X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 22 października 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Dziewczyny czy jezel mam genotyp aa to jezeli badanie hla tez wyjdzie zle to nawet acofil nie pomoze czy jak to jest?
    Właśnie jak jest AA i hla-c zle to właśnie podają accofil.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Właśnie jak jest AA i hla-c zle to właśnie podają accofil.
    Dzieki.Ja nie robilam jeszcze hla tylko kiry bo tak mialam zalecone ale zastanawialam sie jak to jest .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Właśnie jak jest AA i hla-c zle to właśnie podają accofil.
    Masz podobne kiry co ja.Bylas juz u immunologa bo ja mam pierwsza wizyte w polowie listopada.

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 22 października 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Masz podobne kiry co ja.Bylas juz u immunologa bo ja mam pierwsza wizyte w polowie listopada.
    Tak, teraz będę mieć długi protokół i przy transferze mam encorton, accofil we wlewie, accofil w zastrzykach i heparynę.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Tak, teraz będę mieć długi protokół i przy transferze mam encorton, accofil we wlewie, accofil w zastrzykach i heparynę.
    Ja nie mam zbyt duzo badan porobionych jedynie tsh zespol antyfosfolipidowy no i takie zwykle badania.No i te trzy co kazda musi zrobic kiry allo mlr i cross match.Mam nadzieje ze od razu dostane acofil i nie bedzie kaxazl robic innych badan.

  • Glorka Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 23 października 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie!
    Moim problemem są powtarzające sie poroninia na wczesnym etapie ciąży. Pierwsza trwała do 7tyg.natomiast kolejne 4skończyły się na etapie max 5tyg.-ciąże biochemiczne.

    Podstawowe badania nie wskazaly na konkretną przyczynę, dodatkowo wspomagałam się już witaminami, progesteronem, clexanem i encartonem.

    Obecnie zostaje już tylko immunologia.
    Podpowiedzcie proszę jakie badania mogłabym wykonać w tej sytuacji.

    Próbowałam zebrać informację na podstawie wcześniejszych wpisów, ale jak narazie dla mnie to czarna magia :/

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 23 października 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glorka wrote:
    Witam Was wszystkie!
    Moim problemem są powtarzające sie poroninia na wczesnym etapie ciąży. Pierwsza trwała do 7tyg.natomiast kolejne 4skończyły się na etapie max 5tyg.-ciąże biochemiczne.

    Podstawowe badania nie wskazaly na konkretną przyczynę, dodatkowo wspomagałam się już witaminami, progesteronem, clexanem i encartonem.

    Obecnie zostaje już tylko immunologia.
    Podpowiedzcie proszę jakie badania mogłabym wykonać w tej sytuacji.

    Próbowałam zebrać informację na podstawie wcześniejszych wpisów, ale jak narazie dla mnie to czarna magia :/

    Tarczyca?

  • Glorka Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 23 października 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na niedoczynność tarczycy leczę się już od kilku lat więc tutaj tylko zmieniają się co jakiś czas dawki leków aby tsh było odpowiednie.

    Hormony też ok. Mam natomiast dodatnie Ana ale na to ponoć miały pomóc zastrzyki i steryd. Niestety nie dało rady po raz kolejny:(

  • Glorka Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 23 października 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Ja nie mam zbyt duzo badan porobionych jedynie tsh zespol antyfosfolipidowy no i takie zwykle badania.No i te trzy co kazda musi zrobic kiry allo mlr i cross match.Mam nadzieje ze od razu dostane acofil i nie bedzie kaxazl robic innych badan.

    Czy te badania allo mlr i cross match są również zasadne przy poronieniach czy wykonuje się je w przypadku problemów z zajściem w ciążę?

  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 23 października 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Glorka, u mnie problem też jest z cb i poronieniami na bardzo wczesnym etapie. W moim przypadku wyszło że mam za niskie przeciwciała blokujące, czyli allo mlr. Może spróbuj pod tym kątem.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 23 października 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja wracam z nowymi informacjami.

    Przy moim niskim allo mlr dr P. zalecił szczepienia. Jednakże zdecydowaliśmy się najpierw spróbować z immunosupresja, czyli Encorton i Equoral w cyklu poprzedzającym crio.

    No i mam wątpliwości czy zaczynać w grudniu, bo to sezon przeziebieniowy w pełni i nie wiem czy ryzykować.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glorka wrote:
    Czy te badania allo mlr i cross match są również zasadne przy poronieniach czy wykonuje się je w przypadku problemów z zajściem w ciążę?
    U mnie problem to poronienia i musialam zrobic kiry allo mlr i crossmatch

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Dziewczyny a ja wracam z nowymi informacjami.

    Przy moim niskim allo mlr dr P. zalecił szczepienia. Jednakże zdecydowaliśmy się najpierw spróbować z immunosupresja, czyli Encorton i Equoral w cyklu poprzedzającym crio.

    No i mam wątpliwości czy zaczynać w grudniu, bo to sezon przeziebieniowy w pełni i nie wiem czy ryzykować.
    A robilas tez kiry?

    Velvet.teddy lubi tę wiadomość

  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 23 października 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit tak robiłam. U mnie KIRy są mega dobre, brakuje tylko jednego najmniej istotnego więc tym się mam nie przejmować. I to w sumie by się zgadzało bo mam na koncie 2 ciąże i 2 próby zagnieżdżenia ( ponoć beta poniżej 25 to nie ciąża a u mnie dwa razy urosła tylko do 10).

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Esperanza Mia Autorytet
    Postów: 6077 4460

    Wysłany: 23 października 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Dziewczyny a ja wracam z nowymi informacjami.

    Przy moim niskim allo mlr dr P. zalecił szczepienia. Jednakże zdecydowaliśmy się najpierw spróbować z immunosupresja, czyli Encorton i Equoral w cyklu poprzedzającym crio.

    No i mam wątpliwości czy zaczynać w grudniu, bo to sezon przeziebieniowy w pełni i nie wiem czy ryzykować.
    Może lepiej poczekaj na styczeń. Ja zaczynam przygodę w styczniu. Mój gin też powiedział że teraz okres chorób jest i to nie dobre dla nas.
    I grudzień to czas świąt jak trafisz w święta to i tak masz cykl w plecy.
    Zrób jak uważasz ja do niczego nie nakłaniam 😀

    age.png
    age.png
    "Cokolwiek zasiejesz, po jakimś czasie zbierzesz ! Twoje myśli to ziarno i od nich będą zależeć żniwa ".
    21.03.2022 transfer 2AA
    5 dpt 21,4 7 dpt 61,2 10 dpt 205,9 14 dpt 955 23 dpt 💗
    7.06.22 prenetralne, synek
    18.07.22 pierwsze ruchy 19+5
    22.07.2020 20+2 waga 329g połówkowe
    30.09.22 3 genetyczne 30+2 1445g
    12.12.2022 40+5 56 cm, 3550 g, g.15.55 😍
    02.01.2020 *IVF *ICSI MACS
    15.01.2020 punkcja ❄❄ ❄
    15.02.2020 transfer 3AA
    6 dpt 49,5 9 dpt 181,5 11 dpt 286 13 dpt 446 16 dpt 1446 19 dpt 3893
    26 dpt ❤️ 12.03.2020
    18.06.2020 20+3 połówkowe- waga 385 g szczęścia 💕 będzie synek
    19.06.2020 pierwsze ruchy💗
    21.07.2020 25+1 waga 776 g
    21.08.2020 29+5 gene 1502g
    09.09.2020 waga 1944g
    34+2 waga 2200, 35+2 waga 2600
    09.10.2020 36+4 - 54 cm, 2620g godz 23.21 😍
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 23 października 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza nie no pewnie, decyzja w ostatecznym rozrachunku należy do mnie, ale jednak co się mądrzejsi wypowiedza to moje 😂

    No właśnie, nie wiadomo jak to się cykl ułoży, ale może faktycznie lepiej w styczniu i wtedy potencjalny transfer byłby w lutym/marcu.

    Esperanza Mia lubi tę wiadomość

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Kit tak robiłam. U mnie KIRy są mega dobre, brakuje tylko jednego najmniej istotnego więc tym się mam nie przejmować. I to w sumie by się zgadzało bo mam na koncie 2 ciąże i 2 próby zagnieżdżenia ( ponoć beta poniżej 25 to nie ciąża a u mnie dwa razy urosła tylko do 10).
    To u mnie podobnie dwie ciaxe na pozniejszym etapie i 4 biochemiczne beta ok 30

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 18:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kto ustala np czy bedzie encorton heparyna i jakie dawki.Immunolog czy gin ?

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 23 października 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy kiry bada sie na czczo? Wnioskuje, że nie trzeba, bo to badanie genetyczne, ale wolę dopytać. Czy na wyniku sa podane brakujące kiry? Będę się badać w Prokocimiu.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Dziewczyny czy kiry bada sie na czczo? Wnioskuje, że nie trzeba, bo to badanie genetyczne, ale wolę dopytać. Czy na wyniku sa podane brakujące kiry? Będę się badać w Prokocimiu.
    Mozesz byc po lekkim sniadaniu .Na wyniku sa te ktore masz i ktorych brakuje.

    Anuśla lubi tę wiadomość

‹‹ 1278 1279 1280 1281 1282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ