X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Khalida Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem przed badaniem, mozecie mi powiedzieć ile trwa hsg ze znieczuleniem ogolnym? Czy potrzebuje calego dnia wolnego? Lekarz mowil ze 10 minut i 2h obserwacji ale chcialabym wiedziec jak to wyglada w praktyce.

  • MartaS89 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo was proszę powiedzcie gdzie można zrobić HSG ze znieczuleniem ogólnym tym krótkim i jaki to koszt? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Ogólnie jestem z warmińsko-mazurskiego i nigdzie nie mogę znaleźć.

  • MartaS89 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Khalida wrote:
    Hej, jestem przed badaniem, mozecie mi powiedzieć ile trwa hsg ze znieczuleniem ogolnym? Czy potrzebuje calego dnia wolnego? Lekarz mowil ze 10 minut i 2h obserwacji ale chcialabym wiedziec jak to wyglada w praktyce.
    Mogłabyś powiedzieć gdzie robisz ze znieczuleniem i jaki koszt?

  • Khalida Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gameta Podzamcze, nie pytałam osobiście o cenę, wg cennika ze strony kliniki 1120zł.

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Novum też można ze znieczuleniem zrobić HSG. Jakieś dwa lata temu koszt ok. 1400 zł.

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    czy któraś miała robione HSG na NFZ? Jakie wrażenia? Czy dają znieczulenie na NFZ?

    Idę w przyszłym tygodniu i trochę się stresuję..

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Cześć dziewczyny,
    czy któraś miała robione HSG na NFZ? Jakie wrażenia? Czy dają znieczulenie na NFZ?

    Idę w przyszłym tygodniu i trochę się stresuję..
    Ja miałam. Wszystko bardzo dobrze. Dają głupiego Jasia i coś przeciwbólowego a później antybiotyk. Ale jak dla mnie zbędne. Nic nie czułam, mogłam wiec wrócić sama ale przez głupiego Jasia musiałam mieć kierowcę.
    Miałam HSG pod USG i teraz pod RTG i żadnej różnicy. Lekkie rozpieranie w biodrach, ocena na USG bądź zdjęciu i koniec. Lekko potem bolał brzuch.
    Przed pierwszym zabiegiem niepotrzebnie czytałam opinie bo ja nic nie czułam, a bałam się bardzo. Więc nie ma co myśleć ani czytać, każda z Nas jest inna i nie mamy zielonego pojęcia jak przebiegnie u Nas.
    Powodzenia 😊

    Trottin lubi tę wiadomość

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Ja miałam. Wszystko bardzo dobrze. Dają głupiego Jasia i coś przeciwbólowego a później antybiotyk. Ale jak dla mnie zbędne. Nic nie czułam, mogłam wiec wrócić sama ale przez głupiego Jasia musiałam mieć kierowcę.
    Miałam HSG pod USG i teraz pod RTG i żadnej różnicy. Lekkie rozpieranie w biodrach, ocena na USG bądź zdjęciu i koniec. Lekko potem bolał brzuch.
    Przed pierwszym zabiegiem niepotrzebnie czytałam opinie bo ja nic nie czułam, a bałam się bardzo. Więc nie ma co myśleć ani czytać, każda z Nas jest inna i nie mamy zielonego pojęcia jak przebiegnie u Nas.
    Powodzenia 😊

    Dziękuję ! 😊

    Imbirowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam hsg na nfz dwa razy brzuch zabolał okresowo , lekko krwawilam potem , mi to tym głupim Jasiu jest nie dobrze po prostu ale taki mój urok a tak boli potem brzuch ale znośnie , leży się parę godzin po jeszcze na sali i wypuszczają do domu a no i od razu mówi lekarz czy drożne czy nie ja miałam nie drożny prawy może przez to ten ból

    Miki33 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Cześć dziewczyny,
    czy któraś miała robione HSG na NFZ? Jakie wrażenia? Czy dają znieczulenie na NFZ?

    Idę w przyszłym tygodniu i trochę się stresuję..

    Ja miałam, nie w znieczuleniu ogólnym tylko z głupim jasiem. Gdybym wiedziała, że i tak będzie bolało to bym żadnego jasia nie chciała bo do końca dnia po nim wymiotowałam :(

  • Mika444 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Wczoraj miałam HSG. Przed badaniem zażyłam tylko ketonal. Samo badanie nie bolało nic. Okazało się ze oba jajowody są drożne.:) Profilaktycznie po zabiegu miałam przepisany antybiotyk w celu uniknięcia infekcji. Niestety dziś boli mnie podbrzusze i oba jajniki, ogólnie mam złe samopoczucie, nie mam gorączki. Lekarz nie informował mnie, że mogę na następny dzień odczuwać jakieś dolegliwości. Zastanawiam się czy tak powinno to być czy poszło coś nie tak.
    Jak u Was to przebiegało? ile dni trwały boleści po zabiegu?

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika444 wrote:
    Cześć,
    Wczoraj miałam HSG. Przed badaniem zażyłam tylko ketonal. Samo badanie nie bolało nic. Okazało się ze oba jajowody są drożne.:) Profilaktycznie po zabiegu miałam przepisany antybiotyk w celu uniknięcia infekcji. Niestety dziś boli mnie podbrzusze i oba jajniki, ogólnie mam złe samopoczucie, nie mam gorączki. Lekarz nie informował mnie, że mogę na następny dzień odczuwać jakieś dolegliwości. Zastanawiam się czy tak powinno to być czy poszło coś nie tak.
    Jak u Was to przebiegało? ile dni trwały boleści po zabiegu?

    Ja miałam HSG w czwartek i z kolei kiepsko przeszłam samo badanie, bo ketonal za bardzo na mnie nie zadziałał i źle czułam się w sam dzień badania- straszny ból podbrzusza i jajników, więc ratowałam się czymś przeciwbólowym. Następnego dnia natomiast u mnie już było wszystko OK. Też biorę antybiotyk. Może poczekaj jeszcze jeden dzień (o ile nie masz żadnego krwawienia czy temperatury) i jeśli dolegliwości będą się utrzymywać to zadzwoń do lekarza ? :)

    Mika444 lubi tę wiadomość

  • Mika444 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Ja miałam HSG w czwartek i z kolei kiepsko przeszłam samo badanie, bo ketonal za bardzo na mnie nie zadziałał i źle czułam się w sam dzień badania- straszny ból podbrzusza i jajników, więc ratowałam się czymś przeciwbólowym. Następnego dnia natomiast u mnie już było wszystko OK. Też biorę antybiotyk. Może poczekaj jeszcze jeden dzień (o ile nie masz żadnego krwawienia czy temperatury) i jeśli dolegliwości będą się utrzymywać to zadzwoń do lekarza ? :)
    Dzięki za radę :).Tak zrobię. :) A jaki masz przepisany antybiotyk?

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika444 wrote:
    Dzięki za radę :).Tak zrobię. :) A jaki masz przepisany antybiotyk?

    Doxycyclinum

  • ABK Autorytet
    Postów: 5031 4023

    Wysłany: 1 lipca 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Cześć dziewczyny,
    czy któraś miała robione HSG na NFZ? Jakie wrażenia? Czy dają znieczulenie na NFZ?

    Idę w przyszłym tygodniu i trochę się stresuję..

    W Kielcach w Szpitalu Wojewodzkim, najpierw bicenoza, brak znieczulenia wzielam swoje tabletki przed samym zabiegiem. Zabieg wg mnie dosc bolesny i nieprzyjemny, polecam zeby ktos towarzyszyl

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    age.png
  • magggie Przyjaciółka
    Postów: 66 38

    Wysłany: 3 lipca 2022, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny
    Mam umówione prywatnie SonoHsg w normalnym gabinecie gin. Czy ktoraś też miała robione to badanie w taki sposób? Zaczęłam szukać na internecie i trochę się dziwić. Lekarz nie zlecił mi brania żadnych przeciwbólowych przed wizyta, ani nie dostałam instrukcji jak się przygotować typu bycie na czczo.
    Czy do SonoHsg też dostaje się coś znieczulającego?Badanie przeprowadza sam lekarz czy lekarz z pielęgniarka?

    12.10.2022 DWIE KRESKI!!! ❤ naturals!
    28.10.2022 Mamy serduszko ❤

    Czekamy na chłopca 💙

    preg.png
  • ABK Autorytet
    Postów: 5031 4023

    Wysłany: 3 lipca 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika444 wrote:
    Cześć,
    Wczoraj miałam HSG. Przed badaniem zażyłam tylko ketonal. Samo badanie nie bolało nic. Okazało się ze oba jajowody są drożne.:) Profilaktycznie po zabiegu miałam przepisany antybiotyk w celu uniknięcia infekcji. Niestety dziś boli mnie podbrzusze i oba jajniki, ogólnie mam złe samopoczucie, nie mam gorączki. Lekarz nie informował mnie, że mogę na następny dzień odczuwać jakieś dolegliwości. Zastanawiam się czy tak powinno to być czy poszło coś nie tak.
    Jak u Was to przebiegało? ile dni trwały boleści po zabiegu?


    Mialam tak samo bez znieczulenia, swoj ketonal b 10 min przed badaniem. Po antybiotyk, badanie w pt w pon zadzwoniłam ze nadal odczuwam bol, krwawiłam jeden dzien, ale jajowody ksiazkowo drozne. Pani polecila mi zażyć rozkurczowe przestalo bolec po ok 5 dniach.

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    age.png
  • Mika444 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 3 lipca 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magggie wrote:
    Dziewczyny
    Mam umówione prywatnie SonoHsg w normalnym gabinecie gin. Czy ktoraś też miała robione to badanie w taki sposób? Zaczęłam szukać na internecie i trochę się dziwić. Lekarz nie zlecił mi brania żadnych przeciwbólowych przed wizyta, ani nie dostałam instrukcji jak się przygotować typu bycie na czczo.
    Czy do SonoHsg też dostaje się coś znieczulającego?Badanie przeprowadza sam lekarz czy lekarz z pielęgniarka?

    Badanie HSG miałam robione prywatnie i normalnie w gabinecie. Lekarz poradził aby kilka godzin przed badaniem zażyć ketonal. Mnie nic nie bolało, ale wiele kobiet podczas badania odczuwa ból. Więc zażycie środków przeciwbólowych przed- myślę, że jest dobrym pomysłem. Badanie przeprowadzone przy udziale położnej -przygotowała kontrast. Jadłam lekkie śniadanie rano zabieg miałam ok 12.
    Jeśli sam lekarz nic nie powiedział, a masz pytania może warto go jeszcze dopytać przed badaniem aby rozwiać Twoje wszystkie wątpliwości. Dzięki temu nie będziesz aż tak się stresować przed zabiegiem.
    Pozdrawiam.

  • magggie Przyjaciółka
    Postów: 66 38

    Wysłany: 3 lipca 2022, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika444 wrote:
    Badanie HSG miałam robione prywatnie i normalnie w gabinecie. Lekarz poradził aby kilka godzin przed badaniem zażyć ketonal. Mnie nic nie bolało, ale wiele kobiet podczas badania odczuwa ból. Więc zażycie środków przeciwbólowych przed- myślę, że jest dobrym pomysłem. Badanie przeprowadzone przy udziale położnej -przygotowała kontrast. Jadłam lekkie śniadanie rano zabieg miałam ok 12.
    Jeśli sam lekarz nic nie powiedział, a masz pytania może warto go jeszcze dopytać przed badaniem aby rozwiać Twoje wszystkie wątpliwości. Dzięki temu nie będziesz aż tak się stresować przed zabiegiem.
    Pozdrawiam.
    Dzieki za info ;-)! Zadzwonie dopytać o te przeciwbólowe. Podczas umawiania się z lekarzem na to badanie nie przyszło mi do głowy żeby o to pytać czy brać sobie coś wcześniej 🙈

    12.10.2022 DWIE KRESKI!!! ❤ naturals!
    28.10.2022 Mamy serduszko ❤

    Czekamy na chłopca 💙

    preg.png
  • magggie Przyjaciółka
    Postów: 66 38

    Wysłany: 14 lipca 2022, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam, przeżyłam, jajowody drozne. Nie brałam żadnych przeciwbólowych.
    Zakładanie cewnika bezbolesne, podczas wpuszczania kontrastu przez chwilę lekki ból podobny do miesiączkowego. Całość trwała może 3-5 min.
    Ze względu na endometrioze nastawiałam się na niedroznosc i wielki ból a tu miłe zaskoczenie. :-)
    Nie ma się czego bać.

    Trottin lubi tę wiadomość

    12.10.2022 DWIE KRESKI!!! ❤ naturals!
    28.10.2022 Mamy serduszko ❤

    Czekamy na chłopca 💙

    preg.png
‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ