X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Hashimoto - rady dla starających się z tą chorobą
Odpowiedz

Hashimoto - rady dla starających się z tą chorobą

Oceń ten wątek:
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 9 lipca 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byc moze nie wywrozyla jej z oczu ale z usg tarczycy....Dobry endo po strukture tarczycy wyczai hashimoto..Moj tak zrobil a wyniki antygenow tylko go w tym utwierdzily,,,,A problemy ze skapa @ i plamieniami moze miec podloze wlasnie w tarczycy , ktora jesli niewydolna to ma problem z produkcja odpowiedniej ilosci hormonow..I rowniez prolaktyna ona tez lubi isc wysokow parze z chora tarczyca...Wszystko lubi byc powiazane.....Zbadasz antygeny , ft4 i tarczyce, polecam rowniez prolaktyne i wsio bedzie wiadome.....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Byc moze nie wywrozyla jej z oczu ale z usg tarczycy....Dobry endo po strukture tarczycy wyczai hashimoto..Moj tak zrobil a wyniki antygenow tylko go w tym utwierdzily,,,,A problemy ze skapa @ i plamieniami moze miec podloze wlasnie w tarczycy , ktora jesli niewydolna to ma problem z produkcja odpowiedniej ilosci hormonow..I rowniez prolaktyna ona tez lubi isc wysokow parze z chora tarczyca...Wszystko lubi byc powiazane.....Zbadasz antygeny , ft4 i tarczyce, polecam rowniez prolaktyne i wsio bedzie wiadome.....

    Jeszcze nie miałam usg robione dopiero ide na wszystkie badania w przyszłym tyg,ale jestem przerażona trochę tym wszystkim mam objawy ciągłe zmęczenia bóle głowy słabość,zawroty głowy i wiele innych .Narazie biore inofolic i Htz.bo gin narazie chce mnie podleczyc,bo mam te @ pokręcone:-/ już się gubie w tym wszystkim a owu już dawno nie miałąm czasami sie zdarzy raz na pare miesięcy więc albo to jest przez tarczyce lub to hashi albo przez te@ nieregularne sama nie wiem czasami się stresuje zabardzo:-/

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 9 lipca 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jesli usg nie robil to chyba wyczytal z oczu ;D

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 10 lipca 2014, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram - u mnie lekarz w ciagu minuty USG zapytal: czy pani ma hashimoto? Ja na to:? A lekarz: no to ma pani hashimoto :) ponoc obraz na usg jest bardzo typowy ale do pelnegompotwierdzenia potrzebny jest takze wynik przeciwcial - wtedy mamy pewnosc.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam podejrzenie hashimoto i zrobiłam w tym kiedunku badania dziś dostałam wyniki tyle ze niekompletne jak narazie czy może mi ktoś pomóc je zinterpretować ?
    Kortyzol rano 15.87 ug/dl
    kortyzol godz 18:00. 15.70 ug/dl
    ACTH 15.6 pg.ml(7.2-63.3) nie bardzo sie na tym znam więc jak ktoś może to z góry dzięki za odp.

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 17 lipca 2014, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell ja miałam hashimoto zdiagnozowane po niedoczynności tarczycy, słabej aktywności mojego organizmu jeśli chodzi o produkcję hormonów (ft4) oraz przede wszystkim stwierdzieniu wysokiego wyniku przeciwciał (anty-TPO).

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    Evell ja miałam hashimoto zdiagnozowane po niedoczynności tarczycy, słabej aktywności mojego organizmu jeśli chodzi o produkcję hormonów (ft4) oraz przede wszystkim stwierdzieniu wysokiego wyniku przeciwciał (anty-TPO).

    Ja robiłam badanie usg tarczycy i wyszlo ok niby tylko troszke płąt lewy jest kiepski a dziś będe miała wyniki tsh ft4 i anty tpo itg a tamte wyniki wcześniejesze nie wiem w jakim celu miałąm zrobic a nie zapytałam nawet mojej endo bo kazałą mi zrobić z tymi badaniami razem ten kortyzol i acth :-/

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 22 lipca 2014, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Ja robiłam badanie usg tarczycy i wyszlo ok niby tylko troszke płąt lewy jest kiepski a dziś będe miała wyniki tsh ft4 i anty tpo itg a tamte wyniki wcześniejesze nie wiem w jakim celu miałąm zrobic a nie zapytałam nawet mojej endo bo kazałą mi zrobić z tymi badaniami razem ten kortyzol i acth :-/

    I jak wyniki badań?

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 23 lipca 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:36

    Katha81 lubi tę wiadomość

  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Was serdecznie :)

    chcialam krotko przedstawic moja historie...

    od 2 lat staramy sie o dziecko. i nic. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych kilka cykli bylo ok a potem byly one bardzo dlugie nawet do 60 dni. Zaczelam sie badac. Okazalo sie ze wszystko w normie ale mam duzo pecherzykow na jajnikach i podejzenie pco. Zrobiono mi badania na tarczyce, cukrzyce, laparoskopie i okazalo sie ze mam endometrioze i podejzenie pco. Nastepnie wyniki meza tez nie wyszly za dobrze. skierowano nas do kliniki nieplodnosci. tam badania i kwalifikacja do icsi ale najpierw wszystkie badania od nowa zrobili i wykryto niedoczynnosc tarczycy i podejzenie/diagnoza => hashimoto. Od 16 dni biore tyroksyne. Moglybyscie zerknac na moje wyniki i ocenic czy to naprawde hashimoto? bo z tego co wyczytalam to przy hashimoto TPO jest podwyzszone... a u mnie jest TG 154 a norma do 100. Czy sie myle??
    Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam :)

    Oto moje wyniki:
    ft3: 4,9
    ft4: 18,7
    TSH: 2,3 wczesmiej bylo prawie 4. Lekarka mowi ze musze zejsc do 1.
    przeciwciala TG: 154
    przeciwciala TPO: 15
    przeciwciala TSH-Receptor: <3
    Thyreo Globulin: 1,6
    TG: 97%

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica mam do ciebie konkretne pytanie, czy będąc na tej diecie (bezgluten, bez mleko)poprawiły ci się wyniki ?? Sama na niej jestem od niedawna i wiąże z nią ogromne nadzieje. I chciałam dodać iż mleka nie można żadnego zwierzęcego pić tak naprawdę, tylko roślinne, moje ulubione to kokosowe, z wiórków robię :) mniam, mniam:)

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 22 listopada 2014, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minimi ja też postaram Ci odpowiedzieć bo też mam hashimoto. Otóż ja jeszcze zrobiłam test na nietolerancję żeby wykluczyć pokarmy które powodują u mnie rzut przeciwciał. Okazało się że mleka nie muszę odstawiać, z glutenem też było ok. Ogólnie mi lekarz powiedział że przede wszystkim muszę trzymać się diety o niskim IG. Wiadomo że w przypadku większego stresu, przeziębienia p/ciała się podwyższają i tutaj nic nie zrobisz. Ja mam cały czas przeciwciała ogromnie wysokie. Na szczęście nie wpływają one na płód.
    Tu bardzo ważna jest dieta. Podejrzewam że gdybyś miała hashimoto z powodu nietolerancji glutenu to mogłabyś również chorować na celiaklię. Zacznij przede wszystkim zdrowo jeść i naucz się jak możesz ze sobą łączyć składniki.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela bardzo dziękuje Ci za odpowiedz, nie badałam się pod katem nietolerancji, przewertowałam cały internet po poronieniu, jak zwalczyć to gówinko choć nie wiem co było przyczyną, i tak doszukałam się jedynej informacji która się powtarzała i może pomoc, czyli wykluczyć gluten i mleko. To był główny pokarm jaki spożywałam właśnie gluten i mleko :) no i wykluczyłam/zastąpiłam czymś innym. Oczywiście leki biorę ale to już swoja drogą. tsh poniżej 2, i tak też było przed braniem leków, tylko te anty takie :(. Ja mam problem z komponowaniem odpowiednich diet, składników, tyle tego i tego, nie potrafię tego tak jakoś odpowiednio dobierać. Raczej jadam pokarm o niskim Indeksuje, tak czy tak będę dalej trzymała się bez glutenu i mleka w nadziei że to mi pomoże, póki nie zrobię badan.
    Tobie gratuluje dzidziusia, daje to nadzieje na przyszłość, mam nadzieje na niedługą:)
    W 1 ciąże zaszłam po 5 miesiącach starań, żadnych dolegliwości nie mam i czuje się totalnie zdrowa, te badania robiłam przed staraniami z innymi badaniami i wyszły mi te anty podwyższone.

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 22 listopada 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie masz te p/ciała? Bardzo wysokie?
    w internecie jest dużo blogów gdzie są fajne przepisy z niskim IG. Ja miała najgorzej przez pierwsze 2 tygodnie, wielkie migreny (efekt odstawienia cukrów) to tego też miałam problem z ułożeniem menu, ale powoli się nauczyłam co i jak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2014, 12:58

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AntyTPO 47,64 przy normie 0,00-5,61
    AntyTG 5,58 przy normie 0,00-4,11
    Moja endokrynolog ma dobre opinie, ale ona nigdy mi nic nie mówiła odnośnie diety, sposobu jedzenia, nic, tylko lek tyle i tyle, waga, usg, koniec wizyty. Trwa ona jakieś może 5 min. 130zł i do domu. Jeżdżę do niej do innego miasta, bo u mnie to nie ma nikogo nawet z USG chyba.

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 22 listopada 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minimi skąd ja to znam. Ja jeżdżę do Łodzi do endo, szwagierka u niego zaczęła się leczyć pierwsza. Miała guza, więc jej wyciął, ale obie stwierdziłyśmy, że pora na zmianę. Fajnie, ze rozpoznał co mi i jej dolega, ale teraz to masakra.
    Ja mam dodatkowo problemy z prl. Stwierdził, że jak TSH spadnie to i prl też. No niestety nie. Ona ma problemy z sercem, stwierdził, że też jak się po operacji wszystko unormuje to i serce przestanie być chore. No też nie trafił. Obie za wizytę płacimy po 100, dodatkowo paliwo. Jedyny plus tego lekarza, że dobrze dobrał od razu dawkę i że za każdym razem robi nam USG.
    Ale mnie zirytował, bo jak pojechałam do niego raz, i mówię, że się zaczeliśmy starać o dziecko, pyta się czy już jestem w ciąży, ja mówię, że nie wiem, bo jeszcze nie czas na okres, chociaż jest już blisko, a on do mnie, ze musi to sprawdzić, i mi zrobił USG brzucha. Kretyn i tyle.

    M&M
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 22 listopada 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahah Martoszka no to USG mnie rozbawiło :D

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No hm ciekawe co on chciał pooglądać, chyba tylko twój brzuch, bo jak sądzę nie miał usg dopochwowego, to co on chciał zobaczyć, nawet dopochwowym by się nie dało nic zobaczyć. Chyba wyłączył myślenie na chwile.

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 22 listopada 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No po prostu taka wstrząśnięta wyszłam, że mąż był przerażony jak mnie zobaczył. Ja nie wiem co on chciał zobaczyć jak to byłby z 3tydzień.

    M&M
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 22 listopada 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka ten lekarz to chyba miał jakiś słabszy dzień. Tylko po co z siebie robić idiotę?

    Minimi to niedobrze że tyle trwa wizyta, u mnie dobre pół godziny. Jest USG, badanie ciśnienia, sprawdzenie masy ciała no i wywiad dotyczący tego co jem, samopoczucia. Nie masz najgorszych tych wyników, to da się uregulować. A właśnie jak z prolaktyną? Bo to też często idzie w parze. Ja mam przeciwciała powyżej 600, więc nie martw się tymi wynikami.
    Dodatkowo możesz też mieć PCO przy tej chorobie. Ja niestety też się załapałam. Dodatkowo została mi przepisana metformina która też sporo pomogła.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ