacie klinikę, lekarzy, jakie macie doświadczenia? Chcemy sprobować ivf i rozważamy GC lub Invimed w Katowicach? A może jakąś inną klinikę polecacie, a któreś z tych odradzacie?
    Czy któraś z Was chodziła do dr Gajewskiej Kucharek?
    Nie jestem w stanie nadrobić prawie 500 stron, trochę poczytałam Was to gyncentrum tak średnio wypada chyba jednak? a i tam mam daleko ale ten program 2+1 jest kuszący. Bo już myślę, że jak raz nie udałoby się to jeszcze 2 szanse zostają, a tak, nie byłoby nas stać na kolejne całkowite koszty pojedynczego podejscia do ivf.

    Ile mniej więcej trwa przygotowanie do ivf, ile jest wizyt przed kwalifikacją?
    Czy lekarze wypisują recepty na refundowane leki do stymulacji? Jakie to mniej więcej koszty?
    Nie jestem z tych okolic, więc nie znam opinii na temat tych klinik, dlatego Was proszę bardzo o podpowiedź ;)
    Zależy nam na czasie, żeby szybko podjąc decyzję bo czas tak szybko leci...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2019, 14:58

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avina wrote:
    Dużo miałaś wizyt w klinice Novum? Trochę mnie przeraża ta odległość i to ile razy trzeba będzie tam jeździć. A jak z kosztami jeśli chodzi o Novum?

    Do novum jeździłam w zeszłym roku, prawdę mówiąc to już średnio pamietam, ale na pewno przed rozpoczęciem stymulacji miałam jedną wizytę z pobraniem krwi i konsultacją wynikow, dostałam wskazówki co do rozpoczęcia stymulacji. Miałam długi protokół. Potem chyba musiałam przyjechać 2 lub 3 razy w trakcie stymulacji na kontrole. Punkcją i wizyta po kilku dniach na transfer, który się akurat nie mógł odbyć ze względu na zbyt wysokie hormony. Ogólnie myślę, że byłam chyba z 4-5 razy. Lekarze starali się mnie nie ciągać niepotrzebnie do wawy bo mam 4,5h drogi. Co do kosztów, to uważam, że są porównywalne do innych klinik. Pamiętam, że byłam zdziwiona, że taka duża i znana klinika, a koszty porównywalne do GC. Ogólnie po swoich doświadczeniach uważam, że sumarycznie, taniej jest pojechać do klinika która jest daleko i nawet trochę droższa (1-2tys) i mieć sukces, niż jeździć do tańszych klinik, w których leczenie może potrwać dłużej czyli w perspektywie czasu więcej kosztować. Zresztą w porównaniu z GC to niebo, a ziemia. Oczywiście różne są przypadki i nawet doświadczona klinika może nie pomóc, ale dziwnym trafem w GC miałam 5 transferów nieudanych, a w N, o wiele lepszej jakości zarodki, 4 fajne blastocysty i udany pierwszy transfer. Doświadczenie ma jednak największe znaczenie.

    Sil lubi tę wiadomość

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Witajcie dziewczyny :) Chciałam Was podpytać o Gyncentrum, jak oceniacie klinikę, lekarzy, jakie macie doświadczenia? Chcemy sprobować ivf i rozważamy GC lub Invimed w Katowicach? A może jakąś inną klinikę polecacie, a któreś z tych odradzacie?
    Czy któraś z Was chodziła do dr Gajewskiej Kucharek?
    Nie jestem w stanie nadrobić prawie 500 stron, trochę poczytałam Was to gyncentrum tak średnio wypada chyba jednak? a i tam mam daleko ale ten program 2+1 jest kuszący. Bo już myślę, że jak raz nie udałoby się to jeszcze 2 szanse zostają, a tak, nie byłoby nas stać na kolejne całkowite koszty pojedynczego podejscia do ivf.

    Ile mniej więcej trwa przygotowanie do ivf, ile jest wizyt przed kwalifikacją?
    Czy lekarze wypisują recepty na refundowane leki do stymulacji? Jakie to mniej więcej koszty?
    Nie jestem z tych okolic, więc nie znam opinii na temat tych klinik, dlatego Was proszę bardzo o podpowiedź ;)
    Zależy nam na czasie, żeby szybko podjąc decyzję bo czas tak szybko leci...


    Ja też miałam wykupiony program 2+1 i przyznam, że nie chciałam już podchodzić do tego „gratisowego” podejścia. Po swoich doświadczeniach uważam, że warto poświecić się i przejechać na 500km, ale wybrać klinikę, która ma większe doświadczenie, lepsze labo embriologiczne i ogólnie zaplecze. Np. Bocian w Białymstoku, Novum w Wawie i pewnie dziewczyny jeszcze coś podpowiedzą. A najlepiej popatrzeć na statystyki klinik....
    co mi się podobało w novum- brak kolejek, na wizytę czasami trzeba było poczekać max. 10min.
    - bardzo indywidualne podejście, możliwość podlgladniecia zarodków „na żywo” wszystko tłumaczone przez embriologa,
    - nie wiem, ale w GC zawsze miałam wrażenie że idą na ilość nie na jakość, tutaj tego nie czułam.
    - i to, co dla mnie było mega fajne i ważne- partner jest przy transferze. Na moje pytanie czy partner może być, pani której pytałam była zdziwiona pytaniem. Usłyszałam żartobliwe „no dziwne żeby ojciec nie był przy zapłodnieniu „ :)

    Ogólnie obydwoje mieliśmy mega pozytywne odczucia i nie wiek dlaczego, ale czuliśmy ze tym razem się uda. No i się udało :)

    iness00, Sil lubią tę wiadomość

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Witajcie dziewczyny :) Chciałam Was podpytać o Gyncentrum, jak oceniacie klinikę, lekarzy, jakie macie doświadczenia? Chcemy sprobować ivf i rozważamy GC lub Invimed w Katowicach? A może jakąś inną klinikę polecacie, a któreś z tych odradzacie?
    Czy któraś z Was chodziła do dr Gajewskiej Kucharek?
    Nie jestem w stanie nadrobić prawie 500 stron, trochę poczytałam Was to gyncentrum tak średnio wypada chyba jednak? a i tam mam daleko ale ten program 2+1 jest kuszący. Bo już myślę, że jak raz nie udałoby się to jeszcze 2 szanse zostają, a tak, nie byłoby nas stać na kolejne całkowite koszty pojedynczego podejscia do ivf.

    Ile mniej więcej trwa przygotowanie do ivf, ile jest wizyt przed kwalifikacją?
    Czy lekarze wypisują recepty na refundowane leki do stymulacji? Jakie to mniej więcej koszty?
    Nie jestem z tych okolic, więc nie znam opinii na temat tych klinik, dlatego Was proszę bardzo o podpowiedź ;)
    Zależy nam na czasie, żeby szybko podjąc decyzję bo czas tak szybko leci...
    Dr Gajewska miła.. Stara się... Ale nie szkoli, nigdzie nie jeździ, brakuje jej doświadczenia, i wiedzy też... Moja koleżanka straciła przez nią 2 lata... teraz ma 40 lat i szanse dużo dużo mniejsze

    iness00 lubi tę wiadomość

    Szs
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odpowiedzi, czyli do gc nie ma co wybierać się.W takim razie do Invimedu pewnie uderzymy, choć i tam mam prawie 300 km a do Novum chcialabym, ale niestety jeszcze dalej i logistycznie nie ogarniemy tego niestety.
    Kuszący ten program 2+1 ale jeśli takie podejście tam to i 5 podejść mogłoby być za mało.
    Kasiurek gratulacje i dużo zdrówka życzę ❤
    Szapiro też do gc chodzilas czy innej kliniki? Udało się Wam? Mam taką nadzieję ❤

    m3sxnafao0xnjr4b.png
‹‹ 541 542 543 544 545 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ