X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną histeroskopowe usuwanie polipa
Odpowiedz

histeroskopowe usuwanie polipa

Oceń ten wątek:
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 16 maja 2013, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też byłam dziś na usg kontrolnym po histero. Ponoć wszystko ok choć wciąż mnie kłuje i plamienia mam całkiem spore.
    Okazało się że lekarz rozmawiał ze mną po zabiegu a ja nic kompletnie nie pamiętam. Śmiał się ze mnie bo wyglądałam na bardzo kontaktową, hihi
    Wnioski takie że miałam oba jajowody wyłączone. Jeden jest niedrożny bo zrosty, drugi był przyciśnięty przez polipa więc teraz jest już drożny.
    Czyli mogłabym się starać o baby 100 lat. I nici byłyby z tego.
    Teraz przynajmniej 50 % szans.
    Poza tym lekarz powiedział że działamy inseminacją i będziemy celować w prawy jajnik bo ponoć można tak stymulować żeby ten właściwy jajnik mógł się wykazać ;)
    Chociaż coś jest jasne
    W sumie się cieszę

    inessa, mania, Andzia33 lubią tę wiadomość

    Jestem mamą
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 17 maja 2013, 04:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriiam cieszę się że masz takiego ogarnietego lekarza. Ile czasu się starasz? Chodzisz do kliniki leczenia niepłodności że zaproponował Ci inseminacje? Ja nie wiem jak z moimi jajowodami. Przy histero nikt nic nie powiedział, a ja jeszcze wtedy nie wiedziałam o co pytac. W sumie trochę już się lecze i mam wrażenie że moja gin. daje mi badania na przetrzymanie. Ale chyba jakby było coś nie tak z jajowodami to by na karcie wypisowej ze szpitala napisali. Zastanawiam się czy nie iść do kliniki... Chciałabym konkretów.

    inessa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 17 maja 2013, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalnia super, że nie ma już tego wstrętnego polipa :) ja się staram ok 1.5 roku po poronieniu i nic...sama zdiagnozowałam sobie tarczyce teraz sama prywatnie zrobiłam hsg i idę też prywatnie usunąć tego polipa...tez nie mogę trafić na dobrego dr wiec muszę sobie radzić sama :) mój mi ciągle powtarzał, że trzeba się psychicznie odblokować bo on przeciwwskazań zdrowotnych nie widzi ale na polipa to sam nie wpadł...niech sobie takie rady w d... wsadzi :)
    lekarze się wkurzają jak przychodzi pacjentka i za dużo wie np z internetu ale fakty są takie że ja dzięki temu, że dużo czytam jestem świadoma co się ze mną dzieje i nie dam sobie pewnych rzeczy wmówić :) nie dam się już na ślepo prowadzić lekarzowi...mój owszem chciał mnie wziąć na oddział żeby usunąć tego polipa ale tylko przez łyżeczkowanie bo sprzętu do histero brak...oczywiście się nie zgodziłam wole zapłacić w prywatnym szpitalu i być potraktowana jak człowiek...
    Miriiam powodzenia teraz to już musi się udać, trzymam kciuki! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2013, 07:05

    inessa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 17 maja 2013, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja się leczę w klinice niepłodności. Lekarz mi powiedział że oni w trakcie histero zajeli się jajowodami bo wyszły mi niedrożne w badaniu hsg 3 dni wcześniej. Poza tym przy histero był tez lekarz który robił mi hsg i on się orientował w czym rzecz.
    ale drożność jajowodów można sprawdzić tylko w badaniu hsg. Miałaś robione? Może ono coś by wyjaśniło. Pewnie to zależy od dociekliwości lekarza czy przyglądał się też jajowodom. A w wypisie nie masz ani słowa że prawidłowe?
    Ja staram się 11 miesięcy, tyle ze ja mam 35 lat więc mało już czasu na naturalne starania, poza tym mam wysokie fsh co oznacza wyczerpująca się rezerwę jajnikową. Starość inaczej mówiąc;)

    inessa, Andzia33, yourself lubią tę wiadomość

    Jestem mamą
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 17 maja 2013, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak trafić na dobrego lekarza to cud. Mój wczesniejszy też niby prywatnie przepisywał mi 5 lat pigułki wiedząc ile mam lat nigdy nie zasugerował żeby sprawdzić hormony i sprawdzić czy mogę tak sobie czekać z dzieckiem do późnego wieku. Jeszcze mi wciskał że mam za małą macicę i będę miała pierwszą ciążę poronioną. Teraz w klinice lekarze zaniemówili jak im to przytoczyłam. W histero widzieli macicę dokładnie i jest jak najbardziej prawidłowa a ja 5 lat żyłam w przeświadczeniu że czeka mnie koszmar pry ciąży. No można się wkurzyć. Zawssze trzeba się konsultować z innym specjalistom. Jeśli chodzicie prywatnie to może warto udać się do kliniki, pieniądze za wizytę te same, a wiedza lekarzy inna jednak. Co prawda namawiają często od razu na inseminację czy in vitro, ale można się nie zgadzać i proponowac swoje tempo leczenia jakiego chcesz się podjąć. Ja w każdym razie polecam.
    Trzymam za Was kciuki

    inessa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    Jestem mamą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2013, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja miałam podobnie przez kilka lat chodziłam do lekarzy i nic a ostatni lekarz powiedział mi bezczelnie, ze widocznie nie chcemy mieć dziecka i za mało się staramy jak wyszłam od niego popłakałam się a mój maż powiedział, ze już do niego nie pójde. No i znalazł sie nowy lekarz i nie w klinice nie z tytułami ale kompetentny sznujący pacjentki z poczuciem humoru i zaraz na pierwszej wizycie dał mi całą liste badań no i mojemu mężowi oczywiscie też ( wcześniej chodziłam do różnych i też z tytułami i nic nie robili tylku kazali się porządnie starać),
    a ten jeszcze był szcczery powiedział co widzi że mamy się starać zabrać nam nadziei nie może w żadnym wypadku ale mamy bardzo małe szanse na dziecko przez przeciwciała które mogą ale nie muszą atakować zarodek lub plemniki. Wole wiedzieć niż niewiedzieć :D
    Trzymajcie się dziewczyny:D
    Miriiam i jak się czujesz? Mnie jeszcze pobolewa brzuch a CIebie?

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 17 maja 2013, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa coś mnie tam pokłuwa i plamię jeszcze.wieczorem jakby gorzej. Ale lekarz twierdzi że zagoiło się ładnie.
    Pewnie u Ciebie było większy kawałek usuwany, ten mięśniak pewnie duży więc i uszczerbek większy. grunt że ból nie rośnie. Ja się tylko infrekcji bałam, że znowu jakie zrosty albo co
    Inesa a jakie te przeciwciała, chodzi o te reagujące na plemniki w śluzie, a jak to badałaś? To jest to badanie na wrogość śluzu?

    inessa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    Jestem mamą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2013, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeciwciała u mnie są przez moją choroby autoummunologiczne (celiakie i astme) i to jest gorzej bo na to nie ma lekarstwa dodatkowego. A lekarz mówi,że to może być ale nie musi :(
    A mnie bardziej tak jakby w środku rozciągało i wczoraj bardzo kłuł lewy jajnik dziś rano tylko tak się czułam a teraz jest wszystko ok :D

  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 18 maja 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha Inesko, myślałam że chodzi o te plemnikowe bo te mozna leczyć.
    mnie też trochę kłuje ale ja sobie pozoliłam na małe co nieco z mężem to może dlatego ;)
    Ale ciekawe bo mi lekarz powiedział że nie mam tym cyklu żadnego jaja przez zabieg a Ty pisałaś że masz uwulację normalnie.

    inessa lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja też sobie pozwoliłam na małe co nieco :P z mężem a najlesze w tym,że chyba wtedy była owulka ;). A jajo miałam już przed zabiegiem, po drugie co mam zabieg do owulki? Nie rozumiem lekarza.

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 19 maja 2013, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w wypisie ze szpitala nie mam nic napisane o jajowodach... Zdecydowalam, ze jak w tym cyklu sie nie uda to tez zrobie badanie droznosci jajowodow - sama, prywatnie. Mania ile u Ciebie kosztowalo to badanie, ile musialas czekac, w ktorym dc jest ono robione, musialas wykonac dodatkowe badania? Czesto mam infekcje a to moze powodowac zapychanie jajowodow...

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 19 maja 2013, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia ja robiłam badanie w Gamecie w Łodzi kosztowało mnie 500zł. Termin jest praktycznie od razu tzn dzwonisz 1dc cyklu i masz czas do 10dc na badanie ja miałam w 8dc. Jeśli chodzi o badania to pani z rejestracji powiedziała, że obowiązkowe są: antygen HBs, antygen, HCV, białko CRP i stopień czystości pochwy. Za wszystkie zapłaciłam około 110zł ale na miejscu nikt nawet na te moje badanie nie spojrzał...Jedyne co sprawdzali to skierowanie bez skierowania chyba nie zrobią ale trzeba by sie dopytać...

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 19 maja 2013, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manius dzieki za info. A Ty skierowanie mialas od gin., czy od internisty?

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 19 maja 2013, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma za co :* skierowanie miałam od swojego ginekologa

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 19 maja 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK. W czerwcu ide do mojej gin. na wizyte to poprosze o skierowanko. I tak mam miec platne, to w sumie co jej zalezy. A poza tym to spoko babka... Inne badania pewnie uda mi sie zrobic z pakietu. Ja bede robic w Warszawie, wiec ceny pewnie porownywalne. Oczywiscie wynik jest od razu? Mialas jakies znieczulenie?

    inessa lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 19 maja 2013, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam kroplówkę z ketonalu przed badaniem :) dopytaj tam gdzie będziesz robić jakie badania są potrzebne bo mają bardzo różne wymagania ;) a jaką metodą będziesz robić przez usg czy rtg ??

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 19 maja 2013, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam tramal w czopku ale niestety nie pomógł za bardzo.Ale to trwa krótko więc da się wytrzymać.
    powodzenia konwalio :)

    inessa lubi tę wiadomość

    Jestem mamą
  • mania Autorytet
    Postów: 1280 1274

    Wysłany: 20 maja 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zapisałam się na histero na 28.05 :) mam nadzieję tylko, że moja @ nie zrobi mi psikusa i przyjdzie o czasie :)
    ale jestem zadowolona, że tak szybciutko się pozbędę polipka :)
    trzymajcie za mnie kciuki 28 :D

    inessa lubi tę wiadomość

    22+3tc-545g, 25+1tc-980g, 30+4tc-2kg 32+4tc-2312g 38+4tc-3450g <3

    w57vyx8do68si190.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2013, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bardzo dobrze w końcu bedziesz mogła spokojnie się starać o dzidzie :D
    To nie boli a jest bardzo pomocne :)
    Bede pamietać, choć nie bedzie mnie za bardzo na forum bo jedziemy na wakacje z mężem ale wiedz bede myślami z Tobą <3

    mania lubi tę wiadomość

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 20 maja 2013, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mania wrote:
    Ja miałam kroplówkę z ketonalu przed badaniem :) dopytaj tam gdzie będziesz robić jakie badania są potrzebne bo mają bardzo różne wymagania ;) a jaką metodą będziesz robić przez usg czy rtg ??

    Mania powodzenia 28.05 Trzymam kciuki! Będzie dobrze. Nie wiem jaką będę miała metodę - dopytam się w Novum i dopytam również o badania dodatkowe. Inessko życzę udanych wakacji. Wypoczywajcie - mięśniaka nie ma, polipka też - na pewno się uda!

    inessa, mania lubią tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ