X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Hashimoto - rady dla starających się z tą chorobą
Odpowiedz

Hashimoto - rady dla starających się z tą chorobą

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marronku to tylko sie cieszyć :D
    a mam pytanie czy Ty sie na jakieś inne choroby leczysz?
    pytam bo mi lekarz powiedział ostatnio endokrynolog,ze czasami tarczyca wariuje jak są inne choroby nie tylko immunologiczne ale wogóle zapalne - tarczyca jest bardzo wrażliwa. I przez to,ze np sie leczysz mozę tarczyca też przestała troche wariować :)
    no miejmy taką nadzieje :) a po drugie teraz jest wiecej słonca i przez to wit.D
    a to etz ma duzy wpływ na tarczyce. Ja biore duża dawke mimo słonca ( bo ja za duzo nie moge z niego korzystać -alegia) i juz widać poprawe w USG :)
    A dieta po 3 miesiącach no pewnie,ze mozęsz sie o wiele lepiej czuć nawet po miesiacu mozna sie lepiej czuć chociaz wiadomo najlepsze efekty po roku są :)
    ale sie ciesze z takich wiadomosci :)

    Marronek lubi tę wiadomość

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko, przepraszam że się wtrącę - jaką dawkę D3 bierzesz? Zastanawiam się nad dawką 5000 jednostek, ale nie wiem, czy to bezpieczne.
    Bo endokrynolog mi tylko Vigantoletten 1000 jedną tableteczke dziennie przepisal ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2014, 15:31

    inessa lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore juz duzą 2000 ale 5000 to chyba latem już bym sie bała wiesz moze taką duza dawke to z lekarzem chociaz dziewczyny nawet z lekarzem jak ustalaja to biorą najwyzej 2000.
    Tylko wiesz ja nie ejstem lekarzem.

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też będę brala 2000 na wlasną reke, nie wiecej :)
    Nie jestem aż taka odważna. Na nastepnej wizycie zapytam.

    inessa lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Marronku to tylko sie cieszyć :D
    a mam pytanie czy Ty sie na jakieś inne choroby leczysz?
    pytam bo mi lekarz powiedział ostatnio endokrynolog,ze czasami tarczyca wariuje jak są inne choroby nie tylko immunologiczne ale wogóle zapalne - tarczyca jest bardzo wrażliwa. I przez to,ze np sie leczysz mozę tarczyca też przestała troche wariować :)
    no miejmy taką nadzieje :) a po drugie teraz jest wiecej słonca i przez to wit.D
    a to etz ma duzy wpływ na tarczyce. Ja biore duża dawke mimo słonca ( bo ja za duzo nie moge z niego korzystać -alegia) i juz widać poprawe w USG :)
    A dieta po 3 miesiącach no pewnie,ze mozęsz sie o wiele lepiej czuć nawet po miesiacu mozna sie lepiej czuć chociaz wiadomo najlepsze efekty po roku są :)
    ale sie ciesze z takich wiadomosci :)

    Niedawno zakończyłam kurację antybiotykową (prawie 3 miesiące) przeciwko chlamydii i mycolasmie pneumolane (atakują zatoki), "leczę" się też na alergię i na migrenowe bule głowy (raz na jakiś czas kuracja zapobiegawcza + jak atak to doraźne silniejsze leki).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2014, 16:16

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pewnie czesciowo to też wpłyneło na piekne wyniki :)

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    No i pewnie czesciowo to też wpłyneło na piekne wyniki :)

    Możliwe. Mycoplasmy się pozbyła, ale... wyniki chlamydii dalej dodatnie :( Czeka mnie (i męża) kolejna długa terapia :(

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marronek <3 jak to? :(

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Inessko, przepraszam że się wtrącę - jaką dawkę D3 bierzesz? Zastanawiam się nad dawką 5000 jednostek, ale nie wiem, czy to bezpieczne.
    Bo endokrynolog mi tylko Vigantoletten 1000 jedną tableteczke dziennie przepisal ;)
    Jeżeli pozwolicie to sie podzielę :) Mnie ginekolog zlecił 4000 jednostek przez pół roku przy takim niedoborze jaki mi wyszedł czyli niecałe 13, ale mówił że latem jeżeli korzystam ze słońca to ta dawka nie musi być taka, ale oczywiście cała ja nie dopytałam jaka ta mniejsza dawka miałaby być :/

    inessa lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Marronek <3 jak to? :(

    Normalnie - chlamydia wstrętną bakterią jest i bardzo wredną...

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi cały czas chce się spać, no ale jak ma być inaczej jak jeszcze mi tak TSH skoczyło. Ale walczę i się nie daję :)

    Mi też lekarz powiedział że przeciwciała bada się tylko raz, żeby sprawdzić czy ta choroba jest czy jej nie ma. Każde przeziębienie, najmniejszy stres wpływa na wynik przeciwciał więc w sumie nie ma co się denerwować i powtarzać tych badań bo jak już mamy je w sobie to one będą do końca życia w nas.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanel ale najważniejsze,ze wszystko jest dobrze a sennosc to chyba wiekszość kobiet wciaży przeżywa na początku wiele sił i radosci życze :)
    a mi też lekarz nie kazał powtarzać przeciwciał to samo co Chanel powiedział.
    Marronku no to oby szybko teraz udało sie Wam pozbyć to zarastwo!!!

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Chanel ale najważniejsze,ze wszystko jest dobrze a sennosc to chyba wiekszość kobiet wciaży przeżywa na początku wiele sił i radosci życze :)
    a mi też lekarz nie kazał powtarzać przeciwciał to samo co Chanel powiedział.
    Marronku no to oby szybko teraz udało sie Wam pozbyć to zarastwo!!!

    No mnie kazał... Za pierwszym razem miałam tylko aTPO, a on chciał też aTG no i przy okazji powtórzyć aTPO. Może dlatego, że w starym labie te normy mieli dziwne...

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Hope Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 7 lipca 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Mam niedoczynność i Hashi.
    Od lutego biore Letrox50 i TSH nawet łądnie spadło (poniżej 2) ale niestety chyba mam wznowienie choroby bo teraz odebralam wyniki i jest 4,90 przy normie 4,20. Do endo musze czekać aż do końca lipca, tak więc chyba na własną rękę zwiększę minimalnie dawkę leku.
    Zaciekawił mnie temat diety o niskim IG - spróbuję u siebie :) może akurat pomoże :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja prawdopodobnie mam tą horobe hashimoto,staram się o ciąże dosyć długo bo już 12 cykli ehh teraz mam zrobić badania na przeciwciała anty tpo czy jakoś tak .powiedzcie mi prosze czy można zajsc w ciąze przy tej horobie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps przepraszam za błędy miało być chorobę.)

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 7 lipca 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell można zajść,poczytaj cały wątek to się trochę dowiesz na temat tej choroby. Skąd myśl że akurat Ty masz tą chorobę? Ja miałam rzut tej choroby i przez to się dowiedziałam. Nie było to zwalanie winy że nie mogę zajść bo pewnie mam hashimoto. Masz kogoś w rodzinie kto ma problemy z tarczycą? Masz PCO?

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    Evell można zajść,poczytaj cały wątek to się trochę dowiesz na temat tej choroby. Skąd myśl że akurat Ty masz tą chorobę? Ja miałam rzut tej choroby i przez to się dowiedziałam. Nie było to zwalanie winy że nie mogę zajść bo pewnie mam hashimoto. Masz kogoś w rodzinie kto ma problemy z tarczycą? Masz PCO?

    W zeszłym tyg byłam u endo badała mnie i powiedziała,że prawdopodobnie mam hashimoto i skierowała mnie na badania :( nie mam pco a raczej nic mi o tym nie wiadomo ja chyba nie mam wg ovulacji bo nigdy śluzu nie widziałam u śb ehhh ginekolog mi przepisała tabletki hormonalne na uregulowanie cykli bo mam nieregularne i skąpe @ nie wiem z czym to wg ma związek ale domyślam się,że to chyba przez to hashi bo generalnie zle się czuje a objawy typowe jak u hashi co powiesz ?? pozdrawiam

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 9 lipca 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell hashimoto nie daje objawów, tylko niedoczynność tarczycy. W takim razie idź zrób badania i będziesz mieć jasną sytuację czy masz hashi czy nie. Nieregularne cykle mogą wiązać się z niedoczynnością ale najczęściej jest to związane z PCO. A miałaś oznaczane jakieś hormony? Na jakiej podstawie przepisała Ci tabletki anty? Bo jak już staracie się 12 cykli to jak najbardziej powinnaś mieć te badania za sobą.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:44

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ