X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną histeroskopowe usuwanie polipa
Odpowiedz

histeroskopowe usuwanie polipa

Oceń ten wątek:
  • Yahu Autorytet
    Postów: 274 414

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katharsis wrote:
    Hej, Dziewczyny w poniedziałek mialam histeroskopię operacyjna. W trakcie zabiegu usunięto mi polip ok.1 cm. Bezpośrednio po zabiegu czułam się całkiem nieźle. We środę po południu dostałam gorączki 37.8-37.9, bóle podbrzusza. Plamienia prawie już nie było. Przestraszyłam się tej temperatury i pojechałam do kliniki. Na miejscu lekarz zrobił USG i nic tam niepokojacego nie zobaczył. Przepisał mi antybiotyk "oslonowo". Problem, który mi się pojawił po histeroskopii to zaparcia :/ Mam trudności z wypróżnianiem. Napinam się trochę i tak bywa, że nic to nie daje. Dzisiaj znowu pojawiło mi się plamienie i ból w dole brzucha. Zastanawiam się na ile jest to normalne, że trzeciego dnia po histero jest nasilone plamienie, kiedy go już praktycznie nie było. Czy może to niech związek z tym problemem z wypróżnianiem?

    Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, czy mocniejsze parcie przy wypróżnianiu wznowiło złuszczenie endometrium i plamienie. Jeśli lekarz na USG kontrolnym nie wykrył nieprawidłowości, to bym się nie nakręcała. Jest teraz sezon przeziębień, grypy i covidu, więc stan podgorączkowy też nie musi być bezpośrednio związany z jakimiś powikłaniami po zabiegu. Może, ale nie musi.
    Co do zaparć to często zdarzają się po punkcji, ja bardzo cierpiałam w nieświadomości, kiedy przeczytałam na forum, że dziewczyny polecają kilka skutecznych środków, np. syrop laktuloza (bezpieczny także w ciąży), zakwas z buraka, czopki glicerynowe.
    Warto skorzystać, bo szkoda się męczyć.
    Zdrówka życzę! 😉

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 AP Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ hiperinsulinemia / V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / kortyzol / D3 / SIBO
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - ilość ok. 250 tys.😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy) / poj. sztuki w nasieniu po odwirowaniu (05.07.23, 07.08.23)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    →31.03.23 ustalenie planu w AP✔️
    →13.06.23 histero - usunięcie polipa, wyniki OK✔️
    → mrożenie nasienia 31.08.23 ✔️
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 17.10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 14.11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 02.24 dieta i suple
    → transfer→ 06.24?⌛
  • Katharsis Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, czy mocniejsze parcie przy wypróżnianiu wznowiło złuszczenie endometrium i plamienie. Jeśli lekarz na USG kontrolnym nie wykrył nieprawidłowości, to bym się nie nakręcała. Jest teraz sezon przeziębień, grypy i covidu, więc stan podgorączkowy też nie musi być bezpośrednio związany z jakimiś powikłaniami po zabiegu. Może, ale nie musi.
    Co do zaparć to często zdarzają się po punkcji, ja bardzo cierpiałam w nieświadomości, kiedy przeczytałam na forum, że dziewczyny polecają kilka skutecznych środków, np. syrop laktuloza (bezpieczny także w ciąży), zakwas z buraka, czopki glicerynowe.
    Warto skorzystać, bo szkoda się męczyć.
    Zdrówka życzę! 😉

    Dziękuję, dzisiaj kupię laktuloze. Niepokoi mnie tylko ten ból podbrzusza, pleców na dole z tyłu (jak przy okresie) i to krwawienie, które od wczoraj się nasiliło niestety. Nigdy wcześniej nie miałam histeroskopii, a czytałam, że krwawienie w miarę upływu czasu od zabiegu powinno się zmniejszać, a nie zwiększać... Trochę mi też głupio co chwila biegać do kliniki, ale z drugiej strony lepiej pójść "z głupota" niż coś zbagatelizować. Boję się, że tym parciem pobudziłam sobie tą rankę wewnątrz po usunięciu polipa i może stąd to wzmożone krwawienie... Zastanawiam się też czy ewentualnie znowu iść do kliniki, w której miałam zabieg ze skierowania, czy dzwonić do swojego lekarza...

    Magdzior lubi tę wiadomość

  • Yahu Autorytet
    Postów: 274 414

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katharsis wrote:
    Dziękuję, dzisiaj kupię laktuloze. Niepokoi mnie tylko ten ból podbrzusza, pleców na dole z tyłu (jak przy okresie) i to krwawienie, które od wczoraj się nasiliło niestety. Nigdy wcześniej nie miałam histeroskopii, a czytałam, że krwawienie w miarę upływu czasu od zabiegu powinno się zmniejszać, a nie zwiększać... Trochę mi też głupio co chwila biegać do kliniki, ale z drugiej strony lepiej pójść "z głupota" niż coś zbagatelizować. Boję się, że tym parciem pobudziłam sobie tą rankę wewnątrz po usunięciu polipa i może stąd to wzmożone krwawienie... Zastanawiam się też czy ewentualnie znowu iść do kliniki, w której miałam zabieg ze skierowania, czy dzwonić do swojego lekarza...

    Jak Cię męczą duże wątpliwości i się stresujesz, a masz możliwość wizyty dzisiaj u swojego gina, to dla spokojnej głowy przed weekendem się umów. Po histero często się też cykl knoci. Ja miałam drugie moje histero w listopadzie w 10dc, plamiłam około tygodnia i miałam lekkie bóle podbrzusza. A okres dostałam kilka dni za szybko, bo tamten cykl trwał 26 dni (a standardowo mam 30-31). W którym jesteś dc?

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 AP Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ hiperinsulinemia / V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / kortyzol / D3 / SIBO
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - ilość ok. 250 tys.😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy) / poj. sztuki w nasieniu po odwirowaniu (05.07.23, 07.08.23)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    →31.03.23 ustalenie planu w AP✔️
    →13.06.23 histero - usunięcie polipa, wyniki OK✔️
    → mrożenie nasienia 31.08.23 ✔️
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 17.10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 14.11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 02.24 dieta i suple
    → transfer→ 06.24?⌛
  • Katharsis Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    Jak Cię męczą duże wątpliwości i się stresujesz, a masz możliwość wizyty dzisiaj u swojego gina, to dla spokojnej głowy przed weekendem się umów. Po histero często się też cykl knoci. Ja miałam drugie moje histero w listopadzie w 10dc, plamiłam około tygodnia i miałam lekkie bóle podbrzusza. A okres dostałam kilka dni za szybko, bo tamten cykl trwał 26 dni (a standardowo mam 30-31). W którym jesteś dc?

    Aktualnie jestem w 11 dc. Będę do nich dzwonić, bo nie podoba mi się ten ból i to krwawienie :/ Dziękuję Ci za odpowiedzi ♥️

    Yahu lubi tę wiadomość

‹‹ 13 14 15 16 17
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ