X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Moniiak Przyjaciółka
    Postów: 103 63

    Wysłany: 12 marca 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwaMarchewa wrote:
    Jestem kilka miesięcy po tym badaniu, po stymulacji owulacji, zastrzykach na pękanie i nie jestem w ciąży :( ale były tutaj dziewczyny, którym udało się :) Także głowa do góry i może Ty też będziesz tą szczęściara :)
    A wiesz co może być przyczyną u Ciebie, że nadal nic ? Lekarz stwierdził czemu tak się dzieje? 😔

    n59y9jcgmc6pw58e.png
  • EwaMarchewa Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 13 marca 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiak wrote:
    A wiesz co może być przyczyną u Ciebie, że nadal nic ? Lekarz stwierdził czemu tak się dzieje? 😔

    Byłam u kilku lekarzy i nie wiadomo, owulacja potwierdzona, badania ok, mojego męża też i nie zachodzę w ciąże :/

  • Moniiak Przyjaciółka
    Postów: 103 63

    Wysłany: 14 marca 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam identycznie......, niby wszystkie badania wychodzą okej a nadal nic. Ta niewiedza jest cholernie męcząca u dołująca. 😒 próbujecie naturalnie czy może myślicie o insemiancji itp ?

    n59y9jcgmc6pw58e.png
  • EwaMarchewa Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 15 marca 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiak wrote:
    Mam identycznie......, niby wszystkie badania wychodzą okej a nadal nic. Ta niewiedza jest cholernie męcząca u dołująca. 😒 próbujecie naturalnie czy może myślicie o insemiancji itp ?

    Zbieramy się powoli do myśli o inseminacji, ogólnie jestem już zniechęcona, leci już 6 rok jak próbuje zajść w ciążę. Odechciewa mi sie tego. Jestem po 1 poronieniu - 3 lata temu. Uzgodniliśmy z mężem, że damy sobie jeszcze rok i odpuścimy (mam 32 lata), no cóż nie wszyscy muszą mieć dzieci.

  • Marlkkkka Debiutantka
    Postów: 15 10

    Wysłany: 16 marca 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiak wrote:
    Hej. Chciałam odnowić temat. Czy którejś z Was udało się zajść w ciążę po tym badaniu ?
    Ja jestem właśnie po badaniu hsg, 6dc. Wyszły dwa drożne jajowody. Dużo czytałam o tym i wielu udało się zajść jeszcze w tym cyklu co badanie. Nie chcę się nakręcać, ale może jest jakaś nadzieja jeszcze na upragnionego maluszka.

    Mi się udalo zaksc w ciaze po Hsh, przed zabiegiem mialam 7 cykli na lamecie i nic. Po HSG zaszłam w pierwszym cyklu i pisząc ten post karmię piersią 3 miesiecznego synka. Az strach pomyśleć co by bylo, gdybym nie zrobila tego badania
    Jajowody wyszky drożne, ale mialam okropny bol przy badaniu
    Z perspektywy czasu moge powiedzieć, ze byl rownie mocny jak skurcze pkrodowe, ale trwal minute a nie kilkanaście godzin, jak w moim przypadku.
    Lekarz namawial mbi6e na in vitro, sonoHSG wywalczyłam sobie sama i to bylo najlepsze co w zyciu moglam zrobic. Wczesniejsze cykle stymulowane byly dokladnie minutorowane. Ten szczesliwy cykl po HSG byl na lamecie ale bez monitoringu. Ze wzgeldu na pandemie klinika odwolala wizyty. Kochalismy sie co 2 dzien i sie udalo. Jestem szczęśliwa mamą i zycze Wam tegi samego

    Malinka2021, Angelles lubią tę wiadomość

  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) czy jest tu ktoś komu w pierwsza ciąże udało się zajść w cyklu po HSG ( tak było w moim przypadku, przy prawie 2 latach staran udało się, badanie wykazało drożność) teraz mój syn ma rok a my od grudnia staramy się o kolejne maleństwo i zastanawiam się czy bez kolejnego hsg się uda.... wróciły wszystkie emocje z staran o pierwsze dziecko i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie żeby znowu przez to przechodzić i walczyć tak długo

    Angelles lubi tę wiadomość

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Iza41 Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.Czy ktòraś z was słyszała coś o inseminacji przepływowej??W kriobanku w Białymstoku taką wykonują i według dr jest samo skuteczna w udrożnianiu jajowodòw a do tego skuteczność tej inseminacji wacha się między 15-60 procent na cykl.Posiada ktòraś z was jakąś wiedzę a ten temat??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2021, 14:09

  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. :) Szukam dobrego miejsca na hsg w Warszawie polecicie coś ?

  • Basia9333 Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 4 maja 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana Moniiak, faktycznie nie ma się co nakręcać, jednak może być w tym trochę prawdy, bo czasem HSG udrażnia jajowody :) Kontrast potrafi trochę przeczyścić i okazuje się, że nagle wszystko jest okej, jednak to naprawdę nie zdaża się bardzo często. Warto jednak próbować, jeśli wyszły u Ciebie drożne :) Daj znać!
    Moniiak wrote:
    Mam identycznie......, niby wszystkie badania wychodzą okej a nadal nic. Ta niewiedza jest cholernie męcząca u dołująca. 😒 próbujecie naturalnie czy może myślicie o insemiancji itp ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja różniez mam zlecone badanie drożności ale niestety okazało się, że mam streptococcus agalactiae I dopóki będzie wychodził w posiewie to badania mieć nie mogę. Czy któraś z Was to przeleczyla na tyle żeby mieć zrobione hsg? Strasznie się denerwuje co wyjdzie teraz w posiewie, jest maj A pierwszy posiew miałam robiony w marcu 😔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2021, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    u mojego partnera zdiagnozowano teratozoospermie - 0% plemników o prawidłowej budowie- 100% wada główki. Z końcem lipca, po 3 miesiącach diety i suplementacji idziemy na powtórne badanie nasienia.

    Zastawiam się czy powinnam zrobić badanie drożności jajników?
    - otrzymałam skierowanie na HSG przed tym jak dowiedzieliśmy się o problemach z nasieniem.

    Chodzi o to czy powinnam wykorzystać ten czas i przebadać również sobie i być pewnym, że naszym problemem jedynie morfologia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2021, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookoosanka wrote:
    Cześć :)
    u mojego partnera zdiagnozowano teratozoospermie - 0% plemników o prawidłowej budowie- 100% wada główki. Z końcem lipca, po 3 miesiącach diety i suplementacji idziemy na powtórne badanie nasienia.

    Zastawiam się czy powinnam zrobić badanie drożności jajników?
    - otrzymałam skierowanie na HSG przed tym jak dowiedzieliśmy się o problemach z nasieniem.

    Chodzi o to czy powinnam wykorzystać ten czas i przebadać również sobie i być pewnym, że naszym problemem jedynie morfologia...

    Hej, myślę, że powinnaś zrobić żeby mieć właśnie pewności, że tutaj jest wwszystko ok. Przed hsg musisz wykonać kilka badań to też musisz liczyć się z tym, że może to chwilę zająć.

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 10 września 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy wam też po Hsg lekarz mówił żeby nie starać się 1 cykl? Miałam wczoraj to badanie i nie było takie straszna jak się spodziewałam 😀 przed badaniem musiałam zrobić tylko morfologie i crp-zadnych wymaxiw itd. Pytali też o aktualna cytologię. Podali mi ketonal i ból był chwilowy i taki jak prze miesiączce.

  • Patka11651 Przyjaciółka
    Postów: 84 169

    Wysłany: 11 września 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Hej dziewczyny, czy wam też po Hsg lekarz mówił żeby nie starać się 1 cykl? Miałam wczoraj to badanie i nie było takie straszna jak się spodziewałam 😀 przed badaniem musiałam zrobić tylko morfologie i crp-zadnych wymaxiw itd. Pytali też o aktualna cytologię. Podali mi ketonal i ból był chwilowy i taki jak prze miesiączce.[/QUO

    Tak, mi lekarz kazał starać się w następnym cyklu. Badanie miałam we Wrocławiu. Ja nie miałam tyle szczęścia, u mnie ból był tak okropny, że prawie zemdlałam, czułam jakby ktoś mi na żywca próbował coś wyrwać ze środka... ale już po wszystkim i zostały tylko wspomnienia:):):)

    Karolina9 lubi tę wiadomość

  • Tina19 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 11 września 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, Mam dylemat.Dostalam skierowanie na HSG i badanie mam w poniedziałek 13.09 lecz moja piękna miesiączka chciała przyjść później i niestety będę miała 5 dc w dniu badania. Nie wiem czy można robić badanie z lekkim plamieniem. Nie chce kolejny raz zmieniać terminu bo już nie mam sił. Ciagle testy i pobieranie krwi. Chcialabym mieć już za sobą to wszystko

    Karolina9 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tina19 wrote:
    Witam, Mam dylemat.Dostalam skierowanie na HSG i badanie mam w poniedziałek 13.09 lecz moja piękna miesiączka chciała przyjść później i niestety będę miała 5 dc w dniu badania. Nie wiem czy można robić badanie z lekkim plamieniem. Nie chce kolejny raz zmieniać terminu bo już nie mam sił. Ciagle testy i pobieranie krwi. Chcialabym mieć już za sobą to wszystko


    Nie wiem czy tak jest zawsze ale mnie lekarz powiedział, że okres musi się skończyć i musiałam kombinować tak zeby dorwac jakiś termin zeby już plamienie nie występowało.

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 11 września 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tina19 wrote:
    Witam, Mam dylemat.Dostalam skierowanie na HSG i badanie mam w poniedziałek 13.09 lecz moja piękna miesiączka chciała przyjść później i niestety będę miała 5 dc w dniu badania. Nie wiem czy można robić badanie z lekkim plamieniem. Nie chce kolejny raz zmieniać terminu bo już nie mam sił. Ciagle testy i pobieranie krwi. Chcialabym mieć już za sobą to wszystko
    Hej 😁ja właśnie miałam hsg w tym tygodniu i był to dokładnie 5 dzień cyklu bo też miesiączka mi się spoznila. Było delikatne plamienie i lekarz wiedząc o tym zapisał mnie na hsg więc nie było to przeszkodą. Może nawet dzięki temu mniej to bolało bo szyjka była bardziej otwarta.

  • Sylwia2691 Ekspertka
    Postów: 131 57

    Wysłany: 16 września 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)jest nowa,wczoraj miałam robione Hsg ,u mnie bolało ale sama się nakręciłam później bo naczytalam się że jak są niedrożne to ból jest okropny,a okazało sie że oba są drożne:)Tak więc te dziewczyny które są dopiero przed to moja rada nie nakręcać się i nie czytać tyle.

  • Fragile Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 16 września 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 4 dzień po HSG i szczerze to cieszę się, że wcześniej sporo na temat badania poczytałam. Pomimo obustronnej drożności badanie było dla mnie bardzo bolesne, ból (pieczenie/palenie) trwał dosłownie kilka sekund, ale ze stołu schodziłam we łzach. Przed badaniem dostałam ketonal i no-spę, ale nic nie pomogły. Dałam radę tylko dzięki przecudownym lekarzom, położnym i pielegniarkom, którzy tego dnia mi towarzyszyli. W przyszłym tygodniu idę z wynikami do mojej ginekolog i zobaczymy, jaki nakreśli pan działania. Póki co wszystkie wyniki książkowe, a ciąży brak.

    Eweszy lubi tę wiadomość

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 18 września 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam mieć zrobione sono-hsg w invimed we wro ale badanie zostało przerwane gdyż lekaż obawiał się uszkodzenia macicy i mam skierowanie na hsg do szpitala... ból był niesamowity i nie do końca wiem dlaczego się nie udało (miałam kiedyś robioną konizacje na szyjce macicy i mam tam bliznę i podobno to przeszkodziło). Okropne przeżycie, nie życzę nikomu. Teraz mam mega wątpliwości czy w ogóle podchodzić do HSG ale chcę się skonsultować z innym lekarzem w tej sprawie. Stąd moje pytanie- czy któraś z Was miała robione w tym roku HSG na nfz w szpitalu we Wrocławiu lub okolicach? Jeśli tak to czy mogę wiedzieć gdzie i czy polecacie?

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
‹‹ 193 194 195 196 197 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ