X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 1 lipca 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w jakim celu Pasik chce wyniki z helicobakter? Dziś odebrałam i okazuje się ze mam.

    Znalazłam artykuł ale nie potrafię tak biegle po ang, może któraś da radę przetłumaczyć ?

    http://iai.asm.org/content/65/10/4229.short

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 lipca 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Dziewczyny w jakim celu Pasik chce wyniki z helicobakter? Dziś odebrałam i okazuje się ze mam.

    Znalazłam artykuł ale nie potrafię tak biegle po ang, może któraś da radę przetłumaczyć ?

    http://iai.asm.org/content/65/10/4229.short
    Translate google daje rade ;)
    Wedlug Pasnika, h. Pyroli ma wplyw na zajscie i utrzymanie ciazy. Aktualnie nie moge znalezc tego co czytalam na ten temat.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 1 lipca 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Translate google daje rade ;)
    Wedlug Pasnika, h. Pyroli ma wplyw na zajscie i utrzymanie ciazy. Aktualnie nie moge znalezc tego co czytalam na ten temat.

    Ale to takie tłumaczenia pi razy oko z Google
    http://mbio.asm.org/content/5/4/e01243-14.abstract?utm_source=TrendMDmBio&utm_medium=TrendMDmBio&utm_campaign=trendmdalljournals_0

    Tu też artykuł.
    Jak znajdziesz coś na ten temat chętnie przeczytam.
    I nie wiem czy to leczyć? Bo przecież 50% populacji to ma

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 lipca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ale to takie tłumaczenia pi razy oko z Google
    http://mbio.asm.org/content/5/4/e01243-14.abstract?utm_source=TrendMDmBio&utm_medium=TrendMDmBio&utm_campaign=trendmdalljournals_0

    Tu też artykuł.
    Jak znajdziesz coś na ten temat chętnie przeczytam.
    I nie wiem czy to leczyć? Bo przecież 50% populacji to ma
    No wlasnie calkiem sensowanie wyszlo, dlatego Ci napisalam, ze daje rade.
    Napewno antybiotyki sie na to bierze i na 100% warto leczyc. Moj ukochany mial w mlodosci i niestety ledwo co go odratowali...

    Flowwer lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 2 lipca 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Ostatnie wyniki i chyba nie wyglada to za dobrze :-(

    cena cytokin i współczynnika Th1 / Th2
    Interferon gamma ↓ 191,00 pg/ml 290,0 — 1050,0
    Czynnik martwicy nowotworu 948,00 pg/ml 320,0 — 1380,0
    Interleukina 10 ↓ 883,00 pg/ml 1530,0 — 3830,0
    Interleukina 4 21,00 pg/ml 20,0 — 120,0
    Interleukina 5 ↓ <20 pg/ml 20,0 — 95,0
    Interleukina 2 ↑ 173,00 pg/ml 20,0 — 45,0
    Wskaźnik IFN/IL4 ↓ 9,10 ratio 47,3 — 135,8
    Wskaźnik TNF/IL4 ↑ 45,10 ratio 3,2 — 31,2
    Wskaźnik IFN/IL10 ↓ 0,20 ratio 1,1 — 2,8
    Wskaźnik TNF/Il10 ↑ 1,10 ratio 0,2 — 0,5
    Mialam podobne wyniki. DrP powiedzial, ze sam test cba nic nie znaczy. Zalecil immunofenotyp, allo mlr oraz lct. Patrzac calosciowo powiedzial, ze nie jest tak zle i ten test mogl byc incydentalny bo to sie ciagle zmienia. Szczepienia nie sa absolutnie potrzebne, mam tylko leki immunosupresyjne. Bylam pewna, ze beda szczepienia. Nie denerwuj sie, poczekaj spokojnie na reszte wynikow.

    7pqmag4.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 2 lipca 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Mialam podobne wyniki. DrP powiedzial, ze sam test cba nic nie znaczy. Zalecil immunofenotyp, allo mlr oraz lct. Patrzac calosciowo powiedzial, ze nie jest tak zle i ten test mogl byc incydentalny bo to sie ciagle zmienia. Szczepienia nie sa absolutnie potrzebne, mam tylko leki immunosupresyjne. Bylam pewna, ze beda szczepienia. Nie denerwuj sie, poczekaj spokojnie na reszte wynikow.

    Immunofenotyp to? Allo mlr nie robilam a lct to ? :-P myslisz zebym zrobila na wlasna reke? Chyba dlugo sie czeka na wyniki?
    Kurde byam w srode 25/26dc na wizycie usg ok endo 10mm gotowe do zluszczenia a tu @ nie widac a zawsze mialam 26/28 dni. Czy od zmiany diety moze sie @ poprzestawiac? Teraz stosuje bezglutenowa i beznabialowa pod hashi

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 2 lipca 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Nieśmiało zapytam, czy któraś z miłych koleżanek pomoże mi zrozumieć poniższe wyniki? O czym one świadczą i co za sobą mogą przynieść?
    Ocena cytokin i współczynnika Th1 / Th2
    Interferon gamma ↓ 64,00 pg/ml 290,0 — 1050,0
    Czynnik martwicy nowotworu 430,00 pg/ml 320,0 — 1380,0
    Interleukina 10 1667,00 pg/ml 1530,0 — 3830,0
    Interleukina 4 21,00 pg/ml 20,0 — 120,0
    Interleukina 5 ↓ <20 pg/ml 20,0 — 95,0
    Interleukina 2 ↓ <20pg/ml 20,0 — 45,0
    Wskaźnik IFN/IL4 ↓ 3,00 ratio 47,3 — 135,8
    Wskaźnik TNF/IL4 20,50 ratio 3,2 — 31,2
    Wskaźnik IFN/IL10 ↓ 0,10 ratio 1,1 — 2,8
    Wskaźnik TNF/Il10 0,30 ratio 0,2 — 0,5

    Chciałabym takie wyniki <3
    Wydaje mi się, że jesteś szczęściarą i problem immunologiczny Cię ominął ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 2 lipca 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Dziewczyny w jakim celu Pasik chce wyniki z helicobakter? Dziś odebrałam i okazuje się ze mam.

    Znalazłam artykuł ale nie potrafię tak biegle po ang, może któraś da radę przetłumaczyć ?

    http://iai.asm.org/content/65/10/4229.short

    Helikoptery działają też prozapalnie więc jeśli masz endomendę albo zaburzoną równowagę th1/th2 to własnie m.in helikoptery mogły dołożyć swoją cegiełkę do tego.

    Artykuł w bardzo dużym skrócie własnie o tym mówi bo żywe pyroli indukuje powstawanie cytokin th1 czyli w dużym uproszczeniu tych prozapalnych, ale test pokazał również że przyjmowanie pyroli w doustnych szczepionkach mogą sprzyjać cytokinom th2 (czyli tym co chcemy).

    edit: Pytasz czy to leczyć czy nie. Odpowiedzieć lekarzy jest taka: jeśli nie ma dolegliwości ze strony układu żołądkowego to można zostawiać w spokoju, ale jeśli jest problem ze strony immunologii (a widać, że jakiś u Ciebie jest) to należy wykopać kolonię, aby nie tworzyła dodatkowego stanu zapalnego.

    ps. ja miałam pyroli, mój mąż nie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 12:36

    Rucola lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 2 lipca 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Immunofenotyp to? Allo mlr nie robilam a lct to ? :-P myslisz zebym zrobila na wlasna reke? Chyba dlugo sie czeka na wyniki?
    Kurde byam w srode 25/26dc na wizycie usg ok endo 10mm gotowe do zluszczenia a tu @ nie widac a zawsze mialam 26/28 dni. Czy od zmiany diety moze sie @ poprzestawiac? Teraz stosuje bezglutenowa i beznabialowa pod hashi

    Ltc to test który określi czy mąż może być dawcą do szczepień. Jeśli wyjdzie wynik że nie może być dawcą (czyli pozytywny) to jest duże prawdopodobieństwo, że możecie mieć też zgodność tkankową (badanie hla).

    Jeśli nie chcesz kategorycznie szczepień i nie będziesz ich robić to ltc możesz sobie darować.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 2 lipca 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Ltc to test który określi czy mąż może być dawcą do szczepień. Jeśli wyjdzie wynik że nie może być dawcą (czyli pozytywny) to jest duże prawdopodobieństwo, że możecie mieć też zgodność tkankową (badanie hla).

    Jeśli nie chcesz kategorycznie szczepień i nie będziesz ich robić to ltc możesz sobie darować.
    A mi Pasnik szczepien nie zalecil, a mowil ze lct to dla nas bardzo wazna informacja, bo oznacza ze moj organizm jednak troche toleruje meza :)

    Justine lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 2 lipca 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    A mi Pasnik szczepien nie zalecil, a mowil ze lct to dla nas bardzo wazna informacja, bo oznacza ze moj organizm jednak troche toleruje meza :)


    Ty to w ogóle jesteś nadzwyczajny przypadek ;)

    U Ciebie wynik był ujemny czyli najpewniej nie macie zgodności tkankowej czyli Twój organizm nie będzie negatywnie reagował na komórki Twojego męża (wszak połowa zarodka jest jego ;) ). U osób z dodatnim lct (w bardzo dużym uproszczeniu) jest zgodność tkankowa (w jakiejś części) i wtedy organizm matki reaguje na zarodek jak na komórki rakowe i go wyniszcza. Wtedy też matka nie produkuje tzw hamowania.

    Dla zainteresowanych: zgodność tkankową hla bada się m.in przy przeszczepie. Tylko osoby, które mają zgodność mogą by dla siebie dawcami ;)

    Mag85 lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Ty to w ogóle jesteś nadzwyczajny przypadek ;)

    U Ciebie wynik był ujemny czyli najpewniej nie macie zgodności tkankowej czyli Twój organizm nie będzie negatywnie reagował na komórki Twojego męża (wszak połowa zarodka jest jego ;) ). U osób z dodatnim lct (w bardzo dużym uproszczeniu) jest zgodność tkankowa (w jakiejś części) i wtedy organizm matki reaguje na zarodek jak na komórki rakowe i go wyniszcza. Wtedy też matka nie produkuje tzw hamowania.

    Dla zainteresowanych: zgodność tkankową hla bada się m.in przy przeszczepie. Tylko osoby, które mają zgodność mogą by dla siebie dawcami ;)

    ja tez mialam lct ujemne, mialam robione z pierwszym allo mlr, tylko badanie mialam robione w 2015, wiec mozliwe ze sie zmienil od tego czasu albo i nie zmienil :)

    pisalo ze u pani nie stwierdzono obecnosci przeciwcial cytotoksycznych przeciwko wyizolowanym limfocytom dawcy

    p.s myslicie ze to sie moze zmienic?

    i co pisze jak test jest dodatni?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 19:39

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    ja tez mialam lct ujemne, mialam robione z pierwszym allo mlr, tylko badanie mialam robione w 2015, wiec mozliwe ze sie zmienil od tego czasu albo i nie zmienil :)

    pisalo ze u pani nie stwierdzono obecnosci przeciwcial cytotoksycznych przeciwko wyizolowanym limfocytom dawcy

    p.s myslicie ze to sie moze zmienic?

    i co pisze jak test jest dodatni?

    Mag jest wyjątkiem pod innym względem, nie pod ltc ;)

    Jeśli jest dodatni to pisze, że stwierdzono przeciwciała i ilość/procent.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 3 lipca 2017, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Mag jest wyjątkiem pod innym względem, nie pod ltc ;)

    Jeśli jest dodatni to pisze, że stwierdzono przeciwciała i ilość/procent.
    Dlatego ze nie mam szczepien? Tez mnie juz to stresuje, bo widze ze sporo dziewczyn przy takim tescie cba ma zalecone. Chciaz np. Smoczyca tez nie miala. Moze dr czyta forum i wie ze jestem przeciwna ;) chce wierzyc, ze wie co robi i faktycznie ich nie potrzebuje.

    *SmoczycA* lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 3 lipca 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Dlatego ze nie mam szczepien? Tez mnie juz to stresuje, bo widze ze sporo dziewczyn przy takim tescie cba ma zalecone. Chciaz np. Smoczyca tez nie miala. Moze dr czyta forum i wie ze jestem przeciwna ;) chce wierzyc, ze wie co robi i faktycznie ich nie potrzebuje.

    Jak wiesz po samym cba obstawialam u Ciebie szczepienia, ale cba to nie wszystko jak widać, a łączyć innych wyników bym sir nie odważyła.
    Ciesz się że nie masz szczepień- też byłam przeciwna a jednak dr w sumie kazał...

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 3 lipca 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Jak wiesz po samym cba obstawialam u Ciebie szczepienia, ale cba to nie wszystko jak widać, a łączyć innych wyników bym sir nie odważyła.
    Ciesz się że nie masz szczepień- też byłam przeciwna a jednak dr w sumie kazał...
    Ja sie tez nastawilam i bylam zdziwiona. Ja jestem przeciwna, ale gdyby kazal to bym byla pierwsza w kolejce :)
    Troche mnie dziwi tok rozumowania doktora. U jednych sam test i skierowanie na szczepienia u innych mowi ze test to za malo..... Nie mniej jednak ciesze sie ze jestem w grupie bez szczepien :)
    A najbardziej to sie bede cieszyc jak bede w grupie ciezarnych i bede mogla sie pochwalic takim suwaczkiem jak Twoj ;*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2017, 13:04

    Justine, *SmoczycA* lubią tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Dlatego ze nie mam szczepien? Tez mnie juz to stresuje, bo widze ze sporo dziewczyn przy takim tescie cba ma zalecone. Chciaz np. Smoczyca tez nie miala. Moze dr czyta forum i wie ze jestem przeciwna ;) chce wierzyc, ze wie co robi i faktycznie ich nie potrzebuje.
    Ja przeciwna nie byłam, a nie mam:-P My wyjątkowe jesteśmy i pokażemy że uda nam się bez szczepień ;) a tak naprawdę to mi coś doc. tłumaczył że z moją tarczyca można przewidywać że szczepienia mogą nie dać takiego efektu jaki byśmy chcieli. Ze przy szczepienia tarczyca powinna być na jednym poziomie i ja taką mam, ale w momencie ciąży bardzo idzie mi do góry i to może na coś tam wskazywać ;) ale po tych słowach już się zestresowalam i dalej nie pamiętam co mówił :-P

    Mag85 lubi tę wiadomość

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 3 lipca 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też przy rozwalonym cba nie mam szczepień. Ale podobno nie mają te u których się nie powtarzała poronienia. Tak mi Paśnik powiedział, że jak nigdy nie byłam w ciąży to znikome szanse,że w moim przypadku szczepienia pomogą. Ja mam żelazny zestaw immunosupresyjny plus intralipid. Jutro 21 a zatem ostatni dzień leczenia!! :D Męczyły mnie te tabletki ;)

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 3 lipca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaMinka wrote:
    Ja też przy rozwalonym cba nie mam szczepień. Ale podobno nie mają te u których się nie powtarzała poronienia. Tak mi Paśnik powiedział, że jak nigdy nie byłam w ciąży to znikome szanse,że w moim przypadku szczepienia pomogą. Ja mam żelazny zestaw immunosupresyjny plus intralipid. Jutro 21 a zatem ostatni dzień leczenia!! :D Męczyły mnie te tabletki ;)
    U mnie byla ciaza pozamaciczna i raz beta cale 9 ktora zaraz spadla. Ja tez jutro mam ostatni dzien immunosupresyjnych :) a co potem planujesz? IUI IVF?

    7pqmag4.png
  • emka29 Autorytet
    Postów: 1127 954

    Wysłany: 3 lipca 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    U mnie byla ciaza pozamaciczna i raz beta cale 9 ktora zaraz spadla. Ja tez jutro mam ostatni dzien immunosupresyjnych :) a co potem planujesz? IUI IVF?

    Ja też pierwszą miałam pozamaciczną i teraz serce przestało bić i doc. zlecił mi szczepienia.
    Pierwsze szczepienie mamy 31 lipca.

    12.05.2016 ciąża pozamaciczna :(
    18.04.2017 7 tc serce przestało bić :(
    20.01.2018 7tc serce przestało bić :(
    28.01.2020 KD blastka 3BB ❤🤰
    1.06.2020 zdrowa 👨‍👩‍👧
    12.10.2020 ❤ Dominika
    km5suay3h4up5iou.png
‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ