X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 16 marca 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Trzeba działać i się nie poddawać :) może miałaś cykl bezowulacyjny, a one lubią być długaśne...na pewno da się temu zaradzić ;) Długo już się staracie?
    Staramy się ok 19 miesięcy. Ginekolog na NFZ po monitoringach stwierdził że moje cykle są obezowulacyjne. Pozniej zapisałam się prywatnie i po badaniach lekarz stwierdził że wpierw spróbujemy wystymulowac okres i daje nam szansę do końca roku a później będziemy myśleć o in vitro. Nasienie jest bardzo dobrej jakości. Problem tkwi we mnie.

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 16 marca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Staramy się ok 19 miesięcy. Ginekolog na NFZ po monitoringach stwierdził że moje cykle są obezowulacyjne. Pozniej zapisałam się prywatnie i po badaniach lekarz stwierdził że wpierw spróbujemy wystymulowac okres i daje nam szansę do końca roku a później będziemy myśleć o in vitro. Nasienie jest bardzo dobrej jakości. Problem tkwi we mnie.
    Ale przy cyklach bezowulacyjnych nie proponowali wcześniej stymulacji? To już chwilę trwa... Kiedy zaczęliście się badać? Na NFZ też można znaleźć dobrego gina, ale łatwiej o to prywatnie

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 16 marca 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz na NFZ tylko monitorował mój cykl i przepisywał orgametril. I słyszałam tylko nie potrafię Ci pomóc trzeba czasu.
    To trwało ponad rok. Później badania w prywatnej klinice i teraz będziemy działać

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 17 marca 2019, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Mój lekarz na NFZ tylko monitorował mój cykl i przepisywał orgametril. I słyszałam tylko nie potrafię Ci pomóc trzeba czasu.
    To trwało ponad rok. Później badania w prywatnej klinice i teraz będziemy działać
    To teraz ruszajcie na przód i życzę szybkiego powodzenia ☺️

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    w którym dniu cyklu miałyście hsg ?
    U mnie dzisiaj 8dc , a ja nadal mam plamienie i nawet nie mogę wykonać biocenozy pochwy, na której wynik trzeba czekać 2 dni.
    Zaczynam się martwić, że będę musiała czekać kolejny miesiąc :(

  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    interesuja mnie wszystkie info odnośnie selektywnego hsg w lublinie, jakie badanie trzeba miec gdzie da sie ze skierowaniem itp chcialbym byc gotowa zeby nie jezdzic po kilka razy za brakujacymi dokumentami jestem z poza lublina

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    w którym dniu cyklu miałyście hsg ?
    U mnie dzisiaj 8dc , a ja nadal mam plamienie i nawet nie mogę wykonać biocenozy pochwy, na której wynik trzeba czekać 2 dni.
    Zaczynam się martwić, że będę musiała czekać kolejny miesiąc :(
    Ja miałam w 9 dc ale cykl wczesniej robiłam badania do hsg.

    joanien1104 lubi tę wiadomość

  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 a jakie badanie zostały Ci zalecone ?

    Ogólnie ja mam zrobić tylko biocenozę ( po miesiącze, przed HSG) i bHCG. W dniu badania HSG, lekarz zrobi USG i tyle.

  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, bylam tu na chwile na poczatku lutego i wracam:) a wiec gdy odebralam pierwsze wyniki posiewu i byly nieliczne candida alb. (pozostale wyniki ok) napisalam do gina czy moge isc na hsg (jestem zapisana do szpitala, na zwykle hsg z kontrastem) z takim wynikiem i dostalam informacje, że nie, musze zaleczyc candide, zrobic w kolejnym cyklu kolejny posiew i jak bedzie 100% czysto to dopiero moge sie zglosic na hsg. Bralam w lutym Flucofast doustnie kilka dni i jedna dwake Gynoxinu i ponowny posiew wyszedl ok. No, to tak na przyszlosc, jakby ktoras sie zastanawiala co robic gdy w posiewie wyjda nieliczne candida;)

    Teraz jestem w 5dc, w 13dc rano mam miec Hsg. Stresuje sie oczywiscie, boję bolu, no ale mam nadzieje, ze jakos przetrwam;)
    Kciuki za Was!

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik89 spokojnie, wszystko jest do przeżycia! Na szczęście badanie trwa krótko, wiec nastaw sie, ze nawet jak boli to krótko. Bedzie dobrze, kciuki!!!

  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 28 marca 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag dzięki! <3

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Klaudiakry Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 28 marca 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w kwietniu mam zabieg HSG. Podpowiedzcie jak się przygotować? Jaki ból? Jak długo się leży po zabiegu?

    👧 2005
    👦 2008
    💑 08.2013
    💍 05.2017

    "Boże pomóż przetrwać wszystko,
    na kolanach Ciebie błagam,
    żeby wróciły te dni,
    kiedy uśmiech był na twarzy,
    żebym spokojnie zasypiał
    i znowu zaczął marzyć"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie przygotowałam tak, ze nie czytałam o samym zabiegu za dużo, stwierdziłam, ze bedzie tak jak ma byc i tyle. Moja rada zarezerwuj sobie na to 2 dni, tak żebyś na drugi dzien mogła w domu posiedzieć. Mnie bolał tylko sam zabieg, a potem juz ok. Do przeżycia, bo krótko to trwa.

    Dziewczyny dacie rade! Pamiętajcie rodzimy w 2020 r.

    Dostałam okres po hsg, po 38 dc, wiec troche mi sie cykl skrócił. Teraz czas na lametta ...

    Wik89 lubi tę wiadomość

  • Klaudiakry Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 28 marca 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Ja sie przygotowałam tak, ze nie czytałam o samym zabiegu za dużo, stwierdziłam, ze bedzie tak jak ma byc i tyle. Moja rada zarezerwuj sobie na to 2 dni, tak żebyś na drugi dzien mogła w domu posiedzieć. Mnie bolał tylko sam zabieg, a potem juz ok. Do przeżycia, bo krótko to trwa.

    Dziewczyny dacie rade! Pamiętajcie rodzimy w 2020 r.

    Dostałam okres po hsg, po 38 dc, wiec troche mi sie cykl skrócił. Teraz czas na lametta ...




    Dziękuje :) no właśnie naczytałam się już chyba za dużo :)

    👧 2005
    👦 2008
    💑 08.2013
    💍 05.2017

    "Boże pomóż przetrwać wszystko,
    na kolanach Ciebie błagam,
    żeby wróciły te dni,
    kiedy uśmiech był na twarzy,
    żebym spokojnie zasypiał
    i znowu zaczął marzyć"
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 29 marca 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam trochę inne pytanie. Nie mogłam zorganizować sobie hsg na szybkiego więc interweniował moj lekarz dostałam informacje gdzie i kiedy mam się zjawić ale nie wiem co mam zabrać ze sobą na badanie oprócz skierowania i bycia naczczo

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 29 marca 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wydaje mi sie ze aktualne badania posiewu wymazu z szyjki (sa wazne 1 miesiac) - takie mam info od mojego gin

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 30 marca 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja już nie mam ważnego bo cykl mi się trochę przedłużył a nie zdążę zrobić nowego. Trudno jadę na żywioł i się zobaczy co powiedzą w szpitalu.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 31 marca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis powodzenia! Kiedy masz badanie? Ja w czwartek..

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis co do szpitala, to zależy czy masz tam zostać i będzie Ci przysługiwało łóżko, czy też tylko na badanie. U mnie było tak, że miałam spakowane, piżamę, szlafrok, kapcie, książkę, wodę jakiś batonik na przekąskę, ale z racji faktu, że było wtedy za dużo kobiet na oddziale, to skończyło się na tym, że na badaniu zostałam w swoich ubraniach, ale dzięki temu też ja to lepiej przeżyłam, bo po badaniu, ciach ciach i już czułam się normalnie.

    Co do dokumentów, to ja miałam tylko skierowanie, plus miałam też zaświadczenie z pracy (bo na stronie szpitala była informacja, że jest potrzebny jakiś dokument, który poświadcza, że posiadamy ubezpieczenie zdrowotne), które nie było potrzebne w końcu.

    Jeżeli chodzi o wyniki badań, to ja nie miałam nic, a jak coś to mówiłam, że mój lekarz powiedział, że nie potrzebuje nic zabierać i tego też nie kwestionowali w szpitalu.

    U mnie to wyglądało tak, że najpierw miałam badanie usg i rozmowę z inną Panią Doktor i tam pytała o badanie nasienia, czy był posiew itd. ale nie chciała żadnych wyników.

    Nobis a kiedy dokładnie masz?

    A i jeszcze wiadomo zabierz ze sobą podpaski (ja już miałam założoną wcześniej) jakbym się źle czuła po..

    Jak coś to piszcie :) U mnie już 5 tygodni po.. ale to śmiga.. :)

    Klaudiakry lubi tę wiadomość

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 31 marca 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę w piątek. Ale nie wiem szczegółów chyba będzie tylko badanie. Znam jedynie nazwisko lekarza który ma to badanie robić.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
‹‹ 172 173 174 175 176 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ