X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną histeroskopowe usuwanie polipa
Odpowiedz

histeroskopowe usuwanie polipa

Oceń ten wątek:
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 8 maja 2013, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, miałam badanie HSG podczas którego dr wykrył polipa endometrialnego 8mm do usuniecia...czy któraś w Was miała go usuwanego przez histeroskopie i jak ten zabieg wyglądał ??

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 11 maja 2013, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Właśnie dziś dowiedziałam się o poilipie 1 cm i będę miała go usuwany w poniedziałek przez histeroskopię. Podobno będę miała znieczulenie ogólne, boję się bardzo bo nie wiadomo czy się go da usunąć. Bo jeśli nie usuną to nici z dzieciątka.
    Napiszę jak było.

    Jestem mamą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja miałam usuwanego mięśniaka przed wczoraj histeroskopowo były ze mną dziweczyny które miały usuwane polipy w ten sposób i wszystko super się udało, ze spokojem taki zabieg trwa ok.30min. w znieczuleniu ogólnym i do tego one były wypisywane ze szpitala jeszcze tego samego dnia :D
    Życzę Wam udanego zabiegu i szybkiego powrotu do staranek :D

  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 11 maja 2013, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa , Ty nadziejo ma :)
    Tak własnie sobie marzę że będzie, usuną, po badaniach okaże się że tylko polip, a potem ciąża.
    No tak własnie ma być :)

    inessa lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziaczki Miriiam Ty moja droga :D :D :D bedzie dobrze trzeba w to bardzo mocno wierzyć!!! w poniedziałek rano idziesz czy już jutro wieczorkiem?

  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 11 maja 2013, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek z rana wybieram się i od razu ma być zabieg, ponoć wieczorem można będzie mnie" zabrać " jak się położna wyraziła ;)

    inessa lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 12 maja 2013, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam usuwanego polipa w listopadzie 2012 histeroskopowo ze znieczuleniem ogolnym. Na oddzial przyszlam rano na czczo, dostalam dwie kroplowki. Zabieg trwal ze 30 min., wybudzili mnie bez problemu. Wypuscili mnie okolo 18. Czulam sie w porzadku. 3 dni krwawilam i w nastepnym cyklu moglismy starania kontynuowac.

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 12 maja 2013, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalio to mnie pocieszyłaś.
    A można następnego dnia iść do pracy?
    Bo ja oczywiście zbyt obowiązkowa jestem i martwię się o zobowiązania bardziej niż o siebie. Zresztą szefowa mnie też mocno zaskoczyła .Oznajmiła że muszę być w poniedziałek w pracy bo to jest mój projekt i nikt nie może mnie zastąpić. Wytłumaczyłam jej mniej więcej że mam zabieg, nie mogę odwołać, ale mnie zatkało. Dopiero po godzinie się zreflektowała i przeprosiła.
    Cóż są rzeczy ważne i ważniejsze ;)

    inessa, Konwalia lubią tę wiadomość

    Jestem mamą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie wiem czy bedziesz mogła iść na drugi dzień do pracy bo to bedzie zależeć od tego jak bedziesz się czuła po zabiegu. Tu w szpitalu tego samego dnia wypuszczaja po zabiegu ale dziewczyny z tego co się orientuje od razu nie szły do pracy miały zwolnienie na jeszcze ze dwa dni czyli razem trzy, ale naprawde to zależy od organizmu.
    Wierzę,że u Ciebie bedzie ok. Daj jutro wieczorkiem znać jak się czujesz?

    grosza lubi tę wiadomość

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 12 maja 2013, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriiam zgadzam się z Inesską: to zależy jak będziesz się czuła. Mnie na oddziale lekarz zapytała ile chce wolnego (szpital prywatny realizujący zabiegi w ramach NFZ). Po zabiegu jeden dzień zostałam jeszcze w domu, ale jak bym chciała, to pewnie zwolnienie wypisaliby mi jeszcze na dwa dni. W sumie to się dobrze czułam, tylko miałam lekki ból podbrzusza. Moim zdaniem warto sobie wziąć jeden dzień wolnego i odpocząć. Zgadzam się: są rzeczy ważne i ważniejsze, a zdrowie jest najważniejsze. Niedługo idę znów na USG dowcipne żeby sprawdzić, czy znów polipka nie ma... Podobno tak jest, że jak jeden raz już wystąpił, to duże prawdopodobieństwo że powróci :( Na ostatnim USG miałam endometrium niejednorodne..

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 13 maja 2013, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Dziewczyny za odpowiedź...jutro idę do swojego dr i muszę zapytać czy da mi skierowanie na NFZ bo jak nie to idę prywatnie poza tym nie wiem czy u mnie w szpitalu mają histeroskop a inna metodą nie dam sobie go usunąć wole zapłacić w klinice :/
    hsg dzięki któremu dowiedziałam się o "obcym" :) też zrobiłam sobie prywatnie w klinice
    trzymam kciuki za Wasze zabiegi i piszcie jak było.
    pozbędziemy się tych świństw i będziemy się cieszyć ciążą, zobaczycie :)

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriiam pamiętamy bardzo :D mam nadzieję,że już po jesteś i wieczorkiem dasz znać :D

  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 13 maja 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w grudniu histeroskopię, usunięto mi polipa właśnie. Bałam się bardzo, bo to był mój pierwszy zabieg w szpitalu, ale w sumie nie ma czego się bać. Najpierw dostałam "głupiego Jasia" (nie zadziałał ;)), później juz na sali znieczulenie dożylnie i zasnęłam. Sam zabieg trwał pół godziny. Obudziłam się już na sali.Kilka godzin po zabiegu byłam już w domu. Plamiłam kilka dni, ale czułam się bardzo dobrze. Po miesiączce mogłam już zacząć starania - zaczęłam trochę później, bo chciałam przyjąć jeszcze drugą dawkę szczepienia przeciwko żółtaczce.
    Mi prywatny lekarz dał skierowanie do szpitala i miałam zabieg na NFZ, mam nadzieję, że w Twoim szpitalu też wykonują histeroskopię.
    Tak czy inaczej, nie bój się, to nic strasznego - a polipy wg lekarzy uniemożliwiają zagnieżdżenie zarodka, więc na pewno lepiej, gdy się swojego jak najszybciej pozbędziesz :)

    mania, inessa lubią tę wiadomość

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 13 maja 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie się nie boje wcale tej całej otoczki związanej z pobytem w szpitalu i narkozą bo miałam ją już 2 razy w tym raz podczas operacji wiec wiem jak to wygląda :)
    co innego jak zabieg bez narkozy ;) tak jak np hsg :)
    a najbardziej mnie interesowało właśnie czy od razu w następnym cyklu można się starać ;)
    widzę, że jesteś w ciąży super gratuluje a udało Ci się zaraz po usunięciu polipa chyba ?? fajnie bardzo mnie podniosłaś na duchu wierzę, że w końcu i nam się uda jak usunę tego polipa :)

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane właśnie mąż przyniósł wypis ze szpitala i jestem w szoku!!!!
    Oprócz mięśniaka o szerokiej szypule miałam również polipa który wogóle nie był widoczny na usg wymiary 1,5x0,7x1,0cm usunięto go całego mieśniaka kawałki zostały przesłane do badania histopatologicznego brbrbrb.
    Ale w lewym jajniku pęcherzyk dominujący w środe w ub.tygodniu miał 15 cm3

  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa mój polip też nie był widoczny na usg a przez ostatnie 2 lata usg miałam często i to robione przez rożnych lekarzy i żaden nic nie widział...dlatego zrobiłam hsg i tam się ujawnił...mój ma 8mm...dr w klinice mi powiedział, że polip często jest niezauważany przez lekarzy szczególnie jak maja niezbyt dobre usg...
    dobrze, że Ci go usunęli teraz już będzie z górki ;) wyniki z histo będą na pewno dobre!

    Dziewczyny a powiedzcie mi czy jest tak, że usuniecie polipa musi odbyć się na początku cyklu czy dzień cyklu nie ma znaczenia ???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2013, 13:23

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje kochana! On nie był widoczny przez tą zaraze mięśniaka i przez mięśniaka nawet nie były widoczne ujścia jajowodów :( poczekamy zobaczymy :D
    Mania powodzenia :D

  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Inessko :*
    za Ciebie również trzymam kciukasy oby było już tylko lepiej :*
    zobaczysz już niedługo będziemy się chwalić zielonymi + ;)

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa teraz powinno być z górki, wierzę że zagoi się szybko powodzenia :)

    inessa lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania, lepiej robić histeroskopię po miesiączce/przed owulacją. Później endometrium grubieje i mniej widać, co i jak :)

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ