Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 30 września 2019, 21:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Wg mnie nie , jak byłam na wizycie u Sachy to mówił ż min 3 miesiące trzeba odczekać w ogóle od starań zeby badanie było wiarygodne. Dlatego sądze, że od razu po ciąży biochemicznej wynik może być niemiarodajny...
    Tylko cztery dni po tym badaniu mialam owulacjie takze nie wiem czy jezeli beta by jeszcze byla to owulacji by raczej nie bylo?Beta moze w tej ciazy wynosila najwiecej 20 .

• palyna Autorytet

Wysłany: 30 września 2019, 22:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Tylko cztery dni po tym badaniu mialam owulacjie takze nie wiem czy jezeli beta by jeszcze byla to owulacji by raczej nie bylo?Beta moze w tej ciazy wynosila najwiecej 20 .
    Ale tu nie chodzi o bthcg a o przeciwciala blokujace ,to dwie rozne rzeczy.
    Jeżeli bthcg wynosilaby nawet 5 to wynik nie będzie miarodajny

Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2019, 22:00

Kit lubi tę wiadomość

palyna
  • Dani Autorytet

Wysłany: 30 września 2019, 23:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    A jak ci wyszlo badanie kir ?Probowalas juz z accofilem?

Jeszcze jestem przed badaniami immuno, do tej pory robilam tylko przeciwciala kardiolipidowe i tarczycowe i ten Cross-Match (gdzie wynik mam negatywny).Nie mieszkam w Polsce i tu gdzie mieszkam lekarze malo wierza w immuno. Wiec jade do Polski za 3 tygodnie na badania na wlasna reke, wtedy zbadam kiry itp. Nie mialam wiec dotad ani accofilu, ani intralipid ani nic z tych rzeczy w leczeniu. Jedynie steryd, Clexane, Acard, ale to nie pomoglo.

Kit lubi tę wiadomość

6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️

ticker_pgn.php?v=0,0,2021-6-18,0,u
  • Dani Autorytet

Wysłany: 30 września 2019, 23:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Wg mnie nie , jak byłam na wizycie u Sachy to mówił ż min 3 miesiące trzeba odczekać w ogóle od starań zeby badanie było wiarygodne. Dlatego sądze, że od razu po ciąży biochemicznej wynik może być niemiarodajny...

Coo? jak to? dlaczego? Czemu 3 miesiace od staran??
    Ja jade na badania mam juz termin na allo mlr na 23 pazdziernika, kupilam specjalnie bilet lotniczy na to badanie, a wlasnie co zaczelam krwawic wczoraj po ciazy biochemicznej.
    To co, mam odwolywac badanie?

6.2017 Pierwsza IUI *6tc

• nick nieaktualny

Wysłany: 30 września 2019, 23:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Ja jade na badania mam juz termin na allo mlr na 23 pazdziernika, kupilam specjalnie bilet lotniczy na to badanie, a wlasnie co zaczelam krwawic wczoraj po ciazy biochemicznej.
    Ja zaczelam terax czytac na ten temat i pisze ze mlr wzrasta od 4 tyg do 12 tyg.Takze wzrasta stopniowo .23 pazdziernika to sporo czasu i w tak wczesnej ciaxy to mi sie wydaje szybko wszystko wraca do normy tym bardziej jezeli ciaza trwala tak krotko.

Dani lubi tę wiadomość

• Dani Autorytet

Wysłany: 30 września 2019, 23:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Ja zaczelam terax czytac na ten temat i pisze ze mlr wzrasta od 4 tyg do 12 tyg.Takze wzrasta stopniowo .23 pazdziernika to sporo czasu i w tak wczesnej ciaxy to mi sie wydaje szybko wszystko wraca do normy tym bardziej jezeli ciaza trwala tak krotko.

Aa no wlasnie. Dzieki, uspokoilas mnie. Ta moja ciaza trwala 9 dni to to allo mlr raczej malo wzroslo, jesli wogole. A do 23 pazdziernika wroci do normy napewno, tak mi sie wydaje.

6.2017 Pierwsza IUI *6tc

• nick nieaktualny

Wysłany: 1 października 2019, 09:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Aa no wlasnie. Dzieki, uspokoilas mnie. Ta moja ciaza trwala 9 dni to to allo mlr raczej malo wzroslo, jesli wogole. A do 23 pazdziernika wroci do normy napewno, tak mi sie wydaje.
    Moja tez trwala 7 dni takze nawet jak zaczelo wzradtac to niewiele ja robilam to badanie zaraz po krwawieniu ale nievwiem czy mozna nazwac ciaza jezeli beta byla na poziomie 20.

• Dani Autorytet

Wysłany: 1 października 2019, 09:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Moja tez trwala 7 dni takze nawet jak zaczelo wzradtac to niewiele ja robilam to badanie zaraz po krwawieniu ale nievwiem czy mozna nazwac ciaza jezeli beta byla na poziomie 20.

No jakas implantacja to jest, ale malo udana... Podobna sytuacja u mnie (beta 23). Mysle ze po takiej minutowej ciazy, mozna zrobic badania od razu, mozliwe ze Allo mlr na tym etapie nie przyrasta jeszcze wogole.

Kit lubi tę wiadomość

6.2017 Pierwsza IUI *6tc

• nick nieaktualny

Wysłany: 1 października 2019, 09:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    No jakas implantacja to jest, ale malo udana... Podobna sytuacja u mnie (beta 23). Mysle ze po takiej minutowej ciazy, mozna zrobic badania od razu, mozliwe ze Allo mlr na tym etapie nie przyrasta jeszcze wogole.
    Tak naprawde nie ma kogo zapytac .Zadzwonolabym do labo w Prokocimiu ale czy beda wiedziec.

• palyna Autorytet

Wysłany: 1 października 2019, 11:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Tak mi powiedział Sacha z Krakowa , dlatego jego zaleceniami się sugeruje
    Może zadzwon do Prokocimia i zapytaj po prostu.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 11:34

palyna
  • nick nieaktualny

Wysłany: 1 października 2019, 11:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Tak mi powiedział Sacha z Krakowa , dlatego jego zaleceniami się sugeruje
    Może zadzwon do Prokocimia i zapytaj po prostu.
    Mi sie wydaje ze taka przerwa jezeli jest poronienie na pozniejszym etapie jak juz jest pecherzyk zarodek bo z tego co czytam to mlr podnosi sie jak po powstaniu pecherxyka bo pisze ze wzrasta stopniowo od 4 do 12 tyg i jest najwiekszke pod koniec 1trym.po czym znow spada.Ja bede dzwonic bo wole miec pewnosc.

• nick nieaktualny

Wysłany: 1 października 2019, 12:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonilam i niewiedza.Dziewczyny jezeli ktoras mialaby okazje zapytac specjalisty lub moze wie cos to bardzo prosze o odp.Ja wizyte mam dopiero u Sachy w polowie listipada i nie mam kogo zapytac a jest to wazne dla mnie bo nie chcialabym zebym musiala w listopadzie powtarzac to badanie i znowu czekac.

• IGA Autorytet

Wysłany: 1 października 2019, 13:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Dziewczyny czy jak bafanie mlr robilam po ciazy biochemicznej to znaczy bylam juz po krwawieniu(okresie)to jest ten wynik wiarygodny ?

Ja mialam robic po 10 tygodniach od transferu

Kit lubi tę wiadomość

b79b4656f3.png

Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • palyna Autorytet

Wysłany: 1 października 2019, 14:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Dzwonilam i niewiedza.Dziewczyny jezeli ktoras mialaby okazje zapytac specjalisty lub moze wie cos to bardzo prosze o odp.Ja wizyte mam dopiero u Sachy w polowie listipada i nie mam kogo zapytac a jest to wazne dla mnie bo nie chcialabym zebym musiala w listopadzie powtarzac to badanie i znowu czekac.
    A kiedy dokladnie bedziesz miec badanie? Ja jade 16 pazdziernika do SAchy to moge zapytac :)

palyna
  • nick nieaktualny

Wysłany: 1 października 2019, 14:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    A kiedy dokladnie bedziesz miec badanie? Ja jade 16 pazdziernika do SAchy to moge zapytac :)
    Jestes Kochna.Ja mam wizyte pierwsza 13 listopada dopiero.Chcialabym miec pewnosc bo nigdzie nie mozna otrzymac odpowiedzi.Wiadomo ze to badanie nie jest tanie ale jezeli bedzie potrzeba to bede musisla jeszcze rax je zrobic i jeszvze 200 km musxe jechac dlatego wolabym zeby wszystko gralo i mogla po tej wizycie rozpoczac leczenie a nie znowu czekac na wyniki.Nie wiem czy na kazda wizyte u niego tak dlugo sie czeka.Bardxo bylabym ci wdxieczna jak bys zapytala .Ciaza trwala tydzien i beta nie przekraczala 20 i pare dni po krwawieniu robilam to badanie (test ciazowy wtedy byl juz negatywny)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 14:42

• nick nieaktualny

Wysłany: 1 października 2019, 15:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Jezeli moge zapytac to zvtego co wyczytalam to accofil za drugim raxem ci pomogl.Jak to teraz wyglada nadal masz wizyty u Sachy -to on przepisuje ci wszystkie leki.Ja rejestrujac sie do niego mialam zrobic trzy badsnia i je zrobilam czy karze on jeszcze cos wiecej zrobic czy jak to wyglada?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 15:11

• Velvet.teddy Przyjaciółka

Wysłany: 1 października 2019, 15:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Dziewczyny z Wawy lub okolic, potrzebuję pilnie Accofil 30.
    Jeśli macie na zbyciu choć 1 sztukę to chętnie odkupię.
    Dajcie znać na priv.
    Njut na wątku Novum KejtiK dzisiaj pisała że ma accofil na zbyciu

• palyna Autorytet

Wysłany: 1 października 2019, 15:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Jezeli moge zapytac to zvtego co wyczytalam to accofil za drugim raxem ci pomogl.Jak to teraz wyglada nadal masz wizyty u Sachy -to on przepisuje ci wszystkie leki.Ja rejestrujac sie do niego mialam zrobic trzy badsnia i je zrobilam czy karze on jeszcze cos wiecej zrobic czy jak to wyglada?
    Przy drugim transferze accofil mi pomógl , natomiast serce przestało bić w pewnym momencie...
    Ja wszystko konsultuje z Paśnikiem i Sachą - oni we dwóch kombinują jak mnie leczyć :)
    Recepty dosyła mi Paśnik z Łodzi , piszę maila co mi trzeba , jakich lekow juz nie mam.
    Generalnie z lekami nie mam problemow , bo nawet moj gin jak ide to mi przepisuje wszystkie (znajac problemyu z jakimi sie borykam oczywiscie)
    Nie mam pojęcia co może Ci kazać zrobić dodatkowo oprócz tego co masz, ja pojechałam do niego w momencie kiedy już miałam wszystkie badania. Generalnie może kazać powtorzyc jakies badania jak wyda mu się niemiarodajne albo takie ktore bylo juz dawno robione.
    Mi np. kazal powtorzyc Allo mlR , bo wydało mu się niemiarodajne i sfałszowane :)
    Ale nie zdązylam powtorzyc , bo zaszlam w ciaze ...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 15:51

palyna
  • palyna Autorytet

Wysłany: 1 października 2019, 15:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Jestes Kochna.Ja mam wizyte pierwsza 13 listopada dopiero.Chcialabym miec pewnosc bo nigdzie nie mozna otrzymac odpowiedzi.Wiadomo ze to badanie nie jest tanie ale jezeli bedzie potrzeba to bede musisla jeszcze rax je zrobic i jeszvze 200 km musxe jechac dlatego wolabym zeby wszystko gralo i mogla po tej wizycie rozpoczac leczenie a nie znowu czekac na wyniki.Nie wiem czy na kazda wizyte u niego tak dlugo sie czeka.Bardxo bylabym ci wdxieczna jak bys zapytala .Ciaza trwala tydzien i beta nie przekraczala 20 i pare dni po krwawieniu robilam to badanie (test ciazowy wtedy byl juz negatywny)
    Nie ma sprawy- zapytam.
    Tylko bardzo Cie prosżę przypomnij mi 15 pazdziernika , dzien przed wizyta w wiadomosci prywatnej o tym :)
    Bo ja mam pamiec dobra, ale krotka :D

palyna
  • nick nieaktualny

Wysłany: 1 października 2019, 16:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Przy drugim transferze accofil mi pomógl , natomiast serce przestało bić w pewnym momencie...
    Ja wszystko konsultuje z Paśnikiem i Sachą - oni we dwóch kombinują jak mnie leczyć :)
    Recepty dosyła mi Paśnik z Łodzi , piszę maila co mi trzeba , jakich lekow juz nie mam.
    Generalnie z lekami nie mam problemow , bo nawet moj gin jak ide to mi przepisuje wszystkie (znajac problemyu z jakimi sie borykam oczywiscie)
    Nie mam pojęcia co może Ci kazać zrobić dodatkowo oprócz tego co masz, ja pojechałam do niego w momencie kiedy już miałam wszystkie badania. Generalnie może kazać powtorzyc jakies badania jak wyda mu się niemiarodajne albo takie ktore bylo juz dawno robione.
    Mi np. kazal powtorzyc Allo mlR , bo wydało mu się niemiarodajne i sfałszowane :)
    Ale nie zdązylam powtorzyc , bo zaszlam w ciaze ...
    Poczytalam troche twoja historie przykro mi ze sie nie udalo .Z tego co tak poczytalam to duzo dziewvlczyn pisalo ze za drugim podejsviem z accofilem sie udalo .Teraz na pewno bedzie dobrze tym bardziej ze doszlas az do takiego tygodnia.Ja tez jeszcze probuje ten miesiac bez accofilu mimo poronien - zawsze jest nadzieja a moze sie uda.Teraz to czekanie jest najgorsze bo nie wiem co mnie czeka.😩Zapisze sobie w notatkach jako przypomnienie o tym 15 tym bo ze mna tez to roznie bywa.Dzieki za odp.😚

Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 16:36

‹‹ 1266 1267 1268 1269 1270 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

„Nie mogę zajść w ciążę!” – najczęstsze problemy z płodnością u kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedy powinnaś zacząć martwić się, jeśli pomimo waszych starań nie możesz zajść w ciążę? Czy lepiej cierpliwie czekać, czy może gdy nadejdą pierwsze obawy, od razu skonsultować się z lekarzem? Przeczytaj jakie są niepokojące objawy, których nie powinnaś ignorować i jakie są potencjalne rozwiązania zwiększające szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego