X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Na mlr.

    ANA koreluja z wynikiem ratio z IMK a nie samym NK, z tego co kojarze.
    Ja mam 1:320 i to podobno nie ma znaczenia, moge sie szczepic (a ratio mam ponizej 3)

    Edit: i tak jak edoleth pisała, na test lct pobieraja krew tylko od kobiety

    a co ta immunoglobulina robi z allo? podnosi go czy jak?

    Czyli LCT tylko ja tak? no bo myslalam ze razem tez

    Ja mialam ratio 3,4

    A czy podwyzszona IL 2 mogla byc dlatego ze podwyzszyly mi sie ANA? czy to nie ma znaczenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 16:27

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    a co ta immunoglobulina robi z allo? podnosi go czy jak?

    Czyli LCT tylko ja tak? no bo myslalam ze razem tez

    Ja mialam ratio 3,4

    A czy podwyzszona IL 2 mogla byc dlatego ze podwyzszyly mi sie ANA? czy to nie ma znaczenia?
    Podobno podnosi.

    Lct tylko Ty.

    A moze to ratio do 3,5...nie pamietam dokladnie :/

    W tej kwestii sie nie wypowiem.

    Yos, a Ty nie planujesz AZ? Wtedy ani mlr ani lct nie ma znaczenia

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Podobno podnosi.

    Lct tylko Ty.

    A moze to ratio do 3,5...nie pamietam dokladnie :/

    W tej kwestii sie nie wypowiem.

    Yos, a Ty nie planujesz AZ? Wtedy ani mlr ani lct nie ma znaczenia


    planuje planuje ale chcialam wiedziec jak tam moja IL 2 bo mialam ja wysoko oraz czy Ana spadly i czy potrzebne jest dluzsze branie lekow immunosupresyjnych i chcialam dlatego wykonac to badanie czy moze sobie to odpuscic? Myslisz ze allo nie ma znaczenia zeby byla ochrona jakas dla zarodka? nawet przy AZ? jak to ma sie do siebie? obcy zarodek to inaczej uklad immunologiczny dziala?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 16:40

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza sie, przy AZ uklad immuno dziala inaczej. Rozmawialam o tym ostatnio ze znajoma, 2 immunologow potwierdziło, ze mlr sie nie sprawdza.
    Ale nie wiem jak dzialaja cytokiny.

    Yoselyn82, Flowwer lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Zgadza sie, przy AZ uklad immuno dziala inaczej. Rozmawialam o tym ostatnio ze znajoma, 2 immunologow potwierdziło, ze mlr sie nie sprawdza.
    Ale nie wiem jak dzialaja cytokiny.


    dr Pasnik mowil ze nie wazne czy wezme swoj czy Az bo to dziala podobnie, ze musi byc ochrona dla zarodka

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    przy AZ uklad immuno dziala inaczej. Rozmawialam o tym ostatnio ze znajoma, 2 immunologow potwierdziło, ze mlr sie nie sprawdza.
    Ale nie wiem jak dzialaja cytokiny.
    Ja się własnie nad tym zastanawiam... po przyznam szczerze że po 4 nieudanych procedurach i jeszcze problemie immuno to chyba AZ może dać mi nadzieje na macierzyństwo...

    Tak sobie myśle, że jeżeli cytokiny mi sie poprawiły po szczepieniach, a allo mrl jest nadal 0, to czy przez branie lekow immunosupresyjnych te cytokiny znów się nie pogorszą?

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edloteh wrote:
    Ja się własnie nad tym zastanawiam... po przyznam szczerze że po 4 nieudanych procedurach i jeszcze problemie immuno to chyba AZ może dać mi nadzieje na macierzyństwo...

    Tak sobie myśle, że jeżeli cytokiny mi sie poprawiły po szczepieniach, a allo mrl jest nadal 0, to czy przez branie lekow immunosupresyjnych te cytokiny znów się nie pogorszą?

    mi dr mowil ze wlasnie leki immunosupresyjne i wlewka domaciczna ma pomoc ponoc zeby polepszyly sie wyniki badan..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Ania, bodajze 600zl.
    Z tego co pamietam masz dosc niskie AMH, jesli zdecydujesz sie na szczepienia to najpierw bedziesz sie szczepic czy podchodzic do kolejnej procedury?

    Dziękuję, na ciebie zawsze można liczyć :)
    Przemyślałam temat i jednak narazie nie będziemy robić tych szczepień. Jeszcze koleżanka napisała co jej lekarz sądzi o nich, także odpuszczamy. Tym bardziej że moje allo-mlr nie wynosi zero... A nigdy nie byłam w ciąży / nie poroniłam (przynajmniej o niczym nie wiem)...

    Próbuję dostać się do badań klinicznych do ivf, miałam wizytę wczoraj, jak amh nie będzie dużo gorsze niż miałam w październiku to chyba się zakwalifikujemy...
    A jak nie, to zbieramy dalej pieniądze i kolejne podejście na jesień.

    Buziaki

    Bella93, promyczek 39 lubią tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    dr Pasnik mowil ze nie wazne czy wezme swoj czy Az bo to dziala podobnie, ze musi byc ochrona dla zarodka
    A wiec po raz kolejny Pasnik wydaje dwie sprzeczne opinie?
    Z tego co ja zrozumialam to mlr dziala jesli cos naszego jest oblepione czyms obcym, dlatego tez pobiera sie krew od pacjentki i jej partnera, przy KD/AZ material genetyczny jest od dwoch obcych osob.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Dziękuję, na ciebie zawsze można liczyć :)
    Przemyślałam temat i jednak narazie nie będziemy robić tych szczepień. Jeszcze koleżanka napisała co jej lekarz sądzi o nich, także odpuszczamy. Tym bardziej że moje allo-mlr nie wynosi zero... A nigdy nie byłam w ciąży / nie poroniłam (przynajmniej o niczym nie wiem)...

    Próbuję dostać się do badań klinicznych do ivf, miałam wizytę wczoraj, jak amh nie będzie dużo gorsze niż miałam w październiku to chyba się zakwalifikujemy...
    A jak nie, to zbieramy dalej pieniądze i kolejne podejście na jesień.

    Buziaki
    A gdzie podchodzisz do badań klinicznych?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    A wiec po raz kolejny Pasnik wydaje dwie sprzeczne opinie?
    Z tego co ja zrozumialam to mlr dziala jesli cos naszego jest oblepione czyms obcym, dlatego tez pobiera sie krew od pacjentki i jej partnera, przy KD/AZ material genetyczny jest od dwoch obcych osob.

    dla mnie to juz w ogole czarna magia, im wiecej czytam, dowiaduje sie tym mniej wiem i mam wiecej watpliwowci. Co lekarz to inne zdanie, opinia. Mozna zwariowac od tego wszystkiego. Z kolei ginekolog powiedziala ze wlasnie transfer obcego zarodka dziala inaczej i dzialaja inne mechanizmy.

    p.s wydaje mi sie ze dr tez nie zawsze do konca wie co komu pomoze, jednym pomoze to innej tamto..wiec pewnie nie kazdej mowi to samo.. w zaleznosci kto jaka ma diagnoze, badania itp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 21:55

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    dla mnie to juz w ogole czarna magia, im wiecej czytam, dowiaduje sie tym mniej wiem i mam wiecej watpliwowci. Co lekarz to inne zdanie, opinia. Mozna zwariowac od tego wszystkiego. Z kolei ginekolog powiedziala ze wlasnie transfer obcego zarodka dziala inaczej i inne mechanizmy.
    Podpisuje się dwoma lapkami czym wiecej czytam tym mniej wiem.
    Nic wiecej nie zrobię jak w przyszłym cyklu zrobię test CBA i zobaczę co tam się dzieje. Jeśli leczenie nie da skutku odpadam. I zacznę procedurę OA

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    A gdzie podchodzisz do badań klinicznych?

    Próbuję w Katowicach w Angelius Provita. Ale nie wiem czy mi się uda zakwalifikować... Podobno dostali 30 dodatkowych miejsc, ja nie jestem ich pacjentką, ale byłam na rozmowie.

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Podpisuje się dwoma lapkami czym wiecej czytam tym mniej wiem.
    Nic wiecej nie zrobię jak w przyszłym cyklu zrobię test CBA i zobaczę co tam się dzieje. Jeśli leczenie nie da skutku odpadam. I zacznę procedurę OA

    ja juz zaczelam procedure w OA bo to sie tyle czeka, trzeba przejsc przez rozmowy, testy jak dostaniesz kwalifikacje to czekasz znow na szkolenie dosyc dlugo a potem na ten telefon..itp

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Próbuję w Katowicach w Angelius Provita. Ale nie wiem czy mi się uda zakwalifikować... Podobno dostali 30 dodatkowych miejsc, ja nie jestem ich pacjentką, ale byłam na rozmowie.
    Ja też w Prowicie powiedz kto cię zakwalifikował ? Można samemu się zgłosić?
    Możesz coś napisać co i jak

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja też w Prowicie powiedz kto cię zakwalifikował ? Można samemu się zgłosić?
    Możesz coś napisać co i jak

    Napiszę na priv, żeby nie zaśmiecać wątku ;)
    Przyjmij zaproszenie.

    Flowwer lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z Intralipidem po pozytywnej becie brać czy nie ? Komu się udało ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 22:28

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Dziewczyny jak to jest z Intralipidem po pozytywnej becie brać czy nie ? Komu się ufało ?
    Tam gdzie ja się leczę dziewczyny w ciąży dalej biorą intralipid bo wtedy organizm w nowej sytuacji znowu zaczyna szaleć.

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Tam gdzie ja się leczę dziewczyny w ciąży dalej biorą intralipid bo wtedy organizm w nowej sytuacji znowu zaczyna szaleć.
    To samo mi moja immunolog tłumaczyła że później wszystko szaleje i trzeba dalej brać.
    A jak sytuacja tych dziewczyn ciążę są dalej ? Badają cykloiny i NK ?
    Jak długo trzeba brać te kroplówki?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Tam gdzie ja się leczę dziewczyny w ciąży dalej biorą intralipid bo wtedy organizm w nowej sytuacji znowu zaczyna szaleć.

    a ja sie wlasnie boje go brac po pozytywnej becie :( , nie wiem moze jestem uprzedzona do tego ale mam stracha

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ