X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też niestety mam takich znajomych, (odpuść i po prostu się staraj) nosz kurde albo to jeszcze nie wasz czas masakra aż chce się im powiedzieć pocalujcie mnie w d... :) :p

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Albo bez dzieci.. w sensie, że takie, które się nigdy nie starały i sobie myślą, że przecież "ich na pewno ten problem nie będzie dotyczył".. a może być różnie.. Mam taką Parę znajomych teraz, a bardziej to Znajomy Męża i czego On nam już nie polecał na zajście.. A sam to twierdzi, że od sierpnia chcą i od sierpnia będzie w ciąży Jego Żona.. życzę Im tego.. ale żeby się czasem nie zdziwił..
    Ale hitem i tak zostaje rada, żeby nie myśleć i wtedy się uda na pewno bez problemu. Bo głowa hamuje. Może i coś w tym jest, ale nie wierzę w to, że jeśli nie udaje się przez dłuższy czas, to tylko przez głowę

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Ja też niestety mam takich znajomych, (odpuść i po prostu się staraj) nosz kurde albo to jeszcze nie wasz czas masakra aż chce się im powiedzieć pocalujcie mnie w d... :) :p
    Hahahahaha oj tak 😀

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Nie przeszkadzają, bo są pomocne i w tym przypadku zgadzam się z Tobą, że nie ma na co czekać, ale nie widzę potrzeby dość niemiłego traktowania innych. Tak naprawdę nie wiemy, jaką ktoś ma sytuację... I naprawdę nie chcę się tu z nikim sprzeczać, bo to nie ma sensu, więc nie odbieraj tego źle :)
    Niestety przyznaję, że nerwy mam ostatnio i być moze sie wyzywam tutaj (zdarza mi sie). Ogolnie rozumiem, ze kazda ma inna sytuacje, ale tu nie o to chodzi. Chodzi o opieszałość w działaniu. Ja wiem, że każda robi co uważa za stosowne, ale po co w takim razie pisać o tym tyle postow, ze jest zagudbiona w tej sytuacji, gdzie podajemy na tacy rozwiazania i nic. Poprostu nic mnie tak nie denerwuje jak takie zachowanie... tyle. Na pewno niepotrzebnie sie uniosłam, inaczej nie potrafiłam na tą chwilę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny.
    13.03 miałam laparoskopie diagnostyczną z udrazn8aniem jajowodów .
    Wynik:
    Prawy przepuszcza kontrast z opóźnieniem,lewy nie przepuszcza kontrastu niestety :(

    Będę miała jeszcze konsultację u mojego giną i hsg.Czy ktoś z was miał podobnie i udało się udroznic przy hsg ?

    Jestem załamana tym wynikiem :(

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Niestety przyznaję, że nerwy mam ostatnio i być moze sie wyzywam tutaj (zdarza mi sie). Ogolnie rozumiem, ze kazda ma inna sytuacje, ale tu nie o to chodzi. Chodzi o opieszałość w działaniu. Ja wiem, że każda robi co uważa za stosowne, ale po co w takim razie pisać o tym tyle postow, ze jest zagudbiona w tej sytuacji, gdzie podajemy na tacy rozwiazania i nic. Poprostu nic mnie tak nie denerwuje jak takie zachowanie... tyle. Na pewno niepotrzebnie sie uniosłam, inaczej nie potrafiłam na tą chwilę
    Selina, doskonale Cię rozumiem... Nawet za bardzo... Czasem też mnie drażnią niektóre posty, ale albo je zupełnie pomijam (😜), albo staram się napisać najdelikatniej, jak potrafię, choć czasem i tak jakąś szpilę przemycę 😀 a co ja sobie myślę, to już inna sprawa 😜

    Selina lubi tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Witam dziewczyny.
    13.03 miałam laparoskopie diagnostyczną z udrazn8aniem jajowodów .
    Wynik:
    Prawy przepuszcza kontrast z opóźnieniem,lewy nie przepuszcza kontrastu niestety :(

    Będę miała jeszcze konsultację u mojego giną i hsg.Czy ktoś z was miał podobnie i udało się udroznic przy hsg ?

    Jestem załamana tym wynikiem :(
    Wiesz co... Jeśli podczas laparoskopii się nie udało, to wątpię, żeby HSG wniosło coś nowego i udrozniło, choć to zawsze jest dodatkowe podanie kontrastu pod ciśnieniem i moooże coś tam pomoże... Jeśli kontrast przeszedł przez jeden jajowód z opóźnieniem, to jest szansa, że coś tam się w nim przepłukało :) a jeden drożny jajowód to szanse na ciążę :) :) :)

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Witam dziewczyny.
    13.03 miałam laparoskopie diagnostyczną z udrazn8aniem jajowodów .
    Wynik:
    Prawy przepuszcza kontrast z opóźnieniem,lewy nie przepuszcza kontrastu niestety :(

    Będę miała jeszcze konsultację u mojego giną i hsg.Czy ktoś z was miał podobnie i udało się udroznic przy hsg ?

    Jestem załamana tym wynikiem :(
    Hej
    A lekarz mowil czemu nie udroznili jajowodu podczas laparo? Bo zwykle podejmują taką próbę
    Jeśli podczas tego zabiegu go nie udrożnili, to niestety przy hsg marne szanse :/ Laparo to bardziej zaawansowany zabieg.
    Wychodzi na to, że Twoje stymulwoane cykle mogły nie miec sensu, bo jesli owu była z niedroznej strony, to wiadomo, nic z tego... Mozna by probowac ze stymulacją i patrzeć czy będzie owu z droznej strony. Wtedy potrzebny jest czesty monitoring i raczej zastrzyk na pęknięcie

  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ...
    Gdy czlowiek jest zagubiony szuka pomocy (nawet na forum),czasami trudno jest podjac decyzje , widac ze masz duza wiedze , jednak przekazywanie jej zalezne jest od Twojego nastroju.
    Kobieta kobiecie potrafi wbic szpile i sama to okazalas. Moze to forum dla stalych bywalczyn , paczki kobiet ktore walcza x czasu? a nie dla nowych , poczatkujacych uczacych sie .
    Oczywiscie moglam Cie zdenerowac swoim postepowaniem.
    Lekarz rodzinny-pierwszej pomocy , nie wypisal mi nic, skierowal mnie do ginekologa. Wizyte u gin prywatnie mam za dwa tygdnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Selina ...
    Gdy czlowiek jest zagubiony szuka pomocy (nawet na forum),czasami trudno jest podjac decyzje , widac ze masz duza wiedze , jednak przekazywanie jej zalezne jest od Twojego nastroju.
    Kobieta kobiecie potrafi wbic szpile i sama to okazalas. Moze to forum dla stalych bywalczyn , paczki kobiet ktore walcza x czasu? a nie dla nowych , poczatkujacych uczacych sie .
    Oczywiscie moglam Cie zdenerowac swoim postepowaniem.
    Lekarz rodzinny-pierwszej pomocy , nie wypisal mi nic, skierowal mnie do ginekologa. Wizyte u gin prywatnie mam za dwa tygdnie.
    Nie, poprostu na forum są różni ludzie z różnymi charakterami a samo forum jest dla każdego. Czasem coś kogoś wkurzy i tak się zdarza. Jeśli Cię urazilam-przepraszam. Ja wiem, że mam paskudny charakter, ale nie mam tak zawsze. Przechodzę gorszy okres obecnie, co oczywiście nie usprawiedliwia mnie w wyżywaniu się na forum. Choć wyszłam z założenia, że lepiej na forum niż na mężu...
    Jeśli potrzebujesz Duphastonu na wywołanie, to mogę Ci wysłać w poniedziałek priorytetem, mam zapas. Daj znać

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 16 marca 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślisz że to dobry pomysł -duphaston - przed rozpoczęciem stymulacji puregonem(ma być wprowadzona od 7dc)?

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 16 marca 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Myślisz że to dobry pomysł -duphaston - przed rozpoczęciem stymulacji puregonem(ma być wprowadzona od 7dc)?
    Duphostan pomoże wywołać @, bo nie wiadomo ile Twój cykl jeszcze potrwa :/ A powtarzałaś może test, albo robiłaś betę, żeby na 100% potwierdzić brak ciąży?

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 16 marca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś obawiam się zażywac jakieś leki bez konsultacji z lekarzem. Zrobię dzis drugi test

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 16 marca 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Jakoś obawiam się zażywac jakieś leki bez konsultacji z lekarzem. Zrobię dzis drugi test
    Daj znać :)

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Jakoś obawiam się zażywac jakieś leki bez konsultacji z lekarzem. Zrobię dzis drugi test
    Masz rację. A na betę nie idziesz? da pewnosc

  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 16 marca 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test negatywny ;( muszę cierpliwie czekać na wizytę za dwa tygodnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Test negatywny ;( muszę cierpliwie czekać na wizytę za dwa tygodnie
    Przykro mi :( oby jednak @ przyszła szybciej niz wizyta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2019, 16:56

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 16 marca 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Test negatywny ;( muszę cierpliwie czekać na wizytę za dwa tygodnie
    Przykro mi bardzo... Naprawdę... Niech przynajmniej ta @ przyjdzie szybko...

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 16 marca 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również :( ciężko uwierzyć że zajde w ciążę ale ciągle mam nadzieję , chociaż nie wiem jak będzie jak kilka razy się nie uda, czy sobie z tym poradzę. Jak widać droga naturalna nie jest to możliwe , nie mogę doczekać się stymulacji..
    Może opóźnienie @ przez sono ? Może jakaś infekcja? Często siusiam, śluz gęsty przeźroczysty , piersi jak podusie mięciutki ;/

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 16 marca 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Mi również :( ciężko uwierzyć że zajde w ciążę ale ciągle mam nadzieję , chociaż nie wiem jak będzie jak kilka razy się nie uda, czy sobie z tym poradzę. Jak widać droga naturalna nie jest to możliwe , nie mogę doczekać się stymulacji..
    Może opóźnienie @ przez sono ? Może jakaś infekcja? Często siusiam, śluz gęsty przeźroczysty , piersi jak podusie mięciutki ;/
    Trzeba działać i się nie poddawać :) może miałaś cykl bezowulacyjny, a one lubią być długaśne...na pewno da się temu zaradzić ;) Długo już się staracie?

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
‹‹ 171 172 173 174 175 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ