X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chciałam Wam jeszcze powiedzieć (ponieważ są głosy, że niektórym się udaje bez szczepień), że byłam kiedyś u dr Przybycienia (może niektóre z Was o nim słyszały) i problem z immunologią jest taki, że tylko 1 na 4 ciąże ma szansę na zakończenie na porodówce. Wszystko jest podobno kwestią ułożenia genów. Jeśli ułożą się w konfiguracji Tata/ Tata, Mama/ Tata lub Tata/ Mama to nie ma szansy. Jedynie konfiguracja Mama/ Mama (cokolwiek to znaczy) ma szansę dojechać na porodówkę. Zatem kobiety, które mają problem z immunologią i się nie szczepiły a urodziły dziecko są właśnie tym przypadkiem korzystnego ułożenia genów.

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    hmmm...... jestem po 2 poronieniach stąd liczne badania z których wyszło, że mój organizm odrzuca ciążę. Miesiąc brałam zgodnie z zaleceniami Dr Paśnika. Teraz się dziwię bo widzę, że przepisywał dziewczynom na ok 7-14 dni.. dziwne...


    ja bralam tydzien te leki i jestem po kolejnej stracie.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    a powiedz mi caly czas bierzesz encorton przy ANA dodatnich? a szczepic sie nie mozna przy dodatnich czy jak?

    A ten test CBA myslisz ze polepszy sie po braniu encortonu? a bedziesz odstawiala go przed badaniem czy nie?
    Dopiero zaczynam brać encorton z zalecenia immunologa juz drugi tydzień.
    Niestety przy chorobach autoimmunologicznych po szczepieniu może dojść do zaostrzenia choroby to samo się dotyczy noworodków od matek z takim chorobami. W pierwszym roku są odraczane - mam taką sytuację w rodzinie.
    O broń Boże żebym była przeciwko szczepieniu ale w pewnych sytuacjach jest ryzykowne.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dr Pasnik tez wspominal o szczepieniach, ale ja nie do konca jestem do nich przekonana a poza tym jak mam dodatnie Ana to tez bym sie bala szczepic.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    ja bralam tydzien te leki i jestem po kolejnej stracie.


    ja czekam na decyzję.. Dr mówił, że w zależności od wyniku lct albo dalej leki albo pulowane doszczepianie... od X.16 próbujemy... monitoringi, testy owu i nic.. w zeszłym roku udało się zajść 2x... ale niestety ... teraz odpuściłam... żadnych monitoringów nie robię.. będzie co ma być... Niestety jestem raczej nastawiona, że nawet jeśli się uda to zaliczymy kolejną stratę :(. Daję sobie czas do końca roku.. już chyba jestem za stara :(

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    ja czekam na decyzję.. Dr mówił, że w zależności od wyniku lct albo dalej leki albo pulowane doszczepianie... od X.16 próbujemy... monitoringi, testy owu i nic.. w zeszłym roku udało się zajść 2x... ale niestety ... teraz odpuściłam... żadnych monitoringów nie robię.. będzie co ma być... Niestety jestem raczej nastawiona, że nawet jeśli się uda to zaliczymy kolejną stratę :(. Daję sobie czas do końca roku.. już chyba jestem za stara :(
    Ja też walczę do końca roku i end ....

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Dziewczyny , czy któraś z Was jest w trakcie lub po leczeniu lekami immunosupresyjnymi u dr Pasnika ?
    Nie kwalifikuję się na szczepienia. Za dobre wyniki,ale będę leczona 3 różnymi lekami, nie pamiętam nazw.
    Zastanawiam się czy któraś z dziewczyn zaszła w ciąże po takim leczeniu.

    equoral aziatropyna i metypred... i znowu albo leki albo doszczepinanie - na ciążę dalej czekam ale chyba stres mnie zżera... :(

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzenie83 wrote:
    Mam pytanie czy któraś była na immunosupresyjnych lekach 6 tyg.?


    ja byłam 30 dni

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katrin223 wrote:
    Cala miałam 4 szczepienia mężem i mlr 20% a teraz jedno z dawcy i prawie 66% mlr.
    Dziewczyny nie ma tu nikogo z łodzi?serio ?


    ja jestem :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edloteh wrote:
    Cala, wiem że powinniśmy mieć zaufanie do lekarza...ale jak pomyślę że gdybym zrobila to badanie to bym pewnie uniknęła szczepien albo miałabym od razu pullowane... z drugiej strony może się mylę...

    może jest dziewczyny wśród was któraś z większą wiedzą w tym temacie. Nie chcę robić niepotrzebnego zamieszania tutaj...


    ja miałam przed szczepieniem lct ujemny, mlr 0. Po szczepieniach mlr 30 %, po kilku miesiącach lct dodatni, mlr spadło do 18%, po kolejnych kilku tygodniach lct dalej dodatni- wzrosło z 0.39 do 0.61. Także nie ma niestety reguły...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Miesiąc brałam zgodnie z zaleceniami Dr Paśnika. Teraz się dziwię bo widzę, że przepisywał dziewczynom na ok 7-14 dni.. dziwne...
    Ja mam przepisane na 3 tygodnie... ale terapia dopiero przede mną, bo ze względu na krótki urlop przełożyłam sobie to wszystko... w trakcie brania leków należy unikać słońca, wiec nie chce ryzykować ... i dwa tygodnie przesunięcia nic nie zmienią...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    ja miałam przed szczepieniem lct ujemny, mlr 0. Po szczepieniach mlr 30 %, po kilku miesiącach lct dodatni, mlr spadło do 18%, po kolejnych kilku tygodniach lct dalej dodatni- wzrosło z 0.39 do 0.61. Także nie ma niestety reguły...
    Wszystko to skomplikowane... ciekawe dlaczego tak wynik LCT sie zmienia. Mówił ci coś Paśnik na ten temat?

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzenie83 czemu ty mialas az brac 6 tyg?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja też walczę do końca roku i end ....

    Na pocieszenie powiem, że mówiłam, że walczę do marca tego roku i koniec ;)
    Już byłam pogodzona ze swoim losem, a tu niespodzianka. Bardzo miła i powinna niebawem zacząć kopać ;)

    Flowwer lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edloteh wrote:
    Wszystko to skomplikowane... ciekawe dlaczego tak wynik LCT sie zmienia. Mówił ci coś Paśnik na ten temat?

    wspominał, że prawdopodobnie przeszłam jakąś infekcję i faktycznie w marcu byłam przeziębiona i tydzień na l4 w domu siedziałam- podobno dlatego lct jest teraz dodatnie. Nie rozumiem natomiast dlaczego po 2 miesiącach jest "jeszcze bardziej dodatnie", nie wiem czy to dobrze czy nie... zwłaszcza po lekach immunosupresyjnych. Wyniki odczytałam wczoraj więc dopiero po niedzieli pewnie mi dr odpowie na to pytanie.

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Na pocieszenie powiem, że mówiłam, że walczę do marca tego roku i koniec ;)
    Już byłam pogodzona ze swoim losem, a tu niespodzianka. Bardzo miła i powinna niebawem zacząć kopać ;)


    ale fajnie :)- gratuluję! zwykle tak jest, że jak odpuszczamy to życie nas zaskakuje. Ja daję sobie czas do końca roku ale już raczej nie wierzę w powodzenie mojej misji. Działam teraz zadaniowo, wykorzystuję dostępne metody po to, żeby mieć pewność, że zrobiłam wszystko co mogłam....

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Mnie dr Pasnik tez wspominal o szczepieniach, ale ja nie do konca jestem do nich przekonana a poza tym jak mam dodatnie Ana to tez bym sie bala szczepic.
    To czy mozna robic szczepienia przy dodatnim ANA zalezy od miana i wyniku testu IMK.
    I jesli szczepien nie mozna stosowac to mozna skorzystac z immunoglobuliny z tego co kojarze.

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    To czy mozna robic szczepienia przy dodatnim ANA zalezy od miana i wyniku testu IMK.
    I jesli szczepien nie mozna stosowac to mozna skorzystac z immunoglobuliny z tego co kojarze.


    a ta immunoglobulina na co? sorki ze tak wypytuje ale normalnie zielono mi :)

    Odnosnie testu IMK to nie mialam go zlego i komorki NK bylo na 6%.

    Miano mialam 1:320 a jak robilam w grudniu to mi wzroslo, nie wiem czemu...

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy zamiast całego panelu interkulin można zrobić IL2 i Il 10? Żeby sprawdzić te parametry?

    Dootka_86 lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    a ta immunoglobulina na co? sorki ze tak wypytuje ale normalnie zielono mi :)

    Odnosnie testu IMK to nie mialam go zlego i komorki NK bylo na 6%.

    Miano mialam 1:320 a jak robilam w grudniu to mi wzroslo, nie wiem czemu...
    Na mlr.

    ANA koreluja z wynikiem ratio z IMK a nie samym NK, z tego co kojarze.
    Ja mam 1:320 i to podobno nie ma znaczenia, moge sie szczepic (a ratio mam ponizej 3)

    Edit: i tak jak edoleth pisała, na test lct pobieraja krew tylko od kobiety

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 15:50

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ