X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną histeroskopowe usuwanie polipa
Odpowiedz

histeroskopowe usuwanie polipa

Oceń ten wątek:
  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS A polipy potrafią szybko rosnąć - niestety znam to z autopsji. W jednym cyklu nie masz, w następnym jest...

    inessa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 13 maja 2013, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz w domu, dziada usunęli, pojechał na onkologię na badane histo, wynik za miesiąc.
    Ale z narkoza luksus, zasnęłam nie zdążyłam zdania dokończyć do lekarza, a potem juz obudziłam się w łóżeczku i nawet nie wiem jak sie tam znalazłam. Ale najważniejsze moje łapetki przyniesli mi z sali zabiegowej, hihi
    Niestety nie zdążyłam złapać lekarza bo za długo spałam. Będę się widziała z nim w czwartek to go o wszystko wypytam.
    Płaciłam prywatnie bo ponoć mają lepszy sprzęt w klinice no i nie musiałam czekać.
    To nie jest tania zabawa, ale cóż czasem trzeba.
    ponoć od razu przyjrzeli się też jajowodom i maja teraz jasność że jeden drożny drugi nie.
    To wszsystko trudne ale przynajmniej coś wiadome
    Dzięki dziewczyny za pamięć
    Mania trzymam kciuki za zabieg
    Inessa, czyli opłaciło się dać "pokroic" bo zobacz ile się wyjaśniło.

    inessa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    Jestem mamą
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 13 maja 2013, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam super ze juz po i ze się dobrze czujesz a możesz napisać gdzie prywatnie robiłaś i ile płaciłaś bo tam gdzie ja chcę zrobić kosztuje 1600zł

    inessa, Allison lubią tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 13 maja 2013, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam w klinice niepłodności Gyncentrum w katowicach. Płaciłam 1400 zł. nie wiem czy nie będę musiała jeszcze dopłacać za badanie histo, nic nie wspominali wiec moze nie.
    Trochę tylko boli ale jak przy okresie i krew trochę leci, ale da się przeżyć
    Mania może zapytaj w innej klinice, może taniej będzie.
    Szczerze mówiąc to hsg było gorsze, ból okropny i na żywca, potem jeszcze zejście po tramalu miałam. A dziś super, na śpiąco, bez stresu i bez bólu.
    Mania zrób jak najszybciej bo po co czekać , najlepiej zaraz po okresie bo więcej widać.

    inessa, mania lubią tę wiadomość

    Jestem mamą
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 13 maja 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriiam bardzo się cieszę, że zabieg się udał. Teraz trzeba się starać i myśleć pozytywnie. Na pewno histopatologia też będzie w porządku - bez zmian. Daj znać.

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 13 maja 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko - wow! :/ Mam nadzieję, że wszystko ładnie się wygoi. Cudownie, że polipka też usunięto, tylko szkoda, że on był :/ Ale teraz trzeba myśleć pozytywnie.

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 13 maja 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropla wrote:
    Mania, lepiej robić histeroskopię po miesiączce/przed owulacją. Później endometrium grubieje i mniej widać, co i jak :)

    Podzielam zdanie Kropli. Ja miałam usuwanego polipka w 7 dc. Na usg dowcipne kontrolne idę w trakcie @, bo wtedy podobno wszystko ładnie widać...

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 13 maja 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalio, czyli teraz musisz to kontrolować co jaki czas? Co Ci mówili lekarze, wiem że odrasta, ale nie wiem jak często trzeba sprawdzać i czy usg dowcipne wystarczy.
    Bo ja już na hsg nie pójdę, swiadomie na żywca nie pójdę
    Czyli trzeba sprawdzać usg w czasie okresu? Bo ja miałm tyle razy osg robione i nic nigdy nie wykryli, może własnie dlatego że ja przychodziłam zwykle juz koło 11 dc, więc mogło nie być nic widać.
    Konwalia trzymam kciuki za kontrolę, oby nigdy więcej dziadostw ;)

    inessa lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 13 maja 2013, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriiam mi gin. na moje pytanie co mogło być przyczyną polipka powiedziała, że trudno to określić wymieniła m.in. zaburzenia hormonalne. Powiedziała też, żeby teraz się starać i zajść szybciutko w ciąże, bo niestety możliwe, że ma się już do tego tendencje. Pierwszą kontrolę zrobiłam 3 cykle po usunięciu polipka - 7 dc, a drugą inna gin. chce robić w trakcie @. Aktualnie nie mam takich objawów jakie miałam przy polipku, ale warto co jakiś czas kontrolować. Co lekarz to inna praktyka, ale na pewno musi być to przed owu.

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 14 maja 2013, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ja z niecierpliwością czekam na @ i na usunięcie tego świństwa :) idę dziś do dr i mam cicha nadzieję, że da mi skierowanie na nfz (bo jest zastępcą ordynatora na ginekologii)tylko żeby mój szpital miał histeroskop a jakoś w to wątpię....no i ciekawe jakie są terminy bo tez nie widzi mi się czekać kilka miesięcy :/
    Konwalia mi też lekarz powiedział że takiego polipa nie widać na zwykłym usg...hmmm

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 14 maja 2013, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wykryto na usg i w szpitalu przed zabiegiem potwierdzono. Na zabieg czekalam 1, 5 miesiaca.

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 14 maja 2013, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim szpitalu były krótkie terminy - czas oczekiwania mniejszy niż miesiąc. Ja w ogóle miałam farta: poszłam ze skierowaniem do szpitala i tego samego dnia zostałam przyjęta, bo ktoś zrezygnował. Miałam wykrytego polipa podczas usg u ginekologa, po zabiegu okazało się, że nie był on samotny :(
    Co do odrastania - nie wiem, jaka jest reguła - ja miałam histeroskopię w grudniu, w styczniu usg - czyściutko, a w lutym polip był znowu. Na szczęście również w lutym udało mi się zajść w ciążę i mocno wierzę, że temat polipów został zamknięty :)

    Konwalia, inessa lubią tę wiadomość

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 14 maja 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem po wizycie i tak jak myślałam nie maja u mnie histeroskou ma być na jesieni a ja nie mam zamiaru czekać tyle...idę wiec prywatnie...fakt trochę kosztuje ale co tam kasa nie jest najważniejsza ;)
    w poniedziałek mam już wizytę kwalifikująca i mam nadzieję że wyznaczą mi od razu termin zabiegu i mam nadzieję że będzie to już w przyszłym cyklu :)

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 14 maja 2013, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropla, Konwalia, czy pamiętacie czy miałyście jakieś bóle po zabiegu?
    Bo ja jestem dziś drugi dzień po i boli mnie dość mocno. To jest takie kłucie i ciągnięcie. Nie wiem czy tak powinno być. Lekarz nic nie mówił.
    Martwię się czy to nie jaka infekcja po zabiegu się nie zrobiła
    Mania zrób to jak najszybciej bo szkoda czasu, trzymam kciuki

    inessa lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2013, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana napisałam w pamiętniku i wiesz boli i lekarz mówi,że może boleć do końca cyklu i możesz też mieć plamienie a nawet krwawienie więc się nie wystrasz prosze weź jakieś leki p.bólowe i nospe. Przytulam do serca <3

  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 15 maja 2013, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie nic nie bolało. Bardzo dobrze się czułam. Przypuszczam, że zawdzięczam to fali euforii, że to wszystko tak niespodziewanie już za mną. Bo w sumie zabieg miałam z zaskoczenia :)

    inessa lubi tę wiadomość

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 15 maja 2013, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Inessa, Kropla.
    Dziś już lepiej się czuję, odpoczywałam dziś i ból jest mniejszy. Jutro idę na kontrolę więc się uspokoję.

    inessa lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 15 maja 2013, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriiam ja miałam bol porownywalny do bólu @ Przeszło po dwóch dniach.

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 16 maja 2013, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na usg - nie mam polipka!! :) Asio Ty dziadzie!

    inessa, mania lubią tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2013, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia super :D

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ