X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Marsia Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 4 lutego 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaniaczek - nie ma co się załamywać. Mój mąż 4 razy robił badanie nasienia i za każdym razem wynik morfologii był inny. Wahała się od 4% do 0%. W styczniu mąż robił dwa badania nasienia tydzień po tygodniu i raz morfologia wyszła na poziomie 3% a następnym razem 2%. To jest zmienne. Owszem to jest ciężka sprawa zarówno dla kobiety jak i dla mężczyzny, ale nie jest to tragedia. Pamiętaj, że do zapłodnienia potrzebny jest tylko jeden plemnik :)
    Lekarzem oczywiście nie jestem, ale myślę, że jak najbardziej dobrze będzie jak spróbujecie z IUI.

    Swojego czasu również korzystaliśmy z usług Invimedu, ale nie byliśmy z niego zadowoleni. Lekarz na usg nie zauważył malutkich żylaków powrózka nasiennego, które jak najbardziej mogą być przyczyną niskiej morfologii. Do tego bez żadnych badań przepisał bardzo silny steryd po którym męża bardzo bolały jądra i który znacznie pogorszył nam wyniki nasienia.

    Może w Waszym przypadku warto byłoby powtórzyć wyniki nasienia w innym laboratorium?

    Trzymam za Was kciuki i proszę się nie załamywać! Spójrz na Ewcię - walczyła i za niedługo będzie niańczyła :) Każdą z nas to czeka, tylko trzeba w to uwierzyć :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2017, 21:13

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" J. Korczak
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Jesteście kochane! :D Dziękuję za wiele znaczące dla mnie słowa! :* Wierzę mocno, że nasze Zielone Szczęście będzie się zdrowo rozwijało pod moim serduchem, a już nie długo będziemy mogli tulić to Szczęście do naszych spragnionych go serduszek <3 <3.
    Każdej z Was życzę, abyście się nie poddawały! Abyście dzielnie walczyły z wyprężoną piersią i dumnie uniesioną głową (choć wiem, że bywają bardzo ciężkie chwile). I już nie długo nosiły pod swoimi wielkimi serduchami to ukochane, malutkie serduszko! Uwierzcie w to! Spróbujcie nie dać się zwariować! Zaciskam za Was i Wasze spełnione marzenia mocno piąstki! Niech każdej z nas będzie dane usłyszeć słowo "mama.. mamusia" :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2017, 22:01

    Mroovka lubi tę wiadomość

  • Mroovka Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 4 lutego 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia_92 gratuluję ci serdecznie:)

    Ewcia_92 lubi tę wiadomość

  • Kaniaczek Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 8 lutego 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane:) sorka ze sie tak nie odzywałam, ale padam wieczorami;/ Dziekuje Ci Marsia nawet nie wiem jak podniosłaś mnie na duchu. No mąż ma morfologie 0% ale zawsze miał zmienne od zero do 4 % ale od 3 lat nic nie wyszło wiec próbujemy IUI. ale to za jakiś czas na razie neich pójdzie do urlogoa na usg. NO my na razie jesteśmy zadowoleni z invimedu jesli na usg urlogo nic nie zauwazy pojdziemy gdzie indziej bo wiem ze zylaki zle wpływają na morfologie dlatego szczerze to mam nadzieję, że to będzie miał. oh Marsia mam nadzieje, że Wam wyjdzie wkrótce, musimy wierzyć mimo, że wszystko długo trwa..mój na razi nic nie bierze w piatek idzie na to badanie żywego plemnika zobaczymy..

    Ewcia jesteś przykładem, że warto i nie wolno tracić nadzieji:) gratulacje i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze:):) gratuluje:):)

    Ewcia_92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2017, 15:19

  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 9 lutego 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoraś z Pań miała powiklania po sono hsg w postaci ostrej infekcji?

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Olenika Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 9 lutego 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :)
    Miałam w poniedziałek SonoHSG, roztwór z soli fizjologicznej w jednej sekundzie przepłynął przez jajowody. Wszystko wyszło ok. Podczas badania nie czułam żadnego bólu, przed badaniem dostałam kroplówkę z ketonalem. Biorę w tym cyklu Clo. Dzisiaj byłam na monitoringu i są 2 pęcherzyki które powoli będą szykowały się do owulacji. No i to chyba na tyle... Teraz czekam co dalej z tego będzie.

  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 10 lutego 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    informacyjnie:
    Obowiązkowe badania na HSG na Karową w Warszawie:
    -skierowanie
    -posiew z szyjki macicy jałowy: beztlenowo, tlenowo, p.grzybom (inaczej Cię nie przyjmą)
    -badanie krwi
    -badanie nasienia partnera
    -cytologia
    -zapisują do 10dc, jesli niby masz dłuższe cykle lub późne owulacje to moooze zapiszą Cię później
    -obecnie kiepsko z terminami bo jeden sprzęt mają popsuty więc rzekomo zapisują 1os (dziwne bo z tego co wiem badanie trwa 5min...)

    Zapisujesz się w 1dc, wcześniej Cię nie zapiszą....

    Olenika, gdzie robiłaś SonoHSG?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2017, 13:11

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 10 lutego 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warszawa:
    Inflancka: nie robią już
    Madalińskiego: nie robią już
    Starynkiewicza: (poradnia niepłodności) twierdzą przez telefon ze nie mają umowy z NFZ więc płatne 600zł
    Bielański: sprawdzę jutro osobiście (przez telefon wykonują, ale nie umiała mi pow jakie terminy są w rentgenie)

    ;/;/;/;

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2017, 13:08

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • Olenika Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 10 lutego 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam w Gamecie w Rzgowie.
    pszczola2000, planujesz iść na badanie z tego co widzę?

  • Kaniaczek Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 10 lutego 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka777 nie mialam powiklan ale dostalam antybiotyk tzn recepte ze szpitala amoksiklav zeby nie miec infekcji dlatego moe nie mialam....

  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 11 lutego 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenika wrote:
    Ja robiłam w Gamecie w Rzgowie.
    pszczola2000, planujesz iść na badanie z tego co widzę?
    Tak, od stycznia planuje i mam skierowanie. Nie chcę płacić za to dlatego szukam na NFZ. Byłam pewna że uda mi się koło walentynek w szpitalu na Karowej i nas, ale okazało się że nie mam pełnego posiewu, a dwa że nie ma miejsca...

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 11 lutego 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Ciebie? "zaskoczylo" po hsg?

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • Olenika Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 11 lutego 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie?
    HSG miałam robione w poniedziałek 06.02 więc dopiero się okaże :) Na początku po badaniu przeżywałam euforię, bo wszystko wyszło dobrze, żadnych zmian, macica prawidłowa, płyn rozlał się w jednej chwili do jajowodów itd... Ale teraz.. Nie wierzę, że to badanie mi pomoże.. Tak po prostu. Prawie 2 lata nam się nie udaje więc dlaczego teraz nagle by się miało udać.. Brak mi sił na to wszystko, wczoraj na samą myśl beczeć mi się chciało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo, ponowię jeszcze raz pytanie:
    Czy ktoś mógłby polecić mi lekarza, który bez problemu zrobi mi hsg na nfz w Krakowie? Chodziłam do jednego, który pracuje tez w szpitalu na Kopernika (o czym parę stron wcześniej wspominłam), ale on wspomniał mi o badaniu u siebie w gabinecie, które było najdroższe w mieście chyba. Nie bardzo chcę i umiem iść do niego znowu, żeby załatwił mi zabieg w szpitalu :/ a chciałabym mieć go już zrobionego w marcu. Będę wdzięczna za info ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2017, 18:44

  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 12 lutego 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleńka głową do góry! Na pozytywne objawy w postaci ciąży po hsg czeka się do 3-4 tyg. Ten okres jest podobno jest najlepszy. Może pomyślcie że dajecie sobie jeszcze te 4 miesiące, a później spróbujcie np kliniki niepłodność i IUI?

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • Olenika Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 12 lutego 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie jestem już po owulacji, bo jajniki się uspokoiły. Wiem, że wszystko okaże się dopiero bliżej okresu, ale ja nie wierzę w nic już. Jestem straszną pesymistką.

  • Kaniaczek Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 12 lutego 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenka mam podobnie, hsg mialam 31.01 we chwile przed Toba okres niby za tydzien ale nie wiem jestem tez troche pesymistka tzn wierze ze kiedys sie uda, ale czy to hsg cos pomoglo jakos nie wierze. MIalam dwa drozne i tyle...a od 3 lat mam drozne i co...;/ u mnie problem jest z męzem morfologia 0% prawidlowych...musimy byc silne dziewczyny:):):)

  • Olenika Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 13 lutego 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaniaczek, czyli razem czekamy :)
    U mnie nic się nie dzieje, jestem po owu już, bo nie czuje kłucia jajników, a zaraz jadę do mojego lekarza na drugą wizytę monitoringu więc się okaże co i jak :) Mam 16 dc. Lekarz mi mówił, że to, że jajowody wyszły drożne nie znaczy, że nie było w nich mikrozrostów lub czy ewentualnie nie były sklejone. Czekam aż zacznę się dziwnie czuć lub też zacznie mnie coś boleć, a tu nic... Cisza :) Dlatego czekam na @..

  • Olenika Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 13 lutego 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie.
    Endo 11,8 mm, owulacja potwierdzona z prawego jajnika więc co...teraz tylko czekać. Chociaż nie wiem na co.. Żadna z tych informacji mnie nie ucieszyła, wyszłam z nerwami od lekarza, bo słyszałam wszystko to, co w każdym innym miesiącu..
    hipsiątko, witamy! :)
    Ja po hsg nie plamiłam, ale gdzieś na jakimś forum czytałam, że jakaś dziewczyna tak miała i gin jej powiedział, że to dobrze skoro tak się dzieje bo to znak, że się wszystko w środku oczyszcza

    hipisiątko lubi tę wiadomość

‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ