X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • kmala Autorytet
    Postów: 379 128

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione sono-HSG czyli zamiast kontrastu wstrzyknięto mi sól fizjologiczną. Przed badaniem niestety nie wzięłam żadnej tabletki przeciwbólowej i strasznie bolało, ale to dlatego, że prawy jajowód miałam nie drożny, a wstrzyknięta sól spowodowała jego udrożnienie :)

    Zaraz po sono-HSG miałam USG, które wykazało, że mam polipa w macicy :/

    kir AA, oboje HLA C1 C2

    👨‍👩‍👧‍👧❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i Ja....

    Ja za jakieś dwa tygodnie idę na HSG..ale mam cykora :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was :)
    Czy jest tu moze ktos z Krakowa? Gdzie najlepiej zrobic to badanie? Tam gdzie chodze do lekarza jest bardzo drogie. Jesli nie uda sie znalezc taniej bede probowala w szpitalu

  • Karincia Ekspertka
    Postów: 245 111

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie traciła kasy na prywatne badanie w szpitalu chwila moment i po krzyku :)

    Ewcia_92 lubi tę wiadomość

    Ola i Julia 2.07.18 ☺

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Witam Was :)
    Czy jest tu moze ktos z Krakowa? Gdzie najlepiej zrobic to badanie? Tam gdzie chodze do lekarza jest bardzo drogie. Jesli nie uda sie znalezc taniej bede probowala w szpitalu
    Witaj, ja co prawda z Krakowa nie jestem ale.. badanie drożności jajowodów robiłam u znanego dr Ludwina w Krakowie ( Ludwin&Ludwin). I jeszcze jedna rzecz: badanie to było metodą HyCosy czyli pianką (niby dokładniejsza od soli czy kontrastu).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cziktaaa wrote:
    Witam i Ja....

    Ja za jakieś dwa tygodnie idę na HSG..ale mam cykora :P
    Hej Cziktaaa!
    Odstaw "cykora" na bok i bądź dzielna. Wszystkie dałyśmy radę, więc dasz i Ty :). I najważniejsze - nie czytaj za dużo o tym badaniu!! Niepotrzebnie się nakręcisz, a co przeżyjesz to i tak Twoje :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Witaj, ja co prawda z Krakowa nie jestem ale.. badanie drożności jajowodów robiłam u znanego dr Ludwina w Krakowie ( Ludwin&Ludwin). I jeszcze jedna rzecz: badanie to było metodą HyCosy czyli pianką (niby dokładniejsza od soli czy kontrastu).
    Wlasnie do nich chodze tylko do innego lekarza, cena mnie przerazila.
    Bede probowala zrobic w szpitalu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Wlasnie do nich chodze tylko do innego lekarza, cena mnie przerazila.
    Bede probowala zrobic w szpitalu

    coś jeszcze napiszę, choć nie chcę tu na wątku wbijać kija w mrowisko...
    U dr Ludwina przy metodzie HyCosy wyszedł mi jeden jajowód drożny, jeden niedrożny.

    Jestem 5 dni po laparoskopii: okazało się, ze i ten drożny był niedrożnym.
    Po laparo oba drożne.

    Powiem jedno: jak dla mnie tylko laparoskopia daje 100% pewność na drożność. Żadne pianki a tym bardziej sól czy kontrast.

    Spotkałam się z wypowiedzią dziewczyny na wątku, która miała badaną drożność solą fizjologiczną - drożne.
    Po czym po jakimś czasie zrobiła laparo - niedrożne.
    I co... można starać się zaciążyć do usranej śmierci.

    Zosia12345 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    coś jeszcze napiszę, choć nie chcę tu na wątku wbijać kija w mrowisko...
    U dr Ludwina przy metodzie HyCosy wyszedł mi jeden jajowód drożny, jeden niedrożny.

    Jestem 5 dni po laparoskopii: okazało się, ze i ten drożny był niedrożnym.
    Po laparo oba drożne.

    Powiem jedno: jak dla mnie tylko laparoskopia daje 100% pewność na drożność. Żadne pianki a tym bardziej sól czy kontrast.

    Spotkałam się z wypowiedzią dziewczyny na wątku, która miała badaną drożność solą fizjologiczną - drożne.
    Po czym po jakimś czasie zrobiła laparo - niedrożne.
    I co... można starać się zaciążyć do usranej śmierci.
    No ja dziekuje :( Nie dosc ze badanie drogie, to jeszcze nie daje 100% pewnosci, bosko.
    Tylko jak tu teraz lekarzowi powiedzoec, ze nie chce badania a wolalabym od razu laparo :/ Wlasnie jade na monit.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Witam Was :)
    Czy jest tu moze ktos z Krakowa? Gdzie najlepiej zrobic to badanie? Tam gdzie chodze do lekarza jest bardzo drogie. Jesli nie uda sie znalezc taniej bede probowala w szpitalu

    A nie możesz poprosić od gina skierowanie na NFZ do szpitala...Ja bez proszenia dostałam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia_92 wrote:
    Hej Cziktaaa!
    Odstaw "cykora" na bok i bądź dzielna. Wszystkie dałyśmy radę, więc dasz i Ty :). I najważniejsze - nie czytaj za dużo o tym badaniu!! Niepotrzebnie się nakręcisz, a co przeżyjesz to i tak Twoje :P

    Dzięki kochana :* Planowo mam dostać okres 24.01 więc oby szybko zleciało i zaraz po fruu żeby mieć z głowy :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cziktaaa, jak się odezwiesz za te dwa tygodnie, to powiesz, że bolało, że nieprzyjemne, ale do przeżycia i będziesz mega szczęśliwa, że już po wszystkim. A tym bardziej, kiedy okaże się, że wszystko jest drożne i to nie tutaj leży problem :)

  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zdam Wam i ja moja relacje z wczorajszego sonohsg.
    Bol? Dla mnie okropny, myślałam ze odlece na fotelu, wczesniej wzielam tylko 2 tabletki paracetamolu.
    Efekty - jeden jajowod drozny dtugi niestety nie, stad ten bol, ginekolog probowal go udroznic kilka razy.
    Najgorsze ze owulacje mam z jajnika po stronie niedroznej, nastepne 2 cykle beda mocno stymulowane i gdy strona drozna sie nie obudzi to bedzie laparoskopia.

    Ogólnie ciesze sie ze mam to za soba, mimo tego bolu warto.

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia przykro, ale przynajmniej mniej więcej wiesz "na czym stoisz".
    Ja na początku lutego wybieram się na kontrolę po HSG. W zaleceniach kontrola miesiąc po zabiegu, ale niestety z takimi kolejkami do mojej gin to niemożliwe. Zastanawiam się co dalej postanowi. Babeczka słynie z dobrych opinii - pod jej okiem kobiety zachodzą nawet po 12 latach starań [znam osobiście ten przypadek]. No ale kiedy dotyczy to mnie samej to chciałabym już, teraz, od razu.. A może ten cykl [2 po HSG] okaże się tym szczęśliwym? Kto wie.. :)

  • Karincia Ekspertka
    Postów: 245 111

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niby dużo kobiet zachodzi po HSG :) Też mam drugi cykl po zabiegu :)

    Ola i Julia 2.07.18 ☺

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak słyszałam i mam nadzieję, że i ja będę żywym przykładem tego stwierdzenia :). Tylko intensywnie pracować nad Bobaskiem, cieszyć się z rozkoszy i wierzyć, że się uda :) :)

    Ewcik_90 lubi tę wiadomość

  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeraża mnie najbardziej fakt że hsg nie daje 100% pewności, i tak jak tu piszecie że można po zabiegu dalej niezachodzic. ;/
    Tylko z drugiej strony jeśli jest wszystko ok to po co robić laparoskopie? ;/
    Jestem zdezorientowana

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 16:13

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:) nie śledziłam wcześniej Waszego wątku i nie wiem, czy ktoś tu już pisał o hsg we Wrocławiu u dr Wojciechowskiego... Na wszelki wypadek napiszę, bo może się komuś przyda. Dostałam skierowanie od swojego lekarza, który polecił mi dr Wojciechowskiego, bo nie boli... Poszłam tam pełna obaw! I na tym się skończyło:) Fakt, że długo trzeba czekać, bo dr najpierw kwalifikuje wszystkie pacjentki, a potem dopiero badanie wg kolejności przybycia. Samo badanie NIC NIE BOLAŁO! Szczerze mówiąc, to nawet się nie zorientowałam, ze już po;) Jak zapytałam, czy to już, dr odpowiedział "pani zamawiała pośpieszny, prawda?";) Jedyne co bolało, to 450 zł, które musiałam zapłacić, ale warto było! Po badaniu nie krwawiłam, nie odczuwałam żadnych dolegliwości, teraz mam @ i też normalnie.. Jeśli chcecie kontakt lub więcej szczegółów, oczywiście jestem do dyspozycji:) Dodam tylko, że jajowody drożne i teraz czekam na inseminację w tym cyklu:)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • Kaniaczek Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem nowa...na hsg ide we wtrek do szpitala do Oławy szybko poszło na NFZ. ciekawa jestem jak pójdzie tzn jaki wynik. Staramy się od 3 lat, słabe nasienie itp, ale teraz czas na mnie sprawdzić czy ze mną wszystko dobrze...po hsg będziemy działać jesli tylko okażą się drożne....

  • Marsia Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 04:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaniaczek - powodzenia! :) Niczym się nie stresuj, będzie dobrze! :)

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" J. Korczak
‹‹ 120 121 122 123 124 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ