X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 21 lutego 2018, 03:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex - przeczytałam o Twoich męczarniach. Mam tylko wielką nadzieję, że to się opłaci. Macie jakieś zalecenia co dalej? Czy macie odpuścić ten cykl czy działać?


    age.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Alex - przeczytałam o Twoich męczarniach. Mam tylko wielką nadzieję, że to się opłaci. Macie jakieś zalecenia co dalej? Czy macie odpuścić ten cykl czy działać?
    Idę 28 lutego do mojego ginekologa i on zadecyduje, co dalej. Ale HSG robiłam po to, żeby zacząć stymulację, więc pewnie to mnie czeka.
    Dziewczyny, czy po HSG bolał was brzuch? Ja dzisiaj się budziłam w nocy z tysiąc razy, bo tak mnie kłuje. I mam wrażenie, że w brzuchu przesuwają mi się twarde jajka... Czy to normalny ból jajników? Jak unoszę nogę to też boli...

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 lutego 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Tak, 1 cykl po HSG :) Radiolog wykazała, że były zrosty. Samo badanie też mega bolesne, więc coś tam musiało stać na drodze. Przy bardzo dobrych wynikach nasienia i u mnie wszystkich hormonów to właśnie niedrożność była chyba problemem.
    Powodzenia w piątek :)
    U mnie dziś nocka do tylu. Skurcze przepowiadające nie są bardzo bolesne, ale jednak spać się nie da. Ale pewnie za niedługo i Wy się o tym przekonacie :P

    Bardzo się cieszę że Ci się udało zaraz po zabiegu. Dajesz nadzieje ♥️
    Jeśli to jest droga to upragnionej ciąży to przecierpię. Wszystko okaże się w piątek ..

    JuicyB lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam stan podgorączkowy i boli coraz bardziej... Miałyście tak?

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 lutego 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Mam stan podgorączkowy i boli coraz bardziej... Miałyście tak?
    Ja Ci niestety nie pomoge bo zabieg przede mna.
    Nie dostalas zadnych antybiotykow?
    Ja mam zaczac antybiotyki przed zabiegiem.
    Moze zadzwon do lekarza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2018, 10:35

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już mam 38,04. Idę o 16 do lekarza. Boli bardzo jak się ruszam

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 lutego 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idź idź gorączka nic dobrego nie wróży..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 21 lutego 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Mam stan podgorączkowy i boli coraz bardziej... Miałyście tak?

    mnie bardzo bolał brzuch po hsg miałam robione ok 12.00 a pod wieczór złapał mnie straszny ból tak jakby ktoś skopał mi cały brzuch ale na drugi dzień było już lepiej

    dzięki dziewczyny za kciuki :) w tym cyklu wspomogę się luteiną nie zaszkodzi a może pomoże. Ja nie wiem co u mnie jest problemem drugi rok starań się zaczął i dalej nie wiadomo o co chodzi..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 21 lutego 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Już mam 38,04. Idę o 16 do lekarza. Boli bardzo jak się ruszam

    Ja też się ruszać nie mogłam. Położyłam się i tak leżałam do końca dnia.. ale nie miałam gorączki

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 21 lutego 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! :)
    Ja mam hsg w 10 dniu cyklu, owulacje przypuszczalna między 12 a 14... za mały odstęp co nie ?

    Dopytam się w dniu zabiegu ..

    Ah niecierpliwa jestem, mam już dość tego czekania ;(

    Ja miałam w 6dc a owu miałam w 14dc

    Evli lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 lutego 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    mnie bardzo bolał brzuch po hsg miałam robione ok 12.00 a pod wieczór złapał mnie straszny ból tak jakby ktoś skopał mi cały brzuch ale na drugi dzień było już lepiej

    dzięki dziewczyny za kciuki :) w tym cyklu wspomogę się luteiną nie zaszkodzi a może pomoże. Ja nie wiem co u mnie jest problemem drugi rok starań się zaczął i dalej nie wiadomo o co chodzi..


    Może dlatego że jajowod miałaś przytkany.
    Trzymam kciuki żeby się teraz udało.
    Powodzenia :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 21 lutego 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ja mialam sonohsg w 9 dc a dr powiedziała że owu bedzie za dzien lub dwa bo pęcherzyk miał juz 20 mm.
    I po prawie dwóch latach staran zaszlam w ciążę w tym samym cyklu! :) chociaż nie wiem jak jest przy zwykłym hsg bo ponoć radzą w tym cyklu odpuścić. Przy sonohsg można sie w tym samym cyklu starac :)

    Evli lubi tę wiadomość

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 lutego 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaa992 wrote:
    Evli ja mialam sonohsg w 9 dc a dr powiedziała że owu bedzie za dzien lub dwa bo pęcherzyk miał juz 20 mm.
    I po prawie dwóch latach staran zaszlam w ciążę w tym samym cyklu! :) chociaż nie wiem jak jest przy zwykłym hsg bo ponoć radzą w tym cyklu odpuścić. Przy sonohsg można sie w tym samym cyklu starac :)

    Gratuluje!!!
    Czyli miałaś przytkane tak?
    Jak czytam takie pozytywne posty to daje mi to tak duuuuuzo nadziei i siły do dalszej walki !

    Ja mam hsg z prześwietleniem (tak mi się wydaje w każdym razie).
    Jak w tym cyklu nie będę mogła się starać to trudno, już tyle czekam że miesiąc więcej nic nie zmieni...
    Mam tylko nadzieje że w najbliższym czasie w końcu się doczekam fasolki ♥️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 21 lutego 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaa992 wrote:
    Evli ja mialam sonohsg w 9 dc a dr powiedziała że owu bedzie za dzien lub dwa bo pęcherzyk miał juz 20 mm.
    I po prawie dwóch latach staran zaszlam w ciążę w tym samym cyklu! :) chociaż nie wiem jak jest przy zwykłym hsg bo ponoć radzą w tym cyklu odpuścić. Przy sonohsg można sie w tym samym cyklu starac :)
    Ja też miałam sonohsg i lekarz kazał się od razu starać bo mimo tego ze badanie wykazało ze jajowody sa drożne to mogly być gdzies zlepione :)

    Evli lubi tę wiadomość

  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 21 lutego 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Gratuluje!!!
    Czyli miałaś przytkane tak?
    Jak czytam takie pozytywne posty to daje mi to tak duuuuuzo nadziei i siły do dalszej walki !

    Ja mam hsg z prześwietleniem (tak mi się wydaje w każdym razie).
    Jak w tym cyklu nie będę mogła się starać to trudno, już tyle czekam że miesiąc więcej nic nie zmieni...
    Mam tylko nadzieje że w najbliższym czasie w końcu się doczekam fasolki ♥️
    Do lewego jajowodu kontrast wplynal dopiero za drugim razem, wiec możliwe że byly trochę przytkane. Bralam ponad 2 lata tabletki wiec moze tez od tego. Ogólnie naszym problemem bylo nasienie i przygotowywaliśmy sie do inseminacji a do tego trzeba bylo zrobić droznosc. Sama moja dr mówiła ze po droznosci duzo kobiet zachodzi w ciążę, bo wlasnie cisnienie ktore wywoluje konstast czy sol fizlologiczna w jakis sposob tez je przetykaja :) To taki nasz mały cud :)
    Wam tez sie uda! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2018, 13:50

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 lutego 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaa992 wrote:
    Do lewego jajowodu kontrast wplynal dopiero za drugim razem, wiec możliwe że byly trochę przytkane. Bralam ponad 2 lata tabletki wiec moze tez od tego. Ogólnie naszym problemem bylo nasienie i przygotowywaliśmy sie do inseminacji a do tego trzeba bylo zrobić droznosc. Sama moja dr mówiła ze po droznosci duzo kobiet zachodzi w ciążę, bo wlasnie cisnienie ktore wywoluje konstast czy sol fizlologiczna w jakis sposob tez je przetykaja :) To taki nasz mały cud :)
    Wam tez sie uda! :)

    Próbuje się nie nakręcać, że po tym zabiegu napewno sie uda... no ale prawdę mówiąc to jak narazie jest to moja ostatnia deska ratunku i trzymam się jej mocno żeby nie zwariować.
    Jeśli nie uda mi się zajść po zabiegu to będziemy przystępować do iui..
    Także trzymam się tej nadziei, że może akurat przytkane i będzie dobrze ?!

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 21 lutego 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czy można się starać w tym samym cyklu po HSG (z RTG) to tylko kwestia tego czy było blisko owulacji czy nie.
    Co do samopoczucia po badaniu to u mnie było całkiem spoko - bolał brzuch, ale nic nadzwyczajnego z czym nie poradziła sobie tabletka przeciwbólowa.
    Dostałam natomiast antybiotyk na tydzień, aby wykluczyć ryzyko jakiegoś zapalenia po.

    Alex - daj znać czy jest lepiej

    Evli lubi tę wiadomość


    age.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 21 lutego 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno szanse na ciążę po HSG wzrastają o 12%, ale wiecie jak to jest ze statystyką :)
    u mnie zadziałało wo 100%, a u innych nie - i tak na koniec dnia tylko to się liczy czy jest ta fasolka czy nie i żadne staty znaczenia nie mają.

    Ja to HSG traktowałam jako kolejny etap w diagnozie. Ciąży się jakoś mocniej nie spodziewałam. Testowałam dopiero w dniu miesiączki i to bez przekonania, bo objawów zero.

    Evli lubi tę wiadomość


    age.png
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 21 lutego 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli to kolejny krok do Waszego szczęścia! :)
    JuicyB w zwykłym hsg jest robiony rentgen, sa szkodliwe fale radiowe. Ogólnie lekarze zalecaja odpuscic ten cykl.

    Evli lubi tę wiadomość

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 lutego 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB no to miałaś piękna niespodziankę ♥️
    Zero objawów a tu fasolka :D :D

    JuicyB lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ