X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedoświadczony pewnie masz racje ja tylko ketonal i bolalo. Oby u Ciebie inseminacji się powiodła, :-)

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby się nam wszystkim poszczęściło i żeby wakacje były już ciążowe :)

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    niedoświadczona 32
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko u mnie posiewy bakteryjne oba-tlenowy i beztlenowy bez flory bakteryjnej :D Czekam jeszcze na grzybki. Ale tak czy tak myślę, że w tym miesiącu czeka mnie HSG. Grzybki nawet jak wyjdą to zdążę przeleczyć i zrobić ponownie posiew. Ale zakładam, że będzie ok :D :D Ważny miesiąc przede mną ;) Póki co jestem 4-5 dni po owu i mam jakiś dziwny kłujący ból w dole brzucha w okolicy jajnika który owulował. Mam nadzieję że nic się nie przyplątało.

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba że ciąża :)

    Kikaaa lubi tę wiadomość

  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli to to się przyplątało to biorę rękoma i nogami :D A póki co szklanka jest do połowy pusta a nie pełna. To moja metoda na uniknięcie dodatkowych rozczarować. Niby wiem, że ogromnie ważne jest pozytywne nastawienie psychiczne ale boję się już w cokolwiek wierzyć i na cokolwiek liczyć...Czas pokaże.
    Buko trzymam kciuki za Twoje posiewy :)

    niedoświadczona 32 lubi tę wiadomość

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się staram na nic nie liczyć, ale troszkę trudno jeśli mój mąż jak tylko się położę bo źle się czuje to on wierzy że to właśnie przez zaczynające się ciążę :) to jest wiara w nasze możliwości.

    PolaMinka lubi tę wiadomość

  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja juz sama nie wiem byłam dziś na monitoringu pęcherzyk 18 mm endo 7 mm wczoraj test owu pozytywny a dziś taki mały pęcherzyk macie jakieś doświadczenia w tym temacie, cykl z hsg

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje doświadczenie pokazało, że testy owu można wyrzucić do kosza ;) Od kiedy zaczęłam chodzić regularnie na monitoring wiem, że testy nie odzwierciedlają rzeczywistości. Zazwyczaj wskazywały o 4 dni za wcześnie.

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w czwartek idę sprawdzić znowu więc zobaczę co i jak wygląda.

    @Pola a jakie Ci pękają i jak u Ciebie wtedy z endometrium?

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • agnes87 Ekspertka
    Postów: 452 81

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro mam drugie podejście do HSG. Trzymajcie kciuki ;)

  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy &&&

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes87 wrote:
    Dziewczyny jutro mam drugie podejście do HSG. Trzymajcie kciuki ;)


    trzymam z calych sił!

    niedoświadczona 32
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikaaa wrote:
    w czwartek idę sprawdzić znowu więc zobaczę co i jak wygląda.

    @Pola a jakie Ci pękają i jak u Ciebie wtedy z endometrium?

    Kochana jakby same pękały to by było cudownie :D Pękają po gonapeptylu 2xzastrzyk. Ale ogólnie rzecz biorąc prawidłowy pęcherzyk powinien pęknąć do wielkości 25mm tak jest optymalnie. Jeśli rośnie większy możliwe, że jest pusty. 18mm to za mało żeby pękł, musi mieć ponad 20mm. U mnie z endo słabiutko potrafię przed samą miesiączką mieć 7mm :/ ale kazała mi się dr tym nie martwić. Powiedziała że da mi jak coś jakiś lek, a nawet jeśli nie to w takim też ciąża sobie poradzi.

    Dziewczynki podchodzę do HSG w tym miesiący- wszystkie posiewy czyste!!!!! YUPI!!!

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes87 wrote:
    Dziewczyny jutro mam drugie podejście do HSG. Trzymajcie kciuki ;)

    Dasz radę!! Trzymamy kciuki <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes87 wrote:
    Dziewczyny jutro mam drugie podejście do HSG. Trzymajcie kciuki ;)

    Trzymam mocno! życzę Ci szybkiego i bezbolesnego badania!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2016, 21:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes87 wrote:
    Dziewczyny jutro mam drugie podejście do HSG. Trzymajcie kciuki ;)

    I jak po badaniu?

  • agnes87 Ekspertka
    Postów: 452 81

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakreconaŻona wrote:
    I jak po badaniu?

    Wczoraj wróciłam do domu. Oba jajowody drożne! Dziewczyny polecam wam szpital w Kościanie. Przemiła opieka i bardzo sympatyczne podejście podczas całego badania.
    Opiszę wam jego przebieg.
    W szpitalu byłam o 7.00 rano - wtedy pobrali mi krew. Potem poszłam na salę i tak czekałam. Po obchodzie zostałam zawołana do zabiegowego gdzie lekarz przeprowadził ze mną wywiad, potem zrobił usg i badanie czystości pochwy.
    Następnie wróciłam na salę i czekałam jak mnie zawołają na badanie. Ok. godz 12 przyjechała po mnie z wózkiem siostra oddziałowa i pojechałyśmy na rentgen.
    Tam położyłam się na płaskim stole.Dostałam znieczulenie po którym bardzo kręciło mi się w głowie. Potem musiałam zgiąć nogi w kolanach i przysunąć się na sam koniec stołu. Wtedy lekarz założył mi ten cały aparat Schulza. Podczas jego zakładania poczułam lekki ból - ale taki do zniesienia. Następnie podciągnęłam się do góry i położyłam nogi. Najpierw zrobili mi zdjęcie bez kontrastu, a potem z kontrastem. Podczas wpuszczania kontrastu czułam lekkie wypełniania jajowodów - nic to nie bolało. Po badania pojechałam na salę. Dopiero po godzinie mogłam jeść i pić. Do końca wieczora trochę krwawiłam. Nie czułam żadnego bólu brzucha, jedynie może trochę jajniki mnie ciągnęły - ale podczas okresu boli bardziej. Na drugi dzień już nic nie czułam.
    Dziewczyny nie bójcie się tego badania! U mnie trwało ok 5 minut! Naprawdę! Ekspresowo i przy małym bólu - jest tylko przy zakładaniu i ściąganiu tego aparatu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes87 to dobrze że nie bolało, ale z opisu wnioskuję że wszystko drożne a ból jest chyba przy niedrożności...i dzięki za szczegółowy opis.
    A ja dziś pytałam swoją gin o starania w cyklu z hsg bo tu są różne opinie i powiedziała że jeśli będę się dobrze czuła po badaniu to mam się starać normalnie. Dodała że kolejne trzy cykle trzeba się normalnie starać, a ja oczywiście zapomniałam zapytać co dalej, ale podejrzewam że iui.
    Pytałam również o leki w dniu badania i wszystko normalnie mam rano wziąć. I jeescze jedno, znieczulenie w pośladek będzie. Mam nadzieję że w kolejnym cyklu będzie moja kolej.

  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wygląda wasz cykl po hsg? Dziś mam 21 dc i plamienia. . Nie wiem co jest. . Miewalam plamienia przed @ ale to jest za wcześnie jak na mnie. . Plodny śluz skończył się już więcej to raczej nie owulacyjne. .. ale temperatury nie mierze więc nie mam pewności :( czy zdarzyło się wam takie plamienie po hsg?

    niedoświadczona 32
  • agnes87 Ekspertka
    Postów: 452 81

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Agnes87 to dobrze że nie bolało, ale z opisu wnioskuję że wszystko drożne a ból jest chyba przy niedrożności...i dzięki za szczegółowy opis.
    A ja dziś pytałam swoją gin o starania w cyklu z hsg bo tu są różne opinie i powiedziała że jeśli będę się dobrze czuła po badaniu to mam się starać normalnie. Dodała że kolejne trzy cykle trzeba się normalnie starać, a ja oczywiście zapomniałam zapytać co dalej, ale podejrzewam że iui.
    Pytałam również o leki w dniu badania i wszystko normalnie mam rano wziąć. I jeescze jedno, znieczulenie w pośladek będzie. Mam nadzieję że w kolejnym cyklu będzie moja kolej.
    pewnie jakbym miała niedrożne to też bym dała radę. Uwierzcie mi Kolonoskopia boli bardziej i trwa o wiele dłużej. Ja się czułam tak dobrze po badaniu że od razu na drugi dzień zaczęliśmy starania. Myślę że dużo też zależy od dobrego znieczulenia. Ja miałam wstrzykniete do wenflonu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 18:25

‹‹ 101 102 103 104 105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ