X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Desire87 Koleżanka
    Postów: 128 15

    Wysłany: 31 października 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kostka123 wrote:
    Tak mi się już dosyć spóźnia. Mam zacząć pierwszy cykl z CLO i jak na złość kiedy go potrzebuję to go nie ma :(
    No masakra jakaś nie wiem o co chodzi😕😕

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym cyklu miałam hsg okres już spóźnia się 10 dni.. test negatywny o co chodzi czy któraś tak miała?

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2132 1175

    Wysłany: 9 listopada 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy któraś z Was robiła HSG we Wrocławiu? I może powiedzieć gdzie? Bo szukam takiej informacji i nigdzie nie mogę znaleźć, wszędzie jest sono-hsg... a lekarz skierował mnie na typowe Hsg.
    Z góry dziękuję za informację;)

    preg.png
  • Maaarta Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 10 listopada 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć😘😘😘 co prawda u mnie już 5 mc po HSG i bez upragnionych ⏸ 20.11 ide do ginekologa i powinnam otrzymać skierowanie na laproskopie, taki plan mamy z doktorem założony, i stad moje pytanie: czy orientujecie się czy w tych ciężkich czasach covidowych są przyjęcia do szpitali na planowane zabiegi?
    Jak tam dziewczyny u Was?😊 udało się po HSG?✊
    Pozdrawiam😘

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2132 1175

    Wysłany: 11 listopada 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaarta wrote:
    Cześć😘😘😘 co prawda u mnie już 5 mc po HSG i bez upragnionych ⏸ 20.11 ide do ginekologa i powinnam otrzymać skierowanie na laproskopie, taki plan mamy z doktorem założony, i stad moje pytanie: czy orientujecie się czy w tych ciężkich czasach covidowych są przyjęcia do szpitali na planowane zabiegi?
    Jak tam dziewczyny u Was?😊 udało się po HSG?✊
    Pozdrawiam😘

    Hey, ja szukałam miejsca we Wro, gdzie mogłabym zrobić HSG i nie znalazłam, obecnie wszelkie przyjęcia są wstrzymane, a jak ruszą to inne zabiegi będą wykonywane w pierwszej kolejności. Znalazłam jeden szpital, który robi laparoskopie, ale nie jestem pewna czy przyjmują. A czemu masz mieć robioną laparoskopie? Wyszło Ci, że masz nie drożne jajowody? Robiłaś inne badania?

    preg.png
  • Promyczek93 Autorytet
    Postów: 392 1144

    Wysłany: 11 listopada 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Miałam robiona laparoskopię ze sprawdzeniem jajowodów na chalbinskiego w czerwcu. Ostatnio jak byłam w medicover spotkałam fajna ginke przyjmuje tez w ginmedica Aleksandra Piątek i mówiła, ze ona pracuje na borowskiej i tam się nie długo się czeka 3 tygodnie. Spróbuj tam się dowiedzieć albo umów się do niej na wizytę, młoda, ambitna i mega pomicna. Dała mi skierowanie na wszystko co chciałam a do tego dużo mi cennych informacji przekazała.
    Powodzenia, nie idźcie tylko prywatnie szkoda kasy mnie raz naciągnęli, ale to nie wiedziałam ze da się tak szybko w szpitalu i później mega żałowałam bo i tak trzeba było laparoskopię zrobić. Lekarz się nazywał Kłusek mega naciągacz.

    Ona 30 👱‍♀️ On 40 👨
    31.07.22 👶

    Walczymy o rodzeństwo! 👊
    Sierpień 2023 start walki
    6.11.23 punkcja ❄️❄️❄️❄️
    2024 nadzieja na transfer 2 cykle odwołane
    3 trafiony- cudzie trwaj!

    24.01.24 transfer 4AA 🥺
    5dpt ⏸️ cień
    7dpt prog 36,9 beta 38,6
    10dpt prog 46,1 beta 258
    12dpt prog 45,6 beta 714 😍
    19dpt beta 8840
    26dpt USG mamy ❤️😍
    ——————————————————-
    IVF
    06.21 criotransfer 4BB 9dpt 43,7 11dpt 172 prog 15,7 16dpt 1132 prog 14,2 21dpt 1696 prog 18,5 22dpt USG pęcherzyk ciążowy 24dpt 1782 28dpt 💔 Poronienie zatrzymane

    11.21 Transfer
    7 dpt - prog 17,7 13dpt - bHCG 585 prog 16,5 15dpt - bHCG 1279 prog 21,1 22dpt- bHCG 9558 prog 21,4 30dpt USG 7,5mm serduszko ❤️ 31.07 Cud na świecie! 🥰 Synko 👶🏻
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2132 1175

    Wysłany: 11 listopada 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na chwilę obecną są wstrzymane zabiegi i takie badania, ze względu na wzrost zachorowań i lekarzy na kwarantannie.. Jak wczoraj dzwoniłam po szpitalach, aby badanie wykonać na fundusz, usłyszałam, że najszybciej pewnie w okolicy kwietnia, co nie jest pewne (mówię tu o hsg).

    preg.png
  • Maaarta Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 11 listopada 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Hey, ja szukałam miejsca we Wro, gdzie mogłabym zrobić HSG i nie znalazłam, obecnie wszelkie przyjęcia są wstrzymane, a jak ruszą to inne zabiegi będą wykonywane w pierwszej kolejności. Znalazłam jeden szpital, który robi laparoskopie, ale nie jestem pewna czy przyjmują. A czemu masz mieć robioną laparoskopie? Wyszło Ci, że masz nie drożne jajowody? Robiłaś inne badania?
    Bankierka u mnie sytuacja wyglada następująco: po roku bezowocnych starań najpierw ginekolog zlecił badania nasienia, które wyszły Ok, później 2 cykle na clo bezowocne😔 następnie HSG i ocena na wypisie ze jeden jajowod przepuścił kontrast pod wysokim ciśnieniem a drugi zatkany😢 miałam próbować przez 4-5 miesięcy na tym jednym sprawnym, ale niestety nic się nie dzieje🤷‍♀️ Dodam również, ze hormony mam książkowe a owulacja jest potwierdzona. Laparoskopia to kolejny krok który chyba w moim przypadku będzie nieunikniony🤷‍♀️ O przyjęcia planowe pytam z czystej ciekawości😊 mój ginekolog pracuje w szpitalu wiec wszystkiego się dowiem pod koniec miesiąca😊
    Pozdrowienia😘

  • Maaarta Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 11 listopada 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek93 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Miałam robiona laparoskopię ze sprawdzeniem jajowodów na chalbinskiego w czerwcu. Ostatnio jak byłam w medicover spotkałam fajna ginke przyjmuje tez w ginmedica Aleksandra Piątek i mówiła, ze ona pracuje na borowskiej i tam się nie długo się czeka 3 tygodnie. Spróbuj tam się dowiedzieć albo umów się do niej na wizytę, młoda, ambitna i mega pomicna. Dała mi skierowanie na wszystko co chciałam a do tego dużo mi cennych informacji przekazała.
    Powodzenia, nie idźcie tylko prywatnie szkoda kasy mnie raz naciągnęli, ale to nie wiedziałam ze da się tak szybko w szpitalu i później mega żałowałam bo i tak trzeba było laparoskopię zrobić. Lekarz się nazywał Kłusek mega naciągacz.
    Cześć Promyczek,
    Nie mam co się nastawiać, bo niektóre szpitale wstrzymały przyjmowanie na planowe zabiegi a niektóre nie😊 nie ukrywam, ze tez zaczęłam szukać w jakiej klinice wykonają mi laparoskopię prywatnie😊 bo niby się to wydaje bardziej bezpieczne w dzisiejszych czasach😊 bardziej nastawiam się na laparo w styczniu😎✊
    Zobaczymy czego się dowiem od mojego gina😊
    Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę samych pozytywnych informacji☘️☘️☘️

  • Promyczek93 Autorytet
    Postów: 392 1144

    Wysłany: 11 listopada 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaarta wrote:
    Cześć Promyczek,
    Nie mam co się nastawiać, bo niektóre szpitale wstrzymały przyjmowanie na planowe zabiegi a niektóre nie😊 nie ukrywam, ze tez zaczęłam szukać w jakiej klinice wykonają mi laparoskopię prywatnie😊 bo niby się to wydaje bardziej bezpieczne w dzisiejszych czasach😊 bardziej nastawiam się na laparo w styczniu😎✊
    Zobaczymy czego się dowiem od mojego gina😊
    Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę samych pozytywnych informacji☘️☘️☘️

    Ja już to wszystko mam za sobą, ale niestety od czerwca nie mamy pozytywnych wieści, ale negatywnych tez nie ma. Jajowody drożne, ale endo daje popalić jak widać. Teraz zaczęliśmy cykl ze stymulacja, miejmy nadzieje ze w końcu coś pomoże.
    A kto Cię prowadzi jeśli mogę spytać ;)?
    Pewnie cierpliwość w naszym wypadku to podstawa 🥰

    Maaarta lubi tę wiadomość

    Ona 30 👱‍♀️ On 40 👨
    31.07.22 👶

    Walczymy o rodzeństwo! 👊
    Sierpień 2023 start walki
    6.11.23 punkcja ❄️❄️❄️❄️
    2024 nadzieja na transfer 2 cykle odwołane
    3 trafiony- cudzie trwaj!

    24.01.24 transfer 4AA 🥺
    5dpt ⏸️ cień
    7dpt prog 36,9 beta 38,6
    10dpt prog 46,1 beta 258
    12dpt prog 45,6 beta 714 😍
    19dpt beta 8840
    26dpt USG mamy ❤️😍
    ——————————————————-
    IVF
    06.21 criotransfer 4BB 9dpt 43,7 11dpt 172 prog 15,7 16dpt 1132 prog 14,2 21dpt 1696 prog 18,5 22dpt USG pęcherzyk ciążowy 24dpt 1782 28dpt 💔 Poronienie zatrzymane

    11.21 Transfer
    7 dpt - prog 17,7 13dpt - bHCG 585 prog 16,5 15dpt - bHCG 1279 prog 21,1 22dpt- bHCG 9558 prog 21,4 30dpt USG 7,5mm serduszko ❤️ 31.07 Cud na świecie! 🥰 Synko 👶🏻
  • Maaarta Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 11 listopada 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek93 wrote:
    Ja już to wszystko mam za sobą, ale niestety od czerwca nie mamy pozytywnych wieści, ale negatywnych tez nie ma. Jajowody drożne, ale endo daje popalić jak widać. Teraz zaczęliśmy cykl ze stymulacja, miejmy nadzieje ze w końcu coś pomoże.
    A kto Cię prowadzi jeśli mogę spytać ;)?
    Pewnie cierpliwość w naszym wypadku to podstawa 🥰
    Napewno się uda✊✊✊ musi❤️ Wierze w to szczerze☘️
    Ja mieszkam w Poznaniu i mój doktor przyjmuje prywatnie i pracuje tez w szpitalu😊 wiec po wizycie będzie miała informacje z pierwszej ręki czy są przyjęcia planowane😊

  • Maaarta Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!❤️ Pisze do Was dając nadzieje, jeszcze klika postów wcześniej pisałam i pytałam o zabiegi planowe a przede wszystkim o laparoskopię i już się na nią szykowałam w tym roku☺️
    Początek roku przyniósł dwie grube krechy na teście ⏸ po 6 miesiącach po badaniu HSG zaszłam w upragniona ciąże🤰 Przy jednym nieodrodnym jajowodzie i z drugim który z trudnością, pod wysokim ciśnieniem przepuścił kontrast!
    Życzę Wam samych wspaniałych wiadomości w tym roku!🤰🤱❤️
    Pozdrawiam Was serdecznie!😘

    Domma lubi tę wiadomość

  • EwaMarchewa Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaarta wrote:
    Dziewczyny!❤️ Pisze do Was dając nadzieje, jeszcze klika postów wcześniej pisałam i pytałam o zabiegi planowe a przede wszystkim o laparoskopię i już się na nią szykowałam w tym roku☺️
    Początek roku przyniósł dwie grube krechy na teście ⏸ po 6 miesiącach po badaniu HSG zaszłam w upragniona ciąże🤰 Przy jednym nieodrodnym jajowodzie i z drugim który z trudnością, pod wysokim ciśnieniem przepuścił kontrast!
    Życzę Wam samych wspaniałych wiadomości w tym roku!🤰🤱❤️
    Pozdrawiam Was serdecznie!😘


    Super! fajnie, że komuś się w końcu udało :) u mnie nadal nic :( jestem na Aromku - owulacja potwierdzona (przez usg i badanie estradiolu) drożność zrobiona - jajowody drożne, nasienie ok, a ciąży brak :(

  • Maaarta Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwaMarchewa wrote:
    Super! fajnie, że komuś się w końcu udało :) u mnie nadal nic :( jestem na Aromku - owulacja potwierdzona (przez usg i badanie estradiolu) drożność zrobiona - jajowody drożne, nasienie ok, a ciąży brak :(
    Ewka trzymam za Ciebie kciuki✊✊✊
    Czasem na szczęście należy poczekać i przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie❤️
    Znam to z doświadczenia🤫

  • Eminemi Koleżanka
    Postów: 55 10

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam badanie w przyszłym tygodniu i mam pytanie, czy w tym cyklu też można przyjmować letrozol czy wszystko należy odstawić? Pisałam do mojego ginekologa ale mi nie odpisuje a zalezy mi na czasie. Jak to było u was?

  • EwaMarchewa Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eminemi wrote:
    Dziewczyny, mam badanie w przyszłym tygodniu i mam pytanie, czy w tym cyklu też można przyjmować letrozol czy wszystko należy odstawić? Pisałam do mojego ginekologa ale mi nie odpisuje a zalezy mi na czasie. Jak to było u was?


    Z tego co widzę tutaj na forum to zależy od lekarza i od tego w jaki sposób będziesz miała wykonywane to badanie - czy przez usg czy przez rtg. Ja miałam przez rtg i gin mi powiedziała, że w tym cyklu nie staramy sie. Wyczytałam na necie, że chodzi o promieniowanie z rtg itp. Natomiast jesli masz przez usg to można od razu :) Ale spotkałam sie tez z tym, że dziewczyny, które miały robiona drożność przez rtg - lekarz im kazał od razu sie starać. No a jak nie będziesz sie starac to nie musisz brać tabsów. Także lepiej jak dodzwonisz się do swojego gin i zapytasz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2021, 10:07

    Eminemi lubi tę wiadomość

  • Eminemi Koleżanka
    Postów: 55 10

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dzięki za odpowiedź, zdecydowałam że wezmę tabletki bo gdybym była zdrowa to przecież miałabym owulację, więc po prostu zapytam w szpitalu czy można się starać czy nie.

  • Nowa30 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 lutego 2021, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    W poniedziałek miałam mieć przyprowadzone sono HSG. Niestety lekarz nie był w stanie wprowadzić przez kanał szyjki macicy histeroskopu pomimo napierania oraz zastosowania kulociągu. Miał pierwszy taki przypadek - tak wąski kanał. Jakby tam była jakaś blokada.
    Po 15 min i ogromnym moim bólu lekarz się poddał i stwierdził, że umówimy laparoskopię z histeroskopią pod narkozą.
    Spotkałyście się z taką sytuacją?

  • Moniiak Przyjaciółka
    Postów: 103 63

    Wysłany: 10 marca 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Chciałam odnowić temat. Czy którejś z Was udało się zajść w ciążę po tym badaniu ?
    Ja jestem właśnie po badaniu hsg, 6dc. Wyszły dwa drożne jajowody. Dużo czytałam o tym i wielu udało się zajść jeszcze w tym cyklu co badanie. Nie chcę się nakręcać, ale może jest jakaś nadzieja jeszcze na upragnionego maluszka.

    n59y9jcgmc6pw58e.png
  • EwaMarchewa Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 11 marca 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiak wrote:
    Hej. Chciałam odnowić temat. Czy którejś z Was udało się zajść w ciążę po tym badaniu ?
    Ja jestem właśnie po badaniu hsg, 6dc. Wyszły dwa drożne jajowody. Dużo czytałam o tym i wielu udało się zajść jeszcze w tym cyklu co badanie. Nie chcę się nakręcać, ale może jest jakaś nadzieja jeszcze na upragnionego maluszka.

    Jestem kilka miesięcy po tym badaniu, po stymulacji owulacji, zastrzykach na pękanie i nie jestem w ciąży :( ale były tutaj dziewczyny, którym udało się :) Także głowa do góry i może Ty też będziesz tą szczęściara :)

‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ