Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Moniiak Koleżanka

Wysłany: 12 marca, 16:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwaMarchewa wrote:
    Jestem kilka miesięcy po tym badaniu, po stymulacji owulacji, zastrzykach na pękanie i nie jestem w ciąży :( ale były tutaj dziewczyny, którym udało się :) Także głowa do góry i może Ty też będziesz tą szczęściara :)
    A wiesz co może być przyczyną u Ciebie, że nadal nic ? Lekarz stwierdził czemu tak się dzieje? 😔

• EwaMarchewa Znajoma

Wysłany: 13 marca, 11:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiak wrote:
    A wiesz co może być przyczyną u Ciebie, że nadal nic ? Lekarz stwierdził czemu tak się dzieje? 😔

Byłam u kilku lekarzy i nie wiadomo, owulacja potwierdzona, badania ok, mojego męża też i nie zachodzę w ciąże :/

• Moniiak Koleżanka

Wysłany: 14 marca, 21:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam identycznie......, niby wszystkie badania wychodzą okej a nadal nic. Ta niewiedza jest cholernie męcząca u dołująca. 😒 próbujecie naturalnie czy może myślicie o insemiancji itp ?

• EwaMarchewa Znajoma

Wysłany: 15 marca, 21:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiak wrote:
    Mam identycznie......, niby wszystkie badania wychodzą okej a nadal nic. Ta niewiedza jest cholernie męcząca u dołująca. 😒 próbujecie naturalnie czy może myślicie o insemiancji itp ?

Zbieramy się powoli do myśli o inseminacji, ogólnie jestem już zniechęcona, leci już 6 rok jak próbuje zajść w ciążę. Odechciewa mi sie tego. Jestem po 1 poronieniu - 3 lata temu. Uzgodniliśmy z mężem, że damy sobie jeszcze rok i odpuścimy (mam 32 lata), no cóż nie wszyscy muszą mieć dzieci.

• Marlkkkka Debiutantka

Wysłany: 16 marca, 19:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiak wrote:
    Hej. Chciałam odnowić temat. Czy którejś z Was udało się zajść w ciążę po tym badaniu ?
    Ja jestem właśnie po badaniu hsg, 6dc. Wyszły dwa drożne jajowody. Dużo czytałam o tym i wielu udało się zajść jeszcze w tym cyklu co badanie. Nie chcę się nakręcać, ale może jest jakaś nadzieja jeszcze na upragnionego maluszka.

Mi się udalo zaksc w ciaze po Hsh, przed zabiegiem mialam 7 cykli na lamecie i nic. Po HSG zaszłam w pierwszym cyklu i pisząc ten post karmię piersią 3 miesiecznego synka. Az strach pomyśleć co by bylo, gdybym nie zrobila tego badania
    Jajowody wyszky drożne, ale mialam okropny bol przy badaniu
    Z perspektywy czasu moge powiedzieć, ze byl rownie mocny jak skurcze pkrodowe, ale trwal minute a nie kilkanaście godzin, jak w moim przypadku.
    Lekarz namawial mbi6e na in vitro, sonoHSG wywalczyłam sobie sama i to bylo najlepsze co w zyciu moglam zrobic. Wczesniejsze cykle stymulowane byly dokladnie minutorowane. Ten szczesliwy cykl po HSG byl na lamecie ale bez monitoringu. Ze wzgeldu na pandemie klinika odwolala wizyty. Kochalismy sie co 2 dzien i sie udalo. Jestem szczęśliwa mamą i zycze Wam tegi samego

• Dori1811 Autorytet

Wysłany: 4 kwietnia, 12:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) czy jest tu ktoś komu w pierwsza ciąże udało się zajść w cyklu po HSG ( tak było w moim przypadku, przy prawie 2 latach staran udało się, badanie wykazało drożność) teraz mój syn ma rok a my od grudnia staramy się o kolejne maleństwo i zastanawiam się czy bez kolejnego hsg się uda.... wróciły wszystkie emocje z staran o pierwsze dziecko i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie żeby znowu przez to przechodzić i walczyć tak długo

Synek 💙
    img

Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Iza41 Znajoma

Wysłany: 8 kwietnia, 13:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.Czy ktòraś z was słyszała coś o inseminacji przepływowej??W kriobanku w Białymstoku taką wykonują i według dr jest samo skuteczna w udrożnianiu jajowodòw a do tego skuteczność tej inseminacji wacha się między 15-60 procent na cykl.Posiada ktòraś z was jakąś wiedzę a ten temat??

Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia, 14:09

• Anettaa Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia, 09:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. :) Szukam dobrego miejsca na hsg w Warszawie polecicie coś ?

km5shdgeie3ie7uo.png

Starania od 06.2016
    02.2017 poronienie
    05.2018 laparoskopia ( jajowody drożne, ogniska endometriozy)
    01.2019 pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 Punkcja .. 5 komórek: trzy okej, 2 przestały sie rozwijać po 2dobie A trzecia po 5dobie.. 😔
    06.2019 II stymulacja zakończona 4 zarodkami
    22.06 transfer 5 dniowej blastki : niestety :(

19.07.2019 transfer ❄ 26.07.2019 7dpt beta 63,8
    20.08 USG 1cm.. 7dc bardzo szczęśliwa

10.2020 ciąża pozamaciczna usunięcie prawego jajowodu

03.2021 zaczynamy walkę o rodzeństwo 🙈
    07.03.2021 transfer - niestety nic z tego
    02.04.2021 transfer ostatniego ❄️
    09.04.2021... niestety :(
    Walczymy naturalnie. 💪💪

„Nie ma wiary czy przeznaczenia, z którymi nie możemy nic zrobić- wszystko, co jeszcze się nie wydarzyło może zostać zmienione”
  • Basia9333 Debiutantka

Wysłany: 4 maja, 17:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana Moniiak, faktycznie nie ma się co nakręcać, jednak może być w tym trochę prawdy, bo czasem HSG udrażnia jajowody :) Kontrast potrafi trochę przeczyścić i okazuje się, że nagle wszystko jest okej, jednak to naprawdę nie zdaża się bardzo często. Warto jednak próbować, jeśli wyszły u Ciebie drożne :) Daj znać!
    Moniiak wrote:

• Becky123 Debiutantka

Wysłany: 8 maja, 11:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja różniez mam zlecone badanie drożności ale niestety okazało się, że mam streptococcus agalactiae I dopóki będzie wychodził w posiewie to badania mieć nie mogę. Czy któraś z Was to przeleczyla na tyle żeby mieć zrobione hsg? Strasznie się denerwuje co wyjdzie teraz w posiewie, jest maj A pierwszy posiew miałam robiony w marcu 😔

‹‹ 191 192 193 194 195
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego