X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mojego męża morfologia to 2-2,5% :(
    dostał: Agapurin, Zincteral, L-karnitynę.
    Z tego na ile udało mi się przeczytać ten wątek, to część dziewczyn dostała zalecenie starań w cyklu z HSG, bo są większe szanse, a część żeby wstrzymać się w tym jednym cyklu i zacząć od następnego. Więc nie wiem co o tym myśleć.

  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mialas dlugo plamienie po hsg ja po zabiegu krwawienie od 2 dniu sluz brązowy...

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie miałam HSG, może w kolejnym cyklu się uda.

  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko zatem trzymaj kciuki mocno...


    @ a czy któraś miała plemienia i jak u Was starania w cyklu z hsg ?

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • orchid Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miałam hsg 2 tygodnie temu, na kontrast zareagowałam okropnym bólem, nikomu nie życzę, na szczęście wszystko drożne. Miałam po tym plamienia 2-3 dni, takie brązowe, lekarz mówił, że to normalne, ale kazał się wstrzymać ze staraniem w cyklu z hsg, rtg jak i kontrast mogą zaszkodzić ewentualnemu zapłodnieniu, dlatego w kwietniu działamy :) Pozdrawiam i życzę pomyślnych cykli

    Kikaaa, ZakreconaŻona lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchid to super wiadomość! Trzymam kciuki za owocne starania!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikaaa wrote:
    Buko zatem trzymaj kciuki mocno...


    @ a czy któraś miała plemienia i jak u Was starania w cyklu z hsg ?
    Mi równieź lekarz zalecił z wsztrzymaniem się do kolejnego cyklu. Plamienie po badaniu miałam przez dwa dni to nic szczególnego nie było. Lekarz po badaniu powiedział, że tak może być

    Kikaaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem drugi dzień po hsg i jeszcze trochę plamię. Ból potworny, ale przynajmniej wszystko drożne.

    Mi lekarz kazał się starać również w tym cyklu, działamy zatem w ten weekend.

    niedoświadczona 32, Kikaaa lubią tę wiadomość

  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój M. też ma słabe żołnierzyki. Kiedyś łykał Fertilman i powiem szczerze, że warto bo po 3 miesiącach z 80% nieprawidłowych plemników zeszło do 50%. Teraz od kilku miesięcy łyka selen, magnez, androvit plus, kwas foliowy i cynk i wyniki w normie w prawdzie dolnej ale w normie.
    Teraz kupimy jeszcze ten żel ułatwiający ruch plemnikom.
    Czekam na te wyniki posiewu z niecierpliwością. U mnie okres wypada w okolicach 14 kwietnia.

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elf wrote:
    Ja jestem drugi dzień po hsg i jeszcze trochę plamię. Ból potworny, ale przynajmniej wszystko drożne.

    Mi lekarz kazał się starać również w tym cyklu, działamy zatem w ten weekend.

    Jestem 2 dzień po HSG, plamienie nieznaczne i nie mam żadnych dolegliwości, ale pod prysznicem zauważyłam, że wyleciało mi trochę takich "strzępek"... jakby tkanka.. miałyście coś takiego?

    niedoświadczona 32
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Coli wyleczone :) Posiew tlenowy idealny. Czekam na beztlenowy i grzyby. Światło w tunelu na nowo zapalone ;) Oby po reszcie wyników nie zgasło.

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedoświadczona, u mnie trochę krwi było, nawet jak schodziłam z leżanki to widziałam czerwoną plamę, później 1 podpaska wykorzystana i teraz plamienia ale myślę sobie, że to przez tyłozgięcie jak zakładają sprzęt to coś uszkodzą, lekarz radiolog po zabiegi wypłukał mi kontrast jeszcze z macicy więc czysto teraz raz po raz cos czuję. Plamienie 3 dzień ale mniejsze. Czytałam że różnie to wygląda plamisz bo się oczyszcza.

    @niedoświadczona a jak z bólem?

    niedoświadczona 32 lubi tę wiadomość

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • agnes87 Ekspertka
    Postów: 452 81

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam wczoraj ze szpitala bez hsg, bo podczas badania okazało się że jeszcze plamię - dziwne to bo bielizne miałam czystą. Przesunęli mi hsg na środę. Jestem zła bo już bym była po, a tak muszę czekać. Lekarka spytała się czy jestem gotowa na badanie bo ono jest bardzo bolesne i nie trwa krótko. Trochę mnie wystraszyła.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedoświadczona 32 wrote:
    Jestem 2 dzień po HSG, plamienie nieznaczne i nie mam żadnych dolegliwości, ale pod prysznicem zauważyłam, że wyleciało mi trochę takich "strzępek"... jakby tkanka.. miałyście coś takiego?

    Tak, mi też coś takiego wyleciało, ale było zabarwione krwią.

    niedoświadczona 32 lubi tę wiadomość

  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikaaa wrote:
    niedoświadczona, u mnie trochę krwi było, nawet jak schodziłam z leżanki to widziałam czerwoną plamę, później 1 podpaska wykorzystana i teraz plamienia ale myślę sobie, że to przez tyłozgięcie jak zakładają sprzęt to coś uszkodzą, lekarz radiolog po zabiegi wypłukał mi kontrast jeszcze z macicy więc czysto teraz raz po raz cos czuję. Plamienie 3 dzień ale mniejsze. Czytałam że różnie to wygląda plamisz bo się oczyszcza.

    @niedoświadczona a jak z bólem?

    Bólu nie było. Miałam znieczulenie.. chyba całkowite bo nic nie pamiętam.. tyle że zakręciło mi się w głowie i nagle wychodzę z pokoju ;))) A teraz nie boli mnie zupełnie nic i po też nie bolało!

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    niedoświadczona 32
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes87 wrote:
    Wróciłam wczoraj ze szpitala bez hsg, bo podczas badania okazało się że jeszcze plamię - dziwne to bo bielizne miałam czystą. Przesunęli mi hsg na środę. Jestem zła bo już bym była po, a tak muszę czekać. Lekarka spytała się czy jestem gotowa na badanie bo ono jest bardzo bolesne i nie trwa krótko. Trochę mnie wystraszyła.


    Może to i lepiej, że się tak stało. Miałam pierwsze podejście podobne do twojego - ale gin powiedział mi że to dobrze, że mi nie zrobili, bo może się roznieść endometrioza.. a tylko tego w tym wszystkim brakuje.
    Polecam robić prywatnie jeśli się finansowo wyrabia - naprawdę zero stresu i bólu..klasa i kultura. Warto dać te 550 zł. Miałam pierwsze podejście w szpitalu więc mam porównanie.

    niedoświadczona 32
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedoświadczona 32 wrote:
    Polecam robić prywatnie jeśli się finansowo wyrabia - naprawdę zero stresu i bólu..klasa i kultura. Warto dać te 550 zł. Miałam pierwsze podejście w szpitalu więc mam porównanie.
    Ja robiłam na nfz w szpitalu i nie narzekam - miałam znieczulenie miejscowe, bolało mnie tylko podczas zakładania wziernika i dawania znieczulenia. A 500 zł zaoszczędzone ;) Także zależy od miejsca, może warto poszukać po prostu fajnego szpitala.

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate55 wrote:
    Ja robiłam na nfz w szpitalu i nie narzekam - miałam znieczulenie miejscowe, bolało mnie tylko podczas zakładania wziernika i dawania znieczulenia. A 500 zł zaoszczędzone ;) Także zależy od miejsca, może warto poszukać po prostu fajnego szpitala.
    Próbowałam u nas w 2 i w pierwszym tylko czas stracony bo okazało się że mają zepsuty sprzęt a ok Mc wcześniej się zapisywałam, a w drugim to porażka z samym zapisem dzwoniłam z 5 razy i nie było miejsc bo przecież do 10 dc robią hsg:( a jak tu się zapisać do przodu przy cyklach i miesiaczkach różnej długości:( tym bardziej że robią tylko w czwartki! Weź człowieku utraf we wszystkim :) od stycznia się ustawialam w kolejkę i tak poszłam prywatnie. .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2016, 17:58

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    niedoświadczona 32
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Was rozumiem, ja robilam w Poznaniu 1 hsg znajoma gin mi zrobiła, wyszedł lewy niedrozny prawy super, ale pomyslalam sobie kurcze zawsze lewy jajol ma owu to szukam pojechałam do Lublina znajomy mi robił lewy mega drożny prawy zupełnie nie bądź tu mądry i kto tu skopał zabieg. Ale udroznili mi bo miałam hsg selektywne możecie sobie poczytać jakby co o tej metodzie. A zaryzykuje ten cykl co ma być to będzie jak ktoś pisał jajeczka mamy w sobie i wszystkie musiały by być napromieniowanie. Czas pokaże jutro IDE na monitoring tak dla siebie :-)

    niedoświadczona 32 lubi tę wiadomość

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem szczerze że dla mnie nagrodą za to wszystko był dobry wynik i pełne znieczulenie :) liczę jeszcze na udaną inseminacje :) ale to już w kolejnym cyklu :) teraz reszta badań :)

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    niedoświadczona 32
‹‹ 100 101 102 103 104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ