X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną histeroskopowe usuwanie polipa
Odpowiedz

histeroskopowe usuwanie polipa

Oceń ten wątek:
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 8 maja 2013, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, miałam badanie HSG podczas którego dr wykrył polipa endometrialnego 8mm do usuniecia...czy któraś w Was miała go usuwanego przez histeroskopie i jak ten zabieg wyglądał ??

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 11 maja 2013, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Właśnie dziś dowiedziałam się o poilipie 1 cm i będę miała go usuwany w poniedziałek przez histeroskopię. Podobno będę miała znieczulenie ogólne, boję się bardzo bo nie wiadomo czy się go da usunąć. Bo jeśli nie usuną to nici z dzieciątka.
    Napiszę jak było.

    Jestem mamą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja miałam usuwanego mięśniaka przed wczoraj histeroskopowo były ze mną dziweczyny które miały usuwane polipy w ten sposób i wszystko super się udało, ze spokojem taki zabieg trwa ok.30min. w znieczuleniu ogólnym i do tego one były wypisywane ze szpitala jeszcze tego samego dnia :D
    Życzę Wam udanego zabiegu i szybkiego powrotu do staranek :D

  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 11 maja 2013, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa , Ty nadziejo ma :)
    Tak własnie sobie marzę że będzie, usuną, po badaniach okaże się że tylko polip, a potem ciąża.
    No tak własnie ma być :)

    inessa lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziaczki Miriiam Ty moja droga :D :D :D bedzie dobrze trzeba w to bardzo mocno wierzyć!!! w poniedziałek rano idziesz czy już jutro wieczorkiem?

  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 11 maja 2013, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek z rana wybieram się i od razu ma być zabieg, ponoć wieczorem można będzie mnie" zabrać " jak się położna wyraziła ;)

    inessa lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 12 maja 2013, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam usuwanego polipa w listopadzie 2012 histeroskopowo ze znieczuleniem ogolnym. Na oddzial przyszlam rano na czczo, dostalam dwie kroplowki. Zabieg trwal ze 30 min., wybudzili mnie bez problemu. Wypuscili mnie okolo 18. Czulam sie w porzadku. 3 dni krwawilam i w nastepnym cyklu moglismy starania kontynuowac.

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 12 maja 2013, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalio to mnie pocieszyłaś.
    A można następnego dnia iść do pracy?
    Bo ja oczywiście zbyt obowiązkowa jestem i martwię się o zobowiązania bardziej niż o siebie. Zresztą szefowa mnie też mocno zaskoczyła .Oznajmiła że muszę być w poniedziałek w pracy bo to jest mój projekt i nikt nie może mnie zastąpić. Wytłumaczyłam jej mniej więcej że mam zabieg, nie mogę odwołać, ale mnie zatkało. Dopiero po godzinie się zreflektowała i przeprosiła.
    Cóż są rzeczy ważne i ważniejsze ;)

    inessa, Konwalia lubią tę wiadomość

    Jestem mamą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie wiem czy bedziesz mogła iść na drugi dzień do pracy bo to bedzie zależeć od tego jak bedziesz się czuła po zabiegu. Tu w szpitalu tego samego dnia wypuszczaja po zabiegu ale dziewczyny z tego co się orientuje od razu nie szły do pracy miały zwolnienie na jeszcze ze dwa dni czyli razem trzy, ale naprawde to zależy od organizmu.
    Wierzę,że u Ciebie bedzie ok. Daj jutro wieczorkiem znać jak się czujesz?

    grosza lubi tę wiadomość

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 12 maja 2013, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriiam zgadzam się z Inesską: to zależy jak będziesz się czuła. Mnie na oddziale lekarz zapytała ile chce wolnego (szpital prywatny realizujący zabiegi w ramach NFZ). Po zabiegu jeden dzień zostałam jeszcze w domu, ale jak bym chciała, to pewnie zwolnienie wypisaliby mi jeszcze na dwa dni. W sumie to się dobrze czułam, tylko miałam lekki ból podbrzusza. Moim zdaniem warto sobie wziąć jeden dzień wolnego i odpocząć. Zgadzam się: są rzeczy ważne i ważniejsze, a zdrowie jest najważniejsze. Niedługo idę znów na USG dowcipne żeby sprawdzić, czy znów polipka nie ma... Podobno tak jest, że jak jeden raz już wystąpił, to duże prawdopodobieństwo że powróci :( Na ostatnim USG miałam endometrium niejednorodne..

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 13 maja 2013, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Dziewczyny za odpowiedź...jutro idę do swojego dr i muszę zapytać czy da mi skierowanie na NFZ bo jak nie to idę prywatnie poza tym nie wiem czy u mnie w szpitalu mają histeroskop a inna metodą nie dam sobie go usunąć wole zapłacić w klinice :/
    hsg dzięki któremu dowiedziałam się o "obcym" :) też zrobiłam sobie prywatnie w klinice
    trzymam kciuki za Wasze zabiegi i piszcie jak było.
    pozbędziemy się tych świństw i będziemy się cieszyć ciążą, zobaczycie :)

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriiam pamiętamy bardzo :D mam nadzieję,że już po jesteś i wieczorkiem dasz znać :D

  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 13 maja 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w grudniu histeroskopię, usunięto mi polipa właśnie. Bałam się bardzo, bo to był mój pierwszy zabieg w szpitalu, ale w sumie nie ma czego się bać. Najpierw dostałam "głupiego Jasia" (nie zadziałał ;)), później juz na sali znieczulenie dożylnie i zasnęłam. Sam zabieg trwał pół godziny. Obudziłam się już na sali.Kilka godzin po zabiegu byłam już w domu. Plamiłam kilka dni, ale czułam się bardzo dobrze. Po miesiączce mogłam już zacząć starania - zaczęłam trochę później, bo chciałam przyjąć jeszcze drugą dawkę szczepienia przeciwko żółtaczce.
    Mi prywatny lekarz dał skierowanie do szpitala i miałam zabieg na NFZ, mam nadzieję, że w Twoim szpitalu też wykonują histeroskopię.
    Tak czy inaczej, nie bój się, to nic strasznego - a polipy wg lekarzy uniemożliwiają zagnieżdżenie zarodka, więc na pewno lepiej, gdy się swojego jak najszybciej pozbędziesz :)

    mania, inessa lubią tę wiadomość

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 13 maja 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie się nie boje wcale tej całej otoczki związanej z pobytem w szpitalu i narkozą bo miałam ją już 2 razy w tym raz podczas operacji wiec wiem jak to wygląda :)
    co innego jak zabieg bez narkozy ;) tak jak np hsg :)
    a najbardziej mnie interesowało właśnie czy od razu w następnym cyklu można się starać ;)
    widzę, że jesteś w ciąży super gratuluje a udało Ci się zaraz po usunięciu polipa chyba ?? fajnie bardzo mnie podniosłaś na duchu wierzę, że w końcu i nam się uda jak usunę tego polipa :)

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane właśnie mąż przyniósł wypis ze szpitala i jestem w szoku!!!!
    Oprócz mięśniaka o szerokiej szypule miałam również polipa który wogóle nie był widoczny na usg wymiary 1,5x0,7x1,0cm usunięto go całego mieśniaka kawałki zostały przesłane do badania histopatologicznego brbrbrb.
    Ale w lewym jajniku pęcherzyk dominujący w środe w ub.tygodniu miał 15 cm3

  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa mój polip też nie był widoczny na usg a przez ostatnie 2 lata usg miałam często i to robione przez rożnych lekarzy i żaden nic nie widział...dlatego zrobiłam hsg i tam się ujawnił...mój ma 8mm...dr w klinice mi powiedział, że polip często jest niezauważany przez lekarzy szczególnie jak maja niezbyt dobre usg...
    dobrze, że Ci go usunęli teraz już będzie z górki ;) wyniki z histo będą na pewno dobre!

    Dziewczyny a powiedzcie mi czy jest tak, że usuniecie polipa musi odbyć się na początku cyklu czy dzień cyklu nie ma znaczenia ???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2013, 13:23

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje kochana! On nie był widoczny przez tą zaraze mięśniaka i przez mięśniaka nawet nie były widoczne ujścia jajowodów :( poczekamy zobaczymy :D
    Mania powodzenia :D

  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Inessko :*
    za Ciebie również trzymam kciukasy oby było już tylko lepiej :*
    zobaczysz już niedługo będziemy się chwalić zielonymi + ;)

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa teraz powinno być z górki, wierzę że zagoi się szybko powodzenia :)

    inessa lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania, lepiej robić histeroskopię po miesiączce/przed owulacją. Później endometrium grubieje i mniej widać, co i jak :)

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ