X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum Katowice In Vitro
Odpowiedz

Gyncentrum Katowice In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówisz położnej "kontrola hormonów przy stymulacji" i pobierze estradiol i progesteron :-)

    cicho sza lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • staram się Znajoma
    Postów: 27 17

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam :) jutro 5 dc i 4 dzien stymulacji i jutro jade na USG bo Lekarz powiedział zebym przyjechała do 6 dc :) takze zobaczymy co powie :)

    cicho sza lubi tę wiadomość

  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się a nie powiedział czasem, że masz być 6dnia stymulacji a 7 dnia cyklu? Ja tak właśnie mam być i wiem że dziewczyny też tak jeździły :) W 4dniu stymulacji to chyba niewiele jeszcze będzie widać.

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o 9 mam kolejne (ostatnie) podglądanie. Proszę o kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 07:14

    zizia_a, vioris lubią tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • staram się Znajoma
    Postów: 27 17

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vioris wiesz co tez tak na poczatku myslalam ze moze go zle uslyszalam ale maz tez powiedzial ze dr mowil zebym przyjechala do 6dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 07:45

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w czwartek punkcja.
    Większa część pęcherzyków ma już grubo ponad 20mm. Jest ich z 11-13. Dzisiaj już nie brałam menopuru i gonalu.
    Estradiol z 6 dnia stymulacji 1700. Z dzisiaj nie wiem jaki, ale pewnie dowiem się w czwartek.

    zizia_a, vioris, lilou lubią tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicho sza no to teraz ogromne kciuki za dobry pobór jajek :D

    Staram się, kurcze może się komuś coś pomyliło? Mi lekarz mówił, że mam być 6dnia stymulacji lub jeśli to wyjdzie w niedziele to 5 dnia, ale nie wcześniej.

    U mnie jutro podglądanie, aż się boję co tam będzie :)

    cicho sza lubi tę wiadomość

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BEDZIE DOBRZE BO TYLKO TAK MOZE BYC:) TRZYMAM KCIUKI :)

    vioris lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie tak mnie trochę zastanawiają koszty samego zapłodnienia. Koszt IMSI to 4800 zł. I tak sobie myślę, że to takie niesprawiedliwe trochę, bo jak okaże się, że u kogoś jest tylko jedna czy dwie komórki to za ich zapłodnienie płaci tyle samo, co osoba która ma 6 komórek do zapłodnienia, albo taka która może zapłodnić wszystkie. To powinno być jakoś zależne od ilości :/ Bo zapłodnię jedną komórkę, ona obumrze i zapłacę tak naprawdę za nic ehh :(

    Ciągle mną miotają emocje związane z tymi kosztami...

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja o tym nie myśle...ja podchodze do 2+1 płace za wszystko..i wiem ze po tych 3 probach wiecej juz nie podejde..jestem zadłuzona na 8 lat..ale nigdy nie powiem ze nie było warto..dla mnie to nie ma znaczenia szczerze mowiac..że tak powiem "niesprawiedliwośc jest wszędzie" ...uszy do góry:)

    Anatolka, lilou, _cherryLady lubią tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • staram się Znajoma
    Postów: 27 17

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wrociłam z kliniki pęcherzyki rosną lekarz nic nie mowil ze za wczesnie nastepna wizyta w czwartek tym razem do dr Czerwinskiej a pozniej w sobote

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 15:11

  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    ja o tym nie myśle...ja podchodze do 2+1 płace za wszystko..i wiem ze po tych 3 probach wiecej juz nie podejde..jestem zadłuzona na 8 lat..ale nigdy nie powiem ze nie było warto..dla mnie to nie ma znaczenia szczerze mowiac..że tak powiem "niesprawiedliwośc jest wszędzie" ...uszy do góry:)
    No my nie zdecydowaliśmy się na 2+1 ze względu na te dodatkowe koszty. Jak sobie policzyłam ile mamy wydać gdyby założyć, że wszystkie 3 procedury to wychodzi w okolicach 50 tys, więc dla nas to o wiele za dużo.

    staram się wrote:
    wrociłam z kliniki pęcherzyki rosną lekarz nic nie mowil ze za wczesnie nastepna wizyta w czwartek tym razem do dr Czerwinskiej a pozniej w sobote

    no to się będziemy mijać :) ja jutro i potem pewnie w piątek :)
    może się spotkasz z cicho sza, bo ona ma w czwartek punkcję :)

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vioris wrote:
    No my nie zdecydowaliśmy się na 2+1 ze względu na te dodatkowe koszty. Jak sobie policzyłam ile mamy wydać gdyby założyć, że wszystkie 3 procedury to wychodzi w okolicach 50 tys, więc dla nas to o wiele za dużo


    no strasznie duzo..załuje ze tak pozno zdecydowałm sie na in vitro:( moze jakbym wczesniej pomyslala to załapałabym sie na rzadowke..ehh...

    staram sie trzymam kciuki!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 16:09

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vioris wrote:
    no to się będziemy mijać :) ja jutro i potem pewnie w piątek :)
    może się spotkasz z cicho sza, bo ona ma w czwartek punkcję :)
    Vioris, mozes zmi powiedzieć, jak wyliczyłaś 50tys za 3 procedury?
    2+1 kosztuje 15tys
    dajmy na to 3x5tys za leki do stymulacji, to daje 30tys...

    powiedz mi co jeszcze liczysz, bo ja chyba jestem nieświadoma tego, co nas czeka...?

  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Vioris, mozes zmi powiedzieć, jak wyliczyłaś 50tys za 3 procedury?
    2+1 kosztuje 15tys
    dajmy na to 3x5tys za leki do stymulacji, to daje 30tys...

    powiedz mi co jeszcze liczysz, bo ja chyba jestem nieświadoma tego, co nas czeka...?

    Musisz liczyć każdy transfer 1000zł - czyli mając maksymalną liczbę zarodków masz 5000zł bo świeży masz w cenie. Także maksymalna kwota za transfery z trzech procedur to już jest 15 tys zł. Do tego leki po stymulacji to jest koszt 1000-2000. Do czerwca mamy refundację na leki do stymulacji ale potem kolejne dwie procedury już mogą być bez refundacji i będzie tak jak napisałaś ok 4-6 tys za procedurę. Do tego doliczy musisz koszty mrożenia zarodków. Jeden kriotop masz 550 zł i każdy kolejny +400 zł. Mając 6 zrodków i 5 do mrożenia, nawet jakby mrozić po dwa, mamy koszt 550+400+400= 1350złx3 procedury.

    Także podsumowując 15000za program+15000 za same transfery+15000 za stymulacje+3000 za leki po stymulacji+4000mrożenie+ewentualne dodatkowe badania+ewentualne dodatki typu intralipid,embrioglue,nacięcie otoczki.
    Wychodzi 52000zł nie licząc tych dodatków. Oczywiście taka kwota jakby było maksymalna ilość zarodków, no ale nie wiemy ile będzie więc trzeba być przygotowanym na ten najwyższy koszt. Myślę że 50-60 tys taki program przy dobrej odpowiedzi na stymulację może kosztować.

    My akurat nie jesteśmy w stanie takich pieniędzy znaleźć, nawet 30 tys by było ciężko więc podchodzimy do jednej procedury i potem w zależności od refundacji, do drugiej. Chociaż mam nadzieję, że druga nie będzie konieczna....

    Mam nadzieję, że trochę pomogłam :)

    lilou lubi tę wiadomość

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pocieszenie, albo i nie... Komplet zarodków zdarza się bardzo bardzo rzadko. Ja w 3 procedurach miałam 1 jedynego mrożaka... Podpis zizi pokazuje podobnie... Tyszanki też...

    Z lekami do stymulacji nic się nie zrobi jak zabiorą refundacje - prawda, ale za leki PO punkcji można spokojnie zmieścić się w 200zł - wystarczy powiedzieć wprost, że nie stać kogoś na lutinus, który za +/-150zł starcza na 3,5 dnia, tylko prosi się o luteine, która za kilka zł starcza na dni 5...

    Badania takie jak histeroskopia czy laparoskopia nawet jeśli zostałyby zlecone to spokojnie można zrobić w szpitalu na nfz - miałam wszystko i nie placilam ani grosza za to.

    zizia_a lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja zabrałam kredyt 38tys....14 tys program 2+1 drugie 14 tys wynisły mnie dwie procedury leki badania histeriroskopia sono hsg robiłam prywatnie ale jak pisze Anatolka mozna isc na nfz...zostało mi ok 12 tys na III ostatnia procedure

    życze wszystkim duzej ilosci komorek i dobrej jakości...bo ja mam tylko 2 komorki i to kiepksiej jakosci..

    miłego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2016, 09:01

    ojejku lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie, z moimi wynikami nie ma szans na tyle transferów, dlatego chciałabym mieć kilka podejsc do ca łej procedury, za chiny nie uzyskam tylu komórek do zapłodnienia. Z tego też powodu kosztów mrożenia tez tyle nie bedzie u nas.
    Podsumowując, że zakładając max liczbę zarodków, i aż 15 transferów przy tych kosztach to jest realne, u nas niestety - liczymy na dużo mniejszą liczbę i komórek i zarodków, dlatego chcemy powtórzyć procedurę 2-3 raz, jeśli się nie uda...

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam kciuki zeby sie Wam udało:)

    ojejku lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z wzajemnością :)

    zizia_a lubi tę wiadomość

‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ