X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ten kolejny wlew to bierzecie 4 tyg od transferu czy od pozytywnego wyniku czyli ok 2 tyg od transferu?


    dr Pasnik mi napisal 4 tyg po transferze. Mozna wczesniej np 3 tygodniu po?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 22:45

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    A wiec po raz kolejny Pasnik wydaje dwie sprzeczne opinie?
    Z tego co ja zrozumialam to mlr dziala jesli cos naszego jest oblepione czyms obcym, dlatego tez pobiera sie krew od pacjentki i jej partnera, przy KD/AZ material genetyczny jest od dwoch obcych osob.

    Też znam tą wersję.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    A ten kolejny wlew to bierzecie 4 tyg od transferu czy od pozytywnego wyniku czyli ok 2 tyg od transferu?


    dr Pasnik mi napisal 4 tyg po transferze. Mozna wczesniej np 3 tygodniu po?
    Ja mialam zlecenie 2tyg po et.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, ze zastanawiam się nad Paśnikiem..ja nie mówię, że on nie ma kompetencji, no ale strasznie działa na oślep..Jestem Po 3 szczepieniach u niego. i np. Allo mlr kazał mi zrobić dopiero po szczepieniach ( a dlaczego nie przed żeby sprawdzić jak jest?) i teraz ten test LCT..dopiero pierwszy raz go będe robiła, juz sama nie wiem co myśleć :(
    Miałam isc na konsultacje do dr Paśnika w sprawie az a teraz myślę ze on będzie naciągał na kasę;/

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    Powiem Wam, ze zastanawiam się nad Paśnikiem..ja nie mówię, że on nie ma kompetencji, no ale strasznie działa na oślep..Jestem Po 3 szczepieniach u niego. i np. Allo mlr kazał mi zrobić dopiero po szczepieniach ( a dlaczego nie przed żeby sprawdzić jak jest?) i teraz ten test LCT..dopiero pierwszy raz go będe robiła, juz sama nie wiem co myśleć :(
    Miałam isc na konsultacje do dr Paśnika w sprawie az a teraz myślę ze on będzie naciągał na kasę;/
    Szczepienia mialas z powodu CBA?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam test IMK, nk ,ANA – i na podstawie tego Pan dr kazał wykonać szczepienia. Cba robiłam dopiero po szczepieniach.

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    Miałam test IMK, nk ,ANA – i na podstawie tego Pan dr kazał wykonać szczepienia. Cba robiłam dopiero po szczepieniach.
    To jeszcze inaczej.
    Ale z tego co zauwazylam, to jak idzie sie na szczepienia w zwiazku z jakims badaniem to reszte badan sprawdza sie dopiero po.
    Ja mam miec w zwiazku z mlr (do tego byl potrzebny lct), a cba mam sprawdzic ewentualnie po.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko że jak robiłam poprzednie mlr to nie kazał mi robić lct..dopiero teraz..wydaje mi sie że to takie bładzenie jest ;/

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałyście złożony apetyt po encortonie?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Ja mialam zlecenie 2tyg po et.


    czyli w 2dc potem w dniu transferu i potem 2 tyg po transferze. ?


    Ale chyba jednak lepiej zrobic pozniej niz 2 tyg po? moze jak sie wlasnie zobaczy ze beta przyrasta?


    Tak jak pisalam wczoraj: wydaje mi sie ze dr tez nie zawsze do konca wie co komu pomoze, jednym pomoze to innej tamto..wiec pewnie nie kazdej mowi to samo.. w zaleznosci kto jaka ma diagnoze, badania itp

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    tylko że jak robiłam poprzednie mlr to nie kazał mi robić lct..dopiero teraz..wydaje mi sie że to takie bładzenie jest ;/

    Też nie miałam lct przed szczepieniami. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to takie istotne. U mnie szczepienia pogorszyły cba.

    Zizia, z AZ nie masz za bardzo po co isc do dr. AZ to inna bajka. Może "wspomóc" jedynie immunosupresją, neupogenem i intralipidem. Nic innego nie wymyśli niestety.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Miałyście złożony apetyt po encortonie?

    Apetytu zwiększonego nie zauważyłam, ale waga i tak rosła w tempie 1kg/msc. Nie ważne czy jadłam normalnie czy byłam na diecie od dietetyka. Nie udało mi się za cholerę tego zatrzymać :(

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    tylko że jak robiłam poprzednie mlr to nie kazał mi robić lct..dopiero teraz..wydaje mi sie że to takie bładzenie jest ;/
    To juz nie wiem :(

    Yos, dokladnie tak. Ten 2tyg po et byl brany po sprawdzeniu przyrostow.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    To juz nie wiem :(

    Yos, dokladnie tak. Ten 2tyg po et byl brany po sprawdzeniu przyrostow.

    to nie wiem od czego to zalezy, ty mialas 2 tyg po, ja mam 4 tyg po hmm chociaz widzisz wzielas 2 tyg po i beta zaczela spadac u ciebie tak?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    to nie wiem od czego to zalezy, ty mialas 2 tyg po, ja mam 4 tyg po hmm chociaz widzisz wzielas 2 tyg po i beta zaczela spadac u ciebie tak?
    Ale przy pierwszym crio, nie bralam intralipidu i zaczelam krwawic na tym samym etapie (wtedy 21dpt a teraz 20dpt), poronienie wygladalo dokladnie tak samo.
    Intralipid bralam 6dni wczesniej, a po 4dniach od wlewu pokazal sie pecherzyk, wiec w ogole bym tego nie wiazala ze soba.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy którejś z Was po lekach immunosupresyjnych wzrósł- na bardziej dodatni- LCT?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Hej dziewczyny. Ja dzisiaj miałam wizytę u Paśnika. Trochę jestem rozczarowana, ale mniejsza o to.
    Czy mogłybyście mi napisać (nie zapytałam z tego wszystkiego) ile kosztują szczepienia limfocytami męża? Wiem, że 3 razy co 3 tygodnie, tylko nie znam ceny...
    I nie wiem czy się zdecyduję... Tak was czytam i niektórym to pomaga, niektórym nie... I działają tylko do 4-6 miesięcy... Hmmmm
    Skąd Twoje rozczarowanie? Ja byłam u jednego immunologa w Warszawie i się wręcz wk... Pomyślałam, że może pojadę do Łodzi. A tam też kiepsko? Nie robi wywiadu? Nie zleca badań? Od razu chce szczepić?

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Tam gdzie ja się leczę dziewczyny w ciąży dalej biorą intralipid bo wtedy organizm w nowej sytuacji znowu zaczyna szaleć.
    Aga, gdzie się leczysz?

    dziewczyny, wiem, że Paśnik zaleca intralipid dzień przed transferem ewentualnie w dniu transferu. Myślicie, że dzień po ET to będzie zła decyzja? Miał ktoś tak, pytał Paśnika co on na to?
    w ostateczności stanę na rzęsach żeby mieć w dzień transferu, ale to byłoby dopiero 11-12 dzień po poprzednim wlewie czyli wcześniej niż zalecany odstęp 14 dni.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Skąd Twoje rozczarowanie? Ja byłam u jednego immunologa w Warszawie i się wręcz wk... Pomyślałam, że może pojadę do Łodzi. A tam też kiepsko? Nie robi wywiadu? Nie zleca badań? Od razu chce szczepić?
    U nas wywiad byl dokladny, doc przejrzal wszystkie badania jakie mialam (caly segregator), notowal te ktore go interesowaly, pytal o choroby w rodzinie, o to jakie uzyskalismy zarodki, o operacje i zabiegi. Zlecil badania. Zaproponowal szczepienia ale na nie, nie namawial i nie twierdzil ze bez nich sie nie uda.

    Edit: odpisuje na maile, a jak napisalam po poronieniu to do mnie zadzwonil.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2017, 15:17

    Bea_ lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    redken wrote:
    Cześć dziewczyny. Gdzie w Warszawie mogę zrobić badanie komórek nk i jaki to jest koszt?
    Ja robiłam w Diagnostyce - subpopulacje limfocytów, w tym są NK. 210 zł

    gannkw7i858ouu0g.png
‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ