Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • palyna Autorytet

Wysłany: 8 listopada, 14:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Palyna a powtarzalas badanie mlr bo pisalas wczesniej ze mialas powtorzyc.
    Nie powtarzalam , rozmawialam na ten temat z Pasnikiem i on twierdzi ze ciaza nie doszlaby do tego etapu na ktorym byla jakbym miala zle Allo MLR

palyna
  • evkill Autorytet

Wysłany: 8 listopada, 14:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Jestem po wizycie i dalej nie wiem ... Tak naprawde moja Pani Doktor powiedziala , żeby sprobować tym razem sam accofil bez encortonu i zobaczymy...
    A wy zawsze macie laczony encorton z accofilem?
    Ja sama nie wiem co robic... ostatnim razem udalo sie accofil + encorton...
    Ale jezeli wg teorii Dr Sachy jeden lek wyklucza drugi to może faktycznie sprobowac bez encortonu ?
    Co sadzicie?
    Mój dr sydor - immunolog mówil żeby nie łączyć.

moja historia
  • palyna Autorytet

Wysłany: 8 listopada, 14:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Oooo widzisz to jest dobra wiadomość :)
    To ok , to juz jestem troche spokojniejsza jak 2 lekarzy mowi tak samo :)
    Dzieki za odzew :)

evkill lubi tę wiadomość

palyna
  • Kit Przyjaciółka

Wysłany: 8 listopada, 15:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Oooo widzisz to jest dobra wiadomość :)
    To ok , to juz jestem troche spokojniejsza jak 2 lekarzy mowi tak samo :)
    Dzieki za odzew :)
    To sprobuj bez moze ma racje zeby nie laczyc.Ja pisalam ci ze mam allo 39 ale robilam je po visxy biochemicznej beta do 30 wiec nie wiem ale rok temu poronilam w 14 tyg to tez daleko .W srode mam wizyte i sie goraczkuje bo nie chce znowu czekac.Wiesz moze jak to jedt gdy sa szczepienia pulowane to jak to jest z dawca w Krakowie.?

Wiadomość wyedytowana przez autora 8 listopada, 15:33

• palyna Autorytet

Wysłany: 8 listopada, 15:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    To sprobuj bez moze ma racje zeby nie laczyc.Ja pisalam ci ze mam allo 39 ale robilam je po visxy biochemicznej beta do 30 wiec nie wiem ale rok temu poronilam w 14 tyg to tez daleko .W srode mam wizyte i sie goraczkuje bo nie chce znowu czekac.Wiesz moze jak to jedt gdy sa szczepienia pulowane to jak to jest z dawca w Krakowie.?
    Nie mam zielonego pojęcia niestety

Kit lubi tę wiadomość

palyna
  • Esperanza Mia Autorytet

Wysłany: 8 listopada, 15:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Jestem po wizycie i dalej nie wiem ... Tak naprawde moja Pani Doktor powiedziala , żeby sprobować tym razem sam accofil bez encortonu i zobaczymy...
    Ale jezeli wg teorii Dr Sachy jeden lek wyklucza drugi to może faktycznie sprobowac bez encortonu ?
    Co sadzicie?
    Paśnik łączy. Rozmawiałam z dziewczyną która miała sam accofil nie udało jej się. Z połączeniu z encorton 20 mg udało się.
    Wg mnie to wszystko loteria.

Anuśla lubi tę wiadomość

1. IVF 01.2019
    08.2019 AMH 1,89
    2018 HSG ok,
    2018 histero ok,
    IO, MTHFR A1298C,
    NK 25% , KIR BX brak 2DS1 2DS5 3DS1 HLA-C : C1 i C2
    On: HBA 48% morfologia 0% DNA?
  • Kit Przyjaciółka

Wysłany: 8 listopada, 17:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mloda88 wrote:
    Hej, mam kilka pytań ;)
    1.Czy któraś z Was na pierwszą wizytę do M miała załóżmy 2 wyniki allo mlr (jak w moim przypadku 0%) i od razu zlecono szczepienia? Czy znowu od początku kazano robić pełna diagnostykę? Dodam, że ten 2 wynik allo mlr chciałabym powtórzyć i na wizytę byłby "swiezy", a różnica ok. 10miesiecy między pierwszym a drugim badaniem.
    2. Czy są na sali dziewczyny, które nie miały problemów z zajściem w ciąże i poronienia były na późniejszym etapie powyżej 10tc?
    3.Ile z Was przeszło od Pasnika do Maliny?
    Ja w ubieglym roku we wrzesniu stracilam ciaze w 14 tyg.Teraz na corax to wczesniejsxym etapie.Nie mam problemu z zajsciem w ciaxe.

• Anuśla Autorytet

Wysłany: 8 listopada, 18:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza Mia wrote:
    Kochana dopytaj się jak możesz na ile cykli działa screatching. Bo coś obiło mi się na uszy że na 3 cykle. Ale lepiej to potwierdzić.
    Można tak powiedzieć że bliźniaczki różnimy się w kir bo te mam, a ty ich nie masz. -- ,2dl4 norm, 2dl5 gr1 , 2ds4 norm
    Jak gin ma pojęcie o kir to da ci odpowiednie leki przed procedurą. Paśnik uważa że przez te kir jest utrudnienie w zajście w ciążę, a jakby się udało to może być poronienie
    Ponoć immuno najsilniej działa po 30 roku życia. Ale ile osób zachodzi normalnie w ciążę mając podobne wyniki. I bądź tu mądry.
    Kiedy startujesz? W grudniu? A dostałaś jakieś leki od immuno? I sprawdź alergię na soję przed podaniem intralipid, bo paśnik teraz stwierdził że jestem alergikiem i przez to NK rosło nie malało i na rozpisce nam napisane alergia na soję.
    Byłam u gina. Potwierdził że brakuje mi ważnych kirow i bedzie accofil, ale mąż ma HLA-C jeszcze zrobić. Nie wiem czy bede brała intralipid, jest sens go łączyc z accofilem? Chcielibysmy w grudniu ale czekamy na kariotypy wiec pewnie styczeń. To startujemy razem Esperanza!

Staramy się od sierpnia 2016
    3 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo.MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero.
    16.10.2019 - histeroskopia. Biopsja i scratching endometrium. Wycieto zrosty i mikropolipy.
    Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych. HLA-C C1C2.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed

"Just because I'm losing doesn't mean I'm lost."
  • Paulina12345 Przyjaciółka

Wysłany: 8 listopada, 18:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Byłam u gina. Potwierdził że brakuje mi ważnych kirow i bedzie accofil, ale mąż ma HLA-C jeszcze zrobić. Nie wiem czy bede brała intralipid, jest sens go łączyc z accofilem? Chcielibysmy w grudniu ale czekamy na kariotypy wiec pewnie styczeń. To startujemy razem Esperanza!

Dr Ch Ci zlecił accofil?

Starania od 2016r
    Przebyte histeroskopie i laparoskopia IUI :-((((
    Endometrioza st. 1
  • inka222 Przyjaciółka

Wysłany: 8 listopada, 18:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:

Aa to ciekawe bo tez chodzę do dr Sydora i mam teraz accofil i encorton tyle ze zmniejszył mi dawkę z 10 na 7,5 :/

• evkill Autorytet

Wysłany: 8 listopada, 18:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka222 wrote:
    Aa to ciekawe bo tez chodzę do dr Sydora i mam teraz accofil i encorton tyle ze zmniejszył mi dawkę z 10 na 7,5 :/
    Może to indywidualne podejście i zależy od wyników pacjenta.

moja historia

Wysłany: 8 listopada, 19:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    W przypadku Bx nie ma sensu robić hla c, bo to nic nie wniesie w naszym przypadku. C1 czy C2 będzie neutralne w naszym przypadku. Ale jak lekarz chce to zrób
    Jak accofil będziesz brac,? Screatching ponownie też będziesz miała?
    Mówią że accofil też na NK jest
    Czyli większość moich znajomych startuje w styczniu. Oby nam się w końcu udało.

1. IVF 01.2019
    08.2019 AMH 1,89
    2018 HSG ok,
    2018 histero ok,
    IO, MTHFR A1298C,
  • Pismak Autorytet

Wysłany: 8 listopada, 22:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Dzirwczyny a o co chodzi z sxczepieniami pulowanymi- pytam w raxie czego czy trzeba znalezc kogos innego kto bedzie dawca?Ja nie mam kogo prosic..

Kit pullowane są od dawców - partnerów kobiet którzy oddają krew do izolacji limfocytów dla swojej partnerki w dniu szczepienia. To co zostaje z tych „porcji” miesza się i podaje w tym samym dniu kobietom, które maja właśnie szczepienia pullowane ( nie od partnera). Nie musisz nikogo szukać.

Kit lubi tę wiadomość

19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]
    Szczepienia limfocytami męża
    MRL 59,7%

OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron, toxo, CMV, helicobacter, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie
    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA
  • Paulina12345 Przyjaciółka

Wysłany: 8 listopada, 23:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei po miesiącu stosowania Metypredu będę przeskakiwać na Encorton. Przez miesiąc walczyłam z nawracającymi grzybicami.... No koszmar. Obecnie ustabilizowałam się ale nie mogę odstawić ani lactovaginalu ani doustnych flor bakteryjnych. Też tak miałyście? Jak sobie z tym radzilyscie?

Starania od 2016r
    Przebyte histeroskopie i laparoskopia IUI :-((((
    Endometrioza st. 1
  • Anuśla Autorytet

Wysłany: 9 listopada, 00:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza Mia wrote:
    W przypadku Bx nie ma sensu robić hla c, bo to nic nie wniesie w naszym przypadku. C1 czy C2 będzie neutralne w naszym przypadku. Ale jak lekarz chce to zrób
    Jak accofil będziesz brac,? Screatching ponownie też będziesz miała?
    Mówią że accofil też na NK jest
    Czyli większość moich znajomych startuje w styczniu. Oby nam się w końcu udało.
    Aaa kurde to wydane pieniądze no ale zastosuje sie do zaleceń lekarza tak jak mówisz. Wlewami albo podskornie ale o tym decyzja dopiero nastąpi. Właśnie zapomnialam zapytać o ten scratching ech... Chyba nie bo mam przyjsc 18 dc jak już beda kariotypy więc sie juz scratchingu nie zrobi ale dopytam. Styczeń - nowy rok, nowe nadzieje, czyli jak co rok:-)

Paulina, tak, dr Ch. Tzn powiedział ze procedura od tego nie zalezy tylko leki dodatkowe przed transferem i po jak np. Accofil.

Paulina12345 lubi tę wiadomość

Staramy się od sierpnia 2016
    3 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo.MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero.
    16.10.2019 - histeroskopia. Biopsja i scratching endometrium. Wycieto zrosty i mikropolipy.
    Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych. HLA-C C1C2.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed

"Just because I'm losing doesn't mean I'm lost."
  • Meggie1 Autorytet

Wysłany: 9 listopada, 07:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Co sadzicie?
    Ja mam accofil wlew+zastrzyki i encorton 5mg.

b67855b1b2.png
    29l. AMH 4.14, 2 x IUI - :(
    Histero, HSG - ok, KARIOTYPY - ok, ANA1, ASA - ok
    KIR AA, HLA-C ja: c2c2 mąż: c2c2, brak kirów implantacyjnych. NK 26% , rozjechane cytokiny, PAI-A 4G/5G hetero
    1# 05.2019 - IMSI (krótki) -> 16 komórek pobranych - 9 zapłodnionych - 1 blastka -> transfer zarodka 3AB :(
    2# 10.2019 - IMSI (długi) -> 12 pobranych - 6/6 zapłodnionych - transfer 2x8B prog. = 86.10
    beta 6dpt = 9.33
    beta 8dpt = 51.48 prog. = 34.27
    beta 10dpt = 143.50 prog = 81.30
    Beta 12dpt = 511.77
    beta 14dpt = 1058.36
  • IGA Autorytet

Wysłany: 10 listopada, 12:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:

Ty tez masz allo 0,00. Sydor nie proponowal ci szczepien?

Od marca 2017 trzy nieudane cykle na clo
    Od wrzesnia 2017 slabe wyniki nasienia: słaba ruchliwość, morf 2%, mała ilość(brak przyczyny)
    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B ):
    crio 26.11 - wczesna blastka 2BB - cb
    II IMSI krotkie- styczen/luty 2019- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET (9A I 9B) -....cb
    14.05.19- FET 2 blastusi (AZ)- ):
    Wrzesien 2019- FET 4 A 😢
    12.11.19- Fet 4 BB cb
    badania:
    toczeń,KIR, cytokoiny, celiakia, helicobakter, cytomegalowirus, trombofilia-ok, ANA - dodatni, ANA 2 - dodatni, imunofetyp NK 2%, NK 3.5%, Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, nieprawidłowe: MTHFR 6777C-T układ heterozygotyczny
    PAI- 1 układ homozygotyczny
  • kasia1990 Nowa

Wysłany: 10 listopada, 13:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Jestem tutaj nowa. Mam mały problem a raczej nie wiem co zrobić dlatego chciałam się Was poradzić.. Boli mnie ząb.. I we wtorek idę do dentysty.. Tylko jestem w trakcie szczepień i lekarz mówił, że nie mogę brać żadnych leków przeciwzapalnych.. No a wiadomo, że pewnie skończy się to jakimś lekarstwem w zębie.. Może któraś z Was miała taki przypadek.

Wysłany: 10 listopada, 14:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Ja z kolei po miesiącu stosowania Metypredu będę przeskakiwać na Encorton. Przez miesiąc walczyłam z nawracającymi grzybicami.... No koszmar. Obecnie ustabilizowałam się ale nie mogę odstawić ani lactovaginalu ani doustnych flor bakteryjnych. Też tak miałyście? Jak sobie z tym radzilyscie?
    Ja mam częste nawracające grzybicę po encorton. Jak mnie łapie infekcja dostałam od gina krem dopochwowy i globulki macmiror. I niestety od 1,5 roku wojuje.

1. IVF 01.2019
    08.2019 AMH 1,89
    2018 HSG ok,
    2018 histero ok,
    IO, MTHFR A1298C,
  • njut Autorytet

Wysłany: 10 listopada, 15:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1990 wrote:
    Cześć Dziewczyny. Jestem tutaj nowa. Mam mały problem a raczej nie wiem co zrobić dlatego chciałam się Was poradzić.. Boli mnie ząb.. I we wtorek idę do dentysty.. Tylko jestem w trakcie szczepień i lekarz mówił, że nie mogę brać żadnych leków przeciwzapalnych.. No a wiadomo, że pewnie skończy się to jakimś lekarstwem w zębie.. Może któraś z Was miała taki przypadek.
    Ja miałam taką sytuację. W trakcie szczepień miałam zabieg chirurgiczny na dziąsłach. Powinnam brać po nim antybiotyk ale nie mogłam, więc dentysta przepisał mi silny płyn do płukania ust. No i musiałam się w międzyczasie pokazać żeby sprawdził czy nic się nie dzieje. Nic złego się nie wydarzyło.

ponad 10 lat starań
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), czeka 4AB, 8A, 8A
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc ... cdn ❄️❄️❄️
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
‹‹ 1287 1288 1289 1290 1291 ››

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)