X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną histeroskopowe usuwanie polipa
Odpowiedz

histeroskopowe usuwanie polipa

Oceń ten wątek:
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :*
    Jak jest powyżej 10 - jest dobrze :)

    Calypso lubi tę wiadomość

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Nikoletta Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, kilka dni temu miałam usuwanego polipa endometrium i chciałam opisać moje wrażenia. Być może komuś przydadzą się te informacje, sama przed zabiegiem przeglądałam niejedno forum żeby się czegoś dowiedzieć. Może jednak najpierw zrobię małe wprowadzenie ;)

    Mam 26 lat, od 2 lat staramy się z mężem o pierwsze dziecko niestety bezskutecznie. Przez pierwszy rok starań próbowaliśmy "na luzie" bo przecież jesteśmy jeszcze młodzi i panuje powszechne przekonanie, że należy zgłosić się do lekarza po roku bezowocnych starań. Tak też zrobiłam. Odwiedziłam w moim mieście kilku ginekologów, którzy badali mnie, robili usg i twierdzili, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Usłyszałam, że powinnam przyjść na wizytę dopiero jak będę w ciąży. Jednak coś mi w tym wszystkim nie grało więc drążyłam temat dalej. W końcu trafiłam do pewnej pani ginekolog, która zleciła aby mąż zbadał nasienie. Tak zrobił i wyniki wyszły w miarę ok. Po przedstawieniu wyników męża pani ginekolog powiedziała, że to u mnie musi być problem. Zrobiła mi usg dopochwowe i stwierdziła, że mam za cienkie endometrium (ok. 5 mm) i dlatego zarodek nie może się zagnieździć. Dostałam więc plastry z estradiolem "systen sequi". Brałam je przez 2 miesiące. Po tym czasie poszłam na kontrolę, ginekolog zauważyła, że nie ma poprawy.

    Postanowiłam więc zapisać się do specjalisty typowo od leczenia niepłodności do kliniki w Lublinie. Bardzo dobrze wspominam pierwsza wizytę u niego, był miły i profesjonalny. Podczas usg okazało się, że grubość endometrium jest jak najbardziej ok (9 mm)ale odkrył też polipa endometrialnego(9 mm na 6 mm). Powiedział, że być może zrobił się po tych plastrach bo była to za duża dawka estrogenu i nie stosuje się ich w leczeniu niepłodności, a może był już wcześniej a przez plastry tylko się powiększył. Wytłumaczył, że polip działa jak wkładka antykoncepcyjna i uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka. Zlecił histeroskopię operacyjną. Bałam się tego zabiegu, miałam poważne wątpliwości, bo niektórzy lekarze mówią, że jeśli polip nie ma 1 cm to można z nim zajść w ciążę. Teraz uważam, że to nieprawda. Polip nawet mały zmienia środowisko w macicy na niesprzyjające implantacji. Poza tym nawet jeżeli jakimś cudem implantacja się uda to polip może naciskać na zarodek a ten nie będzie się prawidłowo rozwijał albo dojdzie do poronienia. Nie wspomnę już o tym, że nieusunięty polip rzadko ale jednak może przeistoczyć się w nowotwór. Także dziewczyny nie ma co hodować polipa trzeba koniecznie poddać się histeroskopii. Sam zabieg jest krótki, ja miałam go w szpitalu w Lublinie na ul. Jaczewskiego. Pierwszego dnia pobytu w szpitalu (trzeba przyjść na czczo) zrobiono mi badania: mocz, z krwi, rtg klatki piersiowej, ekg, badanie ginekologiczne na fotelu i usg dopochwowe. Położna kazała się też ogolić całkowicie. Na noc dostałam tabletkę uspokajającą i nasenną. Rano nie mogłam już nic jeść, dostałam następna tabletkę taką trochę otępiająca i zabrano mnie na zabieg. Na sali operacyjnej założyli mi wenflon, podali przez niego środek usypiający, miałam maseczkę na twarzy, pachniała wanilią ;) i nawet nie zauważyłam kiedy odleciałam. Potem mnie wybudzili, jak przywieźli mnie na moją salę to podobno płakałam i mówiłam do męża, że już po wszystkim - czego w ogóle nie pamiętam ;) Potem spałam kilka godzin, a w między czasie dostałam kroplówkę z ketonalem. jak się obudziłam było mi niedobrze, raz wymiotowałam ale to reakcja na narkozę. Wieczorem około 18 czułam się już dobrze, bolał mnie jeszcze trochę brzuch tak jak w czasie okresu i lekko krwawiłam. O 19 przyszedł lekarz i powiedział, że jak już wszystko ok to mogę wyjść więc mąż zabrał mnie do domu. Okazało się, że polip był przy ujściu jajowodów więc jak zarodek miał się przedostać do macicy... Cieszę się, że zrobiłam ten zabieg bo być może teraz już uda się zajść w upragnioną ciążę :) Pozdrawiam i życzę powodzenia w staraniach ;)

    Nela3 lubi tę wiadomość

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, że opisalas swoją historię. Ja byłam u wielu lekarzy. Jeden wypatrzył polip, ale powiedział, że do usunięcia za parę lat lub po stymulacji, bo wtedy urośnie. Kolejny lekarz stwierdził, że polipy nie są za małe i on usuwał mniejsze. Dodatkowo dopatrzył się przegrody macicy, ale stwierdzić to może dopiero w czasie histeroskopii. Ostatecznie sprawa wygląda tak, że podchodzę do in vitro, a przed transferem będę miała histeroskopie. Dodam jeszcze, że mąż ma słabe nasienie z powodu żylaków.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Elma Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dzìękuję za opisanie histeroskopii. Właśnie takich informacji szukałam. Mam podejrzenie polipa. Byłam na usg w 12 dc i już kiepsko było widać. Staram się o ciążę już 3,5 roku. Wiele razy miałam robione USG w różnych dniach cyklu przez lekarzy specjalizujacych sie w leczeniu nieplodnosci. Nikt nigdy nie dojrzał polipa. Choć kilka razy zwracałam uwage,ze mam dziwne objawy, np. bol podobny do miesiaczkowego od polowy cyklu czy po usg, przy bieganiu czy podnoszeniu ciezkich rzeczy. Na poczatku nowego cyklu ide na konsultacje, zeby ostatecznie stwierdzic. Pokladam w tym nadzieje. Od wielu miesiecy mam takie dolegliwosci. Kilka razy mialam HCG powyzej zera, ale przy kolejnym pomiarze spadalo... Moze to byly proby zagniezdzenia, a polip to uniemozliwial.

    Jakie bsdania musialyscie miec przed histeroskopia? Posiewy? Aktualna cytologie? Zastanawiam sie, czy jest mozliwosc zrobienia histeroskopii od razu w nastepnym cyklu.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prywatnie na pewno zrobisz. Koszt około 1500 zł. O badaniach niestety nie wiem jeszcze nic. Z jakiego regionu Polski jesteś?

    Elma lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Elma Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki!

    Jestem z Warszawy.

    Jeśli będzie możliwość, to chyba zdecyduje sie prywatnie. Szkoda mi miesiecy na czekanie termin zabiegu. Juz tyle czasu czekamy...

    Czy Ty tsz czekasz na histeroskopie? Masz stwierdzone polipy? Dawaly jakies objawy?

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam polipy, ale najpierw robię stymulację do in vitro. U mnie (małopolska) tyle nie czeka się na histeroskopie na fundusz. Wysyłam lekarzowi smsa kiedy dostanę okres a w odpowiedzi mam termin histeroskopii. W Katowicach na fundusz czeka się 2 miesiące.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Nikoletta Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę sie ze moj post Wam się przydał :). U mnie polip powodował brązowe plamienia przed i po miesiaczce oraz bol w dolnej części kręgosłupa. Przed zabiegiem musiałam zrobić cytologie i właściwie tyle, resztę badań w tym grupę krwi zrobiono mi w szpitalu przed zabiegiem. Histeroskopie miałam na NFZ czekałam 2 miesiące na termin. Dodam jeszcze ze przed zabiegiem brałam tabletki antykoncepcyjne bo po tych plastrach systen sequi całkiem rozregulowaly mi się cykle a wcześniej miałam jak w zegarku co 28 dni. Tabletki dostałam po to żeby endometrium nie rosło bo ten zabieg należy robić przy cienkim endimetrium. Wcześniej też musiałam wyleczyć infekcje pochwy bo gdy jest infekcja to nie zrobią zabiegu bo jest ryzyko ze przeniesie się ona na wyższe partie układu rozrodczego. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania co do zabiegu to chętnie odpowiem ;)

  • Lenaa86 Autorytet
    Postów: 447 642

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam polipa macicy 1,5 cm. Dowiedziałam się o nim po półtora roku bezskutecznych starań o dziecko. Myślicie, że może on być powodem moich niepowodzeń?

    35 l.
    Starania od 2017 r.
    Styczeń 2019 - histero
    Luty 2019 - cb 😔
    2 x IUI 👎
    1 IVF - 2 blastki, beta 0
    2 IVF - 0 blastek
    3 IVF - 2 blastki, cb
    Zmiana kliniki
    4 IVF - 🥰
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, polipy mogą uniemożliwić zagniezdzenie. Jeśli ktoś jest z Warszawy to bardzo polecam szpital Magodent, histeroskopie robią tam na NFZ, czekałam ok miesiąca, bardzo krótki termin, zabieg i opieka bez zarzutów. Ja robiłam przed in vitro, polip miał tylko pół cm ale dr powiedziała że podjęłam bardzo dobra decyzję. Teraz jestem w ciąży, udało się za 1 razem :)

    Lenaa86 lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenaa86 wrote:
    Dziewczyny mam polipa macicy 1,5 cm. Dowiedziałam się o nim po półtora roku bezskutecznych starań o dziecko. Myślicie, że może on być powodem moich niepowodzeń?
    Moja lekarka też twierdziła, że polip może utrudniać zagnieżdżenie. Ja już rok po zabiegu i okazało się, że to nie był jednak powod niepowodzeń (przynajmniej nie jedyny).

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc wszystkim, ja mialam usuwanego polipa rok temu w ramach histeroskopii i wszystkim polecam bo przed tym usunieciem nigdy nie bylam w ciazy (staralam sie 3 lata...) a po usunieciu polipa juz 3 razy zaszlam w ciaze. Niestety poronilam je na wczesnym etapie, ale mimo wszystko udalo sie zajsc, to napewno dzieku usunieciu polipa. A poronienia z jakiegos innego powodu.

    Lenaa86 lubi tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja usnęłam polipa raz Ok 1,5 temu i teraz po stymulacji chyba mi wrócił, wiec muszę mieć kolejny zabieg. Sama operacja w ogole nie straszna :)

  • Lenaa86 Autorytet
    Postów: 447 642

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Podobno polipy mogą utrudniać zagnieżdżenie. Lenaa, czy Ty nie leczysz się w Artvimedzie? Mnie dr Ch. robił histeroskopię.
    Tak! Rozpoczęłam tam leczenie, byłam nastawiona na iui (poprzedni lekarz mnie tam skierował) a tu taki klops. Możesz napisać coś więcej jak zabieg wyglądal i czy coś Ci pomógł?

    35 l.
    Starania od 2017 r.
    Styczeń 2019 - histero
    Luty 2019 - cb 😔
    2 x IUI 👎
    1 IVF - 2 blastki, beta 0
    2 IVF - 0 blastek
    3 IVF - 2 blastki, cb
    Zmiana kliniki
    4 IVF - 🥰
  • Lenaa86 Autorytet
    Postów: 447 642

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Zabieg miałam zaplanowany z samego rana, kazali przyjść na czczo i przynieść badania (morfologia, elektrolity, krzepliwość i biocenoza). Położna założyła mi wenflon, próżniej dr zamienił ze mną ze dwa zdania i zaprowadzili mnie na salę zabiegową. Położyłam się na tym fotelu, przyszedł anestezjolog, podpiął mnie do urządzeń i w trakcie rozmowy z nim odpłynęłam. Obudziłam się z bólem miesiączkowym. Przeszłam o własnych siłach do pokoju obok, gdzie spędziłam ok. dwie godziny. Dostałam kroplówkę przeciwbólową i chyba glukozę, bo nie jadłam od rana. Później chwila rozmowy z doktorem, powiedział co zobaczył i co zrobił i już mogłam pojechać do domu w towarzystwie osoby towarzyszącej. Generalnie nic strasznego. Wyniki badań histopatologicznch były po 3 tygodniach do odbioru. Nie wiem, czy zabiegł pomógł mi, w zajściu w ciążę, generalnie chciałam pozbyć się polipów.
    Dziękuję za informację

    35 l.
    Starania od 2017 r.
    Styczeń 2019 - histero
    Luty 2019 - cb 😔
    2 x IUI 👎
    1 IVF - 2 blastki, beta 0
    2 IVF - 0 blastek
    3 IVF - 2 blastki, cb
    Zmiana kliniki
    4 IVF - 🥰
  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Hej, polipy mogą uniemożliwić zagniezdzenie. Jeśli ktoś jest z Warszawy to bardzo polecam szpital Magodent, histeroskopie robią tam na NFZ, czekałam ok miesiąca, bardzo krótki termin, zabieg i opieka bez zarzutów. Ja robiłam przed in vitro, polip miał tylko pół cm ale dr powiedziała że podjęłam bardzo dobra decyzję. Teraz jestem w ciąży, udało się za 1 razem :)

    Wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek, bo nie wiem czy tu to odczytasz :)

    Mieszkam obok tej przychodni Magodent, mam polip do wycięcia... już drugi z kolei.. a nie uśmiecha mi się wydawać 2500zl przed in vitro...

    Jak się dostałaś tam na zabieg? Byłaś na wizycie u gina tam? Czy ze skierowaniem się zgłosiłaś?

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 stycznia miałam usuwane liczne polipy. Tak jest napisane w karcie. Myślałam, ze Mam 2.
    W czwartek przyjęli mnie do szpitala, pozwolili zjeść zupkę. Potem prześwietlenie klatkibi golenie. Wieczorem rozmowa z anestezjolog i podali mi zastrzyk przeciwzakrzepowy. Rano kazali mi wziąć prysznic i dali mi sukienkę szpitalna. Niestety przez jakieś kłopoty w laboratorium nie było moich wyników badań i dopiero o 13 wzięli mnie na zabieg. Miałam do wyboru czy chce ogólne znieczulenie czy w kręgosłup. Wybrałam ogólne. Obudziłam się z bolami, ale do zniesienia. Dali mi kroplówkę przeciwbólowa a potem dwie nawadniające i wypuścili wieczorem do domu. Krwawiłam przez 2 dni.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    4 stycznia miałam usuwane liczne polipy. Tak jest napisane w karcie. Myślałam, ze Mam 2.
    W czwartek przyjęli mnie do szpitala, pozwolili zjeść zupkę. Potem prześwietlenie klatkibi golenie. Wieczorem rozmowa z anestezjolog i podali mi zastrzyk przeciwzakrzepowy. Rano kazali mi wziąć prysznic i dali mi sukienkę szpitalna. Niestety przez jakieś kłopoty w laboratorium nie było moich wyników badań i dopiero o 13 wzięli mnie na zabieg. Miałam do wyboru czy chce ogólne znieczulenie czy w kręgosłup. Wybrałam ogólne. Obudziłam się z bolami, ale do zniesienia. Dali mi kroplówkę przeciwbólowa a potem dwie nawadniające i wypuścili wieczorem do domu. Krwawiłam przez 2 dni.
    To troche przeszlas :/ Ja mialam polipa usuwanego tylko ze znueczulrniem miejscowym w szyjke i glupim jasiem, bylam caly czas przytomna i trwalo to z 15min (lacznie ze sprawdzeniem droznosci i pobraniem biopsji endo). Wiesz moze czy Tobie pobrali biopsje? Czy polipy wyslano do badania histopatologicznego?

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic jeszcze nie wiem. Wyciągnąć coś od lekarza w szpitalu graniczy z cudem. Newet wypisu jeszcze nie mam.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam z lekarzem, mówił że wysłano materiał do badania. Nie miałam przegrody. Macica ok. Wyciął mi wszystkie polipy.

    Selina, Bardolka lubią tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ