X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Monika321 Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 30 września 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, czy HSG jest bolesne? Będę miała robione to badanie i trochę się boję. Czy to jest badanie inwazyjne? Jak się po nim czułyście?

  • izka81 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 30 września 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika321 wrote:
    Kochane, czy HSG jest bolesne? Będę miała robione to badanie i trochę się boję. Czy to jest badanie inwazyjne? Jak się po nim czułyście?

    Miałam robione HSG przy podejrzeniu niedrożności jajowodów. To już było jakiś czas temu, ale pamiętam, że badanie nie było najprzyjemniejsze, ale też nie jakieś specjalnie bolesne. Raczej nie jest zaliczane do inwazyjnych, jest najlepsze jeśli chodzi o stwierdzenie drożności, więc polecam robić. Na 100% dostaniesz środki przeciwbólowe. Badanie trwało u mnie jakieś 15 minut. Oczywiście uczucie bólu jest bardzo względne. Ja pamiętam, że zniosłam HSG całkiem dobrze.

    Nikola lubi tę wiadomość

  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 30 września 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika321 wrote:
    Kochane, czy HSG jest bolesne? Będę miała robione to badanie i trochę się boję. Czy to jest badanie inwazyjne? Jak się po nim czułyście?

    Różnie bywa. Jedne boli, inne nie. W moim przypadku bardzo bolało, aż łzy wycisnęło ze mnie. Ale na szczęście trwa to tylko chwilę. Nie jest to badanie inwazyjne i bardzo szybko można zapomnieć, że się je miało. :)

    33l. ♀ ➥PCOS
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2764 2345

    Wysłany: 1 października 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj miałam robione badanie drożności. Robiłam prywatnie. Mam drożne jajowody, troszkę tylko bolało jak kontrast ruszal, nie miałam znieczulenia. Godzinę przed badaniem lekarz kazał wziąść nospe i tabletkę przeciwbólowa- ja wzięłam od razu ketonal bo bałam się że będzie bardzo boleć. Ból był tak jak się zbliża miesiączka, dla mnie mało co wyczuwlany, Ale delikatnie było coś czuć.
    Lekarz który wykonywał to badanie był delikatny i tłumaczył co robi w danym momencie.
    Polecam - robiłam w gmw w Opolu.

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 2 października 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika321 wrote:
    Kochane, czy HSG jest bolesne? Będę miała robione to badanie i trochę się boję. Czy to jest badanie inwazyjne? Jak się po nim czułyście?
    Trzeba się nastawiać, że trochę boli, ale baaardzo krótko :) później tylko plamienie 2-3dni. Nie ma co się stresować.

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 2 października 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kostka123 wrote:
    Powiedzcie co zabierałyście do szpitala, czytam że trzeba wziąć koszule nocną, laczki ? I czy byłyście na czczo, bo mi kazali zjeść lekkie śniadanie..
    Ja brałam piżamkę i bardzo dobrze bo musiałam zostać na noc choć wiem, ze to się rzadko zdarza, ale ja miałam w szpitalu na NFZ. Miałam być na czczo.

    Kostka123 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2764 2345

    Wysłany: 2 października 2020, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szamanka91 wrote:
    Trzeba się nastawiać, że trochę boli, ale baaardzo krótko :) później tylko plamienie 2-3dni. Nie ma co się stresować.
    Ja np. Nie miałam żadnego plamienia ani boleści brzucha czy jajników nawet kilka godzin po badaniu.
    Wydaje mi się, że ból i inne małe powikłania po badaniu to kwestia bardzo indywidualna ;)

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szamanka91 wrote:
    Ja brałam piżamkę i bardzo dobrze bo musiałam zostać na noc choć wiem, ze to się rzadko zdarza, ale ja miałam w szpitalu na NFZ. Miałam być na czczo.
    Czemu musiałaś zostać?

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 5 października 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem po HSG, obydwa jajowody drożne :) o 7:30 miałam zgłosić się na izbę, po sprawdzeniu wszystkich badań, zmierzeniu ciśnienia i wywiadzie z lekarzem, Pani zaprowadziła mnie na oddział. Na oddziale dostałam zastrzyk w pupe z ketonalem, po godz miałam robiony zabieg. Lekarz bardzo sympatyczny, tlumaczyl po kolei co robi, ból był przy zakladaniu wziernika i tych wszystkich narzędzi, samo wpuszczanie kontrastu nie bolało, może dlatego że były drożne. Koszuli nie musiałam mieć, tylko musiałam sie rozebrać od pasa w dół. Ból uważam za porównywalny do miesiączki, nie było tak źle :) teraz czekam godzinke na wypis i do domku. Lekarz nie kazał się starać aż 2 miesiące po badaniu, z tego co czytałam to miesiąc, zapytam sie jeszcze mojej ginekolog co o tym myśli :) czy którejś dziewczynie udało sie zajść w ciążę po HSG?

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Desire87 Koleżanka
    Postów: 128 15

    Wysłany: 5 października 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny badanie Hsg wypada mi na 14 dzień cyklu, czy to może być problem??

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 5 października 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    Dziewczyny badanie Hsg wypada mi na 14 dzień cyklu, czy to może być problem??
    Tak, do 11 dnia cyklu się robi HSG

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • EwaMarchewa Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 5 października 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kostka123 wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem po HSG, obydwa jajowody drożne :) o 7:30 miałam zgłosić się na izbę, po sprawdzeniu wszystkich badań, zmierzeniu ciśnienia i wywiadzie z lekarzem, Pani zaprowadziła mnie na oddział. Na oddziale dostałam zastrzyk w pupe z ketonalem, po godz miałam robiony zabieg. Lekarz bardzo sympatyczny, tlumaczyl po kolei co robi, ból był przy zakladaniu wziernika i tych wszystkich narzędzi, samo wpuszczanie kontrastu nie bolało, może dlatego że były drożne. Koszuli nie musiałam mieć, tylko musiałam sie rozebrać od pasa w dół. Ból uważam za porównywalny do miesiączki, nie było tak źle :) teraz czekam godzinke na wypis i do domku. Lekarz nie kazał się starać aż 2 miesiące po badaniu, z tego co czytałam to miesiąc, zapytam sie jeszcze mojej ginekolog co o tym myśli :) czy którejś dziewczynie udało sie zajść w ciążę po HSG?

    Ja rozpoczynam właśnie 2 cykl po hsg (nie liczę miesiąca, w którym robiłam badanie, bo moja ginekolożka kazała się wstrzymać) . U mnie dodatkowo dochodzą niepękające pęcherzyki :( Ale jedna dziewczyna tutaj pisała, że udało jej się po hsg zajść w ciąże :)

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 5 października 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwaMarchewa wrote:
    Ja rozpoczynam właśnie 2 cykl po hsg (nie liczę miesiąca, w którym robiłam badanie, bo moja ginekolożka kazała się wstrzymać) . U mnie dodatkowo dochodzą niepękające pęcherzyki :( Ale jedna dziewczyna tutaj pisała, że udało jej się po hsg zajść w ciąże :)
    W pierwszym nie powinno sie starać ze względu na kontrast, ale lekarz mi mówił że po HSG bardzo wiele kobiet zachodzi i warto się przyłożyć 😅

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 6 października 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Czemu musiałaś zostać?
    Ah bo to było w szpitalu, a wiadomo jak to na NFZ. Przyszłam rano na czczo i mi powiedzieli że pewno ok. 11 będzie zabieg, a później okazało się że nie ma lekarza który robi HSG i będzie dopiero jutro i musiałam czekać aż do rana :/

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 6 października 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    Dziewczyny badanie Hsg wypada mi na 14 dzień cyklu, czy to może być problem??
    Tak. Wiem, że jak z przyczyn niezależnych musi byc wykonane badanie właśnie w okresie owulacyjnym to NIE WOLNO się starać przed! Musisz skonsultować to z lekarzem. Ja byłam w 12dc

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 6 października 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szamanka91 wrote:
    Ah bo to było w szpitalu, a wiadomo jak to na NFZ. Przyszłam rano na czczo i mi powiedzieli że pewno ok. 11 będzie zabieg, a później okazało się że nie ma lekarza który robi HSG i będzie dopiero jutro i musiałam czekać aż do rana :/

    Szamanka a co z wasza morfologia? Ja jestem w podobnej sytuacji i tez czekam na HSG.

  • szamanka91 Autorytet
    Postów: 3221 2182

    Wysłany: 7 października 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikola wrote:
    Szamanka a co z wasza morfologia? Ja jestem w podobnej sytuacji i tez czekam na HSG.
    Tzn. co z męża morfologią plemników, tak?

    Starania od 08.2018
    Cykle bezowulacyjne ✖
    11 cykli na stymulacji ✖
    HSG ✔ Kariotypy ✔ AMH - 4,11 ✔
    Mutacje MTHFR hetero oraz PAI-1

    IUI - 19.05.2021 🍷
    ➡️ IVF
    02.08.2021 transfer ET
    9dpt beta 34,2 mIU/ml
    11dpt beta 100,0 mlU/ml 😍
    29dpt Jest ❤️
    I prenatalne OK
    Połówkowe OK
    It's a boy 💙
    Mamy ❄️❄️

    age.png
  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 8 października 2020, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak :)

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 10 października 2020, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam badanie zaplanowane na 9 dzień cyklu, moja Gin powiedziała że mamy starać się od razu, że nie mamy na nic czekać 🤔🤔🤔

    Dodatkowo pytałam o różnice między sono a zwykłym hsg stwierdziła że sono nie jest tak dokładne jak hsg, więc mimo że chodzę do niej prywatnie dała skierowanie do szpitala na normalne hsg mimo że sama robi prywatnie sono hsg cały czas twierdzi że normalne hsg jest dużo lepsze dokładniejsze i daje lepszy rezultat.. Zobaczymy.

    Ciekawi mnie tylko to że kazała się starać od razu a tu widzę że jakieś przerwy są Wam zalecane 🤔

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2020, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Ja mam badanie zaplanowane na 9 dzień cyklu, moja Gin powiedziała że mamy starać się od razu, że nie mamy na nic czekać 🤔🤔🤔

    Dodatkowo pytałam o różnice między sono a zwykłym hsg stwierdziła że sono nie jest tak dokładne jak hsg, więc mimo że chodzę do niej prywatnie dała skierowanie do szpitala na normalne hsg mimo że sama robi prywatnie sono hsg cały czas twierdzi że normalne hsg jest dużo lepsze dokładniejsze i daje lepszy rezultat.. Zobaczymy.

    Ciekawi mnie tylko to że kazała się starać od razu a tu widzę że jakieś przerwy są Wam zalecane 🤔
    Mi nic lekarz nie wspomniał o żadnej przerwie, hsg miałam w środę i normalnie się staramy w tym cyklu

‹‹ 189 190 191 192 193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ