X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Zazwyczaj nie. U mnie mówili że macica dwurozna, która nie ma wpływu na zajście i utrzymanie ciąży. Dopiero po histeroskopii wyszła przegroda, była u mnie usunięta 2-etapowo.

    Dzięki za odpowiedź. Nikt mnie nigdy nie kierował na histeroskopię. Miałam tylko hsg.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Jeżeli beta nie drgnęła to na e jest to problem immunologiczny tylko mógł być zarodek wadliwy.

    U mnie nigdy nie drgnęła, a doc.Paśnik uznał po badaniach, że to immunologia jest przyczyną. Organizm nie chroni zarodka, zwalcza go.

    monik123 lubi tę wiadomość

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Jeżeli beta nie drgnęła to na e jest to problem immunologiczny tylko mógł być zarodek wadliwy.
    Immunologia też może być przyczyną braku implantacji

    Kosanka lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dostałam wynik DHEA. Mam 6,18 ng/ml przy normie 1,20 - 6,30. Rozumiem, że w tym przypadku im wyżej, tym lepiej?

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Poczekamy, zobaczymy. To kiedy możesz robić test?
    Ja jeszcze nawet transferu nie miałam😉

    0901d7c722.png
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Jeżeli beta nie drgnęła to na e jest to problem immunologiczny tylko mógł być zarodek wadliwy.

    A jaki poziom evkill swiadczy o tym, że drgnęła ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    U mnie nigdy nie drgnęła, a doc.Paśnik uznał po badaniach, że to immunologia jest przyczyną. Organizm nie chroni zarodka, zwalcza go.

    Kokosanka jakie badania to pokazały? U mnie na pewno jest niska ochrona IL 10. To może być przyczyną? IL 2 jest niskie.
    A co oznacza IL 4 bo mam na granicy normy ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Immunologia też może być przyczyną braku implantacji
    Ale jest wtedy próba implantacji. U mnie lekarz stwierdził, że tej próby w ogóle nie było więc nie można tu winić immunologi

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Kokosanka jakie badania to pokazały? U mnie na pewno jest niska ochrona IL 10. To może być przyczyną? IL 2 jest niskie.
    A co oznacza IL 4 bo mam na granicy normy ?

    U mnie właśnie IL 10 (mam 168, a norma jest od ponad 698) jest problemem. Też masz tak niskie? IL 2 też mam lekko podwyższone - 73 przy normie do 62,5.
    O IL 4 wiem niewiele. U mnie choć niskie jest w normie - jako jedna z nielicznych, bo 22 przy normie od 20 do 80.
    Mam też dodatnie ANA1. Kolejny problem to przeciwciała przeciwko antygenom jajnika. To chyba tyle.
    Powiem szczerze, że jak dla mnie te wizyty za krótko trwają i za szybko wszystko się odbywa. Mimo że robię notatki, nie jestem pewna wszystkiego po wyjściu. Choć doc. Paśnik jest dość obrazowy w tłumaczeniu, co jest nie tak. Jak to określił: organizm nie wytwarza czapeczek ochronnych, nie chroni zarodka, pozbywa się go. Szczepienia mają dać szansę na to, by 100% ochrony szło od partnera.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Ale jest wtedy próba implantacji. U mnie lekarz stwierdził, że tej próby w ogóle nie było więc nie można tu winić immunologi

    A skąd lekarz wie, że nie było?
    I jak ocenić, że była próba lub nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 19:13

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    A skąd lekarz wie, że nie było?
    I jak ocenić, że była próba lub nie?
    Myślę, że wywnioskował to z wczesnej weryfikacji bety, braku plamien implamientacyjnych i słabej jakość zarodka. Wiesz to nie jest pewnik, tego nikt nie wie na pewno. Można jedynie przypuszczać.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Myślę, że wywnioskował to z wczesnej weryfikacji bety, braku plamien implamientacyjnych i słabej jakość zarodka. Wiesz to nie jest pewnik, tego nikt nie wie na pewno. Można jedynie przypuszczać.

    Plamienie implantacyjne występuje u 30 % kobiet. Czy Twój lekarz wierzy w rolę immunologii w tym zakresie? Bo są tacy ginekolodzy, którzy każdy argument zbijają i zawsze są na nie.
    Ja miałam ładne zarodki i zero ciąży. Do badania immunologii byłam zdrowa, miałam i mam piękne amh, dobre wyniki (prócz niegroźnego guza na tarczycy). U męża też wszystko pięknie.
    Bety nie ma, jeśli nie dojdzie do zagnieżdżenia. A dlaczego nie dochodzi? Bo układ immunologiczny zwalcza zarodek, nie pozwala mu się zagnieździć. Tak twierdzi immunolog.

    Ale oczywiście może być tak, że zarodki obumierają. Dlatego ja następnym razem (choć mam nadzieję, że nie będzie konieczny) będę prosiła, by czekać z zarodkami do 5 dnia. Rozmawiałam ostatnio z genetykiem w klinice. Zapytałam, czy dla zarodków ma znaczenie, czy są w probówce, czy w macicy. Wg badań nie. To ja wolę poczekać do 5 dnia, niż narażać się na stres. Raz miałam podany 3-dniowy, za drugim razem 2 dwudniowe. Nie wiem, po co tak wcześnie.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Njut, dodalam Cie di przyjaciółek. Bardzo proszę,odezwij sie. Potrzebuję Twojej pomocy. Dziękuję bardzo.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    U mnie właśnie IL 10 (mam 168, a norma jest od ponad 698) jest problemem. Też masz tak niskie? IL 2 też mam lekko podwyższone - 73 przy normie do 62,5.
    O IL 4 wiem niewiele. U mnie choć niskie jest w normie - jako jedna z nielicznych, bo 22 przy normie od 20 do 80.
    Mam też dodatnie ANA1. Kolejny problem to przeciwciała przeciwko antygenom jajnika. To chyba tyle.
    Powiem szczerze, że jak dla mnie te wizyty za krótko trwają i za szybko wszystko się odbywa. Mimo że robię notatki, nie jestem pewna wszystkiego po wyjściu. Choć doc. Paśnik jest dość obrazowy w tłumaczeniu, co jest nie tak. Jak to określił: organizm nie wytwarza czapeczek ochronnych, nie chroni zarodka, pozbywa się go. Szczepienia mają dać szansę na to, by 100% ochrony szło od partnera.

    Ja mam około 800 i Paśnik powiedział że za niskie. Il4 mam 79 a norma do 80 więc na granicy.
    Zalecal Ci szczepienia ? U mnie przy świeżym zarodku zlecił encorton, przy krio była mowa o szczepieniach ale że względu na to ze miałam 1 mrozaka nie zdecydowałam się.

    Kokosanka ile prób masz za sobą? Miałaś zalecane jeszcze jakieś leki ?
    Za co odpowiada ANA?
    Fakt, wizyty krótkie czasem.nawet nie zdąży się o wszystko zapytać a mailowego odzewu brak.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podawany 2 i 5 dniowy zarodek, ale żaden nie przetrwał.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Ja mam około 800 i Paśnik powiedział że za niskie. Il4 mam 79 a norma do 80 więc na granicy.
    Zalecal Ci szczepienia ? U mnie przy świeżym zarodku zlecił encorton, przy krio była mowa o szczepieniach ale że względu na to ze miałam 1 mrozaka nie zdecydowałam się.

    Kokosanka ile prób masz za sobą? Miałaś zalecane jeszcze jakieś leki ?
    Za co odpowiada ANA?
    Fakt, wizyty krótkie czasem.nawet nie zdąży się o wszystko zapytać a mailowego odzewu brak.

    Ja już miałam transfer z encortonem. Niestety, nic to nie dało. Dlatego będą szczepienia.
    Mam za sobą 2 próby. Pierwsza - 1 zarodek, nieudana. Druga - 2 zarodki, też nic z tego, mimo nacięcia osłonki, encortonu, acardu, heparyny.

    Z tym ANA to jest tak, że wiadomo, że coś jest, ale nie wiadomo co. Oznaczają przeciwciała przeciwjądrowe. Piszą, że:" badanie przeprowadza się w przypadku podejrzenia układowej choroby tkanki łącznej". Jak wyjdzie dodatni, zazwyczaj robi się kolejne, żeby sprawdzić co to. Ale jak zapytałam, czy mam zrobić ANA 2 itd., to usłyszałam, że nie.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałyście intralipid równocześnie z encortonem czy bez?

    0901d7c722.png
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    A miałyście intralipid równocześnie z encortonem czy bez?

    U mnie intralipidu nie podano. Ty dostałaś równocześnie?

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Plamienie implantacyjne występuje u 30 % kobiet. Czy Twój lekarz wierzy w rolę immunologii w tym zakresie? Bo są tacy ginekolodzy, którzy każdy argument zbijają i zawsze są na nie.
    Ja miałam ładne zarodki i zero ciąży. Do badania immunologii byłam zdrowa, miałam i mam piękne amh, dobre wyniki (prócz niegroźnego guza na tarczycy). U męża też wszystko pięknie.
    Bety nie ma, jeśli nie dojdzie do zagnieżdżenia. A dlaczego nie dochodzi? Bo układ immunologiczny zwalcza zarodek, nie pozwala mu się zagnieździć. Tak twierdzi immunolog.

    Ale oczywiście może być tak, że zarodki obumierają. Dlatego ja następnym razem (choć mam nadzieję, że nie będzie konieczny) będę prosiła, by czekać z zarodkami do 5 dnia. Rozmawiałam ostatnio z genetykiem w klinice. Zapytałam, czy dla zarodków ma znaczenie, czy są w probówce, czy w macicy. Wg badań nie. To ja wolę poczekać do 5 dnia, niż narażać się na stres. Raz miałam podany 3-dniowy, za drugim razem 2 dwudniowe. Nie wiem, po co tak wcześnie.
    To co pisałam wcześniej to mówił mi immunolog. Wiem , że nie zawsze to plamienie występuje, jednak gdyby wystąpiło a beta by nie drgnęła vto byłby to już jakiś sygnał. Mój gin nie zna się na immunologi ale stosuje się do instrukcji immunologa.

    Zgadzam się z Tobą, że bez sensu transferowac 3 dniowego zarodki, pytałam też o to embriologa i stwierdził, że w macicy mają 3% więcej szans na przetrwanie. Jednakże w pierwszej ivf żaden zarodek nie dotrwał do blastki to teraz lekarz zadecydował, że jeden w 3 dobie zamrozimy. I szczerze mówiąc to w nim pokładam największe nadzieje.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Ja miałam podawany 2 i 5 dniowy zarodek, ale żaden nie przetrwał.
    Ewka wydaje mi się, że u Ciebie te zarodki były słabe. Zazwyczaj około 60 % jest zdrowych ale przy tak małej liczbie nie na co wybierac. To jest losowe niestety i trzeba próbować osiągnąć jak najwięcej komórek.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
‹‹ 1194 1195 1196 1197 1198 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ