X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Mam potwierdzony termin. W poniedziałek o 7.30 mam być w szpitalu. Póki co cieszę się że udało mi się pozbyć bakterii i nie mogę się doczekać hsg. Heh chyba mi odbilo :) udało mi się jeszcze dziś dopytac dr jak zadzwoniła o wszystko co mnie zastanawiało, więc czuje się w miarę pewnie :)
    Daj koniecznie znać jak było :) a to od razu chcesz iui robić? Mi moją gin powiedziała że przez trzy cykle po hsg normalnie trzeba się starać, w cyklu z hsg od razu starania, jeśli tylko będę się dobrze czuła. I pewnie jak się przez 3 cykle nie uda to wtedy iui.
    Pewnie gdyby nie to, że mam wrogość śluzu to starałam bym się naturalnie a tak to w sumie nikłe szanse a kolejne miesiące lecą :)
    Zaraz będę po hsg. Póki co personel i atmosfera na 5+.

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, dopiero jak już napisałam to spojrzałam co masz w opisie.
    To oby teraz szybko było po badaniu, a może już jest :)

  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko te badanie to pikuś ;) 3 minuty, ból taki jak przy okresie i jajowody drozne!!! Personel przemiły więc polecam wszystkim Karową do badania hsg. Nie potrzebnie się bałam.

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to fajnie :) to ja ruszam na Karową w poniedziałek :) mam nadzieję, że też pójdzie tak szybko i przyjemnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Mam potwierdzony termin. W poniedziałek o 7.30 mam być w szpitalu. Póki co cieszę się że udało mi się pozbyć bakterii i nie mogę się doczekać hsg. Heh chyba mi odbilo :) udało mi się jeszcze dziś dopytac dr jak zadzwoniła o wszystko co mnie zastanawiało, więc czuje się w miarę pewnie :)
    Daj koniecznie znać jak było :) a to od razu chcesz iui robić? Mi moją gin powiedziała że przez trzy cykle po hsg normalnie trzeba się starać, w cyklu z hsg od razu starania, jeśli tylko będę się dobrze czuła. I pewnie jak się przez 3 cykle nie uda to wtedy iui.

    Buko i jak po badaniu? Jaki wynik?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam hsg juuutro :) :)

    ZakreconaŻona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    ja mam hsg juuutro :) :)

    Ojejku trzymam mocno kciuki za powodzenie misji :)

    ojejku lubi tę wiadomość

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie badania musiałyście mieć przy sobie?

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz na szczęście po. Badanie trwało króciutko, nawet bardzo nie bolało, faktycznie można porównać do bólu jak w pierwszym dniu @, tyle, że o wiele krócej, bo tylko przez chwilkę. I co najważniejsze wynik dobry, wszystko drożne, nie mieli żadnych wątpliwości.
    I co najważniejsze, powiedzieli, że mam wrócić do domu i od razu się starać, bo odsetek ciąż w cyklu po hsg wynosi 13-15%. Chociaż mam wrażenie, że skoro wszystko było idealnie to akurat hsg nie sprawi u mnie wielkich zmian, więc chyba nie powinnam się tak nastawiać.

    ZakreconaŻona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E wrote:
    Jakie badania musiałyście mieć przy sobie?

    Posiew z kanału szyjki macicy i CRP - ja ogólnie chodzę z całą teczką wyników/wypisów ze szpitala co by mieć dostęp do wszystkiego.

    Ale każdy szpital działa według swoich zasad więc musiałabyś się dowiedzieć jakie badania zrobić przed. Posiew jest istotny, żeby mieć pewność, że w czasie badania do macicy i całej reszty nie zostaną wprowadzone bakterie z pochwy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też musiałam mieć posiew z szyjki macicy (tlenowce, beztlenowce i grzyby), bo bez tego nie chcieliby mnie przyjąć, ale z tego co się zorientowałam na forum, to w wielu placówkach nie chcą posiewu.
    Na miejscu zrobili CRP i spytali tylko o cytologię i badanie nasienia, ale nawet nie musiałam pokazywać (i dobrze, bo badania nasienia nie wzięłam). ale tak jak ZakręconaŻona napisała, każda placówka ma swoje wymagania i i do tego trzeba się dostosować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2016, 21:21

  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko cieszę się, że wszystko u Ciebie dobrze :) Powodzenia dalej!
    Pochwalę się, że jutro podchodzimy do pierwszej IUI. Spodziewaliśmy się, że w piątek ale organizm przyśpieszył i pęcherzyk urósł już wystarczająco duży ;)

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaMinka, a gdzie robicie IUI? Wczoraj dowiedziałam się, że na Karowej też można zrobić i tak się zastanawiam czy my tam nie pójdziemy, bo faktycznie wszystko było na wysokim poziomie.
    I trzymam kciuki żeby się wszystko udało :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2016, 10:59

  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo to na Karowej może nawet na NFZ można bo wiem, że na Starynkiewicza robią na NFZ ale jakoś obsługi niska. Nie wiedziałam, że na Karowej robią IUI. Ja z jakości obsługi też byłam bardzo zadowolona. A szczególnie z takiego starszego miłego ginekologa z bardzo dużą wiedzą, którą przekazywał w ciekawy sposób :)

    My robimy w Invikcie na Złotej. Podejdziemy trzy razy a potem zobaczymy co dalej...

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robią chyba na NFZ, bo czekając w kolejce rozmawiałam z dziewczyną, która tego dnia miała zaplanowane IUI i mówiła właśnie, że sam zabieg jest na NFZ (całą resztę tzn. konsultacje, leki itp. już chyba prywatnie robiła) i jak szłam na badanie z pielęgniarką, to mówiła, że może w takim razie przyjdę do nich też na IUI.

  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a jak Ty masz swoją doktor na Karowej to ona nie proponowała Ci tam zrobienia IUI?
    Ja pierwsze podejścia zrobię prywatnie a jak nie będzie to przynosiło skutku to spróbuje na Karowej na NFZ. Tam w ogóle ten starszy doktor ma pomysł na leczenie mnie i męża i twierdzi, że po 3 miesiącach z wrogością zajdę naturalnie ale przy pierwszym dziecku nie chce już próbować kolejnych metod i leczenia. Jak będę starała się o drugie to pójdę do niego i niech próbuje. A co! IUI zawsze zdążę zrobić ;)

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co mówiła mi, że może mnie skierować na Starynkiewicza, ale to trochę ze względów "logistycznych"dla mnie, chociaż zdecydowanie wolałabym Karową i jeśli będę coś ustalać to jednak będą chciała do jej szpitala. Natomiast tak jak pisałam wcześniej, mam teraz przez 3 cykle starać się normalnie, naturalnie :) a jak nic z tego nie wyjdzie, to wtedy będzie mnie kierować na IUI, tylko, że póki co żadnych szczegółów nie ustalałam. Nie zdążyłam tylko zapytać wczoraj jak długo się czeka na Karowej na IUI, zupełnie o tym nie pomyślałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po hsg :)
    Wszystko drożne :)

    ZakreconaŻona, PolaMinka, madziara0080, agnes87 lubią tę wiadomość

  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku - i jakie wrażenia? Bolało?

    ug376iye929i107i.png
  • agnes87 Ekspertka
    Postów: 452 81

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Ja juz po hsg :)
    Wszystko drożne :)
    super wiadomość!

    ojejku lubi tę wiadomość

‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ